Skoči na vsebino

MotoGP 2018


ArcaneWater

Priporočene objave

pred 12 minutami, KennyJR pravi:

Point je v tem, da je pač v času Rossija motor šel na dol, v času Lorenza pa na gor... Ko se je Rossi usedel na Ducati, so tudi Haydnovi rezultati padli... Če bi motor izboljševal tekom svojega službovanja tam, bi lahko tudi zmagal, tako pa je raje gubil talent

... mal "off topic" - itak je že 3/4 objav takih ... TALENT ali imaš ali nimaš, kot si bel, črn, rumen, ... ali pa KennyJR. Ne moreš ga pridobiti, niti izgubiti, tako da je lahko izgubljal čas, denar, zmage, naslove, potrpljenje, živce, .... nikakor pa ne talenta, katerega opa imajo prav vsi, ki tekmujejo v motošportu kar nekaj, morda trenutno MM še največ, vsaj po prikazanem; tudi JLo, priznam, čeprav mi ni najbolj simpatičen - in mu jih tudi privoščim, tudui s stališča razpletanja prvenstva, se pa bojim, da bo pri hondi še malo bolj trpel, kot pri duce-tu ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, axaQ4 pravi:

A nismo nekoč imeli temo MOTOGP SPLOŠNO NABIJANJE? Moj "spidy-sense" mi pravi, da je mnogo postov zrela za prenos tja, ker ne vidim nobene koristne informacije ali konstruktivnosti v njih ampak samo opičje obmetavanje z lastnimi iztrebki.

Smo meli. Pa so se nabijalci zmedli in nabijali malo po eni, malo po drugi. Nima smisla, tehnologija ne more človeka naučiti kulture ali bontona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vale in Ducati nista bla za skupej, se je vidlo ze prvi test po Valenciji.casey je prejsno sezono zmagal veckrat. To, da je tastarga cist nadmudril, ni debatabilno.  Vseeno, ne bi smeli primerjat. 2013 in 2018.  Stvari so se zele spremenile. Pozabla se, da Je bil razvoj med sezono prepovedan.  To se je zacelo z open elektroniko 2014. Ducati ni bil pripravlen investirat v nov engine. Ker je bil engine 3/4 celga dirkalnika, tud s ciklistiko ni blo mozno narest dosti sprememb. Stvar se je spremenila, ko so Apriliji odpeljali Dalligno, mu dali precej proste roke in kepo soldov. za sezono 14 prestopli u open team, in zase zlobirali mal posebn status. Pol je slo na bolje. Do GP15 je bil engine po vecini samo improvizacija na temo Preziosijevega motorja iz 2003. Tako so govorili taljani (Luchinelli). Krajsali in daljsali so hod, in meli 990, 800 in pol 1000 Ce je lagal on, pol lazem tud jaz. 

 

Tale podium u spaniji je lepo locil fante on mož. Gor so bli sampioni. Tisti, ki nardijo razliko. Vsi ostali, so “samo” odlicni dirkaci. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Kugelschreiber pravi:

Tale podium u spaniji je lepo locil fante on mož. Gor so bli sampioni. Tisti, ki nardijo razliko. Vsi ostali, so “samo” odlicni dirkaci. 

Torej Rossija od navadnih dirkačev loči samo padec Dovija.. Lepo vedt........ 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, KennyJR said:

Torej Rossija od navadnih dirkačev loči samo padec Dovija.. Lepo vedt........ 

A padec ni del dirkanja in priti na cilj ni dosežek? Saj ga ni nihče zbil ampak je padel sam. Se pravi je bil prehiter za svoje sposobnosti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, KennyJR said:

Torej Rossija od navadnih dirkačev loči samo padec Dovija.. Lepo vedt........ 

A navadnih? Kr tm eni so, ja. Tud napisal sm tako, a ne? Neki navadni blefercki u ledru, ja.

U tvojem vesolju smo vec al manj usi papki. Vem to.   In konc koncev, je padu, ne? Letos ze dvakat. Tastar se ni.

 

IMO je neka razlika med Gibernaui, Biaggiji, Capirossiji, Barossi, Melandriji, Mamolami,  in Raineyem, Lawsonom, Doohanom, Rossijem, Stonerjem, Lorenzom, Marquezom. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, KennyJR pravi:

Torej Rossija od navadnih dirkačev loči samo padec Dovija.. Lepo vedt........ 

