Jump to content
Najpomembnejši ukrep za preprečevanje širjenja okužbe z novim koronavirusom je, da zmanjšamo stike in ostajamo doma. ×
  • Sign Up
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• MARE 65
      Popoldanski počitek...v naslednjem življenju si želim biti naš maček...
    • Snečer
      https://www.24ur.com/novice/slovenija/obala-in-bled-polna-gostov-zupanom-prekipelo-uvedite-ostrejse-ukrepe.html 37a člen in počistit ulice
    • jvalant
      Doma si in delas od doma? Takoj mi je jasno zakaj bi prekuzil vse... Obstaja en lep izrek: "Lead by example" ali Vodi z primerom. Zakaj si potem notri in delas od doma. Aja,  ti bi prekuzil druge? Jaz NE delam od doma, in mi lahko verjames, da  samo zamahnem z roko, ko poslusam zagovornike prekuzevanja in resitelje gospodarstva, ki ste lepo doma...  Vsem je jasno, da podaljsevanje v nedogled ni mozno. Ampak, tudi velike firme kot so Gorenje, itd (ki si po moje precej vecja gojilnica virusov in sejalnica virusov, ze zaradi velike kolicine delavce v zaprtih prostorih, ne pa par sprehajalcev in "jebivetrov") bi si po moje lahko privoscile 2-3 tedne kolektivnega dopusta,  med tem malo poskrbela za vec zascite, kako reorganizacijo. Ce bi se to zgodilo teden, dva nazaj, menim, da bi se s tem precej zmanjsalo prenos in tveganje. Nihce mi ne bo solil pameti, da sto, pesto, tisoc ljudi v zaprtih prostorih predstavlja manjso groznjo, kot pa sto, dvesto sprehajalcev na morju ali parku, ki niso na kupu. Ce bi podjetja storila to, verjamem, da bi se s tem precej pripomoglo k omejevanju. Enako velja tudi za manjsa podjetja, itd. Sam bi pristal na to, pa tudi ce bi mi sel dober del dopusta, zdaj ni cas za egoizem. Pac ne bo morja, ipd letos. (ga tko ali tko ne bo, verjetno). Ker se pa velika podjetja pozvizgajo, so pa precejsna potencialno nevarna obmocja, z veliko ljudi v halah itd, in to je idealno za hitro siritev bolezni. Kot npr, nogometna tekma v Bergamu, na takih prireditvah, so  sle stvaru zelo verjetno kljucno narobe. VSI, to pomeni mi sami, sportne prireditve, male in VECJE firme bi morale ukrepati.     Onega o koroni in gripi pa sploh ne bom komentiral....
    • Snečer
      še en poziv...  Zakaj ste taki egoisti? Med domačini iz občine Medvode, ki so prejšnje dni opazili kršitelje iz mest, ki še vedno niso razumeli, zakaj bi bilo nujno ostati doma, je tudi Žiga Kršinar, mladi gospodar na ekološki kmetiji Kršinar s Katarine nad Ljubljano. Zaskrbljen zaradi nespoštljivega odnosa prišlekov do domačinov je na svojem spletnem profilu napisal: »Ko se ustavi javni promet, gremo peš. Ko se zaprejo banke, plačujemo elektronsko. Ko se zaprejo šole, uporabimo e-učilnico. Ko zmanjka WC-papirja, si rit umijemo. Kaj se zgodi, ko zmanjka hrane? Danes obrezujem sadje in poslušam mimoidoče sprehajalce. Ženska pri tridesetih razlaga svojemu partnerju, kako vsak dan pije kavico s sosedi in kako bodo imeli naslednji dan piknik, ter o tem, kako so sedeli s sosedi na trerasi in jih je poštar zelo čudno gledal. Ali je naša družba res že tako globoko prežeta z egoizmom? Ljudje, sedaj ste doma ne samo zaradi sebe, ampak zaradi drugih rizičnih skupin ljudi, za katere bi bil ta virus smrtno nevaren. To, da smo doma, ni dopust in priložnost za izlet! Za veliko poklicev trenutne razmere zahtevajo dodatno delo in stalno pripravljenost, poleg vseh zdravstvenih delavcev, trgovcev, poštarjev in prostovoljcev, ki jim ob tej priliki izražam globoko zahvalo, smo tu še kmetje, ki smo celo leto 24 ur na dan v stalni pripravljenosti, da pridelamo tisto, kar je za življenje nujno potrebno – hrano. ‍‍Kajti šele ko zmanjka hrane, se zavedamo, da avta, telefona, denarja, zlata in WC-papirja ne moremo jesti. Spoštujmo kmeta,« je zapisal in priložil fotografijo, na kateri so dobro vidni številni avtomobili na enem od parkirišč na Katarini.
    • Snečer
      Palica?
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!