Skoči na vsebino

Romunija, Bolgarija (kam, kako, gps, karte)


Priporočene objave

Takle si jaz planiram:

1.dan: Griže, preko Bosne, Bjeljina

2.dan: Bjeljina, preko Srbije, Belogradchik

3.dan: Belogradchik, Troyan, Veliko Tarnovo

4.dan: Veliko Tarnovo, Golden sends, Constinesti

5.dan: Constinesti, grad Peleš, Bran

6.dan: Bran, Transfagarasan, Transalpina, Orsova

7.dan:Orsova in domov (mogoče če bo kak dan lufta Novi Sad)

V glavnem  je cilj, da vidim Bolgarijo in Črno morje. Vse ostalo pa verjetno ne bo šlo po planu.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, tomash pravi:

Takle si jaz planiram:

1.dan: Griže, preko Bosne, Bjeljina

2.dan: Bjeljina, preko Srbije, Belogradchik

3.dan: Belogradchik, Troyan, Veliko Tarnovo

4.dan: Veliko Tarnovo, Golden sends, Constinesti

5.dan: Constinesti, grad Peleš, Bran

6.dan: Bran, Transfagarasan, Transalpina, Orsova

7.dan:Orsova in domov (mogoče če bo kak dan lufta Novi Sad)

V glavnem  je cilj, da vidim Bolgarijo in Črno morje. Vse ostalo pa verjetno ne bo šlo po planu.

Dobro ... upam, da je v nulo plan ... kakšen kilometer lufta si računal ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 1. 2018 ob 10:12, tomash pravi:

Takle si jaz planiram:

1.dan: Griže, preko Bosne, Bjeljina

2.dan: Bjeljina, preko Srbije, Belogradchik

3.dan: Belogradchik, Troyan, Veliko Tarnovo

4.dan: Veliko Tarnovo, Golden sends, Constinesti

5.dan: Constinesti, grad Peleš, Bran

6.dan: Bran, Transfagarasan, Transalpina, Orsova

7.dan:Orsova in domov (mogoče če bo kak dan lufta Novi Sad)

V glavnem  je cilj, da vidim Bolgarijo in Črno morje. Vse ostalo pa verjetno ne bo šlo po planu.

6.dan: Bran, Transfagarasan, Transalpina, Orsova tumač po mojem

pa si pogledal, v kateri smeri greš (iz Brana greš sever jug Transfagarasan, potem jug sever Transalpino, potem pa za Orsovo, vsekakor je hitrej če Transalpino s severa dol potegneš), namreč, to bo kar dolga, sploh če boš hotel še kaj pogledati na prelazih, plus če računam še poletno gnečo...no ja, jaz bi zadevo kar na pol dal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bo Transfagarasan samo od severa do vrha in nazaj, al pa ga sploh izpustim. Konec maja še ni odprt, pa enkrat sem ga že prevozil. Mal mi gre res vse skupaj s časom na tesno, pa bo že nekako.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dva dni do Krpatov, dva dni nazaj in mi ostane 8 dni, da počasi in podrobno raziščem in prevozim Romunijo. Nikamor ne bom hitel in ne mislim nabirat kilometrine ampak želim tudi nekaj videt, doživet ter se prepustit kulinaričnim užitkom ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, The OO pravi:

Dva dni do Krpatov, dva dni nazaj in mi ostane 8 dni, da počasi in podrobno raziščem in prevozim Romunijo. Nikamor ne bom hitel in ne mislim nabirat kilometrine ampak želim tudi nekaj videt, doživet ter se prepustit kulinaričnim užitkom ;)

to je čisto kul kalkulacija, na izi, varno in z ogledi še vsega po poti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, The OO pravi:

Dva dni do Krpatov, dva dni nazaj in mi ostane 8 dni, da počasi in podrobno raziščem in prevozim Romunijo. Nikamor ne bom hitel in ne mislim nabirat kilometrine ampak želim tudi nekaj videt, doživet ter se prepustit kulinaričnim užitkom

Vidim, da imaš običajno navigatorja s seboj, sedaj pa govoriš v ednini?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, tomash pravi:

Verjetno bo Transfagarasan samo od severa do vrha in nazaj, al pa ga sploh izpustim. Konec maja še ni odprt, pa enkrat sem ga že prevozil. Mal mi gre res vse skupaj s časom na tesno, pa bo že nekako.

 

eno leto .. mislim da leta 2011, v začetku junija nismo mogl gor, ker je bil zaprt zaradi snega ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem z enim govoril, ki je bil lani na Transalpini ... boljš kot naša avtocesta ... so v nulo porihtal asfalt ... ti sam počas, ker je noro za vozit ...

