Skoči na vsebino

Romunija, Bolgarija (kam, kako, gps, karte)


Priporočene objave

pred 19 urami, tomash pravi:

Transfaragašan (to je nemogoče izgovorit) in Transalpina. Prvega sem vozil iz severa proti jugi in se mi zdi da je to boljša smer za doživet cesto. Kako pa je s Transalpino? S katere strani jo je potrebno napast, al sploh ni važno?

Ja, če zamenjaš r in g kot je pravilno boš kar lažje izgovoril:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred 2 minutami, mladench pravi:

kva pa transfer do Romunije... avtocesta Lj- Bg ? ali po regionalkah?

če ti je cilj, bit čim dalj časa v Romuniji, potem je pot od točke A do točke B čim krajša in čim hitrejša ... torej... odgovor je DA

če je pa vožnja bolj pomembna od ogleda določene države, potem je odgovor NE ... sam en primer, enkrat smo šli v Romunijo preko Mostarja ;) .... torej .... zdj veš odgovor :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, mladench pravi:

kva pa transfer do Romunije... avtocesta Lj- Bg ? ali po regionalkah?

če maš čas, potem raje vsak dan po malem, pa ogledi, pa uživancija in rabiš 2 dni do Kladova, če se ti mudi, kot pravi Maus, lepo umirjeno 120 po AC pa si zvečer v Kladovu.

ps. mene AC ubija

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, mladench pravi:

Kje ste šli po regionalkah?

1. reginolake do Bjeljine, tam prespali ogledali etno selo, naslednji dan do Kladova spet po regionalkah.

2. lani, ko nas je pralo od LJ dalje pa v ZG na AC do Kladova direkt.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, mladench pravi:

Kje ste šli po regionalkah?

ne spomnim se ... zdaj ne najdem zemljevida, ampak bilo je nekako tako:

Furca od 1.6. do 14. 6. 2011 ... prevoženo cca 4600 km ... Hrvaška, Bosna, Srbija, Bolgarija in Romunija ter nazaj preko Srbije, in Hrvaške po AC BG - LJ

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.s.

@mladench

običajno greš v eno stran sigurno po AC .. lahko pa v obe strani, in si kakšn dan dalj v Romuniji ali Bolgariji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrjetno ja. Malo na grobo planiram, nimamo pa še dorečen, kolk dni (vrjetno 10). Nekako se nagibam k AC LJ-BG pa do Romunije (mi je pa mučna AC). Tam prevozimo prelaza, pogledamo kak grad, mesto, znamenitost in obrnemo nazaj v srbijo, malo južno čez zlatibor v Črno goro, potem pa iz Črne Gore preko durmitora v Bosno.  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Ljubljane do Bele Crkve je cca 660 km in si lahko v enem dnevu na meji z Romunijo ... potem imaš dost 4 dni Romunije in komot obdelaš oba prelaza.

Nazaj greš na Negotin - Niš - Novi Pazar in prideš do Žabljaka ... od tam se gre lahko preko Trebinja do Dubrovnika in potem po jadranki domol :P

po moje bi se izšlo v 10 dneh, s tem, da bi prvi dan naredl največ kilometrov, potem pa po 300 na dan ... ta pot je dolga cca 3000 km

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tedenski aranžma, koncentrat osrednje Romunije, ki te popelje okoli kar nekaj zanimivosti.

1.dan, SLO, AC do Beograda, Smederevo, Požarevac, in ob Donavi do Donji milanovac.

2.dan, Donji milanovac, Đerdap, Targu jiu, Novaci, TA, Sebes, Sibiu,

3.dan, Sibiu, TF, Curtea de Arges,

4.dan, Curtea de Arges, Bucuresti, Črno morje, Neptun.

5.dan, Neptun, Dragalina, Slobozia, Buzau (vulkani), Sinaia.

6.dan, Sinaia, Bran, Brasov, Sibiu.

7.dan, Sibiu, Turda,  Timişoara.

8.dan, Timişoara, Novi sad, Vukovar, Osjek, AC do SLO.

caa. 3600 km, s tem, da jih prvi in zadnji dan narediš caa. 1400

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, mladench pravi:

kva pa transfer do Romunije... avtocesta Lj- Bg ? ali po regionalkah?

1. dan Siofok, 2.dan Deva, 3. dan oba prelaza, 4. Drakula in blato, 5. Črno morje, 6. oddih ob morju, 7. preko Bolgarije v Srbijo. 8. Srbija in BiH, 9. doma ....9 dni - 4100 km, vmes en dan počitka.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, The OO pravi:

Grem!

Takoj, ko odprejo prelaze. Kakšnih 12 dni bo dovolj za prekrižarit Krpate, če mi ne bo kdo spil krvi ( Drakula na zadnjem sedežu :)  )  Plan je že dolgo izdelan ;)

12 dni je cela RO, karpati oba prelaza je 2 dni, preverjeno 2017 in prej :P

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, vandrovec pravi:

1. dan Siofok, 2.dan Deva, 3. dan oba prelaza, 4. Drakula in blato, 5. Črno morje, 6. oddih ob morju, 7. preko Bolgarije v Srbijo. 8. Srbija in BiH, 9. doma ....9 dni - 4100 km, vmes en dan počitka.

