Skoči na vsebino

Dnevnik motorista - Skrivalnice na Siciliji


Luka66

Priporočene objave

pred 10 urami, JamesTheMan pravi:

Hvala bogu, da se je kljub vsemu dobro izšlo. Me pa po drugi strani moti dejstvo, da imajo na servisih vse naše podatke. Nikjer nisem podpisal, da bi dovolil, da me imajo vpisanega v bazi (kjer se nahajajo vsi moji podatki, tudi naslov). Dostop do te baze pa ima vsak zaposlen, tudi študent, ki pride za mesec dni tja delat. Dobro moj moped ni zanimiv za krajo, vendar če bi imel kakšnega KTM-a ali GS-a pa mi ne bi bilo ravno vseeno. 

Pri KTM so že začeli varovati podatke, mi je serviser povedal, ravno ko sem bil na prvem servisu letos......za vstop v bazo so predpisali poseben protokol......no vse se da vedno obit tako ali drugače, je pa seveda malo težje in terja več dela, znanja............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 3. 2018 ob 17:21, Scarabeo 500 pravi:

Tudi midva imava zanimive spomine potepanj :). Naj povem, da so nama motor iz Ohrida dostavili v treh dneh, brez doplačila. Iz Študgarta pa v enem dnevu, brez doplačila.

A to V-stroma?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, amateur pravi:

A to V-stroma?

Glede na to, da nisem od mladega motorist, že imam bogate spomine :).

Okvara skuterja pod Žabljakom MNE in vleka domov - okvara statorja.

Ohrid, odvzem prednosti hčerki in padec - ni bilo okvare samo poškodba gležnja - vleka domov.

Stutgart, vstrom, okvara statorja in vleka domov.

Take imamo, nikoli dolgočasno. :)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, motolover pravi:

Poglej koliko motorjev je bilo lani ukradeno v Sloveniji. Tudi če vrednost doseže 10% ni za resen profi posel. To so večinoma najstniki.

Policija meni drugače imajo podatke o tem kdo biznisira v Slo na tak način. samo problem je ukrepanje.  Potrebno jer pogledat tudi poskuse kraje in kakšen je bil način, samo kraje kot take.........najstniki kradejo skuterje in stare motorje, da se lahko kaj starega sesutega popravi, ali da se vozijo z njim dokler ne zagusti...........kaj bo najstnikom motor za  15 K€, za katerega nima denarja, da bi ga popravil, ko ga poškoduje, kaj šele, da bi kupil novo ključavnico, za katero je poleg € potrebno še nekaj dokumentov......... drugače se pa za GS ali kak drug motor tega ranga več dobi, če se ga proda po delih, kot če ga prodaš celega.....nekateri to celo profesionalno počnejo tudi v tujini ....................samo za info  okvir za KTM ADV 1190 je na črnem trgu jurja, nov pa stane dva,  treba pa je imet delavnico in mehanike, da to strokovno razstavijo.............. razbitih KTM je dovolj, kot tudi Ducejev, ker so divji močni agregati, povpraševanja pa posledično tudi....................novejše dražje motorje garantirano kradejo profiji, tko k avte..........za avte imajo celo bazo podatkov za LJ v katerem naselju in pred katerim blokom je P in kak model avta, tako, da k pride naročilo vedo kam it po dela  :(   Sodelavcu so na P pred blokom iz novega avta višjega srednjega razreda enkrat ukradli volan z air bagom, čez par mesecev pa še celo srednjo konzolo,  se pa zgodi, da kdo pride do avta in mu manjka blatnik ali vrata..............toliko o profesionalcih in najstnikih. Tako razred motorjev zanesljivo ne kradejo najstniki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V lj delujejo vsaj tri skupine, ki imajo razdeljene rajone.

