Skoči na vsebino

Vse na temo Piaggio MP3


RobMayth

Priporočene objave

On 9/20/2016 at 7:58 PM, Andrejcer said:

Moj kolega je na tako besedo brez knjižice kupil MP3-ja pred nekaj meseci in na prvem servisu ugotovil, da ni bil narejen nobeden servis, notri je bil prvi jermen in prvi valjčki. Previdno, da ne bi šlo kaj narobe, velik servis (menjava jermena, valjčkov, ...), pa stane nekaj pod 300€!

Menjava jermena in valčkov + servis, se pravi menjava olja in oljnega filtra je PVG cca 200€ mogoče kakšen € več. Drugače sem pa jest na moje MP3ju delal menjavo olja na 6000 km in menajvo jermena in valčkov nekje med 18000 in 20000 km in ni blo nikoli problemov. Trenutno imam prevoženih 60000 km in sem zamenju pred 3000 km že tretji jermen.

On 9/21/2016 at 6:22 AM, BOLID said:

Hvala za odgovora, me je pa še ena stvar zmotila, ki sem prej pozabil opisat, namreč ko sem se šel zapeljat z njim, motor lepo teče in pospešuje brez kakeršnih treslajev.Po cca 1 km vožnje sem pa opazil, da je spredaj nad prvima blatnikoma, tam kjer je rega od hladilnika vode, kolotečna plastika je bila rahlo mokra ( pošpricana) od hladilne tekočine.Prodajalec je rekel, da je mogoče malo preveč nalil tekočine v posodo in da je verjetno malo tekočine med vožnjo zaradi raztezanja hladilne tekočine izteklo ven. Ali je to mogoče ali lahko pričakujem neko okvaro hladilnega sistema??

 

Hvala in L.P.

Koliko km je imel MP3 ko si ga kupil? Hladilno tekočino se doliva sam v primeru, če je manjka. 

On 9/20/2016 at 7:45 PM, BOLID said:

Pozdravljeni sem novi na forumu vendar ne novi na motorju.Trenutno sem v fazi nakupa piaggio mp3 500.Ogledal sem si naslednjega http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11240067&display=Piaggio Mp3 500ie in v bistvu edina stvar ki me je zmotila so bili prevoženi kilometri,saj je fant drugi lastnik, kupil ga je z 3 000Km.Fant ga je kupil za vozit in ne za gledat saj je v enem letu naredil 11000Km. Servisi so bili delani  do 8000 na pooblaščenem servisu sedaj pa je zadnja dva naredil sam oziroma v družbi ene osebe, ki je menda delala včasih na pooblaščenem servisu na PVG - ju v LJ.Dokazila o naslednjih servisih nima, verjeti mu moram na besedo da so bili valčki in jermen ter olje in še kaj drugega zamenjani.Na kaj moram biti pozoren pri nakupu dotičnega motorja??? 

 

Hvala za odgovore in L.P.

Če je nareedil 11000 km to pomeni, da ima potem MP3 zdaj skupaj cca 14000km? Če je tako, bo po moje treba čez dobre 2000 km zamenjat jermen in valjčke in seveda naredit servis, olje in filter. jest sem delu na leto med 9000 in 13000 km, brez problemov. Če te še kaj zanima me lahko pokličeš, moj gsm je v mojem profilu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10/5/2016 at 5:36 PM, jurejakopin said:

Pozdravljeni vsem na forumu, imam novega MP3 500 BUISNIS narejenih 2200 kilometrov, zanima pa me kaj je pametno  narediti pred zimo preden ga pospravimo v garažo.

Hvala in lp Jure 

jest mam priklopjen akumulator na vzdževalca, sždrugače se pa samo odklopi akumulator in se ga da čez zimo v stanovanje na toplo. Pred sezono se ga samo napolni in zmontira nazaj.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

IMAM 500 MP3 LT  V SLOVENIJI SO MNENJA GLEDE VINJETE ZELO DELJENA.  SEM PA POKLICAL NA DARS IN SO REKLI DA MORAM IMETI VIJETO ZA  AVTO, KAR PA JE ČISTA OSLARIJA.  SMO PAČ V SLOVENIJI IN TEMU PRIMERNO JE TUDI ODIRANJE. ZANIMA ME ČE IMA KDO IZKUŠNJE S TEM.   LP

 

Popravljeno . Popravil piagio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎31‎.‎8‎.‎2012 at 18:34, tezno pravi:

Lep pozdrav. Sem nov na tem forumu in se odločam za nakup MP3. Sem v dilemi ali 400-ka ali 500-ka.Kaj mi vi priporočate iz vaših izkušenj. Boma se pa z ženo vozila veliko skupaj.

 

LP

500 SPLOH ČE STA DVA GOR. OBVEZNO

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, piagio pravi:

500 SPLOH ČE STA DVA GOR. OBVEZNO

 

No ja, lahko tudi 400 ccm samo da nista potem vsak po 100 kg :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce loh to zadevo z izpitom za avto vozis,pol kr kupi vinjeto za avto,je cist fer :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DinDiin pravi:

Ce loh to zadevo z izpitom za avto vozis,pol kr kupi vinjeto za avto,je cist fer :P

Ne vem zakaj komentiraš stvar o kateri nimaš pojma.A si lastnik mp3,ja ,če si vzemi prometno preberi kaj ti notri piše in potem kupi vinjeto. majhna razlika je med motorno kolo in motornovozilo,če tega ne ločiš  se nikar ne kurči na forumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, DinDiin pravi:

Sitnost ni lepa cednost :)

Kretenost je zate vrlina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, DinDiin pravi:

Ce loh to zadevo z izpitom za avto vozis,pol kr kupi vinjeto za avto,je cist fer :P

IZ TEGA VIDIKA JE MOGOČE RES FER ,ZA DRUGEGA VIDIKA JO PA RABIM POLL LETA POTEM JE MRAZ PA NI TAKO FER TAKO KOT TUDI DRŽAVA NI DO NAS FER, MAR NE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej te nihce ne sili, da se vozis z mp3jem, kakor tudi ne, da se vozis po avtocesti... 

