Skoči na vsebino

Dakar 2018


gift

Priporočene objave

pred 27 minutami, DinDiin pravi:

Tocn to, k smo poslusal da je turist in podobne nebuloze. 

Dejansko ni šel tekmovat, ampak nastopat, da se je lahko prodajal.

Samo zdaj ga pa kar pogrešam :) 

pred eno uro, jskrablin pravi:

Daj začetnike s Koroške na peščeno podlago in na dva tedna trajajočo dirko... pa boš dobil idejo kako to zgleda. Eno je navijat gas po terenu, ki ga poznaš kako uro, dve pol pa it na pivo in domov. Drugo je navijat gas dva tedna zapored po terenu, ki ga ne poznaš in zraven biti še sam svoj mehanik.

Probaj kupit Honda/Yamaha/Sherco Dakar rally repliko pa mi povej kako ti je ratalo.

ne razumem, za denar se da danes vse dobit, ali ne?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snecer pravi:

ne razumem, za denar se da danes vse dobit, ali ne?

Seveda. Takole nekak gre - KTM 450 RFR strojev je v primerjavi s kakimi Japonci ko listja in trave. Nov moped stane ~ 30k €. Serije so zelo omejene. In tudi če imaš 30k ni nujno da ti bojo motor prodali. Moreš biti dirkač, tak ki je že nekaj pokazal. Lahko pa skašljaš med 15 - 20k in kupiš rabljenega... če veš kje in kje kakega zbrskaš. Tako da KTM je bolj ali manj edini proizvajalec ki ponuja tovarniške dirkalne rally motorje navadnim smrtnikom.

Honde, Yamahe in par ostalih pa sploh dobil ne boš, ker jih naredijo par bolj ali manj izključno za tovarniška moštva. Oziroma, Yamaha ponuja WR450F Rally Replica. Sam cena ni javna. Po sistemu - če te sprašuješ po ceni si je itak ne moreš privoščiti.

Edit - sem zbrskal ceno za Yamaho. 28k € + dajatve. Tam nekje ko KTM. http://www.rally.dragondistribution.fr/#wr450f

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet je imel smolo:

Citiraj

Po celonočnem servisiranju motorja mi je uspelo startati, a žal je zmanjkalo časa za dobro pripravo potne knjige in udeležbo na dirkaškem briefingu, kar se je na zahtevni navigacijski etpai izkazalo za veliko težavo. Izgubil sem se med sipinami in kanjoni na poti proti Nazci. Se sicer prebil do cilja, a žal z velikim zaostankom... Upam, da je s tem letošnjih težav konec in jutri startam s polnim plinom naprej... 

https://www.facebook.com/247593812087685/videos/844709699042757/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek:

Koliko cca.metrov je to? 20?30? Bolj proti 50?:fredyjecar: Ga je Gajser učil :smoke:

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuuuuuuuuuu, tole pa je impresivno.. kdo je bil to, Van Beveren? ( je tole ziher iz Dakarja)?

U bistvu bolj kot gledam, manj se mi zdi verjetno, da je iz Dakarja...

Popravljeno . Popravil sjeng
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, spuzvica said:

Morda kdo ve koliko je startnina? Oz vsi fee-ji, ki jih mora motorist placat organizatorju?

Par let nazaj je bila samo prijava 6000€. Nato so te šele obravnavali in odločili ali si dovolj dober/poseben da se lahko udeležiš.  Seveda ob zavrnitvi nisi dobil nazaj 6000. Tko se začne in gredo skupni stroški od 50 000€ naprej za cel event malle moto. Tovarniški porabijo od 500 000€ dalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Snecer pravi:

Saj ti me ne razumeš. Jaz ti pravim, da če imaš denar, lahko kupiš vse, ti še ime not vgravirajo.

Nekdo v tej debati ima težave z bralnim razumevanjem, okoli tega se lahko strinjama :) 

 

pred 3 urami, spuzvica pravi:

Morda kdo ve koliko je startnina? Oz vsi fee-ji, ki jih mora motorist placat organizatorju?

