Skoči na vsebino

Romunija, Bolgarija (kam, kako, gps, karte)


Priporočene objave

pred 9 minutami, Frenk 67 pravi:

še varijanta z enim dnevom več. Bolj prijazna do riti in z več časa za oglede in reševanje vremenskih problemov.

   

km

ur vožnje

 

1 dan

Kranj - Kladovo transfer po AC do Beograda

805

9

 

2 dan

Kladovo - Transfagarasan

338

6

 

3 dan

Transfagarasan - Bran  - Gheorgheni

313

5

grad Bran

4 dan

Gheorgeni - Bicaz - Turda

340

6

Turda rudnik soli 

5 dan

Turda - Transalpina - Arad

453

7

 

6 dan

Arad - Balatonielle (Balaton)

350

5

 

7 dan

Balaton - Kranj

320

6

 

Total

 

2919

44

 

Kaj dan 2 bi šel preko Transfagarasana in v dolini prespal? potem bi šlo. Jaz sem običajno naredil takole...no lani smo šli

1. LJ-Kladovo

2 Kladovo-Pitesti (hotel Star, zraven jezera in s svojim bazenom)

3. Pitesti -Transfagarasan-Sibiu

Hočem povedat, da si za Transfagarasan vedno vzamem cel dan, ponavadi prespimo nekje 50km do Transfagarasana, to pa zato, da lažje čekiramo vreme in prilagodimo prehod, ker če je slabo vreme ni fajn. Pa tudi cel dan mi ostane za sam prelaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Kaj dan 2 bi šel preko Transfagarasana in v dolini prespal? potem bi šlo. Jaz sem običajno naredil takole...no lani smo šli

1. LJ-Kladovo

2 Kladovo-Pitesti (hotel Star, zraven jezera in s svojim bazenom)

3. Pitesti -Transfagarasan-Sibiu

Hočem povedat, da si za Transfagarasan vedno vzamem cel dan, ponavadi prespimo nekje 50km do Transfagarasana, to pa zato, da lažje čekiramo vreme in prilagodimo prehod, ker če je slabo vreme ni fajn. Pa tudi cel dan mi ostane za sam prelaz.

To sem mislu spat na vrhu prelaza. :D

https://www.booking.com/hotel/ro/the-black-peak.sl.html?aid=304142;label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNYBGg7iAEBmAEjuAEGyAEO2AED6AEBkgIBeagCAw;sid=96c9705110aa0c34d6fc76d8ab48dc99;checkin=2018-06-26;checkout=2018-06-27;room1=A,A;homd=1;srpvid=e78f4c1827750064;srepoch=1522234267;atlas_src=hp_iw_btn

sicer je to bl okvirno in bi rezervacije za spanje delu sprot glede na to do kam bi šlo. Predvsem mislim, če te vreme zajebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Frenk 67 pravi:

čist kul pa lepo. to je mal pred vrhom, oziroma na južni strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala.

Zaden teden julija in prvi teden avgusta bom tam krožil. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Frenk 67.. Ne vem če je to še aktualno, glede na zadnje prigode z mopedom, ampak pazi, transfagarasan naceloma odprejo 1.7. .. Vidim, da planiraš proti koncu junija.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Tex pravi:

@Frenk 67.. Ne vem če je to še aktualno, glede na zadnje prigode z mopedom, ampak pazi, transfagarasan naceloma odprejo 1.7. .. Vidim, da planiraš proti koncu junija.. 

Do takrat bo pa valjda moped nared. :hmm: Ja sem opazil in sem prestavil plan za en teden, da bo zagotovo odprt. Sicer majo neko komisijo, ki lahko odpre tud prej, ampak glede na to, da je blo to zimo precej snega bom šel raje na ziher,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Frenk 67 said:

Do takrat bo pa valjda moped nared. :hmm: Ja sem opazil in sem prestavil plan za en teden, da bo zagotovo odprt. Sicer majo neko komisijo, ki lahko odpre tud prej, ampak glede na to, da je blo to zimo precej snega bom šel raje na ziher,

ja, tudi na črno se da kaj prepeljat .. ampak ziher je ziher, pa škoda bi bilo, da prideš do tja, pol pa zapora .. :)

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No zdaj gre pa zares.

Konec tedna jo mahneva z mojo drago na Balkan. Katere vremenske strani naj gledam, da se izognem, kolikor se da, temu slabemu vremenu. V kolikor mi bo kazala slabo jo mahneva boj proti jugu.

Skratka: vremenske strani-aplikacije??????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, tomash pravi:

No zdaj gre pa zares.

Konec tedna jo mahneva z mojo drago na Balkan. Katere vremenske strani naj gledam, da se izognem, kolikor se da, temu slabemu vremenu. V kolikor mi bo kazala slabo jo mahneva boj proti jugu.

Skratka: vremenske strani-aplikacije??????

https://www.accuweather.com/sl/si/slovenia-weather

p.s.

pazi ... to je Slovenija ... najbližji kraj kjer se boš pelju ... pa mal spremli

 

https://www.accuweather.com/sl/europe-weather

sj ne kaže šfoh :P 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Windy je tudi kul, sploh ko planiras a gres levo, desno, gor ali dol.

