Skoči na vsebino

Vse na temo Piaggio MP3


RobMayth

Priporočene objave

Me zanima kako ste zadovoljni s sprednjimi blatniki? Jaz sem razočaran saj je skuter kar lepo pošprican po motorju in izpuhu. Me zanima zakaj sta ti dve odprtini na blatniku (glej sliko)?

sprednji-blatnik.jpg

Ne vidim pomena in močno sumim, da iz njiju škropi po skuterju. Kakšne so vaše izkušnje?

 

Lp, A.

Pozdravljen, jest sem to rešu tako, da sem dal pod zgornji del blatnik (zgornja luknja) del zračnice od kolesa. Najcenejša rešitev. Nisem pa še tega sprobal na mokri ccest, po moje ne bo toliko špricalo kor jr prej.

 

LP A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima kako ste zadovoljni s sprednjimi blatniki? Jaz sem razočaran saj je skuter kar lepo pošprican po motorju in izpuhu. Me zanima zakaj sta ti dve odprtini na blatniku (glej sliko)?

sprednji-blatnik.jpg

Ne vidim pomena in močno sumim, da iz njiju škropi po skuterju. Kakšne so vaše izkušnje?

 

Lp, A.

To se nesme zapreti te odprtine so za hlajenje,pač treba je motor občasno oprat !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadevo rešil na naslednji način:

sprednji-blatnik-1.jpg

Izrezana guma zračnice prilepljena z notranje strani.

Bremzer hvala za opozorilo. Ampak da je skuter totalno pošprican po celem motorju in izpuhu ni preveč optimalna rešitev za hlajenje. Bom pa kljub temu upošteval tvoje opozorilo in spremljal temperaturo.

 

ps.

Včeraj sem dobil tudi Termoscud od Tucano Urbano (88€ s poštnino iz Italije), a ga zaenkrat glede na vreme ne bom montiral. Ko bo prišel čas, bom tudi prilepil kakšno sliko.

 

Lp, A.

Popravljeno . Popravil MP3500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadevo rešil na naslednji način:

sprednji-blatnik-1.jpg

Izrezana guma zračnice prilepljena z notranje strani.

Bremzer hvala za opozorilo. Ampak da je skuter totalno pošprican po celem motorju in izpuhu ni preveč optimalna rešitev za hlajenje. Bom pa kljub temu upošteval tvoje opozorilo in spremljal temperaturo.

 

ps.

Včeraj sem dobil tudi Termoscud od Tucano Urbano (88€ s poštnino iz Italije), a ga zaenkrat glede na vreme ne bom montiral. Ko bo prišel čas, bom tudi prilepil kakšno sliko.

 

Lp, A.

Nič ni treba temperature gledat :wallbash:

Motorna temperatura nima nič s tem. Bremzer je mogoče mislil da se tu odvaja topel zrak s sprednje disk zavore vendar bi jaz to postavil pod vprašaj in sicer iz razloga da tole ni GP stroj. Po moje ne bo nič narobe če imaš tako kot si naredil, drugače pa naredite kakor mislite da je prav .... :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je napovedano slabo vreme sem se lotil projekta Termoscud. :smoke:

http://www.youtube.com/watch?v=_A8p-HNUYik

 

Lp, A.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na deževno vreme in pot v in iz službe lahko podam dve poročili:

1. Rešitev glede blatnika je zadetek v polno! Izpuh in motor čisto nič pošpricana.

2. Termoscud je zakon. Lepo na suhem in toplem po dežju, mogoče celo na bolj udobnem, kot kak voznik avtomobila. ^_^

 

Lp, A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil sem pri motocapuanoshop ampak jih izgleda več nima naprodaj. Imajo pa drugi prodajalci preko eBay-a Termoscud R062 na voljo, a so cene izgleda poskočile. Najceneje dobiš za 79€ + ? poštnina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima, prodajam nastavljivo šipo z zelo dobro zaščito tudi za roke.

 

Slike v živo: http://www.maxiscooter.si/club/index.php/sl/vse-o-mp3/108-piaggio-mp3-izboljave

 

Podatki:

 

GIVI

AF504

Specific sliding wind-screen transparent, Airflow for Piaggio MP3 125-250-400 (06>09). Maximum height 74 cm (12 cm of extension) width 64 cm

complete with specific fitting kit / to be mounted instead of the original screen

 

http://www.givi.it/My-motorcycle/?ma=PIAGGIO&mo=Mp3-125-250-300-400-06--11

 

Več na ZS.