 

Pod črto po kategorijah glede na video (zgleda kot da so to minimalni budžeti za udeležbo):

Malle Moto ~ 52.000 EUR vse skupaj

Amater  ~ 72.000 EUR vse skupaj

Pro - ~ 88.000 EUR

Samo prijavnina pa je 15k. Juhu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

valda, da to vsi delajo zarad dnarja .. tut organizatorji.

no ja .. razn Majkl Đordan je zadnjo sezono igranja košarke reku, da mu je pač košarka v užitek :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Tole sem si pogledal pred časom. Dober dokumentarec izpred nekaj let (iz časov 600+ kubičnih strojev), ki lepo prikaže kak projekt je Dakar za one man band podvige. Je vreden tistih nekaj EUR za dostop do videa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, DinDiin pravi:

Tocn to, k smo poslusal da je turist in podobne nebuloze. 

Tako se je izkazalo zakrat...Pa ni to neka easy dirka...Takrat še začetnikom je bilo zelo neprijetno povedati kako nesposoben je oz so ti povedali le na štiri oči...

Sposoben sem ali tja...profesionalec zaostane kar nekaj mest za amaterji na serijskih mopedih....kar se mene tiče sramota...

Eni pišete da vozi na 90 ali 95%

Se pravi proffesionalec s na 95% zmožnosti je slabši ko začetnik na svojem drugem mopedu v življenju...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, sesir pravi:

Tako se je izkazalo zakrat...Pa ni to neka easy dirka...Takrat še začetnikom je bilo zelo neprijetno povedati kako nesposoben je oz so ti povedali le na štiri oči...

Sposoben sem ali tja...profesionalec zaostane kar nekaj mest za amaterji na serijskih mopedih....kar se mene tiče sramota...

Eni pišete da vozi na 90 ali 95%

Se pravi proffesionalec s na 95% zmožnosti je slabši ko začetnik na svojem drugem mopedu v življenju...

Ti bom počasi napisal, ker vidim da ti ne gre:

Tudi Kenijski maratonec zmagovalec maratona na 42km, je pussi proti šprinterjem na 100m, kar pa ne pomeni da je slab ali nesposoben, le drugače specializiran in Dakar je maraton....dooolg maraton.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

no ja .. razn Majkl Đordan je zadnjo sezono igranja košarke reku, da mu je pač košarka v užitek :huh: 

sej bužiček tut mende zadna dva leta darile sam še iz užitka nos.....:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, DAMI34 pravi:

Ti bom počasi napisal, ker vidim da ti ne gre:

Tudi Kenijski maratonec zmagovalec maratona na 42km, je pussi proti šprinterjem na 100m, kar pa ne pomeni da je slab ali nesposoben, le drugače specializiran in Dakar je maraton....dooolg maraton.

To nekje logično a tu na hrvaškem ni glih kratka dirka...ne znam prav napisat kera...in ta kenijec na 20 km verjetno ni za amaterskim začetnikom na prvi njegovi resni tekmi...tudi na 100m mislim,da hitrejši od 19 letnega stednjršolca (lenuha),ki se rad zabava...

Ko so ti dečki mene peljali gladko scat na motokros progi sem pač skomignil z rameni in povedal,da se pač vidi moja nesposobnost in če sebe proti njim tako imenujem,kaj je pol profesionalec,ki ga otroci scat peljejo na dirki?

Sposoben ozgubit sem bil tudi jaz...

Na vsaki dirki je že drugo mesto,prvo mesto unga ko zgubo...on pa bil kera zguba najboljši?

Saj dejstvo je,da vsakežu,ki dirka kapa dol...sam ni vsak,ki dirka sposoben,še manj poveličwvanja...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, sesir pravi:

Sposoben sem ali tja...profesionalec zaostane kar nekaj mest za amaterji na serijskih mopedih....kar se mene tiče sramota..

