Skoči na vsebino

Skuter Tauris Capri 50 2t 25km


Moto2030

Priporočene objave

Pozdravljeni

Obračam se na vse vas na tem forumu, ki bi mi mogoče lahko pomagali pri sledečem problemu :).

Torej, imam omenjen skuter (Tauris Capri 50 2t   25km) - kitajc seveda heh, skuter ima komplet obnovljen motor, nove ležaje, semeringe, obnovljeno oljno črpalko, popolnoma vsa tesnila, variomat, v nulo očiščen uplinjač - nastavljen na tovarniške nastavitve, nov lamelni ventil, nov CDI, zamenjane vse cevke za gorivo, vakuum, nov akumulator, ima iskro, torej praktično vse...

Skuter cel čas ne vžge, potem vžge laufa 3 do 5 sekund ter ugasne, to se ponovi nekajkrat in gotovo, nikakor da sploh še kaj zakašlja, naslednji dan ponovim postopek isto...  

Original glavna šoba v uplinjaču je bila 62,5, kar se mi zdi ogromno, skuter je cel čas zalivalo, sedaj imam not 55 dizo, in imam ubčutek da ga enako zaliva, ni mi več jasno ter počasi izgubljam voljo  da bi se še sploh trudil... :(

Prosim za pomoč, se komu zdi kaj bi lahko bilo narobe...

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki je narobe z uplinjačem...recimo enkrat malenkost eno kovinsko držalo pplovčka v forgazerju malo slabo sestavil in problem je tu...Jz bi si vzel čas in še enkrat cel uplinjač spucal,razstavil sestavil....

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo zamenjal uplinjač z novim, in popolnoma enako :(:(:(... katastrofa!!!!

zanima me samo še glede lamelnega ventila, imam prav tako novega, venda če pogledam čez njega proti svetlobi, se od straneh vidi kot za nitko svetlobe, je to sprejemljivo, ali mora tesnit 100%...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo pihni v njega in pol probaj čez njega nazaj vdihnit zrak,ce nebo nobenega upora bi bil za zamenjat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No torej je ventil okei, res mi ni več nič jasno, enkrat je zalit potem pa spet suh, kot da ne dobi bencina... Malo zakašlja pa spet nič, tukaj lahko znoriš ob kitajcu :(

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima vakum pumpo za bencin? A če z roko pokriješ luknjo vstopa zraka v uplinjač  in probaš užgat užge?ponavadi je tako da če kako tesnilo al semering pušca motor težko vžge pa minimuma noče držat..

Popravljeno . Popravil Ciko86
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima pumpo za bencin ja, če pokrijem luknjo za zrak, vmes malo zakašlja pa kar dosti bencina priteče nazaj proti filtru

 

Nato pa ga spet zalije :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ta tesnila ki pridejo  med koleno fergazerja, ter lamelni ventil, po nekaj poskusih ko sem zadevo odmontiral se mi zdi kot da so vsa prepojena z gorivom :S

Popravljeno . Popravil Moto2030
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaksen fergazer mas gor?probaj odmontirat svečko par x vzgat da izhlapi odvecen bencin,napolni šalčko fergazerja z bencinom in izklopi mu dovod bencina do fergazerja da uporablja samo bencin v šalcki mogoče bo kaj boljše,plovek zapira dotok bencina?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!