Skoči na vsebino

Suzuki GSX 1250 FA


Mfarjan

Priporočene objave

Živ.

Ali lahko kdo napiše kaj več o tem motorju, oziroma, ali je to Bandit z oklepom.

Na Avtonetu je takšen naprodaj, pa me kaj več zanima, sam pa nimam kaj veliko izkušenj.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gasperX ga je imel,ti lahko pove iz prve roke...

Am ja je bandit z oklepom ampak redizajn oklepov pa števec je od gsxr-ja...

Sam sem tudi gledal za tem motorjem ampak me je preveč motila teža motorja,ki je dobrih 250kg, ampak to sem pač jaz, imam rajši lazje motorje zato se nisem odločil, če bi bil pa lazji pa ne bi dvakrat razmisljal...

Ima ga pa tudi od prijatelja oče, motor ima prevoženih že nekaj čez 140.000km, brez enega samega problema, samo kar je na servisni interval za zamenjat...

Nema fixa bez gsxa :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gasperX ga se vedno ima ;) Akups prodam sam uvozt ga mors v slovenijo ;)

Drugace pa ja vse je od bandita samo druge plastike in  drugi stevc. Pele se res fino sam sem od novega naredil nekje 27kkm 2015-2017.

Tezek je pa res ko pes mislim da ima celo po nekaterih podatkih polne teze z vsemi tekocinami  nekje 270kg.. sem ga pobiral na bencinski sm mislu da bom izdihnu.

Da se pa z njim lepo vljudno turing peljat kot tudi kolenckat.... Prejsne leto sem bil z njim na korziki. Poraba odvisno od tebe ampak 20 L tank nekje 300-340km v italiji na avtocesti Livorno-Villach bi jih skoraj 400km nacepal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Hvala za informacije.

Danes grem pogledat tega iz oglasa.

Ali ga kdo mogoče pozna ?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ.

Pogledal, preizkusil.  Ni zame, za sopotnika še manj.

Za mlajše mogoče..

Iščem naprej!

Lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Mfarjan pravi:

Živ.

Pogledal, preizkusil.  Ni zame, za sopotnika še manj.

Za mlajše mogoče..

Iščem naprej!

Lp

 

 Prva izbira najboljša izbira !  Fjr je zakon !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče res. Glede na to, da sem  neizkušen in povrhu ziheraš, je rezultat trenutno takšen kot je.

Naslednji teden preizkusim še TDM 900, potem bom verjetno bližje končni odločitvi.

Vsemu nakljub, me pri FJR malce moti teža motorja, to govorim zaradi neizkušenosti in nekaterih mnenj na forumu.

Pravzaprav nisem pod nekim pritiskom, da moram kupiti motor, se bom začasno zadovoljil z obstoječim.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, Mfarjan pravi:

Naslednji teden preizkusim še TDM 900, potem bom verjetno bližje končni odločitvi.

Kaj pa Tracer...naslednik TDM, Triumph Tiger 1050...če so ti všeč motorji v tem segmentu?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 10. 3. 2018 ob 16:17, Mfarjan pravi:

Živ.

Pogledal, preizkusil.  Ni zame, za sopotnika še manj.

Za mlajše mogoče..

Iščem naprej!

Lp

 

Zakaj nebi bi bil zate?? Se mi zdi da ravno ta motor nima omejitve glede na starost voznika je lepo oglajen turer al pa zver ce ge na obratih teras... drugace pa 50-60 v 6ti prestavi sej sploh nerabs saltat. Tut na kolen gre ce hoces.... 

 

Moj poservisiran zdej pa v oglas in v prodajo... na zalost mam sam eno rit pa se sam z enmu vozm :D Zavarovanje za dva je pa v avstriji predrago... :(

IMG_20180328_175242.jpg

IMG_20180328_175251.jpg

IMG_20180328_175257.jpg

IMG_20180328_175308.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ.

Nisva se razumela. Motor kot takšen je že v redu.

Vendar je potrebno vzeti v zakup moj emšo. Noge so preveč skrčene, za sopotnika mislim, kar pa ne pride v upoštev. Tudi teža ni problematična.

Sem uredil zadevo. Fjr.

Hvala za pomoč in informacije.

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Mfarjan pravi:

Živ.

Nisva se razumela. Motor kot takšen je že v redu.

Vendar je potrebno vzeti v zakup moj emšo. Noge so preveč skrčene, za sopotnika mislim, kar pa ne pride v upoštev. Tudi teža ni problematična.

Sem uredil zadevo. Fjr.

Hvala za pomoč in informacije.

 

Lp

Slika??? :)

Čestitam. A je sivo modre barve in odpeljan s terencem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:bike:

pred 10 urami, Mfarjan pravi:

Hvala.

Sive barve, dostava na dom.

Slike kdaj drugič.

Lp

Sem upal da se boš prav odločil,saj  Fjr je  zakon !! :grupni:Srečno vožnjo ti želim,pa oglasi se pri meni ko boš v naših koncih:bike:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Mfarjan pravi:

Živ.

Nisva se razumela. Motor kot takšen je že v redu.

Vendar je potrebno vzeti v zakup moj emšo. Noge so preveč skrčene, za sopotnika mislim, kar pa ne pride v upoštev. Tudi teža ni problematična.