Osebno bi lepo polletno za moped nalimal in cao... Ce se pa ostali uzaljeno kurcite, je pa to vas problem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DinDiin pravi:

Sej te nihce ne sili, da se vozis z mp3jem, kakor tudi ne, da se vozis po avtocesti... 

Osebno bi lepo polletno za moped nalimal in cao... Ce se pa ostali uzaljeno kurcite, je pa to vas problem :)

Užaljen sem ker nekateri serjete po forumu.6 let nazaj tega še ni bilo od kar pa se vsak lahko prklop je pa vsak dan slabše.To pa zato ker tu gor ni nikogar,ki bi naredil red.Nerazumem zakaj daješ komentarje, če nimaš pojma kaj komentiraš.A misliš,da si in, ko pišeš take kozlarije.S tem bom steboj zaključil.Jaz se ne bom nikoli vključil v debato katero vsaj 80% ne obvladam.Pa ne bit užaljen,ko ti negdo pove v katero kategorijo spadaš:quad:

Popravljeno . Popravil gusar
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po komentarjih sodec si ti dejansko uzaljen, zato si pa zacel z zmerjanjem in obsojanjem,plitko,ni kej.... 

Popravljeno . Popravil DinDiin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DinDiin pravi:

Po komentarjih sodec si ti dejansko uzaljen, zato si pa zacel z zmerjanjem in obsojanjem,plitko,ni kej.... 

 

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IMAM PIAGIO MP3  500 LT BUSINES A JE KDO KI POZNA TOČNE PODATKE MEDOSNE RAZDALJE.  NAMREČ NA DARSU ZAHTEVAJO VINJETO ZA  AVTO, KAR SE MI ZDI ČISTA OSLARIJA.  HVALA ZA ODGOVOR. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1/5/2017 at 22:12, gusar pravi:

Ne vem zakaj komentiraš stvar o kateri nimaš pojma.A si lastnik mp3,ja ,če si vzemi prometno preberi kaj ti notri piše in potem kupi vinjeto. majhna razlika je med motorno kolo in motornovozilo,če tega ne ločiš  se nikar ne kurči na forumu.

Mislim da imajo celo prav saj gre za trosledno vozilo. Za medosje pa pogooglaj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, piagio pravi:

IMAM PIAGIO MP3  500 LT BUSINES A JE KDO KI POZNA TOČNE PODATKE MEDOSNE RAZDALJE.  NAMREČ NA DARSU ZAHTEVAJO VINJETO ZA  AVTO, KAR SE MI ZDI ČISTA OSLARIJA.  HVALA ZA ODGOVOR. 

 

20170106_170852.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole slikco si sprintaj, pa nekam v predal vrži, če ti na cesti kej utrujajo jim jo pokaži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Če koga zanima, začel sem s prodajo mp3 yourban LT 300 sport, gafitne/črne barve, 5/2013, prevoženih dobrih 6000 km, redno servisiran, brez praske, garažiran. Oglasa še nisem dal, je pa tak, kot ga lahko vidite na uradnih piaggio/pvg straneh.  Zraven zimska dekca/pokrivalo. Dam za tržno ceno, stvar pogajanj :) Razlog, če prodam grem na 500ko. Yourban je za vse zadeve prva liga, razen za avtocesto, meni pa se pojavlja čedalje večja potreba za to. Skratka, če koga zanima ZS. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 25. 10. 2016 ob 17:13, motolover pravi:

Si kje preveril in dobil uraden odgovor, da lahko voziš z vinjeto za motor? Me zanima, ker bi kupil MP3 ženi.

Mene tudi zanima...

 

majica
Popravljeno . Popravil luka11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, luka11 pravi:

Mene tudi zanima...

 


majica

Za  Piaggio MP3  vinjeta za motor,zaradi medosne razdalje.

20170106_170852.jpg

Popravljeno . Popravil mihael61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 10/22/2015 ob 18:46, biker77 pravi:

Sam Yamahin trokolesnik ma tut tri kolesa in nima nozne zavore. A pol ni trokolesnik ker je preozek spredaj? No..tale nasa zakonodaja je vsekakor ena cvetka..

Yamahih trikolesnik se vozi z A2 kategorijo in ni vozen z B kategorijo, ja zato ker nima treje nožne zavor in ker je med sperdnjima kolesoma premalo. Po EU direktivi je dvosledno vozilo tisto, ki ima vsaj 50 cm med kolesi (speraj ali zadaj).

PIAGGIO je pa z MP3jem LT malo popravil MP3 RL in se tako prilagodil EU zakonodaji, Slovenija je samo ena izmed EU držav, ki je videla priložnost, da dovoli v svoji zakonodaji vožnjo MP3ja z B kategorijo.

Ob 10/26/2016 ob 11:19, thumper pravi:

potem bi Moral plačati 1,5 vinjete ?

MP3 je motorno kolo trikolo in je dvosledno vozilo, kupiš pa vijneto za motor.

Popravljeno . Popravil hoyla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!