Skoči na vsebino

Romunija, Bolgarija (kam, kako, gps, karte)


Priporočene objave

pred 12 minutami, tomash pravi:

Kje dobiti avtokarto v kolikor toliko primernem merilu za Bolgarijo in Romunijo?

tlele imajo http://www.emka.si/zemljevidi-in-avtokarte/CA/13506

mogoče tudi kakšna naša večja pumpa (Petrol, OMV...)

kje se pa plastificirane dobijo pa ne vem ... men se zdi, da so jih kupovali na prvi večji pumpi pri vhodu v državo ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

tlele imajo http://www.emka.si/zemljevidi-in-avtokarte/CA/13506

mogoče tudi kakšna naša večja pumpa (Petrol, OMV...)

kje se pa plastificirane dobijo pa ne vem ... men se zdi, da so jih kupovali na prvi večji pumpi pri vhodu v državo ;)

 

Emka ima tam okoli 1:800.000. Verjetno bom res na vhodu v državo kaj kupil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, tomash pravi:

Emka ima tam okoli 1:800.000. Verjetno bom res na vhodu v državo kaj kupil. 

js sm se vedno "šlepal" zravn ;) ... mogoče bo @MARJA kj več povedal, zato sem ga označil ... te plastificirane so super ampak se jih redko dobi ... zadnje čase bolj Garmine, Herete in iGote uporablamo ;) 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

tlele imajo http://www.emka.si/zemljevidi-in-avtokarte/CA/13506

mogoče tudi kakšna naša večja pumpa (Petrol, OMV...)

kje se pa plastificirane dobijo pa ne vem ... men se zdi, da so jih kupovali na prvi večji pumpi pri vhodu v državo ;)

 

http://www.goldi-motorsport.si/vzdrzevanje/avtokarte

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klasična karta pa mobilc ... wifija je dost v Romuniji ... v Bolgariji še nisem bil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil sem lani (2017) v Bolgariji (in Romuniji)....karto kupiš na prvi pumpi....navigacija...in je to to....brez problema za potepanja. Malo je lahko problem v kakšnih mestih, ker imajo drugačen sistem poimenovanja ulic. Ko sem v Bolgariji iskal rezervirano prenočišče sva naslov iskala z enim domačinom (tudi motorist) skoraj eno uro....sam ne bi našel nikoli. Npr....če ima recimo naslov v nekem mestu Nikole Stojčevskega 33 (naslov je izmišljen)....je to lahko tudi 10km.ali več ven iz mesta....

Ampak se da....z večino Bolgarov lahko govoriš tudi srpsko...te bodo razuemli vsaj 90% tega kar bi rad povedal....in obratno....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, BIF pravi:

Bil sem lani (2017) v Bolgariji (in Romuniji)....karto kupiš na prvi pumpi....navigacija...in je to to....brez problema za potepanja. Malo je lahko problem v kakšnih mestih, ker imajo drugačen sistem poimenovanja ulic. Ko sem v Bolgariji iskal rezervirano prenočišče sva naslov iskala z enim domačinom (tudi motorist) skoraj eno uro....sam ne bi našel nikoli. Npr....če ima recimo naslov v nekem mestu Nikole Stojčevskega 33 (naslov je izmišljen)....je to lahko tudi 10km.ali več ven iz mesta....

Ampak se da....z večino Bolgarov lahko govoriš tudi srpsko...te bodo razuemli vsaj 90% tega kar bi rad povedal....in obratno....

točno tko ...

itak si mora pot že doma narediti ... če ne drugač pa po google map ... vsaj orientacijske točke ... edin kar je fajn vedeti, da je tam 1 uro krajši dan (drug časovni pas) ... tko da, če nimaš prenočišča, ga je potrebno že okoli 17,00 pričeti iskati ;)

 

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse to drži.

