Skoči na vsebino

Oprema in dodatki za oprijem / grip koles


thumper

Priporočene objave

kot nam Mamutom sedaj že kažejo izkušnje je eden od največjih izzivov McAdam v zadnjih kilometrih.. podlaga se je dosedaj pokazala vsako leto v različni luči.. 

v tej temi bomo predstavili vse dosedanje gadgete za oprijem predvsem zadnjega pogonskega kolesa na zasneženi in poledeneli podlagi ter si izmišljevali nove ..

ker za vožnjo na mamute uporabljamo zelo različne motorje so temu primerno različna tudi pomagala za premagovanje makadama - vsak naj ob predstavitvi pomagala opiše tudi svoje občutke pri vožnji in obnašanja motorja ..

motor : suzuki GN400 TD 1981 6V mono 1 cilinder ,27 ps, kurbl.   kolesa : 18" spredaj 16" zadaj

bikeUpdate : predelava na 12V , tank kawa zrx1200 cca.18l , nižja in ožja balanca ,  LED prednji lučki namenjeni za pozicijo , led zadnja luč - original steklo . led žarnice v smernikih.

Mamuti pack : mufi na balanci , sprednje kolo 19" guma pirelli scorpion , zadnja ¸6" mitas xt 754 extreme winter, smučke - foto..

bike name : SuWaTH

vozne lastnosti z mamutipack : na asfaltu : scary ... na snegu : very 

20150130_225449.jpg

20150130_225507.jpg

20150130_225524.jpg

20150204_180730.jpg

20150204_180747.jpg

20150215_073118.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker nismo vsi tehnično izpiljeni kot @thumper, eni samo kupujemo kramplaste gume in upamo na najboljše.

Aprilia RST Futura AKA Mamutura: Letnik 2001, BEF Exhaust, full elektronika, V2 1000ccm, tam nekje 130 kojnov.. Conti TKC80 gume, padcev 0 = Nič:

 

futura2.thumb.jpg.58f8d797ec1da65c141070fddbede0f9.jpg

 

Drugi Mamutbajk v moji lasti: Hongda CB450S AKA PisOfŠit, 450ccm 2 valjnik, kojnov 3/4 crkjenih, olja žre več kot benza, spredaj ANLAS Wintergrip, zadaj MITAS MC 23 RockRider.. Neverjetne performanse na snegu, na ledu malo manj, padcev 1, iz čiste zajebancije, ko sva se na njej peljala dva pijana Mamuta, zadeva preživela tudi 1000km pot na ElefantenTreffen in nazaj, pa tudi par odbitih voženj, kot se Mamutbajku pritiče:

20150213_103656.thumb.jpg.64c8e41ca8c5828c164937db69d65e14.jpg

Tretji Mamutbajk v moji lasti; Aprilia Pegaso 650 ie AKA Peggy za 800€, lepo tehnično poštimana, gume Mitas E09 spredaj in zadaj, Po mnenju nekaterih best bajk evah, na snegu okeeeej, po ledu DREK, padcev cca 10: 

20180209_160739.thumb.jpg.39e64dbbecd4b14dcd18a321c957654e.jpg

Nikoli nisem uporabljal vrvi ali kaj podobnega, mi bilo pa kdaj pa kdaj žal. Recimo letos, ko sem na čistem ledu s Peggy na dol grede naredil ornk kakico v hlačah. Don't ask.

 

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Dr_Jakob said:

@thumper
Aprilia RST Futura AKA Mamutura: Letnik 2001, BEF Exhaust, full elektronika, V2 1000ccm, tam nekje 130 kojnov.. Conti TKC80 gume, padcev 0 = Nič:

 

 

 

seveda da ni bilo padcev, če smo te pa na 1.mamutovanje na lokaciji pr'cenc pripeljali na prikolici...

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede gum imam jaz naslednje izkušnje.

če odmislimo eksotične rešitve ala koldkutter vijaki....

shop%20026.jpg

 

....se najbolje obnesejo stare izrabljene cestne gume, na fino narezane z nožem za rezanje profila.

_5a157035be6e3.jpg

 

takole nekako...

mamut-gume-2.jpg

 

bistvo uspeha je namreč v čim več ostrih robovih, tako da pride do oprijemanja z obliko; trenja je namreč bore malo...

 

hitrostni rekord vzpona ima še vedno royal enfield, z dodatno narezanimi TKC 80 gumami...

elo-royal.jpg

 

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, ELO pravi:

 

seveda da ni bilo padcev, če smo te pa na 1.mamutovanje na lokaciji pr'cenc pripeljali na prikolici...

 

Na 1.Mamutovanje sem na Futuri na CESTNIH GUMAH prisel do garaž, in sicer v dvoje in s polno naloženimi kufri. Pa še naprej bi šlo, če se direkt pred mano nebi zložil kolega snemalec s terensko naravnano Tenere 660. Beat that.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Dr_Jakob said:

Na 1.Mamutovanje sem na Futuri na CESTNIH GUMAH prisel do garaž, in sicer v dvoje in s polno naloženimi kufri. Pa še naprej bi šlo, če se direkt pred mano nebi zložil kolega snemalec s terensko naravnano Tenere 660. Beat that.

