Skoči na vsebino

Poštarski motor


Yucco

Priporočene objave

pred 2 urami, Yucco pravi:

Kaj pa pravite na omenjeno Hondo ?

A se ti ne zdi, da malo preveč kompliciraš z iskanjem pravega modela poštarskega motorja za tvojo hipotetično uporabo??? Poglej kaj v glavnem vozijo poštarji, verjetno izbor modelov ni naključen oz. se je izkazal s svojo specifično funkcionalnostjo, vzdržljivostjo, ekonomičnostjo.... Vse to in še več so ti soforumaši v prejšnjih postih že lepo argumentirali...

Če boš tako dolgo iskal "pravi" poštarski motor zate, se lahko zgodi, da bo medtem Pošta že vpeljala dostavo pisemskih pošiljk z droni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne skrbi, sem povedal in vem kaj iščem.

Verjemi pa mi, da so danes razpisi in krntije z njimi prirejeni

Te droni pa so znanstvena fantastika za otroke tipa Drejček in trije marsovčki

Popravljeno . Popravil Yucco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

 

upam da je ta tema prava za moje vprasanje. Skratka po pregledu avto.net-a sem se nekako odlocil da se bom odlocil za nakup motorja nekaj v smilsu Piaggio liberty 125.

Skratka drugace imam izpit za neomejeno, to ubistvu sploh ni bistvo vsega, iscem namrec motor ki ne bo 50ccm skuter z max 50km/h in da to ne bo "nabuliran" potovalni maxi scooter z npr 250ccm ki leti 150 po avtocesti.

Zagledal sem se namrec v Piaggio-ta liberty 125. Zakaj iscem 125ccm ker bi se vsake toliko rad peljal tudi hitreje kot 50km/h, nisem pa dirkac ki bi rad dosegel 130km7h z 125ccm motorjem.

Zivim namrec v predmestju, vse stvari(trgovina, mesto, vsi opravki) vkljucno z sluzbo so mi v dosegugu 5km. Zanima me namrec v cem je scena tega scooterja da ga toliko uporabljajo za dostave, posta, picerije itd.? Majhna kvarljivost, majhna poraba, majhni stroski servisov? Mogoce vozne lastnosti.

Peljat ga namrec se nisem uspel, zaenkrat le 50ccm scooterje ter mocnejse 600+ccm motorje, zato sem se tudi prej odlocil povprasat vas poznavalce tukaj.

Je to motor za moje potrebe ali raje kaj drugega? Rad bi motor ki gre vec kot 50 in da naceloma ce se odlocim za kaksno daljso furo od 5km da se lahko primerljivo peljem brez da bi oviral ostal promet 70,80,90km7h.

 

P.S. za motor ne mislim dajat 1500eur+, rabljenega 500-700eur.

Popravljeno . Popravil Brez Gesla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Brez Gesla pravi:

..... Zanima me namrec v cem je scena tega scooterja da ga toliko uporabljajo za dostave, posta, picerije itd.? Majhna kvarljivost, majhna poraba, majhni stroski servisov? Mogoce vozne lastnosti....

Tale tema ima samo 2 strani. Daj si prosim preberi vse poste (saj jih ni toliko, da bi izgubil preveč časa....), pa boš morda že našel kakšen odgovor na tvoje vprašanje. Da se ne ponavljajo ene in iste stvari....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 1. 2018 ob 11:26, Yucco pravi:

Ne skrbi, sem povedal in vem kaj iščem.

Zelo odvisno od dneva,ure,mogoče minute?

Glej kros,trial ni avtomatik!

Nasplošno mene malu čudi kako to,da pošte ne uporabljajo piaggio mp3 ali yamaha tricity...125...v dost EUvdržavah se do 150kubikov lahko vozi z B...itak pa imajo recimo pri nas beverly 125...Na Mp3 bi se poštarji lažje in bolj varno prevažali po slabem vremenu plus placa na trikolesniku...kaj mislite..

 

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Brez Gesla pravi:

Zdravo,

 

upam da je ta tema prava za moje vprasanje. Skratka po pregledu avto.net-a sem se nekako odlocil da se bom odlocil za nakup motorja nekaj v smilsu Piaggio liberty 125.

Skratka drugace imam izpit za neomejeno, to ubistvu sploh ni bistvo vsega, iscem namrec motor ki ne bo 50ccm skuter z max 50km/h in da to ne bo "nabuliran" potovalni maxi scooter z npr 250ccm ki leti 150 po avtocesti.