Transfagarasan je bil pa meni osebno bolj všeč na tisti stran kjer ni tistega razgleda na ovinke. S severne strani proti Pitesti-ju ... ko prideš dost nizko se voziš po ovinkasti cesti ob jezeru ... tud prijetne gostilne se najdejo z odlično hrano. Aja ... ne pozabi kupit kakšne salame za malico ... noro dobre so ... pa še na stojnicah so se znajdli in ti izpod pulta prodajo še kruh ;) da ne boš žulu sam meterskih salam :D;) 

Popravljeno . Popravil Roman AT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Roman AT pravi:

Včeraj sem z enim govoril, ki je bil lani na Transalpini ... boljš kot naša avtocesta ... so v nulo porihtal asfalt ... ti sam počas, ker je noro za vozit ...

LaniDSC01383.thumb.JPG.ad98beda6e8b4a6e97687ccdb6e2b8bc.JPGDSC01376.thumb.JPG.71616b901d9a30550bbbde5dad45075f.JPG

Tu sva pa pičila naravnost namesto levo :wallbash:DSC01375.thumb.JPG.d21f6062c2edcd3e39e759c12621a593.JPG

Popravljeno . Popravil vandrovec
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 1. 2018 ob 9:50, PERO58 pravi:

https://www.reise-know-how.de/produktreihe/landkarten-42840

Najtaboljše! Nepremočnjive ,se ne trgajo in mučkajo.....!

Te karte so dobre, če jih voziš v torbi in jih redko pogledaš. Pri aktivni uporabi pa zlahka premočijo (že če ti ležijo poleg "nafajtane" cote se zlepijo in so adijo, ne prepogibih se takoj vtrgajo..mučkal pa jih nisem, ker so že same po sebi bolj boge). V bistvu niso nič posebnega napram klasičnim kartam.Imam doma nekaj lepih dokaznih primerkov, ki jih lahko poslikam. Če želiš dobro karto, si kupi v Romuniji takšno kot je na sliki (ali pobrskaj po net-u)...no te so plastificirane in lahko na njih tudi malicaš...po njih lahko rišeš z ustreznim flumastrom in nato zadevo tudi zbrišeš, se ne utrgajo še manj pa mučkajo in če je dež jo lahko mirno pregleduješ in mokro zložiš nazaj, pa bo naslednjič za normalno uporabo. Dež v Karpatih pa je skoraj nekaj vsakdanjega. Jaz sem jo kupil v Sibiu na OMV pumpi. Predvsem zato, ker imajo vrisanih več stranskih (uporabnih) poti kot Reise karte...kar je meni bolj aktualno. Reise karte so ok za v avto in cestni turizem. V Romuniji sem dal zanjo malo manj kot 14 Lei-ev....cca 4 eur.

20180131_175920.jpg

Popravljeno . Popravil BIF
  • Všeč mi je 5
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole mi bo pa dalo spet nekaj dela. Bom moral pretuhtat novo traso. In sedaj mi je jasno zakaj ni mogoče začrtati trase v določenih programih. Skratka v Romuniji so dve najlepši cesti zaprti. Bom moral zgleda dvakrat letos tja. Je kdo že prečil prelaza konec maja? Za Transfagarasan vem, da ima na tunelu vrata, ki jih tudi zaprejo. Kako pa je s TransAlpino?

V nadaljevanju so informacije iz Romuske potovalno svetovalne strani. Ima kdo mogoče kakšne druge informacije?

 

 

The following roads in Romania are currently closed to autovehicle traffic:

Route: TransFagarasan

National Road DN 7 C (Drumul National 7 C) crossing the Fagaras Mountains

Road Status: Closed
Section affected: Piscu Negru to Balea Cascada (km 104 to km 131)

Reason: abundant snowfalls

Scheduled Dates: October 28, 2017 - June 30, 2018 (tentative date of re-opening)
Scheduled days: Monday - Sunday.

Romania Travel Advisory

Route: TransAlpina

National Road DN 67 C (Drumul National 67 C) crossing the Parang Mountains

Road Status: Closed
Section affected:
Ranca - Obarsia Lotrului (km 34 to km 60)

Reason: abundant snowfalls

Scheduled Dates: October 28, 2017 -- May 31, 2018 (tentative date of re-opening).
Scheduled days: Monday - Sunday.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, MiNa pravi:

"Hribi" v Romuniji konec maja "no go".

Je že lep čas odkar sem bi tam, mi je pa ostalo v lepen spominu. Delta Donave...

