Skoči na vsebino

Vse na temo Piaggio MP3


RobMayth

Priporočene objave

Helou,

zanima me, če ima kdo izmed vas dejanske izkušnje s hrvaškimi pandurji glede vožnje MP3-ja z B kategorijo po njihovih cestah (seznanjen sem, da se na Hrvaškem zahteva ena varianta A kategorije -  dobil tudi formalni odgovor).

Napišejo kazen ali pogledajo tujcem skozi prste?

Mučo hvala za uporabne odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 4. 2018 ob 19:13, sesir pravi:

Simpl...isto kot avte...vi itak koristite že A vinjeto,vozite pa se lahko z B izpiti...kaj pa bi sam kaj vam paše imeli?

Ti maš pa res sesir-jene možgane:lol1:

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla,

na MP3 , letnik 2013, moram zamenjati gume, zato me zanima katere gume priporočate in kje ste jih zamenjali in kolikšen je to strošek. Na Brezovci pri Pleškotu,  stanejo gume z montažo 200 evrov.  Sem iz okolice Lj.

Lep pozdrav,

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@hoyla Se opravičujem, velike črke so v bistvu screenshot iz telefona, nisem imel vpliva na samo velikost..

Se pa tudi zavedam sedaj da moje vprašanje pokriva vse avtomobile in zraven paše tudi MP3.

Ob 15. 4. 2018 ob 20:12, hoyla pravi:

Pozdravljen,

prosim, da v bodoče ne uporabljaš tako velikih črk za pisanje, ker vsi tu gor vidimo normalne črke.

Tako samo v opozorilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, ted pravi:

Ojla,

na MP3 , letnik 2013, moram zamenjati gume, zato me zanima katere gume priporočate in kje ste jih zamenjali in kolikšen je to strošek. Na Brezovci pri Pleškotu,  stanejo gume z montažo 200 evrov.  Sem iz okolice Lj.

Lep pozdrav,

Tadej

Pozdravljen,

priporočam MICHELIN CITY GRIP, torej takšne kot jih je dal za prvo ugradnjo prizvajalec. Cene gum se razlikujejo minimalno. Ko sem jaz imel še MP3ja sem dal za vse tri z montažo 190€.  Drugače sem jih jemal pri avtomojster na Dolomitskega odreda, mi je vedno naredil dobro ceno za gume z montažo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 4. 2018 ob 20:12, hoyla pravi:

Pozdravljen,

prosim, da v bodoče ne uporabljaš tako velikih črk za pisanje, ker vsi tu gor vidimo normalne črke.

Tako samo v opozorilo.

 

Hvala

hoyla

Kolikor je meni znano, se po novem plača tudi DMV za odjavljena vozila, no del DMVja. Tako sem nekje zasledil, drugače je pa potrebno pogledati v zakon kaj tam piše.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podravljeni vsema. Trenutno iščem informacijo glede vožnje MP3ja z B. kategorijo. Tukaj na forumu vse prebral. Našel da mora MP3 imeti gumb za nožne bremze. Ampak v nobenem zakonu tega ni. V uradnih listinah določajo da:

Zakon o voznikih (ZVoz) v 20. odstavku 56. člena določa: ”Imetniki vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil kategorije B smejo voziti v Republiki Sloveniji tudi trikolesa.” Zakon o motornih vozilih (ZMV) 16. točki 1. odstavka 3. člena določa: ”Motorno trikolo je motorno vozilo s tremi kolesi, nameščenimi simetrično na vzdolžno os vozila, pri katerem delovna prostornina motorja z notranjim zgorevanjem presega 50 ccm ali pri katerem konstrukcijsko določena hitrost presega 45 km/h.”. 

Kakšna je resnica, ali lahko po zadnjih zakonah vozim katerekoli trikolesnik?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zakordon pravi:

Kakšna je resnica, ali lahko po zadnjih zakonah vozim katerekoli trikolesnik?

 

Pred modelom LT je bila širina med prednjima kolesoma manjša kot 50cm baje to pomembno!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, sesir pravi:

Pred modelom LT je bila širina med prednjima kolesoma manjša kot 50cm baje to pomembno!