Sam policiste to ne zanima, ni tukaj denarja za polnjenje prazne malhe, sam delo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mulci takšni in drugačni so v tej zgodbi zgolj nekvalificirana delovna sila. Moped ukrast ni neko hudo delo, nekdo jim za to nekaj plača in/ko če jih Policija polovi se pa najde nova serija kretenčkov za male pare. Itak da mopeda za 15k ne krade en mulo iz golega dolgcajta, zadaj je dobro organizirana mreža kriminalcev. Iz golega dolcajta se krade endure in MX motorje, ki niso registrirani ali poceni jajca za malo zgonit in nekam odvrečt ko je prazen kese. In tam Policija res ne naredi več ko kak zapisnik sestavi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Moje izkušnje, imam motor suzuki GSXF750 let. 2004 in ga še nikoli ni nobeden poskušal ukrast (prevozil 200.000km). Po Siciliji tud ni bilo problema so me pa Romuni ( na Siciliji) zaklenili v dvorišče z  verigo- za mojo varnost.

Očitno stari motorji niso zanimivi (so bolj sigurni)

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač odvisno kaj kdo in kam vozi, so ene znamke bolj na udaru, to je dejstvo.....aktualni, dražji bajki so bolj na udaru tolp, ker z njimi več zaslužijo, jih je več v uporabi in dejansko se rabi več delov.....kraja je kraja.....sam sem s Sicilijo zaključil, tudi zaradi čudnih občutkov....... v kriminal je praktično vključeni cela veriga, po razlagi enega od karabinjerjev, so naju zagotovo spremljali od trenutka, ko sva se vkrcala na trajekt...... od mornarjev, do trafikantk, branjevk,  črpalkarjev......do primernega trenutka, ko pošljejo v akcijo praktično otroke, da onesposobijo motor, potem pridejo na vrsto drugi, da ga odpeljejo....optimalna delitev dela :(....... da o obveščanju policije sploh ne razmišljam, ki niti prišli nebi, če nebi bil mož, ženske, ki je oddajala APP odvetnik in je urgiral po svojih kanalih........J It je druga država, kjer vlada vzporedna oblast....globoka država 😜...imaš bajk zavarovan proti kraji, pa niti zapisnika policije o kraji ne moreš naredit, ker te noben od policije ne j.....   tko, da ja, se strinjam star bajk in okrog z njim, tudi če ga ukradejo bodo imeli samo stroške z njim :P in za lastnika ni nekega stresa in sikirancije.....

  • Hvala 2
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Luka66 pravi:

Pač odvisno kaj kdo in kam vozi, so ene znamke bolj na udaru, to je dejstvo.....aktualni, dražji bajki so bolj na udaru tolp, ker z njimi več zaslužijo, jih je več v uporabi in dejansko se rabi več delov.....kraja je kraja.....sam sem s Sicilijo zaključil, tudi zaradi čudnih občutkov....... v kriminal je praktično vključeni cela veriga, po razlagi enega od karabinjerjev, so naju zagotovo spremljali od trenutka, ko sva se vkrcala na trajekt...... od mornarjev, do trafikantk, branjevk,  črpalkarjev......do primernega trenutka, ko pošljejo v akcijo praktično otroke, da onesposobijo motor, potem pridejo na vrsto drugi, da ga odpeljejo....optimalna delitev dela :(....... da o obveščanju policije sploh ne razmišljam, ki niti prišli nebi, če nebi bil mož, ženske, ki je oddajala APP odvetnik in je urgiral po svojih kanalih........J It je druga država, kjer vlada vzporedna oblast....globoka država 😜...imaš bajk zavarovan proti kraji, pa niti zapisnika policije o kraji ne moreš naredit, ker te noben od policije ne j.....   tko, da ja, se strinjam star bajk in okrog z njim, tudi če ga ukradejo bodo imeli samo stroške z njim :P in za lastnika ni nekega stresa in sikirancije.....

.

.... fak, glih sam še tale tema se mi je mogla najdet pod prsti ... in to čist slučajno 😯

.... zdej pa razmišljam, če ne bi tisto karto za trajekt rajši kar naprej prodal ... al pa da grem vseeno še jest mal probat 😯😁

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, pik1 pravi:

.