Delta Donave je res neki posebnega ... leta 2012

 

5a7d973e7e94c_Deltadonave2.thumb.jpg.38df2cbd5e215fac5c5037242a12266a.jpg5a7d9740597ea_Deltadonave3.thumb.jpg.a2b0756199bd6a90a16c8f03e23f783e.jpg5a7d973bdd2ae_Deltadonave1.thumb.jpg.9016655e71b47b058b7154195468142f.jpg

tamle so ble kaće :P

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Lani sem bil v Romuniji in sem posnel nekaj videov, ki so na YouTube-u. No, sedaj pa me je kontaktiral administrator romunske spletne strani, ki promovira moto turizem v Romuniji, želi z mano opravit intervju, ampak to niti ni važno. Na tej spletni strani se najde marsikaj uporabnega, če bi jo videl pred odhodom, bi še kaj več zanimivega tam videl. Priporočam ogled te spletne strani. Obisk Romunije pa itq. :) 

http://en.motoroute.ro/wp/

Tu je še link na enega od mojih videov, kjer se tudi najde kaj zanimivega

 

  • Všeč mi je 5
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za konec junija delam plan za Romunijo. Tisti, ki imate izkušnje, a se da tole odpelat? Sugestije in pripombe dobrodošle. Vem, da ne bom prav veliko gledal okol, a sem omejen s časom.

    km ur vožnje  
1 dan Kranj - Kladovo transfer po AC do Beograda prvi dan Kranj Kladovo.mht 805 9  
2 dan Kladovo - Transfagarasan - Bran drugi dan Kladovo, Srbija do Bran, Romunija.mht 512 9  grad Bran
3 dan Bran - Gheorgeni - Bicaz - Turda tretji dan od Bran, Romunija do Turda alternativa 2 .mht 523 9  
4 dan Turda - Transalpina - Ski Resort Transalpinacetrti dan od Turda do Domeniul Schiabil Transalpina alternativa 2.mht 176 3  Turda rudnik soli  Hidroelektrarna Lotru
5 dan Ski Resort Transalpina - Balatonielle (Balaton) peti dan od Domeniul Schiabil Transalpina do Balatonlelle.mht 621 9  
6 dan Balaton - Kranj sesti dan od Balatonlelle do Kranj, Slovenija.mht 320 6  
Total   2957 45  
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Frenk 67 pravi:

Za konec junija delam plan za Romunijo. Tisti, ki imate izkušnje, a se da tole odpelat? Sugestije in pripombe dobrodošle. Vem, da ne bom prav veliko gledal okol, a sem omejen s časom.

    km ur vožnje  
1 dan Kranj - Kladovo transfer po AC do Beograda prvi dan Kranj Kladovo.mht 805 9  
2 dan Kladovo - Transfagarasan - Bran drugi dan Kladovo, Srbija do Bran, Romunija.mht 512 9  grad Bran
3 dan Bran - Gheorgeni - Bicaz - Turda tretji dan od Bran, Romunija do Turda alternativa 2 .mht 523 9  
4 dan Turda - Transalpina - Ski Resort Transalpinacetrti dan od Turda do Domeniul Schiabil Transalpina alternativa 2.mht 176 3  Turda rudnik soli  Hidroelektrarna Lotru
5 dan Ski Resort Transalpina - Balatonielle (Balaton) peti dan od Domeniul Schiabil Transalpina do Balatonlelle.mht 621 9  
6 dan Balaton - Kranj sesti dan od Balatonlelle do Kranj, Slovenija.mht 320 6  
Total   2957 45  

po moje ja, sta dve mal daljši vmes, predvsem če se boš pasel na Transfagatrasanu zna biti pozno, RO je uro naprej, grad v Branu zaprejo ob 5 uri....Rudnik soli v Turdi prav tako.

dan 2:  do Transblabla bla... imaš cca 3-4ure, odvisno od gneče na meji, potem čez je 200km s povprečno hitrostjo 30km/h :D pa si izračunaj...se da, sam boš zvečer v Branu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozabil dopisati:

dan3 Bran-Turda direkt smo prišli ravno pol ure pred zaprtjem v rudnik

dan4. mi smo potegnili še kakih 150km od Turde naprej in (po ogledu rudnika) in spali v nekem motelu ob cesti, je pa res da smo potem naslednji dan usekali čez Transalpino do Hunedoare.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še varijanta z enim dnevom več. Bolj prijazna do riti in z več časa za oglede in reševanje vremenskih problemov.

   

km

ur vožnje

 

1 dan

Kranj - Kladovo transfer po AC do Beograda

805

9

 

2 dan

Kladovo - Transfagarasan

338

6

 

3 dan

Transfagarasan - Bran  - Gheorgheni

313

5

grad Bran

4 dan

Gheorgeni - Bicaz - Turda

340

6

Turda rudnik soli 

5 dan

Turda - Transalpina - Arad

453

7

 

6 dan

Arad - Balatonielle (Balaton)

350

5

 

7 dan

Balaton - Kranj

320

6

 

Total

 

2919

44

 
Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!