Še enkrat. Korošci et al so zelo nadrkani na one njihove (hudo strme) hoste. Sem se vozil tam naokoli in mi ni bilo lahko. Poznam pa enega iz onih koncev, ki je šal probat tako puščavo kot tudi rally. Njemu tudi ni bilo lahko, niti malo ne. Jabke, hruške, avioni. Extreme/hard/enduro in rally sta nekaj popolnoma različnega. Ti verjetno pišeš o hard enduro dirki v Buzetu, ki je poleg cross country dirk že kr par let stalnica tod okoli.

Primerjat dirko, ki traja par ur (časovna omejitev za traso v Buzetu je ~ 5ur) z dirko ki traja dva polna tedna nima smisla. Par ur dirke lahko odpelješ s precej malo priprave (redno navijanje mopeda po hosti za bajto je dovolj), dva tedna po 8+ ur offroada pa zahteva čisto drugi pristop.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, jskrablin pravi:

Še enkrat. Korošci et al so zelo nadrkani na one njihove (hudo strme) hoste. Sem se vozil tam naokoli in mi ni bilo lahko. Poznam pa enega iz onih koncev, ki je šal probat tako puščavo kot tudi rally. Njemu tudi ni bilo lahko, niti malo ne. Jabke, hruške, avioni. Extreme/hard/enduro in rally sta nekaj popolnoma različnega. Ti verjetno pišeš o hard enduro dirki v Buzetu, ki je poleg cross country dirk že kr par let stalnica tod okoli.

Primerjat dirko, ki traja par ur (časovna omejitev za traso v Buzetu je ~ 5ur) z dirko ki traja dva polna tedna nima smisla. Par ur dirke lahko odpelješ s precej malo priprave (redno navijanje mopeda po hosti za bajto je dovolj), dva tedna po 8+ ur offroada pa zahteva čisto drugi pristop.

Aha,ker ni primerjave s časom na en krog z vztrajnostnimi dirkami.Zelo zanimivo,da so top mesta na krog "ista" kot so na 8 ali 24h dirkah...in,da se udeležujejo tudi teh dirk in nekaj pokažejo...pač sposobni dečki!

Labin ali Rahav al kak se reče ne vem več.Vem,da so ga scat peljali jaz pa z veseljem plačal pijačo!

Aja aha zdaj so pa srednješolci z koroške nadrkani in sposobni,ker so pač enga scat peljali za katerega pač vi mislite,dabobvlada?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, sesir pravi:

Aha,ker ni primerjave s časom na en krog z vztrajnostnimi dirkami.Zelo zanimivo,da so top mesta na krog "ista" kot so na 8 ali 24h dirkah...in,da se udeležujejo tudi teh dirk in nekaj pokažejo...pač sposobni dečki!

Rally se ne ponavlja. Vseskozi voziš po drugačni trasi/podlagi/vremenu/višini/etc. In se poleg običajnih pasti na poti ubadaš še z navigacijo in probaš voziti čim hitreje. Jap, to je popolnoma primerljivo s kroženjem po eno in isti trasi :yawn:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, jskrablin pravi:

Rally se ne ponavlja. Vseskozi voziš po drugačni trasi/podlagi/vremenu/višini/etc. In se poleg običajnih pasti na poti ubadaš še z navigacijo in probaš voziti čim hitreje. Jap, to je popolnoma primerljivo s kroženjem po eno in isti trasi :yawn:

Kot vidim je po vaše bolj primerljivo z maratonom in šrintom...uživajte v svojih iluzijah...Tim Gajser je edini res top v SLO kdarkoli bil!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tema se nanaša na Dakar 2018.  Vse ostalo so smeti!
Mirana pa prosim po zobeh vlačte po zs-jih in podobnih komunikacijskih kanalih, ki so zasebne narave in zabave!!!!!!!!!!
Kar je res in kaj ni je brez pomena, če Miran ne more sodelovati. Zato je debata o Miranu popolnoma brez vsebine,
kar je zame, ki me zanima Dakar 2018, rahlo frustracijsko. 

Popravljeno . Popravil Dimen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Dimen pravi:

Tema se nanaša na Dakar 2018.  Vse ostalo so smeti!
. Zato je ta debata popolnoma brezvezna.

Ki ji bo dami z veseljem zbrisal in mogoče celo prestavil v Miranovo temo

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!