.... fak, glih sam še tale tema se mi je mogla najdet pod prsti ... in to čist slučajno 😯

.... zdej pa razmišljam, če ne bi tisto karto za trajekt rajši kar naprej prodal ... al pa da grem vseeno še jest mal probat 😯😁

Ja, če rarbiš mal oveč adrenalina in stresa pejt z GS-om :huh:   sej ni nujno, da bo padel komu v oči in bo dobil noge, bo pa vseen malo......se pa še sedaj dobro spomnim, kako je lastnik garaže kjer sem skril bajk, s strahom spraševal, kdaj ga bom odpeljal in kaj bom......fejst človek, vendar, ko je videl lopove kako so krožili po ulicah in iskali motor, ker so vedeli, da daleč ni, ga je očitno postalo strah  ......sem se mu zahvalil v vseh pogledih....res vsaka mu čast, v Slo dvomim, da bi doživel tako pomoč, v takih okoliščinah.

Za info kako je tam dol res under....hči naj bi šla prek programa Erasmus+ v Reggio Calabria, očitno v Slo nihče nima želje za dol, pa prišlo do Zasavja prosta mesta.....ko smo se malo pozanimali kako je z organizacijo in namestitvijo tam dol, smo dobili info, da srednješolci in študenti, ki pridejo dol preko tega  programa, bivajo v objektu skupaj z begunci :huh:   ne da bi imel kaj proti beguncem, so tak in drugačni......samo......na nek način drug svet dol, gledaš pa ga tako, kot ga doživiš na svoji koži........ali po medijih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Luka66 pravi:

.na nek način drug svet dol, gledaš pa ga tako, kot ga doživiš na svoji koži........ali po medijih.

Res si doživel neprijetnosti, škoda. Ker ponovno potovanje na Sicilijo ne bo več enako, občutki se bodo vrnili.

Midva sva bila, na Siciliji malo za tabo - seveda sem prebral tvoje dogodivščine. Doživela sva jo kot super potovanje v vseh pogledih, oba bi se še vrnila - z veseljem.

Morda bi potovanje ponovil s kakšnim starim motorjem, brez da razmišljaš, kaj vse se ti je pripetilo.

Malo za motivacijo. :)

https://pelc.splet.arnes.si/prvomajske-2018/

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Luka66 pravi:

Ja, če rarbiš mal oveč adrenalina in stresa pejt z GS-om :huh:   sej ni nujno, da bo padel komu v oči in bo dobil noge, bo pa vseen malo......se pa še sedaj dobro spomnim, kako je lastnik garaže kjer sem skril bajk, s strahom spraševal, kdaj ga bom odpeljal in kaj bom......fejst človek, vendar, ko je videl lopove kako so krožili po ulicah in iskali motor, ker so vedeli, da daleč ni, ga je očitno postalo strah  ......sem se mu zahvalil v vseh pogledih....res vsaka mu čast, v Slo dvomim, da bi doživel tako pomoč, v takih okoliščinah.

Za info kako je tam dol res under....hči naj bi šla prek programa Erasmus+ v Reggio Calabria, očitno v Slo nihče nima želje za dol, pa prišlo do Zasavja prosta mesta.....ko smo se malo pozanimali kako je z organizacijo in namestitvijo tam dol, smo dobili info, da srednješolci in študenti, ki pridejo dol preko tega  programa, bivajo v objektu skupaj z begunci :huh:   ne da bi imel kaj proti beguncem, so tak in drugačni......samo......na nek način drug svet dol, gledaš pa ga tako, kot ga doživiš na svoji koži........ali po medijih.

.

... jah laj nej rečem ... res bom šel glih z GS-om dol ... se mi zdi najbolj komot ... čeprav, če bo dobil pa še noge, mi pa ne bo fajn 😯😯😯

 

ps.

...edin ena stvar pa je, s čimer se tolažim ... da grem najprej na Sardinijo in pol na Korziko ... šele potem na Sicilijo ... tko da 😯

... čeprav, jest najrajš kar nobenmu ne zaupam 😯

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, pik1 pravi:

.

... jah laj nej rečem ... res bom šel glih z GS-om dol ... se mi zdi najbolj komot ... čeprav, če bo dobil pa še noge, mi pa ne bo fajn 😯😯😯

 

ps.

