Skoči na vsebino

Ima vaš motor ABS


sesir

ali ima vaš motor ABS  

92 članov je glasovalo

  1. 1. ali ima vaš motor ABS

    • DA
    • NE
    • ne vem
    • tudi prejšnji motor je imel ABS
    • kaj je to ABS
    • zakaj pri vragu nimam ABS
      0
    • kaj je to ABS (avto birokratsko slajdanje??)
    • ali ima dr. Looony ABS in zakaj ima raje jajca?
    • ABS nimam je pa qulll
    • ABS jo man, no brejking, no need
    • ostalo:


Priporočene objave

Ker očitno vsi bremzate in imate po mnenju nekaterih vsi že mnogo let ABS bo zanimivo videt,kuk vas ga res ima...

@DAMI34 oprosti...opcija da spremeniš v anketo,kot sem hotu odpret?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj nima avtomatski ABS, ima pa Mitas Sportforce+, prepletene zavorne cevi, brembo pakne in kitajske alu zavorne ročice.

Sicer pa abs posnemam s pumpanjem ročice, da ne pride do blokiranja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snecer pravi:

, prepletene zavorne cevi, 

Opletene cevi pridejo,da izraza le na pistah,kjer se olje tuk zagreje,da se gumijaste razstegnejo in ročka veliko kasneje in slabše,če sploh prime...doživo na ciljni ravnini na grobniku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, sesir pravi:

Ker očitno vsi bremzate in imate po mnenju nekaterih vsi že mnogo let ABS bo zanimivo videt,kuk vas ga res ima...

@DAMI34 oprosti...opcija da spremeniš v anketo,kot sem hotu odpret?

evo prjatu, vse sm ti zrihtal :P

 

pred 4 minutami, gasperX pravi:

kva je to kje to vidm :D:D:D:D

zrihtanu, sam klikaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, sesir pravi:

Opletene cevi pridejo,da izraza le na pistah,kjer se olje tuk zagreje,da se gumijaste razstegnejo in ročka veliko kasneje in slabše,če sploh prime...doživo na ciljni ravnini na grobniku...

namesto olja imam not zavorno tekočino

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

namesto olja imam not zavorno tekočino

Aja? Pa prime?Sploh,ker sem imel v vseh motorjih zavorno olje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, sem poklikal :P

 

Pravkar, sesir pravi:

Aja? Pa prime?Sploh,ker sem imel v vseh motorjih zavorno olje...

prime, sem testiral na jadranki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, gasperX pravi:

kva je to kje to vidm :D:D:D:D

Moraš imeti neki roštilj na prednjem kolesu. Menda je to to :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, KARMEN1 pravi:

Moraš imeti neki roštilj na prednjem kolesu. Menda je to to :doze:

Bom pogledu mogoce pa mam nevem :D:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Pa prime?

Prime, prime pravzaprav zgrabi :whistle:

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 31. 3. 2018 ob 13:19, KARMEN1 pravi:

Moraš imeti neki roštilj na prednjem kolesu. Menda je to to :doze:

Verjetno sem se danes temu roštilju lahko zahvalila, da nisem spustila perje glih za 1.april :blush:.

En GO mi je izsilil prednost, smer rešitve je bila žal zasedena z dvemi avti nasproti :ninja:.

Tako, da ne vem, vsekakor sem se ustavila pravočasno in ostala na obeh kolesih :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jemam ABS, nisam jemao ABS na đamahi, sem žlajfo ko lud, da nije prišlo do dviga na prvu gumu, a ko sam žlajfo na zadnju gumu i je naredilo slajd levo i desno sam odpustio žlajf in pritisnuo prvu. Majkemi radi ko ABS, sad neznam kod ova anketa, dali tucam ABS ili tucam bez ABS ili tucam dr. Luuni :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 31. 3. 2018 ob 12:20, Snecer pravi:

Moj nima avtomatski ABS, ima pa Mitas Sportforce+, prepletene zavorne cevi, brembo pakne in kitajske alu zavorne ročice.