Pot je že okvirno splanirana. Vsekakor moram imet s seboj karto, kajti če vozim po Garminu nimam pojma kje sem. Moram razgrnit karto vsak večer in naslednje jutro, ker mi le tako deluje predstavljanje poti. Vseeno bom poizkusil karte kupit prej. Bo kar Goldi motorsport verjetno pravi naslov. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap...ni ga čez analogiš. Prav v Bolgariji sem srečal dva Francoza, ki sta potovala izključno po Garminu. Ko smo se srečali sta želela do enega samostana...po njunem Garminu še 160km do tja. Ko sem razgrnil karto in smo koregirali Garmin z vmesnimi točkami je bilo do tja kakšnih 40km. Tako da Karta+Garmin+ velikooo zdrave pameti...pa ni problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, tomash pravi:

vse to drži.

Pot je že okvirno splanirana. Vsekakor moram imet s seboj karto, kajti če vozim po Garminu nimam pojma kje sem. Moram razgrnit karto vsak večer in naslednje jutro, ker mi le tako deluje predstavljanje poti. Vseeno bom poizkusil karte kupit prej. Bo kar Goldi motorsport verjetno pravi naslov. 

Ja, lahko pa pogledaš na founu gugl maps. Državi sta odlično pokriti z Garminom, prav tako z guglovimi mapami, da res nimaš kaj falit.

 

pred 2 urami, BIF pravi:

Jap...ni ga čez analogiš. Prav v Bolgariji sem srečal dva Francoza, ki sta potovala izključno po Garminu. Ko smo se srečali sta želela do enega samostana...po njunem Garminu še 160km do tja. Ko sem razgrnil karto in smo koregirali Garmin z vmesnimi točkami je bilo do tja kakšnih 40km. Tako da Karta+Garmin+ velikooo zdrave pameti...pa ni problema.

Skoraj se ne morem strinjat, da te Garmin vozi scat, al nimaš predstave, al res nobene orientacije, al pa Garmina ne znaš uporabljat. Potrebno ga je prav nastavit, pa malce razumet ceste pa je. Sploh za zgoraj navedeni državi.

Seveda pa se strinjam, karta omogoča lažjo predstavo. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, DAMI34 pravi:

Ja, lahko pa pogledaš na founu gugl maps. Državi sta odlično pokriti z Garminom, prav tako z guglovimi mapami, da res nimaš kaj falit.

 

Skoraj se ne morem strinjat, da te Garmin vozi scat, al nimaš predstave, al res nobene orientacije, al pa Garmina ne znaš uporabljat. Potrebno ga je prav nastavit, pa malce razumet ceste pa je. Sploh za zgoraj navedeni državi.

Seveda pa se strinjam, karta omogoča lažjo predstavo. 

Mi je popolnoma vseeno če mal falim. Fino pa mi je na karti pogledat situacijo. Sem pred leti vozil po Romuniji v skupini, prvi je imel Garmina, in smo šli ko ovce. Pojma nisem imel kje se vozim. Kasneje sem doma na karti nekako rekonstruiral pot. Od takrat dalje, si vedno s seboj vzamem karto. Sigurno gre s telefonom in Garminom tudi čist ok. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, DAMI34 pravi:

Skoraj se ne morem strinjat, da te Garmin vozi scat, al nimaš predstave, al res nobene orientacije, al pa Garmina ne znaš uporabljat. Potrebno ga je prav nastavit, pa malce razumet ceste pa je. Sploh za zgoraj navedeni državi.

Seveda pa se strinjam, karta omogoča lažjo predstavo. 

Nimam predstave in ne orientacije....Garmina ne znam uporabljat...še s hcanjem imam težave pri mojih letih...v bistvu imaš vse prav. Dejansko nimam pojma, ker nisem bil še nikoli dlje od Graz-a na severu...od Metlike dalje pa sem izgubljen. Zato pa se večinoma odpravim na pot sam, da me ni sram pred drugimi.

V bistvu vas je tukaj samo enih par, ki se sploh znate kam peljat....mi je žal, da sem zmotil vašo vsevednost.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, BIF pravi:

Nimam predstave in ne orientacije....Garmina ne znam uporabljat...še s hcanjem imam težave pri mojih letih...v bistvu imaš vse prav. Dejansko nimam pojma, ker nisem bil še nikoli dlje od Graz-a na severu...od Metlike dalje pa sem izgubljen. Zato pa se večinoma odpravim na pot sam, da me ni sram pred drugimi.

