Skoči na vsebino

Bolgarija


Severnimedved 1958

Priporočene objave

  • 4 mesecev pozneje...

Prosil bi popotnike , ki so se potepali po tej deželi , če mi lahko pomagajo z infom . Ali so ponoči na glavni tranzitni poti čez bolgarijo proti istanbulu odprte ponoči bencinske postaje .

Hvala.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Kmet2 pravi:

Prosil bi popotnike , ki so se potepali po tej deželi , če mi lahko pomagajo z infom . Ali so ponoči na glavni tranzitni poti čez bolgarijo proti istanbulu odprte ponoči bencinske postaje .

Hvala.

 

Ma meni se zdi da ja, se ne spomnim točno, ker nisem rabil, sem točil zvečer takoj po prestopu Tur/Bol meje in gasa v Srbijo brez postanka za tankanje , spanje takoj za mejo v Srbiji (pred Pirotom) na neki kamionski coni. Poceni, z varovanim parkiriščem......Ma so , na avtocesti sigurno....Po Turčiji sem se avtocest izogibal, ker rabiš neko kartico za plačevanje, pa se niti nisem hotel s tem ubadat......, pa saj sigurno že veš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, xtzs pravi:

Ma meni se zdi da ja, se ne spomnim točno, ker nisem rabil, sem točil zvečer takoj po prestopu Tur/Bol meje in gasa v Srbijo brez postanka za tankanje , spanje takoj za mejo v Srbiji (pred Pirotom) na neki kamionski coni. Poceni, z varovanim parkiriščem......Ma so , na avtocesti sigurno....Po Turčiji sem se avtocest izogibal, ker rabiš neko kartico za plačevanje, pa se niti nisem hotel s tem ubadat......, pa saj sigurno že veš....

Po Turčiji tudi če nimaš kartice ni problema. Samo šopaš .....samo potem se ne vrni tja vsaj 3 leta, tako so me podučili. Jaz jo bom kupil že na meji , da ni problemov . Grem pa do destinacije samo ravno in AC , kjer je . Dopusta je  kot je in ga raje zabijam v Iranu , kot po poti . Ko bom , če bom itd  v penziji , bom pa lepo lagani po 2 meseca potoval z električnim scooterjem :)

Vseno hvala za info , tud če sem se že vse pozanimal , več ljudi več ve in grem v povsem neznano okolje , zato dobrodošel z napotki in pomočjo . Thanks ,tudi ostalim .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kmet2 pravi:

Po Turčiji tudi če nimaš kartice ni problema. Samo šopaš .....samo potem se ne vrni tja vsaj 3 leta, tako so me podučili. Jaz jo bom kupil že na meji , da ni problemov . Grem pa do destinacije samo ravno in AC , kjer je . Dopusta je  kot je in ga raje zabijam v Iranu , kot po poti . Ko bom , če bom itd  v penziji , bom pa lepo lagani po 2 meseca potoval z električnim scooterjem :)

Vseno hvala za info , tud če sem se že vse pozanimal , več ljudi več ve in grem v povsem neznano okolje , zato dobrodošel z napotki in pomočjo . Thanks ,tudi ostalim .

Pa sej tiste njihove "ne avtoceste" so skoraj kot prave avtoceste, ločeni pasovi.....le ob vhodih/izhodih imaš zmanjšano hitrost. So pa brez gneče, samo gasa. Prave avtoceste, kot vem, je le do Ankare. Aja, gneča zna bit (ma sigurno je) le okoli Istanbula, ma kaj gneča, zna bit noro:headbang: čez dan......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, xtzs pravi:

Pa sej tiste njihove "ne avtoceste" so skoraj kot prave avtoceste, ločeni pasovi.....le ob vhodih/izhodih imaš zmanjšano hitrost. So pa brez gneče, samo gasa. Prave avtoceste, kot vem, je le do Ankare. Aja, gneča zna bit (ma sigurno je) le okoli Istanbula, ma kaj gneča, zna bit noro:headbang: čez dan......