Sicer pa abs posnemam s pumpanjem ročice, da ne pride do blokiranja.

Ce mas brembo pakne jih imas na drugem mopedu ne na versaceju..

Ob 31. 3. 2018 ob 12:25, sesir pravi:

Opletene cevi pridejo,da izraza le na pistah,kjer se olje tuk zagreje,da se gumijaste razstegnejo in ročka veliko kasneje in slabše,če sploh prime...doživo na ciljni ravnini na grobniku...

vprasaj dr.jakob kako bi bilo brez na suwathu..

Ob 31. 3. 2018 ob 12:36, Snecer pravi:

namesto olja imam not zavorno tekočino

glej - bols da ne komentiras vec.. kdo ti bo verjel zgodbico o tekocni ce imas na versaceju pakne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Ste med vožnjo že preizkusili, če ABS na vašem motociklu deluje?

Tole sprašujemker je @MARJA zapisal, da ne ve če ABS sploh dela.

Pravzaprav poiščete odsek ceste (ali večje parkirišče), kjer lahko varno preizkusite, kako se motocikel obnaša, ko v paniki stisnete ročico prednje ali zadnje zavore...

Jaz to ponavadi preizkusim v domači ulici. Sunkovito stisnem najprej zadnjo zavoro, tako da začutim tisto znacilno popuščanje (drdranje na pedalu) potem ponovim sunkoviti stisk še na prednji zavori.

Vem da ABS deluje. Mi pa pri vožnji do sedaj kljub parkratnim močnim zaviranjem ABS ni "reagiral". Očitno sem bil še dovolj "daleč" od zrsa kolesa.

 

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, MiNa pravi:

Ste med vožnjo že preizkusili, če ABS na vašem motociklu deluje?

Tole sprašujemker je @MARJA zapisal, da ne ve če ABS sploh dela.

Pravzaprav poiščete odsek ceste (ali večje parkirišče), kjer lahko varno preizkusite, kako se motocikel obnaša, ko v paniki stisnete ročico prednje ali zadnje zavore...

Jaz to ponavadi preizkusim v domači ulici. Sunkovito stisnem najprej zadnjo zavoro, tako da začutim tisto znacilno popuščanje (drdranje na pedalu) potem ponovim sunkoviti stisk še na prednji zavori.

Vem da ABS deluje. Mi pa pri vožnji do sedaj kljub parkratnim močnim zaviranjem ABS ni "reagiral". Očitno sem bil še dovolj "daleč" od zrsa kolesa.

 

včasih me pa je in to zadnja generacija ABSa, fino presenetila, sicer je bila vožnja malce bolj na hard, pa močno zaviranje na valovitem in delno umazanem asfaltu, ko je za moje pojme prehitro in preveč odpuščal zavore. zoprn filing, ko se ti kr naenkrat mal podaljša pot.

ps. je pa zdravo občasno prepucat ABS enoto. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veckrat berem da komu abs ne dela in vprasanja kako menat zavorno tekocino da ne zeza potem abs itd itd.... tko da ocitno 100 %  zanasat  se na abs ni glih pametno... tud ce zanalasc na mokrem stisnes do podna zlajf da bi sprobal nikol ne ves ce te bo  razmetal al ne  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Rogerg pravi:

veckrat berem da komu abs ne dela in vprasanja kako menat zavorno tekocino da ne zeza potem abs itd itd.... tko da ocitno 100 %  zanasat  se na abs ni glih pametno... tud ce zanalasc na mokrem stisnes do podna zlajf da bi sprobal nikol ne ves ce te bo  razmetal al ne  :P

ni panike, greš počasi pa po šodru, z mal crtice zadaj ni še nihče padel. Al pa na asfaltu pri počasni vožnji, toliko že zmoreš, da mal poslajdaš, če slučajno ABS ne dela. Ampak dela, ne se bat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!