Skoči na vsebino

Romunija, Bolgarija (kam, kako, gps, karte)


Priporočene objave

To, da ga Garmin vcasih fejst serje sem lani poleti tudi sam ugotovil v Romuniji. Doma sem si skrbno pripravil poti po dnevih, z vmesnimi tockami, da bi ja ostal na pravi poti. Pa me je glih malo pred vstopom na Transafgarasan peljal mimo. Tako bom rekel, vec kot to, kako sem se pripravil od upraabnika ne mores pricakovati in moje mnenje o Garminu je slednje - klump. Zakaj moram preko kart in google maps sam kontrolirat ce me prav pelje po naprej shranjeni poti? Da ne omenim njihoveg programske opreme Base Camp, ki ima toliko napak, da te glava pece pa po vseh teh letih se vedno niso porihtali. Kar se mene tice nikoli vec nic od Garmina razen ce ga znizajo na uporabnisti primerno ceno. 

Popravljeno . Popravil IZTOK
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včasih obvestilne table tut pridejo prav, kljub garmnimom in ostalim kartam ;)

sam tok ... namig tedna sem vam dal :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, ampak potem ne vem zakaj sem kupil 500 Eur drago navigacijo. Edino kar pricakujem od nje je da navigira. In ne bom nikoli vec. Za ta denar imam doma karte za cel svet pa se zgubil se ne bom ker dokler nisem bil na Garminu se nikoli nisem :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, IZTOK pravi:

Ok, ampak potem ne vem zakaj sem kupil 500 Eur drago navigacijo. Edino kar pricakujem od nje je da navigira. In ne bom nikoli vec. Za ta denar imam doma karte za cel svet pa se zgubil se ne bom ker dokler nisem bil na Garminu se nikoli nisem :P

garmina oziroma Here Go v avtu ga uporabljam predvsem za mikrolokacije... zakaj bi ga mel vklopljenega da recimo Bukarešte, če so table dost jasne ... za mikrolokacije in kakšne vukojebine, kjer tabel ni, je pa zelo dobrodošlo ;)

tudi glavne ceste so precej dobro označene in po Romuniji in po Bukarešti ... čeprav v Romuniji težko prebereš kraje, si pa na približno zapomneš zaporedje prvih 4 črk ...

Jaz sem enkrat eni prav lepo pojasnil, ko smo se vozili po Bosni ... al se pelješ v Sarajevo ali v Capajebo prideš v isto mesto ;) ... karkol od tega piše, vozi v tisto smer :D

in naute verjeli .. delovalo je :lol1: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma za Transafgarasan lokalno glih ni kaj oznaceno, pa da ne bos mislil, da sem taksen buhtelj da rabim navigacijo da pridem do Romunije. Kakorkoli, ne zanesem se vec nanjo, ker na AC ali drugih vecjih cestah jo ne potrebujem, tam kjer bi jo pa te zajebe. Za Maroko letos sem kar klasicne zemljevide nabavil. Samo se nisem pogruntal kako bom cestne table cital :D

Pa malo offtopic, v avtu imam serijsko navigacijo pa raje uporabljam povezavo na pametni telefon in google maps navigacijo. Ta vedno pravcaasno pelje mimo zastojev. Neverjetno aktualizirano, pa je pravzaprav brezplacno. In od kar ni vec roaminga znotraj EU za prenos podatkov je strosek zanemarljiv. Izven EU pa seveda no go.

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, IZTOK pravi:

To, da ga Garmin vcasih fejst serje sem lani poleti tudi sam ugotovil v Romuniji. Doma sem si skrbno pripravil poti po dnevih, z vmesnimi tockami, da bi ja ostal na pravi poti. Pa me je glih malo pred vstopom na Transafgarasan peljal mimo. Tako bom rekel, vec kot to, kako sem se pripravil od upraabnika ne mores pricakovati in moje mnenje o Garminu je slednje - klump. Zakaj moram preko kart in google maps sam kontrolirat ce me prav pelje po naprej shranjeni poti? Da ne omenim njihoveg programske opreme Base Camp, ki ima toliko napak, da te glava pece pa po vseh teh letih se vedno niso porihtali. Kar se mene tice nikoli vec nic od Garmina razen ce ga znizajo na uporabnisti primerno ceno. 

Basecamp je res žalosten izdelek, počasen in nepregleden, sicer ko se poglobiš vanj razumeš, kaj so hoteli, a za neko povprečno uporabo povsem preveč.