Ne, padec loči Dovija od top dirkačev. To finish first... in te fore.

p.s. - Še ena objava na nivoju one, ki sem jo odstranil in greš v Banovce za vsaj kak mesec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, KennyJR pravi:

Res ne vem kaj sm želel s tem povedat ane? Oh you're adorable... V času Jereza 2011, si verjetno še z lulčkom ril po pesku... 

Opa, se opravičujem gospodu, ker sem komentiral njegovo objavo, in izrazoslovje, seveda ... Ne bom več, obljubim!!

Drugače pa imaš prav, 2011 "sem z lulčkom ril po pesku" ... na "nudl plaži" ...

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, thumper pravi:

v obeh primerih sem na boljšem kot moja okolica za katere čustva mi dol visi..:jezik:

ti meniš , da je ducati namenoma hotel uničiti lorenza ter mu v tem času plačati 13 miljonov ? 80s ja..itak... dejansko nekih 9792080 s službe..  v tem času je "pedrosa No.2" dovi zmagal z istim motorjem 7x.strokovnjaku so že lani zic popravljali..pol je pa rabil eno leto da je tank pogruntal..

v bistvu mi je zdaj še manj jasno zakaj se ne brigaš zase. :P

 

:jezik:

pred 5 urami, Nightmare pravi:

Na konferenci je tudi Lorenzo sam povedal, da bi s tem motorjem zmagoval tudi Rossi, ker je bil dirkalnik v času njegovega službovanja pri rdečih bistveno bolj zakompliciran.

Kar seveda ne spodbija dejstva, da je JL vrhunski dirkač, kateremu je uspelo to kar mu večina ni vrjela.

 

Ampak ne, dajmo še vedno delat direktno primerjavo med njima.

 

 

Lp, Samo

Lorenzo je bil boljši na Yamahi in na Ducetu, kar pomeni, da je Rossi skupno boljši :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, KennyJR pravi:

Point je v tem, da je pač v času Rossija motor šel na dol, v času Lorenza pa na gor... Ko se je Rossi usedel na Ducati, so tudi Haydnovi rezultati padli... Če bi motor izboljševal tekom svojega službovanja tam, bi lahko tudi zmagal, tako pa je raje gubil talent

ni mi jasno, kako nekdo nekaj gubi, česar nima:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, KLOVN pravi:

ni mi jasno, kako nekdo nekaj gubi, česar nima:)

ampak jaz mam filing, da majo talent prav vsi od prvega do zadnjega, če ne verjameš poglej mal kake plače imajo. Če ne bi imeli talenta, bi si sami morali plačat stolček :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

ampak jaz mam filing, da majo talent prav vsi od prvega do zadnjega, če ne verjameš poglej mal kake plače imajo. Če ne bi imeli talenta, bi si sami morali plačat stolček :P

 

:nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, KLOVN pravi:

:nono:

dopade se mi kako strokovno si utemeljil svojo misel :ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, KLOVN pravi:

na kratko, še tisti ki dajo 1 miljonček, so očitno talenti :P, tako da demantiram zadnji del mojega posta.

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

na kratko, še tisti ki dajo 1 miljonček, so očitno talenti :P

 

zdej se loviš za slamco, ker sm te vtopiu:lol1:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, KLOVN pravi:

zdej se loviš za slamco, ker sm te vtopiu:lol1:

Mene že mogoče, ampak kdo smo mi , da lahko sploh tem profesionalcem rečemo da so brez talenta.

ps. evo sem splaval :P

 

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že kdaj je tudi Stoner vedel, pa še marsikdo pred njim....

 

"Your Ambition OUTWEIGHED your talent"

 

 

 

 

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, jskrablin pravi:

V resnici pa amater (ne glede na forumske dosežke) običajno ni sposoben peljati za dirkačem niti z ogrevalnim tempom onega spredaj. Mogoče pa od tud izvira vsa ta zagrenjenost in trolanje :whistle:

amaterski dirkač ali motorist v civilu? jaz osebno bi na grobniku padel verjetno že v prvem ovinku , ker bi se mi od boksov gume toliko shladile , da ne bi več zdržale niti moje minimalne hitrosti..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, jskrablin said:

In ne glede na to, kar si kdo misli o kom (in kdo koga mara/ne mara) - vsi vozniki v MGP (in velika večina v nižjih kategorijah) so za nas amaterje in kavč strokovnjake - vesoljci.

