Skoči na vsebino

Kawasaki Ninja 650 (2017)


DAMI34

Priporočene objave

pred 48 minutami, Raycon125 pravi:

Kolkr se spomnem (se že kr neki časa nism pelu) v prvi in drugi prestavi kr cukne, če daš gas al pa če ga ne spustiš lepo, k ma dost navora, sam mislim, da se bom navadu in bo z malo več občutka tud vožnja bolj gladka (me ni prehudo motilo). Je pa to moj prvi motor za na cesto tko, da težko neke hude ocene dajem (izpit sm dobil začetek novembra). V primerjavi z mojo yamaho yz426f nad pospeški nisem bil neki grozno navdušen sam je pa tud res, da se sploh nism navijal nad 5000 obratov, ker sem bolj ali manj upošteval navodila za utekanje motorja. Za 1. cestni motor mislim, da bo vseeno čist dost močn. Kupu sm ga pa zato, ker hudo zgleda pa še odlično ceno sm dobu.

tole on-off efekt je mogoče značilen za kave. Je pa mogoče malo povezan tudi z ohlapnostjo verige. (al pa tudi ne) Dejstvo je da se boš navadil in bo roka na gasu kompenzirala samo situacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Raycon125 pravi:

Kolkr se spomnem (se že kr neki časa nism pelu) v prvi in drugi prestavi kr cukne, če daš gas al pa če ga ne spustiš lepo, k ma dost navora, sam mislim, da se bom navadu in bo z malo več občutka tud vožnja bolj gladka (me ni prehudo motilo). Je pa to moj prvi motor za na cesto tko, da težko neke hude ocene dajem (izpit sm dobil začetek novembra). V primerjavi z mojo yamaho yz426f nad pospeški nisem bil neki grozno navdušen sam je pa tud res, da se sploh nism navijal nad 5000 obratov, ker sem bolj ali manj upošteval navodila za utekanje motorja. Za 1. cestni motor mislim, da bo vseeno čist dost močn. Kupu sm ga pa zato, ker hudo zgleda pa še odlično ceno sm dobu.

sunek je to

tole

https://www.boosterplug.com/shop/boosterplug-kawasaki-581p.html

kar solidno odpravi cukanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, DAMI34 pravi:

tole on-off efekt je mogoče značilen za kave. Je pa mogoče malo povezan tudi z ohlapnostjo verige. (al pa tudi ne) Dejstvo je da se boš navadil in bo roka na gasu kompenzirala samo situacijo.

To je značilno za er6/ninja/versys vrstni dvovaljnik, ki ima pozitivni koeficient izpraznitve :) in to "trga" verigo, ki je tudi sicer prešibka na teh modelih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, DAMI34 pravi:

tole on-off efekt je mogoče značilen za kave. Je pa mogoče malo povezan tudi z ohlapnostjo verige. (al pa tudi ne) Dejstvo je da se boš navadil in bo roka na gasu kompenzirala samo situacijo.

Ko sem poskusil voziti star Kawasaki er6, sem opazil, da ima precejšen on - off efekt. Povsem drugače, boljše in lažje je voziti moj identični dvovaljnik vstrom 650. Razlika je očitna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Scarabeo 500 pravi:

Ko sem poskusil voziti star Kawasaki er6, sem opazil, da ima precejšen on - off efekt. Povsem drugače, boljše in lažje je voziti moj identični dvovaljnik vstrom 650. Razlika je očitna.

tvoj ima V motor, ne vrstni in drži, da deluje bolj gladko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... bom premislil, sam kolkr se spomnem me ni glih pretirano motilo. Ko je motor v nekaj višji prestavi in z malo več vrtljaji se mi zdi da se cukanja ne opazi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Raycon125 pravi:

Hm... bom premislil, sam kolkr se spomnem me ni glih pretirano motilo. Ko je motor v nekaj višji prestavi in z malo več vrtljaji se mi zdi da se cukanja ne opazi.