Napovedi za vec kot par dni itak niso preveč točne, na pregledni karti s časovno grafiko pa se lazje vidi v katero smer se bodo zadeve predvidoma odvijale.

p.s. desno izbiri temo: padavine, veter, temperatura, oblačnost, potem pa spodaj levo klikni da pozene animacijo.

Popravljeno . Popravil nejc74
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, tomash pravi:

No zdaj gre pa zares.

Konec tedna jo mahneva z mojo drago na Balkan. Katere vremenske strani naj gledam, da se izognem, kolikor se da, temu slabemu vremenu. V kolikor mi bo kazala slabo jo mahneva boj proti jugu.

Skratka: vremenske strani-aplikacije??????

meteo, pa gleda za posamezen kraj. pozna celo eu :P

https://www.ilmeteo.it/meteo-europa/Lubiana

predvideno gibanje padavin je tudi tule zanimivo, da vidiš kam gre fronta

https://www.yr.no/kart/#lat=46.23092&lon=15.26044&zoom=7&laga=nedbør&baseid=PunktUtlandet%3A3202781&proj=900913

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, tomash said:

No zdaj gre pa zares.

Konec tedna jo mahneva z mojo drago na Balkan. Katere vremenske strani naj gledam, da se izognem, kolikor se da, temu slabemu vremenu. V kolikor mi bo kazala slabo jo mahneva boj proti jugu.

Skratka: vremenske strani-aplikacije??????

Jaz gledam predvsem:  https://www.yr.no

Izbereš kraj, imaš urno napoved za dva dni in "dolgoročno" za devet. Visoka zanesljivost.

 

PS: zdaj sem opazil, da je že Dami nalimal link

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob Wednesday, April 04, 2018 ob 16:29, The Lakl pravi:

Hvala.

Zaden teden julija in prvi teden avgusta bom tam krožil. ;)

Zdravo,

tudi midva z ženo nova v tem terminu tam krožila.

Lp, n

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest planiram Romunijo od 14.7. dalje cca 9 dni kej bl točn plan poti pa še ni narjen :)

 

lp

Aleš

Popravljeno . Popravil ALEŠ M
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj vstopil v Bolgarijo. Slabše ceste v življenju nisem videl. Zanimivo pa. Sem v Belogradčiku. Danes proti Veliko Tarnovo in Arbanassi. Ve kdo za fino prenočišče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Arbanassi. Hotel izvora, vera good. Jutri Črno morje in v Romunijo. Tako mešanih občutkov že dolgo ne. Cesta da te kap, čez nekaj trenutkov pa da se ti srce smeji. Užitek je pravi. Motoristov pa nikjer???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎28‎.‎5‎.‎2018 ob 21:08, tomash pravi:

Arbanassi. Hotel izvora, vera good. Jutri Črno morje in v Romunijo. Tako mešanih občutkov že dolgo ne. Cesta da te kap, čez nekaj trenutkov pa da se ti srce smeji. Užitek je pravi. Motoristov pa nikjer???

motoristi so, na določenih relacijah, kje je kaki klub :D pa okol Šipke so tudi, pa na Budzludzhi tudi vedno :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od Bijeljine do Črnega morja  in do Brana srečal tri motorje. Šele v Branu govoril s tremi motoristi in ti so bili iz Savinjske. Danes potem srečal še ene dva. Toliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, tomash pravi:

Od Bijeljine do Črnega morja  in do Brana srečal tri motorje. Šele v Branu govoril s tremi motoristi in ti so bili iz Savinjske. Danes potem srečal še ene dva. Toliko.

prelazi so odprti? Al boš kar poskusil, pa če rata,rata?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je glede sporazumevanja v Romuniji? Angleščina jim gre? Z italijanščino si bom lahko tudi kaj pomagal?

 

Želja je letos odpeljati Transalpino in Transfagarasan. Se odpravlja kdo dol med 24.7.in 5.8. oz.med 10.8.in 25.8.?

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Rey pravi:

Kako je glede sporazumevanja v Romuniji? Angleščina jim gre? Z italijanščino si bom lahko tudi kaj pomagal?

 

Želja je letos odpeljati Transalpino in Transfagarasan. Se odpravlja kdo dol med 24.7.in 5.8. oz.med 10.8.in 25.8.?

Morda v začetku avgusta ja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Rey pravi:

Kako je glede sporazumevanja v Romuniji? Angleščina jim gre? Z italijanščino si bom lahko tudi kaj pomagal?

 

Želja je letos odpeljati Transalpino in Transfagarasan. Se odpravlja kdo dol med 24.7.in 5.8. oz.med 10.8.in 25.8.?

Sporazumevanje kar gre, severni nad Karpatski del je bil nekaj časa pod avstro ogrsko in je mogoče tudi v nemškem jeziku. Vsaj tako mi je razlagala lastnica app v Sibiu, da se je v OŠ učila nemško. Lahko si pomagaš tudi italijansko saj je nekaj besed enakih, angleščino pa obvlada mladina,

Če boš uporabil ščepec nemškega, italijanskega, angleškega pa tudi srbskega, ne bo problemov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!