Vseeno pa se da. (jaz sicer prisegam še na Mapsource, ker moja naprava zna k sreči z obema)

O tem sem sicer že pisal v drugi temi:

1. napačno nastavljena izogibanja (neenako na PCju in napravi)

2. napačno nastavljen izvoz rute v navigacijo, zelo pomembno (sicer naprava izračuna znova in po svoje), glej sliko spodaj,

3. drugačni zemljevidi (redko)

----------

screenshot1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snecer pravi:

Pa da ne bomo čisto off, jaz sem si pripravil ruto za ogled obeh Romunskih prelazov. Si lahko kdo sname, da se ne izgubi

Samo mi še nekak ni "potegnilo" do tja :) od 2013 se spravljam, lani pa sem bil že na "pol" odločen.

zihr hočš, da te jaz v Romunijo povabm :eek:

kar se v Romuniji zgodi, ostane tam, ane ane :huh: 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja sola - ruta vnaprej sfaljen prelaz. Garmin ima neko napako v elektronski karti ker ko si ze cisto blizu tunela na vrhu hoce se vedno obracat in te peljat po drugi cesti naokoli. Drugace pa tvoje nasvete za Base Camp striktno upostevam in od takrat je vsaj pogojno uporaben. 

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, IZTOK pravi:

Moja sola - ruta vnaprej sfaljen prelaz. Garmin ima neko napako v elektronski karti ker ko si ze cisto blizu tunela na vrhu hoce se vedno obracat in te peljat po drugi cesti naokoli. Drugace pa tvoje basvete za Base Camp striktno upostevam in od takrat je vsaj pogojno uporaben. 

ko prideš preko tunela na vrh Transfaragašana, je potrebno obvezno zaviti desno med kućice in pridti do jezera ... cca 1 km ... tam smo odlično jedli

5a4f6eaf80b78_navrh.thumb.jpg.1778ffccafad662e09d417b70d07e95e.jpg

5a4f6f6009df3_navrh1.thumb.jpg.41f01d3bc1f40e667ada6375e4983be2.jpg

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mi, smo dobro jedli :P pred 5 leti, letos je bilo nabito in megla.

Sicer smo pa letos ponovno obiskali Trasfagrasan in Transalpino in ne rabiš nobenih navodil. So ceste oznaćene, so horde turistov. Navigacijo rabiš samo do vznožja, potem se res ne moreš izgubiti.

Sicer pa, edini podatki za ta prelaza, ki jih rabiš so:

DN7C in DN67C :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

Tudi mi, smo dobro jedli :P pred 5 leti, letos je bilo nabito in megla.

sj si dobu moj potopis (oz od Marjana in Slavice, ki sta ga spesnila z nami u glauni ulogi)  :P ... k ga ne najdem več :lol1: 

res je ... to jezero mnogi falijo in jo samo pičijo preko in dol po znamenitih ovinkih ... no ja .. edino slikajo se še na ovinkih, da se vidijo znameniti ovinki :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

 

Tudi mi, smo dobro jedli :P pred 5 leti, letos je bilo nabito in megla.

 

Hiter si! Letos že po Romuniji...     :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

sj si dobu moj potopis (oz od Marjana in Slavice, ki sta ga spesnila z nami u glauni ulogi)  :P ... k ga ne najdem več :lol1: 

res je ... to jezero mnogi falijo in jo samo pičijo preko in dol po znamenitih ovinkih ... no ja .. edino slikajo se še na ovinkih, da se vidijo znameniti ovinki :P

 

nism, si mi pa rekel, da naj se ustavim.

pred 1 minuto, The OO pravi:

Hiter si! Letos že po Romuniji...     :004

počasn sem, še v lanskem letu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Navigacijo rabiš samo do vznožja, potem se res ne moreš izgubiti.

Sicer pa, edini podatki za ta prelaza, ki jih rabiš so:

DN7C in DN67C :P

 

Ja res, samo do vznozja te mora pripeljat, potem se prav zares ne mores vec zgubit, ker na eni strani ceste je celo pot prepad, na drugo stran pa stena.  Dobro, da si to napisal, ker drugace bi se naprej zivel v strahu, da se se kdaj tam zgubim :twak:

:ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, IZTOK pravi:

Moja sola - ruta vnaprej sfaljen prelaz. Garmin ima neko napako v elektronski karti ker ko si ze cisto blizu tunela na vrhu hoce se vedno obracat in te peljat po drugi cesti naokoli. Drugace pa tvoje nasvete za Base Camp striktno upostevam in od takrat je vsaj pogojno uporaben. 