imaš prav, podobno se obnaša tudi z900, mogoče za odtenek bolj uglajeno, pa SX tudi. Po mojem je vseeno glavni krivec izredno kratko prestavno razmerje. Novejši motorji imajo tako ali tako EFI, bolši tudi dvojni metuljček, od katerih enega krmili elektronika, da je pospeševanje bolj konstantno. Ampak tako kot praviš, se boš navadil in cukanje bo izginilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če voziš športno kot šešir potem pri pospeševanju cukanja ni, pri zaviranju pa agregat vse opravi, tako da zavore skoraj niso potrebne

cukanje odpraviš tudi z dvigom štandgasa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Snecer pravi:

tvoj ima V motor, ne vrstni in drži, da deluje bolj gladko

Vedel sem, da so razlike po razvrstitvi valjev, da pa je takšna razlika si pa nisem mislil. Resnično moj se pelje skoraj kot avtomatik, če lepo menjaš :).

Podoben on off efekt sem zasledil tudi na Yamahi 09. Tenere 1200 pa gre super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Raycon125 pravi:

Mene bolj k cukanje moti to da je zuni sneg :P

Moja ne cuka čisto nič, zato me moti, da so zopet vse ceste soljene :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, KARMEN1 pravi:

Se jo lepo vozi?

Jaz sem imel predhodnika (er6f letnik 2016) odličen motor za eno osebo,ali pa dve s kilami od mausa:P.po ovinkih se zlahka kosaš  z skoraj vsemi,navora več kot dovolj,kar se pa tiče sunkov pa ni nobenih problemov sej ni treba navit gas do konca ,moraš pač imet občutek ,jaz žene nisem izgubil pa če sem še tako probaval.

Super motor ni kej.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...
pred eno uro, Ella pravi:

@DAMI34 a bi lahko izbrisal letnico 2017pa bi imeli skupno temo za Ninjo 650, da ne odpiramo nove?

 

to pomeni 2017 dalje (kot pri večini naslovov modela motorja) :D Dokler bodo ninđe 650 (prej ER6) bo tale tema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

to pomeni 2017 dalje (kot pri večini modelov motorjev) :D Dokler bodo ninđe 650 (prej ER6) bo tale tema.

Aaaaa, ok, razumem! Kul in hvala ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

črna ninđaaaaaaaaaaa :kva2: upam, da bova skupaj šminikirala kakošno furco do Paklenice al pa še km ...

Čestitaaaaaaaam in srečno božnjo ... pa na kosiu me pel :P

Popravljeno . Popravil maus
  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Ella pravi:

Moja nova lepotička je l.2019. Najprej par slik, potem pa tehnicno prežvekovanje, izkušnje, počutje, itd. :D

rna ninđaaaaaaaaaaa :kva2: upam, da bova skupaj šminikirala kakošno furco do Paklenice al pa še km ...

Čertitaaaaaaaam in srečno božnjo ... pa na kosiu me pel :P

p.s.

neki mi je post podvojilo ... ok .. pa nj 2 x čestitam, ker ji s fulom privoščim :P

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Rogerg pravi:

tis se pa dobr mordenizirala , velik preskok :D najs ?

Hihihi, ja je kar preskok ampak feeling je pa pr obeh Kwakicah dober ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, pa je še ena k je podlegla mausovem nasvetu, kup si ninđo. :D Hecam se, veliko užitkov in predvsem varnih km. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, J.a.m.e.s pravi:

Evo, pa je še ena k je podlegla mausovem nasvetu, kup si ninđo. :D Hecam se, veliko užitkov in predvsem varnih km. 

punca ima okusen okus :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, maus pravi:

črna ninđaaaaaaaaaaa :kva2: upam, da bova skupaj šminikirala kakošno furco do Paklenice al pa še km ...

Čerstitaaaaaaaam in srečno božnjo ... pa na kosiu me pel :P

Mišeeek! Hehe, ja itak da te peljem ;) 

Mah sej veš kok se jst bolj skrivam, kot šminkiram...ampak ne skrbi, bova peljala črni ninđici na sprehod :friend2:

@J.a.m.e.sSem pecala Ninjo preden sem Mausa spoznala :ras: 

Popravljeno . Popravil Ella
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!