Skoči na vsebino

Iran 2018 "Kmetova online odisejada in čvek"


Kmet2

Priporočene objave

Ob 18. 7. 2018 ob 13:20, Kmet2 pravi:

Strošek je bil 1100€ z veeeeliko popusta.

Verjetno tu  ni strošek motorja gume servis itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred 8 urami, FrigoFrops pravi:

Seveda da, samo potrebuješ karnet, da ga uvoziš in potem izvoziš.

Če je ccm do 250 tega dokumentA ne potrebuješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Karnet že imam. Po tujih forumi krožijo različne informacije. Pravkar sem govoril z Kastelicom iz Amzs. Pravi, da so od Irancev prejeli obvestilo, vendar podrobnejše informacije še čakajo. Italjanska in Nemška zveza sta začasno ustavila izdajo karneta.

Iran banishes motorcycles with more than 250cc.
On my request the german automobile club ADAC just confirmed that they got a letter from official Iranian side that from 2nd of August on no motorcycles with more than 250cc are allowed to enter the country.
No more details where available from the ADAC, but they are frantically investigating.
From other sources I got this picture: Seems to be an old law from 2005, which was ignored in this regard so far. 
Cars with more than 2500 cc and all kinds of american brand vehicles are also affected by the ban.

For me it feels as if there are only bad news for motorcycle travellers for quite a while: The assaulted bicycle riders on the Pamir Highway recently. No more third liability insurance for non-americans because of the new data safety rules in the EU (DSGVO called in Germany). The very restrictive new rules since two years in Laos and Thailand. The extremly dangerous situation in Nicaragua and Venezuela, etc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, FrigoFrops pravi:

Karnet že imam. Po tujih forumi krožijo različne informacije. Pravkar sem govoril z Kastelicom iz Amzs. Pravi, da so od Irancev prejeli obvestilo, vendar podrobnejše informacije še čakajo. Italjanska in Nemška zveza sta začasno ustavila izdajo karneta.

Iran banishes motorcycles with more than 250cc.
On my request the german automobile club ADAC just confirmed that they got a letter from official Iranian side that from 2nd of August on no motorcycles with more than 250cc are allowed to enter the country.
No more details where available from the ADAC, but they are frantically investigating.
From other sources I got this picture: Seems to be an old law from 2005, which was ignored in this regard so far. 
Cars with more than 2500 cc and all kinds of american brand vehicles are also affected by the ban.

For me it feels as if there are only bad news for motorcycle travellers for quite a while: The assaulted bicycle riders on the Pamir Highway recently. No more third liability insurance for non-americans because of the new data safety rules in the EU (DSGVO called in Germany). The very restrictive new rules since two years in Laos and Thailand. The extremly dangerous situation in Nicaragua and Venezuela, etc.

Sem prebral ja, mogoče bom eden zadnjih v Iranu z težko kravo.....

Upam, da nekak rešiš zagato na ambasadi.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

32 minutes ago, Kmet2 said:

Sem prebral ja, mogoče bom eden zadnjih v Iranu z težko kravo.....

Upam, da nekak rešiš zagato na ambasadi.... 

Stari, niti predstavljat si ne morem, kaj boga si ti tam delal, da so sedaj to tako zaostrili in sploh nič več čez mejo not ne spustijo .. vse si zjebu, majketi .. :cry: :lol1:

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, samo ko greš kaj več o tem iskat ... :huh: :cry:

Quote

Large capacity bikes are coming back in the strictly policed streets of Tehran


Big-bore motorcycles were banned  in Iran following the country's Islamic revolution.

More than three decades on, there are signs of restrictions easing. Recently a dozen riders on pre-revolutionary and newer models were allowed a strictly regulated ride in Tehran.

Permission has to be sought to ride just one weekend a month and even then it is limited to specific streets during daylight. Sadly, women are still prohibited from riding bikes.

The ban on motorcycles bigger than 250cc was introduced in the early years of the revolution to slow the incidence of motorcycles being used in drive-by killings of Iranian officials by the opposition.

It was also part of an effort to eradicate vestiges of an un-Islamic Western lifestyle that had prevailed under the monarchy overthrown in 1979. Women were barred from riding motorcycles as it was seen as incompatible with Shi'ite Islamic values. Big-bore motorcycles were kept exclusively for the Basij, the government's plain-clothes security force, which often rode them around Tehran in a show of power. 

Under the reprieve, authorities select members of the Tehran Motorcycling and Car Racing Association to license for street riding after running them through security checks.
American dealerships for Harley-Davidson and General Motors have been absent from Iran but a sanctions deal would open the gateway for such manufacturers to have a local presence.