Daleč od tega da sitnarim, ampak z ozirom da sta oba prelaza nekje vrhunec RO, se splača za vsak prelaz vzet vsaj po 1 dan pa tam (naj povem po primorsko) vdrjulit :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, DAMI34 pravi:

12 dni je cela RO, karpati oba prelaza je 2 dni, preverjeno 2017 in prej :P

 

Karpati oba prelaza je dovolj en dan, preverjeno 2017 :P

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, vandrovec pravi:

Karpati oba prelaza je dovolj en dan, preverjeno 2018 :P

dovolj ja (sicer lažeš da je preverjeno 2018, ker sta zaprta), ampak si prebral, kar sem napisal?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, vandrovec pravi:

...sem popravil letnico :P. prebral sem, razumel pa ne najbolj....:hmm:

bom tipkal bolj počasi :P

1. gore dole oba prelaza 1 dan cca 400km, vidu si kurac preletu vse na hitro

opcija

2. 1. dan na prelaz, cca 200km lagane vožnje po delno zjebani cesti in pasenje zijal v vsakem ovinku kot ti paše

tudi @Kmet2je v 1nem in pol dnevu prišel iz Stalingrada do SLO, vprašanje je samo ali si to želim in ali to hočem.

Če grem v RO potem hočem videti vsaj špico dežele kamor grem.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

1. gore dole oba prelaza 1 dan cca 400km, vidu si kurac preletu vse na hitro

 

Da je preveč 400 km na dan?

Sicer jih je bilo več, ker sva pri nekem kampu, kjer je odcep desno na Transalpino...kjer začne lepa cesta čez vrh, nadaljevala naravnost po makadamski cesti preko nižjega vrha do mesta v dolini na drugi strani Karpatov. Sem se ustavil že na vrhu, se mi je zdelo, da ni prav...da bi bila Transalpina makadamska, vendar sem moral slediti vodiču. Šele spodaj se ustaviva...kaj sedaj, to ni bilo to. Nazaj po makadamski poti, po grapah, luknjah čez Karpate na drugo stran. Tam sva zamudila več kot 2 uri. No, potem po Transalpini, dovolj je bilo ustavljanja vmes in na vrhu, nato še Transfagarašan do Sibiu. Startala sva v Devi, Sibiu je potem še 40 kilometrov nazaj od začrtane smeri, tako, da sva tisto pot brezveze dvakrat prevozila. Če bi šla brez zapletov, sta oba prelaza v enem dnevu prevozna z lahkoto, ...počasi z ogledovanjem vseh zanimivosti, tako sva pa zadnjih 40 km vozila po temi. :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zame je v tem delu Balkana cela Romunija vrhunec. Tako raznolika na vsakem koraku, da sama prelaza sploh nista bila nekaj posebnega. Bolgarija se mi zdi pusta, nezanimiva...vsaj kolikor sem jo videl, edino avtoceste so za motoriste zastonj, da jo lahko na hitro "preletiš" :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne rabiš divjat okol in vse nekej na hitro pogledat ... Lj - Kladovo - Transalpina  (spiš na cca 1.300 - 1.500 metrih - majo cel kup hotelov, motelov Targu Jiu) - Transalpina na drugo stran - potegneš do Transfagarašana (prespiš v dolini) - Transfagarašan - Pitesti ali pa že prej po čez proti Bran-u - prespiš v Brašovu ali pa prej v Rasnov-u - greš do Sigishuara (Drakula živel v Citadeli) - nazaj čez Arad in prespiš v Szegedu (ogledaš Pick salamerijo) - Blatno jezero na Madžarskem ... ja pol je pa že konc veselja ...

Tole sem šel pred leti ... Transilvanija z mnogimi gradovi in čudovito okolico ne razočara ... Kultura romunov na cesti pa sploh ne ... kvečjemu obratno ...

Je pa še ogromno drugih stvari za pogledat v Romuniji ...

Popravljeno . Popravil Roman AT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, vandrovec pravi:

Da je preveč 400 km na dan?

Sicer jih je bilo več, ker sva pri nekem kampu, kjer je odcep desno na Transalpino...kjer začne lepa cesta čez vrh, nadaljevala naravnost po makadamski cesti preko nižjega vrha do mesta v dolini na drugi strani Karpatov. Sem se ustavil že na vrhu, se mi je zdelo, da ni prav...da bi bila Transalpina makadamska, vendar sem moral slediti vodiču. Šele spodaj se ustaviva...kaj sedaj, to ni bilo to. Nazaj po makadamski poti, po grapah, luknjah čez Karpate na drugo stran. Tam sva zamudila več kot 2 uri. No, potem po Transalpini, dovolj je bilo ustavljanja vmes in na vrhu, nato še Transfagarašan do Sibiu. Startala sva v Devi, Sibiu je potem še 40 kilometrov nazaj od začrtane smeri, tako, da sva tisto pot brezveze dvakrat prevozila. Če bi šla brez zapletov, sta oba prelaza v enem dnevu prevozna z lahkoto, ...počasi z ogledovanjem vseh zanimivosti, tako sva pa zadnjih 40 km vozila po temi. :cool:

No ja ... prebral sem ... zastopu nič ... ostal v spominu le Gore Dole ... ampak peljala sta se pa le ... ;):)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Roman AT pravi:

No ja ... prebral sem ... zastopu nič ... ostal v spominu le Gore Dole ... ampak peljala sta se pa le ... ;):)

Ko bomo v penziji bo več časa za počasno fijakanje naokoli. Samo 9 dni dopusta mi je še ostalo lani in še to poleti v najhujši vročini :P Kdor si lahko privošči daljše in hladnejše termine za potovanja je "kralj". Bolj razumljive opise prečenja obeh prelazov hkrati se pa najde  na netu, sam nisem pisec :cool: V Karpatih je verjetno najbolj odvisno od sreče z vremenom...eni so čakali tam dva dneva, da se je zjasnilo, midva sva imela idealne pogoje...:winkiss:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!