Pa mogoče to je bili kakšne starejše ukrepe? Pa zdaj mogoče to ni pomembno, ker nikjer se ne piše ob širini med prednjima kolesoma?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Zakordon pravi:

Podravljeni vsema. Trenutno iščem informacijo glede vožnje MP3ja z B. kategorijo. Tukaj na forumu vse prebral. Našel da mora MP3 imeti gumb za nožne bremze. Ampak v nobenem zakonu tega ni. V uradnih listinah določajo da:

Zakon o voznikih (ZVoz) v 20. odstavku 56. člena določa: ”Imetniki vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil kategorije B smejo voziti v Republiki Sloveniji tudi trikolesa.” Zakon o motornih vozilih (ZMV) 16. točki 1. odstavka 3. člena določa: ”Motorno trikolo je motorno vozilo s tremi kolesi, nameščenimi simetrično na vzdolžno os vozila, pri katerem delovna prostornina motorja z notranjim zgorevanjem presega 50 ccm ali pri katerem konstrukcijsko določena hitrost presega 45 km/h.”. 

Kakšna je resnica, ali lahko po zadnjih zakonah vozim katerekoli trikolesnik?

 

Mislim, da to ni zapisano v zakonu, temveč EU direktivi. Gre pa za direktivo, ki je za državo prostovoljna (izjemo lahko uveljavi na svojem področju).

Fora je v najmanjši določeni razdalji med prednjima kolesoma, nožni zavori, razdalji med smernikoma in moģoče še čem.

Torej v navedeno kategorijo ne spadajo vsi trikolesniki. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pregledal sem tudi nekaj Direktiv EU in skozi niso sklicujejo na razdajo med prednjima kolesi. Tudi Zakon sklicuje na Direktive pa piše notr da "Motorno trikolo je motorno vozilo s tremi kolesi, nameščenimi simetrično na vzdolžno os vozila, pri katerem delovna prostornina motorja z notranjim zgorevanjem presega 50 ccm ali pri katerem konstrukcijsko določena hitrost presega 45 km/h". 

V enem prometnem dovoljenju od Piggio MP3 250 RL pravijo da to je motorno kolo, ampak v skladu s ZMV Motorno kolo je :

»motorno kolo« je motorno vozilo z dvema kolesoma s stranskim priklopnikom ali brez njega, pri katerem delovna prostornina motorja z notranjim zgorevanjem presega 50 ccm ali pri katerem konstrukcijsko določena hitrost presega 45 km/h;

Pa Piaggio ima vsaj 3 kolesa in ne mora biti kot z dvema, a ne?

Bom se pozanimal še na tehničnih. Lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verzija LT je nadgradnja osnovne verzije RL. Verzija LT zaradi tehničnih sprememb: širine prednjega koloteka, vpetja smerokazov v določenih merah in nožne zavore spada v razred L5e-motorno trokolo in je lahko vozno z izpitom za avto "B" kategorijo. Določa zakon o voznikih (Uradni list RS št. 109/2010 z dne 30. 12. 2010), opredeljeno v 56. členu, 20. odstavek. (20) Imetniki vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil kategorije B smejo voziti v Republiki Sloveniji tudi trikolesa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Boškariček pravi:

:... širine prednjega koloteka, vpetja smerokazov v določenih merah in nožne zavore spada v razred L5e-motorno trokolo ....

ja, pa ne morem najti kje pišejo da morajo biti nožne zavore in smerokaze v L5e oz. motornih trokolah.

samo da "Motorno trikolo je motorno vozilo s tremi kolesi, nameščenimi simetrično na vzdolžno os vozila, pri katerem delovna prostornina motorja z notranjim zgorevanjem presega 50 ccm ali pri katerem konstrukcijsko določena hitrost presega 45 km/h". 

potem meni in ni jasno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 5. 2018 ob 7:23, Zakordon pravi:

Podravljeni vsema. Trenutno iščem informacijo glede vožnje MP3ja z B. kategorijo. Tukaj na forumu vse prebral. Našel da mora MP3 imeti gumb za nožne bremze. Ampak v nobenem zakonu tega ni. V uradnih listinah določajo da:

Zakon o voznikih (ZVoz) v 20. odstavku 56. člena določa: ”Imetniki vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil kategorije B smejo voziti v Republiki Sloveniji tudi trikolesa.” Zakon o motornih vozilih (ZMV) 16. točki 1. odstavka 3. člena določa: ”Motorno trikolo je motorno vozilo s tremi kolesi, nameščenimi simetrično na vzdolžno os vozila, pri katerem delovna prostornina motorja z notranjim zgorevanjem presega 50 ccm ali pri katerem konstrukcijsko določena hitrost presega 45 km/h.”. 