While the motoring association is trying to have the ban fully lifted, Iranian bikers have found other ways to satisfy their passion.

Symbolising the love for US.-made Harley-Davidson motorcycles, local bike manufacturer Tondar Shahab makes replicas of bigger bikes, powered by 250cc engines. 

Riders ship in Harley parts from Dubai before assembling them in Iran – often simply to display a bike in their homes.

"At the end of the day, when you have a passion you will find a way to ride whether it is in Dubai, in Europe or the United States," Shabab said. "And someday also in Iran."

 

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi skupaj naj se nekam zaletijo, še posebej ti Amerikanci, ki tiščijo svoj nos povsod kjer je nafta. 

Če koga zanima imam naprodaj 25 dni dopusta, potni list z Iransko vizo, OČITNO neveljaven karnet in dvojne dolge lanene hlače. Se pravi popolna oprema za obisk Irana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeba. sem tudi sam ze videl novico. Zaenkrat se ne obupaj,,:

Iranske oblasti naj bi pripravile posebna pravila, po katerih je vstop za popotnike mogoč ob vnaprej predvideni trasi potovanja z odobritvijo ministrstva.

Mogoce se ti pa izzide.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upajmo, da se reši. Septembra bo vsaj 6 Slovenskih motoristovbv Iranu in vsi že imamo pripravljene papirje in plan poti. Sedaj čakam odgovor iz ambasade in Amzs. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, nejc74 pravi:

 

Mogoce se ti pa izzide.

Na 1000 kubicnem mopiju vzame ven tri svecke? Hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor se odpravlja....fuck....jebeno tocn primer kazni za odlasanje. 

 

Je pa zalostno gledat kaj pocne folk, k je u lajfu prebral samo eno knjigo. Norosti nikoli konca. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snecer pravi:

na fotki zgleda super

ampak .. tale je jaći .. tale je 300 in sune ... ... nekje sem bral da nad 250 naujo spustl v Iran ?

ok ok .. sm prebral da ima 250 ccm ... ampak .. piše 300 :P ... piše mile a piše i hunt :huh: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/7/2018 at 2:51 PM, FrigoFrops said:

Vsi skupaj naj se nekam zaletijo, še posebej ti Amerikanci, ki tiščijo svoj nos povsod kjer je nafta. 

 

Amerikanci tja itak ne smejo in mi ni jasno, zakaj iranska oblast sprejema taka neumna in po svoje otročja pravila. Američani sprejmejo ukrepe, oni odgovorijo z določenimi prepovedmi, ki dotičnim nič ne pomenijo. Škodijo samo sebi in svojemu turizmu. 

Po svoje sem se kar zabaval, ko sem bral kakšne prepovedi imajo za vstop v državo:

vozilo ne sme biti ameriške znamke,

ne sme biti vredno več od 40.000$ (najbrž zato, da se njihovi državljani ne bodo počutili revne)

ne sme biti več kot 2.500ccm za avto in več kot 250ccm za motor,...

Upam, da se zadeve uredijo in rešite svoje potovanje. Če ne pa kam drugam, svet je velik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, sesir said:

a to si prebral in zdaj vračaš link nazaj, da lahko še kdo drug tudi prebere? :lol1:

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Tex pravi:

a to si prebral in zdaj vračaš link nazaj, da lahko še kdo drug tudi prebere? :lol1:

V upanju,da bere v crome,da se se visje pospe po lestvici branja...

Go,goooo kmet...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 4. 2018 ob 14:40, DAMI34 pravi:

prosim pazi da ne prekuriš gume, da ne bomo po Turčiji iskal nove. Pumpaj 0,1-0,2 več, občasno preveri če jo pregreva. 130 ali 180km/h je velka razlika. Se ne šalim, otovorjena ko kretena sva po jadranki imela klasičen tempo in je začelo RS2 topiti po bokih (odnašalo zadnji konec, barva vijola in luknjice v boku). Sem znižal za samo 10km/h in je bilo ok.

 

Ob 10. 4. 2018 ob 14:42, Kmet2 pravi:

Ti pa si humorist ...te Tigar pnevmatike ne prekuriš pa če si MM :D

200kmh od ploč do Brežic , kjer se je dalo , kar vpraši mojo .......pnevmatika , takšna po 1500 kot  nova , resno ! Samo ko pa je malo vlažno si , kot na ledu.

lejga šmenta, ravno sem nekaj iskal in naletel na tale zgornji pogovor.

Hudič, pa vseen je umrla na poti :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, DAMI34 pravi:

 

lejga šmenta, ravno sem nekaj iskal in naletel na tale zgornji pogovor.

Hudič, pa vseen je umrla na poti :P

 

Defektno pnevmatiko so mi prodali :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!