to pa drži, sem zaznal, ko sem delal ruto, da bi rado obračalo :) 

 

pred eno uro, maus pravi:

zihr hočš, da te jaz v Romunijo povabm :eek:

kar se v Romuniji zgodi, ostane tam, ane ane :huh: 

to pravijo za Afriko :) bom šel enkrat, morda letos

v bistvu ne smem it "samo" zarad obeh prelazov, ker imam bližje Alpe in nebroj tega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, IZTOK pravi:

Ja res, samo do vznozja te mora pripeljat, potem se prav zares ne mores vec zgubit, ker na eni strani ceste je celo pot prepad, na drugo stran pa stena.  Dobro, da si to napisal, ker drugace bi se naprej zivel v strahu, da se se kdaj tam zgubim :twak:

:ras:

Ne, da se izgubiš, ampak, da je ne najdeš :P

20768102_1764388113590448_184071825054277787_n.jpg.dd9621b92de62d33c03ec8d7d531982f.jpg

Ti prelazi postajajo meka za kramarijo in turiste, posledično je vse bolj označeno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Transfaragašan (to je nemogoče izgovorit) in Transalpina. Prvega sem vozil iz severa proti jugi in se mi zdi da je to boljša smer za doživet cesto. Kako pa je s Transalpino? S katere strani jo je potrebno napast, al sploh ni važno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, tomash pravi:

Transfaragašan (to je nemogoče izgovorit) in Transalpina. Prvega sem vozil iz severa proti jugi in se mi zdi da je to boljša smer za doživet cesto. Kako pa je s Transalpino? S katere strani jo je potrebno napast, al sploh ni važno?

ni važno, je pa ponavadi tako, ker sta obe nekje v zračni razdalji 50-100km preko Karpatov in v isti smeri, da boš verejetno eno s severa, drugo pa z juga :D

Je odvisno vse kam misliš potem zaviti, al boš še Bolgarijo dodal itd. Meni osebno je Transfagarasan bolj všeč z juga itak je afalt zanič, Transalpina pa s severa. Več sem pa napisal in narisal tule:

lanska tura, samo prelaza, je pa zapisana bolj tak tak tule:

http://motosvet.com/tabla/topic/41110-epska-popotovanja-tria-čelos-potopisi/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, tomash pravi:

Kako pa je s Transalpino? S katere strani jo je potrebno napast, al sploh ni važno?

Važno ni, je pa zame lepše s severne na južno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

Navigacijo rabiš samo do vznožja, potem se res ne moreš izgubiti.

Lahko se, če te vodi Garmin in spregledaš kažipot ob cesti...:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

Ne, da se izgubiš, ampak, da je ne najdeš :P

20768102_1764388113590448_184071825054277787_n.jpg.dd9621b92de62d33c03ec8d7d531982f.jpg

Ti prelazi postajajo meka za kramarijo in turiste, posledično je vse bolj označeno.

 

.

... aha ... to je pa moped od vodiča, a ne ??? :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, vandrovec pravi:

Važno ni, je pa zame lepše s severne na južno.

 

pred 6 urami, tomash pravi:

Transfaragašan (to je nemogoče izgovorit) in Transalpina. Prvega sem vozil iz severa proti jugi in se mi zdi da je to boljša smer za doživet cesto. Kako pa je s Transalpino? S katere strani jo je potrebno napast, al sploh ni važno?

Pred leti iz južne na severno stran ... je pa res, da sem šel  v Romunijo čez Djerdap. Prespal na 1.600 metri višine v prijetnem hotelu, dobri hrani in še boljšem pivu. Če bi bila takrat možnost bi jo še s severa proti jugu prepeljal ... sej veš, da ovinki niso isti v kontra :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 19 urami, IZTOK pravi:

Moja sola - ruta vnaprej sfaljen prelaz. Garmin ima neko napako v elektronski karti ker ko si ze cisto blizu tunela na vrhu hoce se vedno obracat in te peljat po drugi cesti naokoli. Drugace pa tvoje nasvete za Base Camp striktno upostevam in od takrat je vsaj pogojno uporaben. 

Tole se je meni dogajalo, ko sem želel iz Merana v Soelden (čez Timmelsjoch). Na vsak način daaaaaleč naokoli čez Innsbruck. No, razlog je bil enostaven. Cestnina na avstrijski strani prelaza...:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, pik1 pravi:

.

... aha ... to je pa moped od vodiča, a ne ??? :kva2:

to je moped od vodiča, ki brez garmina tudi registrsko tablico najde :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!