V bistvu vas je tukaj samo enih par, ki se sploh znate kam peljat....mi je žal, da sem zmotil vašo vsevednost.

a maš problem se normalno pogovarjat, ne gre se za vsevednost, prav tako kot ne za to, da karta vse reši :P, dejansko pa imaš samo problem z mojo idejo, ko sem karto zamenjal za google maps. Povedal sem svoje mišljenje, nikjer navedel, da ti nimaš pojma je pa res da tisti, ki ga garmin 140km okrog pelje namesto do točke oddaljene 40km ali ne ve kam gre, ali ne zna z garminom. 

In da, sredi Transalpine sem ugotovil, da ga Kmetov garmin serje. 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, BIF pravi:

Jap...ni ga čez analogiš. Prav v Bolgariji sem srečal dva Francoza, ki sta potovala izključno po Garminu. Ko smo se srečali sta želela do enega samostana...po njunem Garminu še 160km do tja. Ko sem razgrnil karto in smo koregirali Garmin z vmesnimi točkami je bilo do tja kakšnih 40km. Tako da Karta+Garmin+ velikooo zdrave pameti...pa ni problema.

analogna karta ni tako natančna :) , tudi najnovejša je "stara"

tebi se pač zdi najjaća, ker si se naučil z njo delat še od tabornikov dalje :) 

če se pa priučiš dela z navigacijo pa se analogni zemljevidi prašijo (še vedno pa jih peljem poleg), v nasprotnem pa se lahko dogajajo čuda

moje izkušnje so povsem drugačne in sicer jaz sem začel z navigacijo "potovat", saj mi je omogočila "hitro" in natančno potovanje brez iskanja, prvič sem jo z uporabil z avtom v UK (2005), tam se je še posebej izkazala kot uporabna, ker si se lahko posvečal drugačnemu stilu vožnje :) ne pa iskanju poti

pred 4 urami, tomash pravi:

vse to drži.

Pot je že okvirno splanirana. Vsekakor moram imet s seboj karto, kajti če vozim po Garminu nimam pojma kje sem. Moram razgrnit karto vsak večer in naslednje jutro, ker mi le tako deluje predstavljanje poti. Vseeno bom poizkusil karte kupit prej. Bo kar Goldi motorsport verjetno pravi naslov. 

ravno v tem je fora planiranja, če si sam planiral, potem si se nekako "naučil" poti, si zapomnil določene kraje ali pa vsaj smeri neba :)

velika malomarnost uporabnikov pa je tudi v tem, da ko kliknejo na kakšno točko, da si ne odzumirajo mape in pogledajo, ali morebiti ni kakšne "napake" pri vodenju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res sem še tisti ki se drži "Karto čitaj in seljaka pitaj". Ampak letos bo drugače.

Sem splaniral ruto preko Bosne, Srbije do Bolgarije. Potem malo po Bolgariji do morja, pa nazaj mimo grofa Drakule v Romuniji, na Srbijo in preko Madžarske domov. 

Vse lepo in prav. Nekako v Google Maps to zrišem. Sedaj pa naslednji korak. Vse to spravit v Garmina. Muka da dol padeš. Base Camp dela sto na uro počasi. Pa bo že. Vseeno bom pa pod zic dal še karte. Sem jih našel na Freytag&Berndt. Vsaka po 11€.

 

ps.: A se da kar iz Google Maps v Garmina kopirat (oziroma kje to že piše). lp

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, tomash pravi:

Res sem še tisti ki se drži "Karto čitaj in seljaka pitaj". Ampak letos bo drugače.

Sem splaniral ruto preko Bosne, Srbije do Bolgarije. Potem malo po Bolgariji do morja, pa nazaj mimo grofa Drakule v Romuniji, na Srbijo in preko Madžarske domov. 

Vse lepo in prav. Nekako v Google Maps to zrišem. Sedaj pa naslednji korak. Vse to spravit v Garmina. Muka da dol padeš. Base Camp dela sto na uro počasi. Pa bo že. Vseeno bom pa pod zic dal še karte. Sem jih našel na Freytag&Berndt. Vsaka po 11€.