 

C'mon.  za vse nas na forumu je ultramega vesolc Marko Jerman. Pa mu v WSSP nikakor ni šlo.

 

Par dirk nazaj  so klepetali na na btsports, kako težko je bit u igri. Mislim da so govorili o Tasu MacCenziju. Dečko je zelo dobro dirkal BSB, in je dobil wildcard, al nadomeščanje v moto2. Pa so v njegovem teamu začel debato, kam bo prišel? med 5 al med 10? in jih Hodgson (WSBK prvak) pogleda pa prbije, fantje, ne fantazirajte. Med dvajset ga ne bo! Pa ne ker je slab, ker so VSI tako dobri.  Ampak tle je druga scena. Forum ve vse. Tam so več al man polsposobni in so tam ker ne najdejo normalne službe.

3 minutes ago, thumper said:

amaterski dirkač ali motorist v civilu? jaz osebno bi na grobniku padel verjetno že v prvem ovinku , ker bi se mi od boksov gume toliko shladile , da ne bi več zdržale niti moje minimalne hitrosti..

Kje s dobu grelce za bonija?!?!?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Kugelschreiber pravi:

Kje s dobu grelce za bonija?!?!?!?

zadnja je 130-17 - paše od prve .. prednja 18 pa iz dirk klasikov..:jezik:

drgač pa a misliš da se nebi pripeljal iz boksov do prvega ovinka z enim dirkalnim tisočakom?

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, jskrablin pravi:

Brez talenta ne priguraš do MotoGP. Jaz bi lahko plačal 10 mio za Avintia Duče sedež in mi to ne bi pomagalo... verjetno bi ostal ene 40 krogov zadaj. Še bolj verjetno bi dobil črno zastavo ker bi predstavljal zgolj (nepredvidljivo) oviro na progi. V kolikor bi mi sploh dovolili na štart.

In ne glede na to, kar si kdo misli o kom (in kdo koga mara/ne mara) - vsi vozniki v MGP (in velika večina v nižjih kategorijah) so za nas amaterje in kavč strokovnjake - vesoljci. Stoner je en tak vesoljc, ki zna poleg tega da res dobro vozi tudi res dobro gobec vrtet. Po njegovi formulaciji talenta in ambicije je tud Marquez dostikrat kvečjemu preveč ambiciozen in mu rado sfali talenta. Če gledaš na moto športe kot na nogomet... hja, se lahko tudi s takimi izpeljavami strinjaš. Ko se išče meja tehnike in lastne zmogljivosti (v primerih amaterjev se išče zgolj ta drugo, tehnika je že dolgo časa daleč naprej) večkrat zmanjka talenta. Še nihče se ni naučil hodit brez da je parkrat fino zletel na rit/glavo. Talent (v kombinaciji s trdim delom in ostalimi pomembnimi okoliščinami) predvsem na gor omeji potencial dosežka. Brez ambicije ni ničesar. Brez ambicije bi Tim Gajser ostal v Makolah, znan kot lokalni hiter pubec. Talenta očitno ima nekaj.

V resnici pa amater (ne glede na forumske dosežke) običajno ni sposoben peljati za dirkačem niti z ogrevalnim tempom onega spredaj. Mogoče pa od tud izvira vsa ta zagrenjenost in trolanje :whistle:

To je neko omejeno mišljenje... Definitivno bi vsak z malo občutka za motor po eni sezoni treninga z gp motorjem in seveda s primerno telesno pripravljenostjo lahko peljal manj kot 5s slabše kot najboljši v GP, tudi če vozi Avintijin moped... Sepravi Rossi... Torej 7s slabše kot Marquez in Lorenzo... :P

Stoner je bil pač tak genij, da zato, da je bil hiter ni rabil zbit pol grida, pa vozit nevarno, tako kot MM in včasih občasno tudi Rossi... 

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!