Kakšna je resnica, ali lahko po zadnjih zakonah vozim katerekoli trikolesnik?

 

Pozdravljen,

če želiš vozit MP3 z B kategorijo mora imeti oznako LT in na desni strani stopalko za nožno zavoro in ne gumb, kot si napisal. Za vožnjo trikolesnika z B kategorijo je v prometnem trikolesnika zapisana ozako L5e. Če imaš novo vozniško dovoljenje, kartico, imaš tam kategorijo B1, kar je tudi oznaka za vožnjo trikolenikov.

Ob 9. 5. 2018 ob 12:49, Zakordon pravi:

Pregledal sem tudi nekaj Direktiv EU in skozi niso sklicujejo na razdajo med prednjima kolesi. Tudi Zakon sklicuje na Direktive pa piše notr da "Motorno trikolo je motorno vozilo s tremi kolesi, nameščenimi simetrično na vzdolžno os vozila, pri katerem delovna prostornina motorja z notranjim zgorevanjem presega 50 ccm ali pri katerem konstrukcijsko določena hitrost presega 45 km/h". 

V enem prometnem dovoljenju od Piggio MP3 250 RL pravijo da to je motorno kolo, ampak v skladu s ZMV Motorno kolo je :

»motorno kolo« je motorno vozilo z dvema kolesoma s stranskim priklopnikom ali brez njega, pri katerem delovna prostornina motorja z notranjim zgorevanjem presega 50 ccm ali pri katerem konstrukcijsko določena hitrost presega 45 km/h;

Pa Piaggio ima vsaj 3 kolesa in ne mora biti kot z dvema, a ne?

Bom se pozanimal še na tehničnih. Lp

 

Prosim, ne pisat s tako velikimi črkami. Bodejo v oči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, hoyla pravi:

Pozdravljen,

če želiš vozit MP3 z B kategorijo mora imeti oznako LT in na desni strani stopalko za nožno zavoro in ne gumb, kot si napisal. Za vožnjo trikolesnika z B kategorijo je v prometnem trikolesnika zapisana oza L5e. Če imaš novo vozniško dovoljenje, kartico, imaš tam kategorijo B!, kar je tudi oznaka za vožnjo trikolenikov.

Prosim, ne pisat s tako velikimi črkami. Bodejo v oči.

Ime sem MP3 LT 6 let in ko so me  ustavili policaji so najprej malo čudno gedali, potem pa zaželeli srečno vožnjo, brez problemov. Tako, da je tako kot je napisal Boškariček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eu zakon pravi da pomembno ali je širina med prednjimi kolesi nad ali pod 460 mm...bral sem o yamahi niken in naletel...

 

annunciomymoto (2).jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 13. 5. 2018 ob 20:30, sesir pravi:

Eu zakon pravi da pomembno ali je širina med prednjimi kolesi nad ali pod 460 mm...bral sem o yamahi niken in naletel...

 

annunciomymoto (2).jpg

No t model je vozen z A ketgorijo. kako vem? Smerokaze ima v blatnikih in tudi spredaj plastična maska pred hladilnikom je drugačna kot bi LT modelu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je kateri od forumašev na belem MP3ju GO "lili" ? Sem želel pohvaliti stil, bel mp3 in oba v črnem ledru gor.

Drugače je pa rista strehica dobra zamenjava ali konkurenca bmw skuterju s streho in obstaja še benelli adiva. 

 

Ps: obstaja nova adiva sedaj vprašal internet ampak je brezveze ker ni na platformi mp3 se mi zdi, če koga zanima http://www.adiva-world.com/product/ad3-400.html

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Taurus77 pravi:

Pozdravljeni

Zanima me kje bi se dalo dobit stranske kovčke za Piaggio mp3 oz. kateri pašejo na ta motor.

Tnx v naprej za odgovor

po mojem prej tule med maxiskuterji kot med opremo za motorje, prebrskaj tudi po sklopu mogoče je kdo že pisal kaj o tem ali celo odprl podobno temo. Lahko pa tudi uporabiš iskalnik.

https://motosvet.com/tabla/forum/48-maxiscooterji-splošno/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!