 

ps.: A se da kar iz Google Maps v Garmina kopirat (oziroma kje to že piše). lp

 

 

da ne vničimo teme

http://www.tyretotravel.com/

tole je google maps, ki ima izvoz direkt v garmina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugace si pa splaniraj v https://kurviger.de/ tuki si baje lahko preneses v garmina nevem pa kukko k nimam garmina ne tomto-a in podobno.

Za enkrat... tko da cakam na dodatne informacije k ga bom  imel da bom znal :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, tomash pravi:

 

Sem splaniral ruto preko Bosne, Srbije do Bolgarije. Potem malo po Bolgariji do morja, pa nazaj mimo grofa Drakule v Romuniji, na Srbijo in preko Madžarske domov.

 

Pol boš šel po približno moji poti, le da izpustiš Makedonijo ... mi smo šli še čez Transfaragešan in Transalpino, pa Bran, Pa mim razdrtega gradu Drakule (ki je v bregu in smo ga samo zumiral s fotoaparati) ... pa pol Varna, Črno morje ...

kr fajn relacija ... velik lepga :OK:

sicer sem bil večkrat v Romuniji in Bolgariji, da se sedaj ne spomnim več kje smo vse bli .. tudi lansko leto, ko smo se vračali iz Poljske, smo šli preko Romunije do Srbije preko Đerdapa :P  ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, maus pravi:

Pol boš šel po približno moji poti, le da izpustiš Makedonijo ... mi smo šli še čez Transfaragešan in Transalpino, pa Bran, Pa mim razdrtega gradu Drakule (ki je v bregu in smo ga samo zumiral s fotoaparati) ... pa pol Varna, Črno morje ...

kr fajn relacija ... velik lepga :OK:

sicer sem bil večkrat v Romuniji in Bolgariji, da se sedaj ne spomnim več kje smo vse bli .. tudi lansko leto, ko smo se vračali iz Poljske, smo šli preko Romunije do Srbije preko Đerdapa :P  ...

 

p.s.

sam mau se hvalm, ker večino motosveta misli, da znam sam do kala pa nazaj :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Turo planiram mal Copy Paste od SharpNinja. Vsaj kar se Bolgarije tiče. V Romuniji sta cilj obe gorski cesti (sem pa tja). Bjeljina in Novi Sad pa za žur. Ker imam BMW moram imet Garmina (in gate od BMW ja) in posledično moram vse splanirat.

Snecer TyreToTravel je zakon.

Po moje lahko administrator poste zadnjih dveh dni briše. Moje kamot. Smo res mal usrali temo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, tomash pravi:

Turo planiram mal Copy Paste od SharpNinja. Vsaj kar se Bolgarije tiče. V Romuniji sta cilj obe gorski cesti (sem pa tja). Bjeljina in Novi Sad pa za žur. Ker imam BMW moram imet Garmina (in gate od BMW ja) in posledično moram vse splanirat.

Snecer TyreToTravel je zakon.

Po moje lahko administrator poste zadnjih dveh dni briše. Moje kamot. Smo res mal usrali temo.

Še mojo finto povem, nehal sem planirati rute. Več al manj si kraje napišem kar na listek, si pa v foun , uporabljam Igo dam samo zvezdice, torej priljubljene, kraje ki jih hočem obiskati, recimo Balea Lac na vrhu Transfagarasana ma zvazdico, prav tako glava na romunski strani Donave, ma zvezdico in ko se zjutraj zbudim, samo kliknem kam gremo, ja na zvezdico. Poguglamo digitalne zemljevide, da vidimo kam se gre pa razdaljo, pa skoz katere kraje, da se malo nadzira pot in to je to. Zanimive točke, je pa potrebno pozumirat, pa čimbolj točno označit. Vse ostalo je potem stvar navigacije in kako jo imaš nastavljeno.

Ni nujno, da je prav, a meni odgovarja, je najbolj simpl.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Približno tako tako tudi sam delam. Karto na mizo in pogledam kje mi je dnevni doseg, izpišem vmesne točke, vstavim v navigacijo (Igo) malo odzumiram, da vidim, kje me bo peljalo in potem vozim po navigaciji. Če vmes vidim kaj zanimivega skrenem iz poti. Navigacija me potem itak pelje naprej, do vstavljene točke. Nikoli ne delam natančnih rut saj vmes vedno lutam levo desno in iščem zanimivosti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!