Zagledal sem se namrec v Piaggio-ta liberty 125. Zakaj iscem 125ccm ker bi se vsake toliko rad peljal tudi hitreje kot 50km/h, nisem pa dirkac ki bi rad dosegel 130km7h z 125ccm motorjem.

Zivim namrec v predmestju, vse stvari(trgovina, mesto, vsi opravki) vkljucno z sluzbo so mi v dosegugu 5km. Zanima me namrec v cem je scena tega scooterja da ga toliko uporabljajo za dostave, posta, picerije itd.? Majhna kvarljivost, majhna poraba, majhni stroski servisov? Mogoce vozne lastnosti.

Peljat ga namrec se nisem uspel, zaenkrat le 50ccm scooterje ter mocnejse 600+ccm motorje, zato sem se tudi prej odlocil povprasat vas poznavalce tukaj.

Je to motor za moje potrebe ali raje kaj drugega? Rad bi motor ki gre vec kot 50 in da naceloma ce se odlocim za kaksno daljso furo od 5km da se lahko primerljivo peljem brez da bi oviral ostal promet 70,80,90km7h.

 

P.S. za motor ne mislim dajat 1500eur+, rabljenega 500-700eur.

To je to kar si že misliš...50.000km menjaš bat,jermen in valjče okoli 20.000

Poznam nekaj ljudi,ki so jih kupili od pošte z dobrih 50.000 za mali denar in to troje menjali in kar vem so še vedno zadovoljni lastniki...imajo ga točno za to kar si ti napisal...Pa pravijo,da je lepo okreten in njim fajni saj ima večje gume pa vsaj ovira na cesti do trgovine niso...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Yucco pravi:

Kako si pa to nalogo izpeljal?

A se ti ne zdi dolgočasno, da ima Piaggio-ta vsak?

Sej ima cliota pa golfa tud vsaj tadrug pa jih folk se vedno kupuje, in kaj sedaj??

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, izibajker pravi:

Tale tema ima samo 2 strani. Daj si prosim preberi vse poste (saj jih ni toliko, da bi izgubil preveč časa....), pa boš morda že našel kakšen odgovor na tvoje vprašanje. Da se ne ponavljajo ene in iste stvari....

Ti si pa te teme ocitno nisi prebral ocitno cisto nic, ker je v vseh teh prednodnih postih samo kreg, nobene pametne informacije, razen to kar je napisal @sesir kasneje

@sesir prav direktno od poste ga nebi kupoval, je res da bi tam dobil najcenejsega, vendar tisti se vozijo v vseh vremenskih pogojih to pa mi ni najbolj vsec... iscem/bom iskal motor ki je bil vozen v podobnih pogojih v katerih ga bom vozil jaz

 

Popravljeno . Popravil Brez Gesla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V osnovi so poštarski motorji redno servisirani,realni kilometri,vedno na toplem parkirani in z menjavo bata,jermena in valjčkov še vedno dost ceneje...

Problem teh mopekov je ker večini ležijo zunaj,pač servisi ko nuja...Nove imajo v Sloveniji le kuk poznam starejši kmetje(ko nov haha)

Vsak se seveda odloči po svoje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor. Gledam malo je vec vrst liberty-ev, teh za razvoz z krajsim sedezem(zadaj nosilec) in navadnih kjer se peljeta lahko dva gor. Se naceloma da predelat tistega dostavnega z sedezem samo za enega da bi bil lahko za dva? Zamenjat sedez?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje gre...pač original sedež kupiš..je pa res,da pol ne moreš imet orjaškega kovčka za v trgovino..Če spredaj dol vzameš železje,pa moraš kupit še žmigavce in luč...

Za fijakanje in v trgovino bi jz poštarskega...če pa bi ga mislil uporabiti še za vožnjo v dvoje pa bi isku drugega...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...

Da ne odpiram po nepotrebnem nove teme bom kar tukaj vprašal.

A mogoče kdo ve od katerega proizvajalca je prikolica, katero je videti skupaj z omenjenim motorjem oziroma jo vleče s seboj?

Za vleko pa ne pride v poštev električni pogon, kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.tourmaster.nl/nl/

Na mp3 forumu...je en dal.link,da tu kupu...se mi pa 2keu+ zdi ekstremno prevec....

Malo berem,ker frend kupuje elektriko...So tudi take,ki imajo akumulator v prikolici..solarna polnjenja na prikolici...so pa tisti kuk gledal 1500w medtem ko "isti" 500w ali 600w ce so brez prikolice...

01092010233_183.jpg

01092010234_311.jpg

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...
  • 1 leto pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!