Skoči na vsebino

Romunija, Bolgarija (kam, kako, gps, karte)


Priporočene objave

Evo midva sva po prevoženih 4000 in nekaj kilometrih včeraj polna lepih vtisov varno prišla domov:).

Kakšno slikco pa prilimam v prihodnjih dneh.

Lp

Aleš

Popravljeno . Popravil ALEŠ M
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

V katerem programu pripravljaš plan poti, da ti pokaže več kot 10 zadetkov  (v google map jih je samo 10) ?

A lahko napišeš link ?

Popravljeno . Popravil Lara444
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sva z Lara444 že rešila v zasebnem sporočilu se pa da v google my maps dodajati sloje in lahko uporabiš vsak sloj za svoj dan.

Nekako takole potom pride zadeva:

https://drive.google.com/open?id=1PqmcotY1n0UYN6hDFQ0vCJ1uczTzIy7x&usp=sharing

 

mogoče še komu pride prav :)

 

lp

Aleš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...

V nedeljo krenemo proti romuniji.

Tranzit madžarska-deva. Turda, transalpina, pitesti, transfagarasan, bran, brašov, paclele (blatni vulkani), bukarešta, constanta (morje). Pol nam pa ostane še pot nazaj ma kdo kak predlog? Nazaj it po južni strani romunije al v bolgarijo? Kaj pametnega v bulgariji za vidit? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, MiNa pravi:

Pa še to, če ti je všeč stara tehnika, imajo tudi nekaj starih železniških prog...

Tole sem posnel lani, res zanimivo.

 

že kdaj so imeli tam drugi tir :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
Ob 5. 1. 2018 ob 9:39, DAMI34 pravi:

prav tako glava na romunski strani Donave, ma zvezdico

Zdravo.

Letos se odpravljam po Romuniji, malo bolj detaljno, bi lahko dobil lokacijo tele zvezdice? Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, Marko P. pravi:

Zdravo.

Letos se odpravljam po Romuniji, malo bolj detaljno, bi lahko dobil lokacijo tele zvezdice? Hvala.

tule: https://www.google.it/maps/@44.674676,22.3207639,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1sAF1QipOZ4KhD5To7S4OCWFeTuQefNNWJV-hcYhBCIJxr!2e10!3e12!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOZ4KhD5To7S4OCWFeTuQefNNWJV-hcYhBCIJxr%3Dw203-h114-k-no!7i1920!8i1080?hl=sl

 

Sicer pa ne moreš zgrešiti, če greš iz Orsove na mejni prehod Bela Crkva. Aja, pa pumpe ni oz Orsove do skoraj meje..cca 100km, sem bil že na hlapih :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Sicer pa ne moreš zgrešiti, če greš iz Orsove na mejni prehod Bela Crkva. Aja, pa pumpe ni oz Orsove do skoraj meje..cca 100km, sem bil že na hlapih :P

Hvala za info, so me pa že opozorili, da so Romuni zelo skopi z pumpami...Tankaj na vsaki, pa tudi če imaš še 3/4 v keslu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Marko P. pravi:

Hvala za info, so me pa že opozorili, da so Romuni zelo skopi z pumpami...Tankaj na vsaki, pa tudi če imaš še 3/4 v keslu...

načeloma ni problema, v vseh krajih je gorivo, so pa včasih večje razdalje. Romunija je luštna, folk prijazen, zadnji čas bo za obisk, preden bodo začeli kasirati najlepše odseke

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ni Romunija, je pa Bolgarija.

Avgusta grem za en teden v Plovdiv (veslanje) in gledam karte in prenočišča.
Krenil bi v nedeljo 8.8. in čez Čakovec, Osijek, Erdut v Srbijo, potem Novi Sad, Pančevo, Smederevo in spanje v Guest House Jenić - Golubac (cca 10 ur vožnje - 9 in nekaj po praznih cestah).
Drugi dan Donji Milanovac, Negotin, mejni prehod Bregovo, Vidin, Montana, Vrača, Poibrene, potem pa čez Pazarđik ali pa čez Lyuben do Plovdiva (okrog 7 ur po praznih cestah). Ob 16:00 moram biti tam - pa eno uro s spredaj.

Ima kdo kak nasvet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil pred tremi leti na tej trasi. Nič posebnega, kar se tiče cest in prometa...pač Balkan. Sicer pa pot lepa...no do Srbije bolj dolgočasna. Če ti bo dopuščal čas si oglej tole (link)...ni tako daleč, se pa da z malo spretnosti priti do same stavbe. Greš pa na prelaz Shipka...pa saj se znajdeš.
https://en.wikipedia.org/wiki/Buzludzha

Srečno na poti in uživaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plovdiv je lep :)

eno starejsih mest na balkanu, lep star center, amfiteater, dobre gostilne.

Jaz sem sel tja cez Nis - Dimitrovgrad (meja) - Sofia - Plovdiv. Med Nišem in nekaj do Sofie je bilo lepo, vse ostalo pa brez veze. Verjetno je tvoja pot boljša izbira, vec kot je stranskih cest, lepse je....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pot ob Donavi je vsekakor lepša. Niš-Dimitrovgrad, je dolgočasna, no mogoče prvih20km od Niša ne (ob reki Nišavi) potem pa je dolgčas, če nikamor ne zaviješ, pa še hudo prometna je.

Prevozil obe. Ob Donavi od Golubca naprej vse do meje, maš kar nekaj zanimivosti ob poti, od dunavske klisure, izklesane glave na romunski strani itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tja nimam preveč časa. 18 ur vožnje in dober dan in pol. Za nazaj pa bom videl, če bo volja in ne preveč vroče (prva dva dni obljubljajo 39 stopinj) bom malce skrenil in opazoval.

Buzludzha je cca 2 uri stran, morda grem na izlet kak popoldan, ko bo manj tekem.

Guest house Jenić je malce naprej od Golubca in ob cesti. Morda bom poiskal kaj sredi vasi, da se zvečer še sprehodim.

Ko pridem nazaj, poročam.

Hvala zaenkrat

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Bookingu piše, da penzioni v Srbiji prejemajo le gotovino v lokalni valuti (vsaj to, kar sem jaz iskal).

Je možno plačevati tudi z evri ali je potrebno dvigniti dinarje?

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko sem bil doli. Vse vzamejo, samo da diši po denarju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HM, očitno bo tole vseeno Bolgarija-Romunija.

Za nazaj razmišljam, da bi šel do Piteštija in čez Transfagarašan ali Transalpino

Od Plovdiva do Romunije je varianta čez Troyan pass in z trajektom Nikopol - Turnu Magurele čez Donavo in čez mejo.

Je že kdo vozil to pot? Piše, da gre trajekt ob osmih zvečer, do tja pa je cca 4ure vožnje, tekme pa se končajo ob pol treh.

Kaj je lepše: Transfagarašan ali Transalpina (za obe ne bo časa)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!