Ma imam plan pridet pred Istanbul v večernih urah , prespat in zgodaj zjutraj po obvoznici mim istanbula dalje ......sploh ne grem v mesto , vem pa da je tudi na obvoznicah naravnost noro . 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ponoči nisem vozil po Bolgariji, ampak sem skoraj siguren, da so odprte 24/7 na teh "avtocestah".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Kmet2 pravi:

Ma imam plan pridet pred Istanbul v večernih urah , prespat in zgodaj zjutraj po obvoznici mim istanbula dalje ......sploh ne grem v mesto , vem pa da je tudi na obvoznicah naravnost noro . 

Štart zjutraj okoli šeste,  kmalu zagledam tablo 100 km do istanbula (v obratni smeri) takoj zatem pa stoječa kolona......saj me razumeš....eni nori  Poljaki s široko naloženimi endurami mimo, sm reku če gredo oni v centimetre, grem jst kamot..... sam gasa mimo........ma č bi biu sz avtom , bi bil še zdej tm..... ha, ha

.....kaj ti čm rečt....ne čakaj jutra za skozi Istanbul, pa naj bo po avtocesti al pa ne......sm te opozoril...ajd

Ankara pa razmeroma tekoče čez dan...

 

Popravljeno . Popravil xtzs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ruti po Bolgariji sem ti naredil točko Sofia = Lukoil , ki je ob AC in je 24h.

Edini problemček je, da je na drugi strani, iz tvoje strani pa je ena druga črpalka, ki je prav tako odprta 24h, tako da ni problemčka...al pa čez s kanistrom.

Potem sem ti naredil naslednjo točko Plovdiv na AC, ki je prav tako ob pumpi 24h (Rompetrol) iz tvoje strani pa je motel Merita s pumpo 24h.

(seveda so to "teoretični" podatki)

naslednja pa je že v Turčiji shop 24/7 pumpa, točka Edime

 

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, Kmet2 said:

Po Turčiji tudi če nimaš kartice ni problema. Samo šopaš .....samo potem se ne vrni tja vsaj 3 leta, tako so me podučili.

Glede AC kartice v turciji:

jaz je nisem imel, nevednost. Po preckanju mostu cez Bospor v Istambulu je tisti elektronski bralec glasno protestiral, zato sva parkirala motorja in jih sla kupit, pa je potem nisva vec rabla. Na izhodu iz drzave (v Iran) sva dve uri cakala da so v racunalniku preverili, da o najinih prekrskih v Turciji. Sem bil kar malo zivcen. Na koncu so izjavili da je vse ok. Tako, da jim ocitno ta sistem ne dela najboljse, ampak bolje za nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem .:OK:Snecer , če nisi dobro navil mojega garmina , pojdi do mojih in jim povej ,da si ti kriv , da me več ne bojo vidli :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Kmet2 pravi:

Po Turčiji tudi če nimaš kartice ni problema. Samo šopaš .....samo potem se ne vrni tja vsaj 3 leta, tako so me podučili. Jaz jo bom kupil že na meji , da ni problemov . Grem pa do destinacije samo ravno in AC , kjer je . Dopusta je  kot je in ga raje zabijam v Iranu , kot po poti . Ko bom , če bom itd  v penziji , bom pa lepo lagani po 2 meseca potoval z električnim scooterjem :)

Vseno hvala za info , tud če sem se že vse pozanimal , več ljudi več ve in grem v povsem neznano okolje , zato dobrodošel z napotki in pomočjo . Thanks ,tudi ostalim .

V Turčiji za motorno kolo ne rabiš "vinjete"!!Tudi v Bolgariji motorno kolo ne plača cestnine črpalk pa je več kot pri nas-seveda so odprte!!

Popravljeno . Popravil bambi61
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!