 

LPF

Popravljeno . Popravil Flukturr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadevo rešil na naslednji način:

sprednji-blatnik-1.jpg

Izrezana guma zračnice prilepljena z notranje strani.

Bremzer hvala za opozorilo. Ampak da je skuter totalno pošprican po celem motorju in izpuhu ni preveč optimalna rešitev za hlajenje. Bom pa kljub temu upošteval tvoje opozorilo in spremljal temperaturo.

 

ps.

Včeraj sem dobil tudi Termoscud od Tucano Urbano (88€ s poštnino iz Italije), a ga zaenkrat glede na vreme ne bom montiral. Ko bo prišel čas, bom tudi prilepil kakšno sliko.

 

Lp, A.

A si lepil s toplotno lim pištolo ali silikonom. Nekaj se vidi pa nisem šisto prepričan kaj je ... Predvidevam pa da je silikon. Tole moram tudi sam izvest in si kupit pregrinjalo, ker se tudi sam vozim v dežju v službo. Aja a si gledal kaj ogrevana pregrinjala za noge. Baje obstajajo nisem pa še gledal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S silikonom sem lepil. Še zdaj pa ne razumem zakaj serijsko te neumne luknje?! :glare:

Ogrevano pregrinjalo za noge? Termoscud je čisto dovolj. Ne piha, pa prijetno toplo je pod njim. :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se pa tale termoscud pritrdi? Je treba kak "grob" poseg v motor pri montaži. Ne maram namreč vrtanja, lepljenja, krivljenja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se pa tale termoscud pritrdi? Je treba kak "grob" poseg v motor pri montaži. Ne maram namreč vrtanja, lepljenja, krivljenja ...

Preprosto! Eno stran nazaj v tej temi imaš moj video kje vse je pritrjen. Skratka ni vrtanja, lepljenja ali česa podobnega. Šest že obstoječih vijakov odviješ, namestiš pokrivalo in jih nazaj priviješ.

Popravljeno . Popravil MP3500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni! Sem nov na tem forumu kot lastnik novega mp3 500, in me zanjima če se odvijajo kake skupne vožnje z motorji, sicer zaj je pramrzlo že bolj spomladi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni! Sem nov na tem forumu kot lastnik novega mp3 500, in me zanjima če se odvijajo kake skupne vožnje z motorji, sicer zaj je pramrzlo že bolj spomladi?

Upam da boš zadovoljen in mnogo kilometrov ti želim.  :OK:

Glede vremena pa tako, jaz še vedno vztrajam pri vožnji v službo, pa čeprav nekaj grozijo z nizkimi temperaturami in snegom. :)

Popravljeno . Popravil MP3500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da boš zadovoljen in mnogo kilometrov ti želim.  :OK:

Glede vremena pa tako, jaz še vedno vztrajam pri vožnji v službo, pa čeprav nekaj grozijo z nizkimi temperaturami in snegom. :)

Jaz sem se še danes vozil pri 7h stop. in me ni nič zeblo se pozna da je zaprt fajn spredaj za razliko od ostalih motorjev kjer dosti bolj piha po tebi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Laho se nam pridružiš tudi na facebooku kjer boš tud ažuriran glede voženj in še česa ... Če boš zadovoljen z motorjem vsaj pol toliko kot sem jaz si zmagal. Sam sem letos naredil 7300km (nekateri bi rekli malo za nekatere ravno prav, preveč pa tako nikoli ni) pa se še nisem nehal vozit. V službo in nazaj se še vedno da pridet če si primerno oblečen.

 

Pa veliko varnih km in pa seveda se nam kdaj pridruži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Lep pozdrav, imam eno vprašanje za lastnike mp3 skuterjev.

 

Ali morda kje v Ljubljani ali okolici rentajo mp3-ja za vikend ali pa enodnevne izlete? (vozen z B-kategorijo)

 

Zadevo sem zasledil na Korčuli in pa v Poreču, cena 50€ na dan, 3dni 120€.

 

Ker je skuter zelo drag, bi mi seveda veliko bolj ugajal najem vsak mesec, za dan/dva, da se naredi kakšen lep izlet.

 

Če ima kdo kakšno informacijo, naj kar napiše.

 

Našel sem človeka in Polzele, ki renta mp3-ja za 60€ na dan, vendar je iz Ljubljane kar daleč, še posebej, ker moraš potem skuter še vrniti v Polzelo.

 

Mare

Če te še zanima     http://www.scooter-ljubljana.com/prices.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!