Skoči na vsebino

Romunija, Bolgarija (kam, kako, gps, karte)


Priporočene objave

pred 2 urami, Rey pravi:

Kako je glede sporazumevanja v Romuniji? Angleščina jim gre? Z italijanščino si bom lahko tudi kaj pomagal?

 

Želja je letos odpeljati Transalpino in Transfagarasan. Se odpravlja kdo dol med 24.7.in 5.8. oz.med 10.8.in 25.8.?

ne morš verjet, razen kar boš bral si nekaj lahko prevedeš ker je romanski jezik, drugače pa z italijanščino popolnoma nič. Zna pa večina vsaj osnovno angleško.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Rey pravi:

Kako je glede sporazumevanja v Romuniji? Angleščina jim gre? Z italijanščino si bom lahko tudi kaj pomagal?

 

Želja je letos odpeljati Transalpino in Transfagarasan. Se odpravlja kdo dol med 24.7.in 5.8. oz.med 10.8.in 25.8.?

Jaz in soproga bova tam med 23.7 in 5.8

 

Lp, n

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Transalpina je odprta. Na vrhu cca 13 stopinj in super cesta. Sploh zgornji del. Bom v teh dneh napisal vse.

Transfagarasan je bil zaprt. So mi povedali trije motoristi iz savinjske, ki sem jih srečal v Branu. Oni so šli samo gor in dol z južne strani.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, tomash pravi:

Transalpina je odprta. Na vrhu cca 13 stopinj in super cesta. Sploh zgornji del. Bom v teh dneh napisal vse.

Transfagarasan je bil zaprt. So mi povedali trije motoristi iz savinjske, ki sem jih srečal v Branu. Oni so šli samo gor in dol z južne strani.

tudi to se splača, asfalt ni neki bog ve kaj, nabija ko svina, so pa lepi razgledi, sploh če uspeš do tunela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, RSa pravi:

Sporazumevanje kar gre, severni nad Karpatski del je bil nekaj časa pod avstro ogrsko in je mogoče tudi v nemškem jeziku. Vsaj tako mi je razlagala lastnica app v Sibiu, da se je v OŠ učila nemško. Lahko si pomagaš tudi italijansko saj je nekaj besed enakih, angleščino pa obvlada mladina,

Če boš uporabil ščepec nemškega, italijanskega, angleškega pa tudi srbskega, ne bo problemov

 

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

ne morš verjet, razen kar boš bral si nekaj lahko prevedeš ker je romanski jezik, drugače pa z italijanščino popolnoma nič. Zna pa večina vsaj osnovno angleško.

Sem mislil, da so bolj "povezani" iz italijo...glede na to kako na veliko romajo v IT. Malo ANG, malo IT..pa malo z rokami pa se da vse zmeniti :OK:

pred 5 urami, notranc pravi:

Jaz in soproga bova tam med 23.7 in 5.8

 

Lp, n

V bistvu iščem koga za se mu eventuelno priključiti. Sicer imam še enega kolega v igri, da bi šel...ampak se bojim, da bo tudi on odpovedal. Kot že dva do zdaj. Pač služba, otroci, dopust....ahh tako je :cry: Kdo ki gre solo ali pa manjša skupina do max.3 motorji bi prišla v poštev. Tebi in soprogi pa ne bom delal gužve :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snecer pravi:

jaz bom tam solo :)

Kdaj greš gor? Jaz se bom tam nekje motal okrog 18...20...21...junija...če preživim Chernobyl....:alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Snecer pravi:

možna varianta konec jun al začetek avg

Bomo videli kako se bodo stvari odvile. Koliko dni načrtuješ? Poleg Transalpine in Transfagarasana se kaj? Ali nimaš še konkretnega plana?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, da se ne srečava!

Bo Ursusa zmanjkalo. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 45 minutami, Snecer pravi:

4-5 dni, samo prelaza

za nazaj pa še malo odprto

5JA Romunija.gdb

Kakšna datoteka je to, ker mi jo ne odpre?

V glavnem, oba prelaza sta v enem dnevu prevozna, če se vmes ne izgubiš, kot sva se midva. Pa še vseeno sva prišla od Deve do Sibiua preko obeh prelazov v enem dnevu... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, vandrovec pravi:

 

Kakšna datoteka je to, ker mi jo ne odpre?

V glavnem, oba prelaza sta v enem dnevu prevozna, če se vmes ne izgubiš, kot sva se midva. Pa še vseeno sva prišla od Deve do Sibiua preko obeh prelazov v enem dnevu... :)

gdb, Garmin Mapsource-Basecamp, no evo ti še gpx

prelaza že, samo do tja moraš prit

1. dan do Đerdapa je 700km

2. dan čez transalpino in malo še transf = 527km, če bi hotel krog nazaj je to 1000km, tak da, ne na pamet :) poglej si ruto

3. dan čez transf nazaj na đerdap = 449 km

nato pa še neizbrano 2 dneva nazaj malo čez jug ali kaj drugega

5JA Romunija.gpx

pred 11 minutami, mladench pravi:

Booking laufa dol? 27.6. štart.

itak da laufa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

ne bova se :) sicer pa ne pijem

Jaz tudi ne. Tu in tam pa presenetim jetra z kakšnim litrom. :blush:

27. 7 krenem v Romunijo. 12 dni je v planu. Kje bom vozi še bog ne ve. Malo levo malo desno, plan je Transalpina in lokalne poti Transilvanije. Medeke greva iskat. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, tomash pravi:

image.thumb.png.29520f047455f0c32facac9ccc17f313.png

1.dan 485 km Griže - preko Bosne do Bijeljine (Etno selo Stanišiči)

2.dan 560 km Bijeljina, ob Drini preko Kadinjače in Zaječarja do Belogradčika (BG) (B&B Castel Cottage)

3.dan 480 km Belogradčik preko prelazov Troyan in Shipke do Arbanasija (Hotel Izvora 2)

4.dan 380 km Arbanasi preko Varne do Zlatnih peskov preko meje v Romunijo do Eforie Nord (Hotel Evia)

5.dan 480 km Eforie Nord v Bukarešto do palače parlamenta potem do Sinae (grad Peleš) in v Bran (grad) do Fagaraša (Hotel Bulvard)

6.dan 680 km Fagaraš, Sibiu (skozi center) Sebeš in Transalpina do Đerdapa in v Beograd (Hotel Sky - ima garažo)

7.dan 520 km Beograd in domov.

Povzetek

7 dni, od sobote do petka

3600 km 

bencin 230 € in cestnine 14€

prenočišča 270€ (38 do 55 € za dve osebi) 

Skupen strošek je v povprečju 100€ na dan - all inclusive.

 

Tako Bolgarija kot Romunija sta me pozitivno presenetili. Po vsej verjetnosti bom tja še šel, ljudje so prijazni, hrana je dobra, ceste pa od najslabših do najboljših. Prečil sem tri prelaze (Troyan, Šipka in Transalpina), s tem da Transalpina zmaga. Vsa prenočišča so bila izredno urejena in čista. Vse štima in se splača. Aja pa še to, Črno morje sploh ni črno.

 

Dobra ruta....upam samo, da nista čez Śipko samo peljala. Na Šipki je zelo zanimiv spomenik le nekaj malega stran (cca. 10km.)... pa je še tale grdosija....

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Buzludzha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!