Sem uredil zadevo. Fjr.

Hvala za pomoč in informacije.

 

Lp

To se pa strinjam ja vse kar me moti so prevec pokrcena kolena glede na to da imam oba kolena fuc in bolijo ko.. 

Ampak desc srecno z novim motorjem in veliko varnih ovinkastih km!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Nastavljal sem zračnost na vetilih mojega motora. In nisem prav gotov ko sem ga prvič sestavil skupaj da sem nastavil tajming pravilno mogoče sem se zmotil za en sornik. Sem naredil testno vožnjo mogoče vsega skup 6 km in ko sem prišel domov so se še vedno slišali ventili. Spet preverim zračnost in ugotovim da sta še dva na zgornji meji dam noter večje/pravilne podloške sestavim skup in ko puskušam vžgat mašino konkretno klenka na desni strani. še enkrat odprem in pogledam tajmin in zračnost in vse štima. Zanima ma če sem slučajno napačno nastavil tajming pri prvem poizkusi za en sornik ali sem lahko resno poškodoval mašino?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, lovemasin pravi:

Nastavljal sem zračnost na vetilih mojega motora. In nisem prav gotov ko sem ga prvič sestavil skupaj da sem nastavil tajming pravilno mogoče sem se zmotil za en sornik. Sem naredil testno vožnjo mogoče vsega skup 6 km in ko sem prišel domov so se še vedno slišali ventili. Spet preverim zračnost in ugotovim da sta še dva na zgornji meji dam noter večje/pravilne podloške sestavim skup in ko puskušam vžgat mašino konkretno klenka na desni strani. še enkrat odprem in pogledam tajmin in zračnost in vse štima. Zanima ma če sem slučajno napačno nastavil tajming pri prvem poizkusi za en sornik ali sem lahko resno poškodoval mašino?

če bi malo pobrskal po sklopu SUZUKI, bi hitro ugotovil, da tema o dotičnem motorju že obstaja in bi tule postavil vprašanje. Taisto vprašanje lahko postaviš tudi v temi:

sam svoj mehanik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Danes po dolgem casu zalaufu Suzukija... ga mal bol teram 3. .4. 5. vse mal bol na obratih in gasu se vedno ne pretirano..... se ustavim ob cesti in mi zmece hladilno tekocino.... sicer ne vso.... obrnu pelu domov (cca.70km) na koncu ze zacel na vsake toliko rdeco lucko prizigat..... 

Se je ze komu kaj takega zgodilo??? Se komu kaj sanja??? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Billibob pravi:

Ko je men hladilno tekočino vn vrglo, je šlo tesnilo glave. 

 

 

To se ne slisi glih najbol pocen..... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, gasperX pravi:

Danes po dolgem casu zalaufu Suzukija... ga mal bol teram 3. .4. 5. vse mal bol na obratih in gasu se vedno ne pretirano..... se ustavim ob cesti in mi zmece hladilno tekocino.... sicer ne vso.... obrnu pelu domov (cca.70km) na koncu ze zacel na vsake toliko rdeco lucko prizigat..... 

Se je ze komu kaj takega zgodilo??? Se komu kaj sanja??? 

Vzrokov za izmet hladilne tekočine je lahko več, vsekakor pa se je motor pregreval, razen, če je res prebilo tesnilo glave. V tem primeru ti ob delujoči hladni mašini v ekspanzijski posodi vre (opaziš mehurčke, kot pri vreli vodi). Drugi možni vzrok je odpoved termostata, ki ne odpre pretoka skozi hladilnik in se zato hl. tekočina prekomerno segreje v samem motorju in posledično zavre, povišan tlak pa izmeče hl. tekočino. Naslednji najcenejši vzrok je okvara pokrovčka hladilnika. Ta ima funkcijo vzdrževanja povišanega tlaka v hladilnem sistemu in s tem dviga temperature vrelišča hl. tekočine.

Čudi me, da nisi omenil, da bi dolil izgubljeno hl. tekočino. Ob pomanjkanju le te, v sistemu začne krožiti zrak, ta pa bistveno zmanjša hlajenje motorja in posledično pride do pregrevanja. To pregrevanje ti je prižigalo rdečo lučko! RDEČA LUČKA pa v vsakem primeru pomeni STOP! Nadaljevanje vožnje je uničevanje stroja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vosu mi tut na kraj pameti ni padlo da bi dolil tekocino... Sicer se mi je lucka prizgala za vogalom nekih 300m od doma tako da upam da nisem se kj poslabsu stvar bom pa odpelu na servis in upam na najcenejse... 

Ni mi jasno da se kaj takega naredi pri dokaj novem motorju.... L.2015 zpri 28kkm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nope nism prevereil..... 

Sem Pa danes nalil tekocino in zadevo zalaufu mal sosedom najedu da se je zadeva ornk ogrela.... Moje mneneje prebit hladilnik verjetno Mi je nekje kak kamencek priletu direkt v hladilnik.... Upam da je Samo to. Se lepo vidi kje pusca. 

IMG_20181013_111218.jpg

Popravljeno . Popravil gasperX
  • Žalosten 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!