...edin ena stvar pa je, s čimer se tolažim ... da grem najprej na Sardinijo in pol na Korziko ... šele potem na Sicilijo ... tko da 😯

... čeprav, jest najrajš kar nobenmu ne zaupam 😯

Povsem razumem, UŽIVAJ in SREČNO. Pa imet bajk na očeh in v garažo, ali za ograjo, če se le da. Večina se jih pripelje nazaj :)  moj je imel srečo v nesreči, da se je vsaj na prikolici 😜..... očitno je imel slabo karmo, ker so se ga še v Lj lotili........sedaj ga menda pustijo na miru, mislim, da ima še vedno istega lastnika.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Scarabeo 500 pravi:

Res si doživel neprijetnosti, škoda. Ker ponovno potovanje na Sicilijo ne bo več enako, občutki se bodo vrnili.

Midva sva bila, na Siciliji malo za tabo - seveda sem prebral tvoje dogodivščine. Doživela sva jo kot super potovanje v vseh pogledih, oba bi se še vrnila - z veseljem.

Morda bi potovanje ponovil s kakšnim starim motorjem, brez da razmišljaš, kaj vse se ti je pripetilo.

Malo za motivacijo. :)

https://pelc.splet.arnes.si/prvomajske-2018/

 

HVALA  za vzpodbudo in pozitivo  :OK:......od takrat z bajkom samo še tranzit čez Italijo, pa tudi, če je to zelo na severu, tako bed občutek sem takrat dobil, ko sva čemela v APP in razmišljal kaj narediti.......kot sem napisal, vsak jo doživi po svoje, glede na izkušnje, me veseli, da sta se imela lepo, privoščim........mislim, pa da me ne bodo dol več videli, vsaj z bajkom ne. 

THX  SREČNO 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/15/2022 at 10:07 PM, Luka66 said:

so naju zagotovo spremljali od trenutka, ko sva se vkrcala na trajekt...... od mornarjev, do trafikantk, branjevk,  črpalkarjev.....

Tole se mi zdi malo pretirano.

A si se kaj zamislil, da ti nisi ravnal prav? Gostiteljica ti je rekla, da daj motor čim prej v garažo. 

Moramo se prilagodit okolju v katerem smo. Ona je že vedla, zakaj čim prej pospravi zaklad, ki je očitno takoj pritegnil pozornost. 

 

Vračam se iz Albanije. Nastanitve iščem takšne, da je motor stalno za ograjo, na dvorišču gostitelja. Nastanitve iščem preko bookinga. Rezerveram, če vidim na slikah, da imajo ograjeno dvorišče. V enem primeru so mi ob prihodu rekli, da motorja ne motem parkirat v ograjen del. Res, da ni bilo pristora za avto, bi pa lahko 6 motorjev tam parkiral. Kljub utrujenosti sem se hitro poslovil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, pik1 said:

da srednješolci in študenti, ki pridejo dol preko tega  programa, bivajo v objektu skupaj z begunci

Sej je pr nas enako? V DD SGLŠ v Postojni je nameščenih ene 15 al pa 20 beguncev. Hodjo v šolo in delajo na študentske napotnice. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

Sej je pr nas enako? V DD SGLŠ v Postojni je nameščenih ene 15 al pa 20 beguncev. Hodjo v šolo in delajo na študentske napotnice. 

.

... ja, sam da imam v Postojni kljub vsem beguncem lahko moped parkiran tri dni in tri noči skupaj kar na "odprtem" OMV-ju ... 😀... pa ga ne bo noben sunil 😀

 

 

ps.

... najbrž 😮 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, pik1 said:

.

... ja, sam da imam v Postojni kljub vsem beguncem lahko moped parkiran tri dni in tri noči skupaj kar na "odprtem" OMV-ju ... 😀... pa ga ne bo noben sunil 😀

 

 

ps.

... najbrž 😮 

zaenkat gre, ja. Če maš Aprilio, lahk kako noč tud kluče not pustiš..... 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce mas Bemflo, ti folk včasih kak kardan pa kantico olja ponoči k motorju primakne, kr vejo da rabiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, nejc74 pravi:

ce mas Bemflo, ti folk včasih kak kardan pa kantico olja ponoči k motorju primakne, kr vejo da rabiš.

.

... zmer manjkrat ... 😮

... vsak sam še za svojo rit skrbi 😟

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm bil leta 2015 na Siciliji z novo novo zx10r

Opis slike ni na voljo.