SF je na cestnih gumah prišel gor, navzdol pa enoročno, ko je med vožnjo kadil.

evo, beat that! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ELO pravi:

SF je na cestnih gumah prišel gor, navzdol pa enoročno, ko je med vožnjo kadil.

evo, beat that! :)

Letos pa se je razmontiral zaradi čiste objestnosti...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, sesir pravi:

Jure Križman iz Rogaške ima podobno na svoji hondi...

in se s tem pripelje recimo 80 km po asfaltu do snega in ledu..my ass...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, thumper pravi:

in se s tem pripelje recimo 80 km po asfaltu do snega in ledu..my ass...

Sem se spomnu...

Kot otroka me peljal rešilec s taki spički iz gum po snegu....noro...

Jure ima hondo le za stunt in jo do poledenelega ribnika pripelje z kombijem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, ELO pravi:

SF je na cestnih gumah prišel gor, navzdol pa enoročno, ko je med vožnjo kadil.

evo, beat that! :)

Nemorm. Majke mi, nemorm. Se ze skrivam pod kamen.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sj nitrous me je pa snemal ko je vozil v stoje z eno roko..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Za letošnje Mamutovanje sem se odločil, da sprobam doma narejene ketne

Potrebuješ:


cca 4-5m ketne (2-3 € na meter)
cca 8 kolesarskih gurtnic /  1 kolo  (v kolesarskih trgovinah te gurtne uporabljajo samo za prevoz koles, nato jih vržejo stran!! Če greste tja in jih prosite, dobite zastonj!!! js sm jih dobil 50 komadov!!!)

 

fleksarica ali nekaj podobnega za rezat ketno

 


49742693_303119110546990_3186108711286341632_n.thumb.jpg.4d580b5a84f17133edbb1b57dca3c8cc.jpg
49775641_2259078047704955_6835142982149079040_n.thumb.jpg.d95c56747203f2ffd149f1715d0d1c42.jpg49717394_815728642105186_1393443152106356736_n.jpg.713051da51f30449c855f64a261111ed.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ketne so zakon. Samo treba jih je met tud spredaj. Lansko leto sem jih imel samo zadaj in sem imel lepo število horizontalnih izletov ker mi je spradnji konec odnašalo. Kar bi pa naredilo ketne nadmočne, je pa še ena veriga, ki bi po sredini tekalne površine povezaovala vse ostale verigice. To pa po moje samo letiš do vrha. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Sahbazz pravi:

Ketne so zakon. Samo treba jih je met tud spredaj. Lansko leto sem jih imel samo zadaj in sem imel lepo število horizontalnih izletov ker mi je spradnji konec odnašalo. Kar bi pa naredilo ketne nadmočne, je pa še ena veriga, ki bi po sredini tekalne površine povezaovala vse ostale verigice. To pa po moje samo letiš do vrha. 

Tale moja verzija lahko vključuje tudi eno tanjšo ketno, ki gre po vsem obsegu kolesa. Dodatnih 5€ pa si zmagal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, smasher pravi:

Tanjše kerne.... bolj ne, jaz sem imel prvo leto eno tanjšo, samo ni zdržala je odpiralo členke.

Če imaš osnovno ketno tako kot imam jaz, lahko dopolniš s tanko, ker itak večino upora pobere osnovna debela ketna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobenih verig in dodatkov ne bomo rabili, ker so avstrijci ugrabili ves sneg...


ATA MAMUT NE DOVOLI TAKIH NESRAMNOSTI SOVRAŽNI GOVOR -PRESS-

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 1/6/2019 at 8:36 PM, Dr_Jakob said:

Tale moja verzija lahko vključuje tudi eno tanjšo ketno, ki gre po vsem obsegu kolesa. Dodatnih 5€ pa si zmagal.

Ne, ne tanjše res ne. Kr isto debelino uporabi. Bo šla pač ketna v sneg in dala oprijem, itak se po robovih gume ponavadi ne pelješ po snegu...ponavadi. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam še zmer ketne viška..sam je zgleda cenej ketna kot pir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Sahbazz pravi:

Ne, ne tanjše res ne. Kr isto debelino uporabi. Bo šla pač ketna v sneg in dala oprijem, itak se po robovih gume ponavadi ne pelješ po snegu...ponavadi. ;)

Ne razumeš kako to deluje in tudi ne boš, dokler ne vidiš vsaj slike.

pred 4 urami, thumper pravi:

mam še zmer ketne viška..sam je zgleda cenej ketna kot pir.

Prid na pir. Dons popoldan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Dr_Jakob pravi:

Prid na pir. Dons popoldan.

zdele videl..eni delamo mal več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!