Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2018


MiNa

Priporočene objave

pred 21 minutami, amateur pravi:

Na Koroškem čez Karavanke so v nekaterih naseljih ob tabli z oznako kraja table z omejitvijo 30 km/h in še pripis je zraven, ki mi pa nič ne pove. Npr. Poljubelj pri Borovljah, pa na cesti od Železne Kaple proti Velikovcu, ... Ima kdo kako razlago za to?

pa to je po veliko naseljih po Avstriji

piše, da je omejitev 30, razen po glavni cesti skoti naselje...znači 50

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, amateur pravi:

Hvala, jutri testiram.

tak piše npr. da so prednostne izvzete iz omejitve oziroma piše da je izvzeta ta in ta cesta (praviloma Bundes ali Lokalna), tudi številka

po domače, glavna skozi naselje je splošna omejitev

8214734_web.jpg.fc03c279f0fd878f07778b000f8ad1d4.jpg

sem pa sicer poleti tam opazil, da so ponekod izginile dvojezične table, ko so nameščali nove...se dogaja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pise da je omejitev 30 v vseh stranskih cestah glavna ostane 50 ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam majo itak vse cudno. Mas izven naselja tablo 70 omejitev, pol cez 50m imas tablo za naselje (ime naselja) in cez 300m omejitev na 50.. Po nase je takojcpoctabli za naselje 50, pri jodlerijajodladla pa se naprej 70.. In te vsi cudno gledajo, ce 50 vozis.. :? :rtfm:

 

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Avstriji omejitev velja, dokler ni preklica. Če je omejitev 70 in zatem tabla za naselje, voziš 70, dokler ni preklica 70. Včasih je pred naseljem (kakšnih 100 m) tabla 70, da zmanjšaš s 100 na 70, na tabli za kraj pa preklic 70 ali celo preklic vseh omejitev. Križišče pri njih ne pomeni konca omejitve in če prideš s stranske ceste na glavno je včasih na nasprotni strani tabla z omejitvijo in puščicama na obe strani.

Videl pa sem tudi (na cesti B115), da je bila omejitev 70, pred enim zelo zahtevnim odsekom pa preklic omejitve. Imel sem vtis, da se hočejo s tem izogniti odgovornosti. Če bi kdo pri 70 zletel s ceste, bi se lahko izgovarjal, da je ubogal omejitve.

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo še ni vozil od Učje proti Reziji, takole zgleda. Posnetka je za prve dve minute, v naravi traja pa 10+ km rahlo navzgor, pa še malo manj za dol. Za dol je pa velikokrat strmo za posrat. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, GO_Tomi pravi:

Če kdo še ni vozil od Učje proti Reziji, takole zgleda. Posnetka je za prve dve minute, v naravi traja pa 10+ km rahlo navzgor, pa še malo manj za dol. Za dol je pa velikokrat strmo za posrat. 

Vozil lansko leto v kontra smeri. Ja, uči in ušesa na 110%, ker ce ti kakšen Ferguson ali John Deer pride izza ovinka, nimaš kam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, GO_Tomi pravi:

Če kdo še ni vozil od Učje proti Reziji, takole zgleda. Posnetka je za prve dve minute, v naravi traja pa 10+ km rahlo navzgor, pa še malo manj za dol. Za dol je pa velikokrat strmo za posrat. 

jst sm jst sm - sam za dwol:grupni:

Danes brez slik - pogledat, če je kakšen šov ma ni blo nič

Vipavska d. - Godovič - Kalce - Vrhnika - Bistra - Rakitna - Cerknica - Planina - Postojna - Razdrto - domov

Šaldu lpu

Popravljeno . Popravil tomaz69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, GO_Tomi pravi:

Če kdo še ni vozil od Učje proti Reziji, takole zgleda. Posnetka je za prve dve minute, v naravi traja pa 10+ km rahlo navzgor, pa še malo manj za dol. Za dol je pa velikokrat strmo za posrat. 

Enkrat in gotovo zadnjič sem se od Rezije do Učje po pomoti zapeljal s svojo Hondico. Tamle je tveganje precej visoko, po tistih ozkih serpentinah me je bilo strah, da bi se znašel na avtomobilu ali pa v prepadu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Kras1000 pravi:

Enkrat in gotovo zadnjič sem se od Rezije do Učje po pomoti zapeljal s svojo Hondico. Tamle je tveganje precej visoko, po tistih ozkih serpentinah me je bilo strah, da bi se znašel na avtomobilu ali pa v prepadu

No malce pretiravanja je le prisotnega, malce strahu pa tudi pripomore k bolj "varni" vožnji. Sicer vaja dela mojstra, mar ne. Gor iz Soške doline je sicer malce bolj zoprno, dol pa ne. Sem šel 5 let nazaj iz Žage gor s kolesom, ko sem naredil krog okoli Kanina, prejšnji popoldan in pol noči močna nevihta, dopoldan pa na cesti na debelo peska. Ja to je malce zoprno, sicer pa je cesta čisto vredu, sem jo prevozil z motorjem z ženo iz obeh strani. Super konec vsaj zame, imam MTB kolo in tudi z motorjem rad izbiram zakotne ceste.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, amateur pravi:

A bol točno se ne da locirat ceste?

Kako naj rečem.....to je edina cesta, ko se iz Kojce, oziroma Zakojce mimo rojstne hiše Franceta Bevka spustiš v Hudajužno. V glavnem makadam, ponekod strmo, ozko..ni nek filing, ampak...enkrat sem jo prevozil, pa verjetno v naslednjih 10 letih ne več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, apirko pravi:

Zjutraj placal Avstrijske pozdrave iz zacetka julija, ko sem sel do Brna, potem pa ce sem jim ze dobropis poslal, se grem pa se k njim peljat. 

 

 

Kok si fasu?

 

Popravljeno . Popravil Ćale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, apirko pravi:

80 EUR :/ Pa se tak dobro, pri nas bi blo precej precej vec.

Potem pa si bil hudičevo hiter :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!