Opis slike ni na voljo.

niso mi jo ukradli... men so motor ukradli leto prej v domači pozemni garaži ;) 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Qay pravi:

Tole se mi zdi malo pretirano.

A si se kaj zamislil, da ti nisi ravnal prav? Gostiteljica ti je rekla, da daj motor čim prej v garažo. 

Moramo se prilagodit okolju v katerem smo. Ona je že vedla, zakaj čim prej pospravi zaklad, ki je očitno takoj pritegnil pozornost. 

 

Vračam se iz Albanije. Nastanitve iščem takšne, da je motor stalno za ograjo, na dvorišču gostitelja. Nastanitve iščem preko bookinga. Rezerveram, če vidim na slikah, da imajo ograjeno dvorišče. V enem primeru so mi ob prihodu rekli, da motorja ne motem parkirat v ograjen del. Res, da ni bilo pristora za avto, bi pa lahko 6 motorjev tam parkiral. Kljub utrujenosti sem se hitro poslovil. 

v Albaniji v Sarande sem ga pustil pred hotelom...ni blo druge.

Še vedno pa trdim, zame je bolj nevarna "sofisticirana" EU, torej zahodna, kot pa balkan.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Qay pravi:

Tole se mi zdi malo pretirano.

A si se kaj zamislil, da ti nisi ravnal prav? Gostiteljica ti je rekla, da daj motor čim prej v garažo. 

Moramo se prilagodit okolju v katerem smo. Ona je že vedla, zakaj čim prej pospravi zaklad, ki je očitno takoj pritegnil pozornost. 

 

Vračam se iz Albanije. Nastanitve iščem takšne, da je motor stalno za ograjo, na dvorišču gostitelja. Nastanitve iščem preko bookinga. Rezerveram, če vidim na slikah, da imajo ograjeno dvorišče. V enem primeru so mi ob prihodu rekli, da motorja ne motem parkirat v ograjen del. Res, da ni bilo pristora za avto, bi pa lahko 6 motorjev tam parkiral. Kljub utrujenosti sem se hitro poslovil. 

Kako potekajo taki biznisi pri njih mi je razložil mlad karabinjer, ki je znal ang in je prišel s kolegom na kraj dogodka, po telefonijadah  in na koncu fizični urgenci odvetnika......sam sem se zamisli, ko je lastnica app malo pobledela, ko sem ji rekel da sva z motorjem......na bookingu kjer sva rezerviral in plačal tisti dan je seveda pisalo APP z garažo, ne pa tudi, da je garaža na drugi strani ulice v hrib, cca. 700m stran...vprašanje, če bi bajk v njej ostal celo noč...... in logično je bilo, da sva nesla prtljago gor v APP......potem pa sem imel namen peljat bajk v garažo.....že v tem kratkem času je bila akcija, ker so nama sledili.....bi ravnal tudi sedaj enako, če ne more bajk bit pol ure na ulici potem, mu ni rešitve, itak bi se pa zadeva verjetno odvila kak drug dan, ker bi se zagotovo kam peljala in bi ga pustil na nekem P, bajk je bil opažen, spremljan in zaželen.....sreča je bila ta, da smo ga spravili v povsem X garažo v bližini, ki ni imela povezave z APP, kjer ga niso našli.....in prilagoditi se kriminalu, ki je tam na domačem terenu, je težko, še posebej, če organi reda niso preveč aktivni za tujce....... tako, da smo v naši lepi SLO lahko srečni..........ker pri nas imajo policisti in gasilci čas, da rešujejo kanarček z dreves in iščejo izgubljene kužke.....ko so mi v Lj kradli bajk so bili policisti na kraju v 15 min, lahko bi bili še prej, če že nebi iskali storilce..... 

V Albaniji sem imel samo pozitivne izkušnje z motorjem ali avtodomom, verjetno pa je za koga bilo tudi drugače.....kolegu so na črpalki, ko je šel plačat, sunili tank torbo s fotoaparatom......

SREČNO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to leto še nisem zasledil ... bilo je pa par let zapored, da so v Ljubljani ukradli popotnikom vsaj 10 motorjev letno ;) 

pred hoteli največ ... v večini GS ;) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!