Skoči na vsebino

Ima vaš motor ABS


sesir

ali ima vaš motor ABS  

92 članov je glasovalo

  1. 1. ali ima vaš motor ABS

    • DA
    • NE
    • ne vem
    • tudi prejšnji motor je imel ABS
    • kaj je to ABS
    • zakaj pri vragu nimam ABS
      0
    • kaj je to ABS (avto birokratsko slajdanje??)
    • ali ima dr. Looony ABS in zakaj ima raje jajca?
    • ABS nimam je pa qulll
    • ABS jo man, no brejking, no need
    • ostalo:


Priporočene objave

@MiNa @Rogerg @DAMI34 

...končno enkrat nekaj pametnega  :P v eni tematiki. (pa ne mislim vas osebno....ampak pametna debata  :P )

kot je začel  Mina....   in potem nadaljevali. Da... pametno je vedeti kako deluje ABS in to preskusiti, da veš, kako v živo odreagira.... in NE uporabljati ABS... ampak se ABS sam uporabi v primeru sile.

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:huh: 

a varujete podatke o tem, če bi napisu, ali imam ABS ali ne  :huh: 

kaj pa če ima kdo več stopenj ABS-a ... zakaj diskriminirate tiste, ki imajo večstopenski ABS :huh: 

a trdnost čelade tut probate z udarcem v glavo :huh:

če mate ABS dela, če pa ne dela, pa lućka gori ... ajnfok ...

evo .. pa sem prislonil piskerćek modrosti :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

 

če mate ABS dela, če pa ne dela, pa lućka gori ... ajnfok ...

 

tale problem se velikokrat sam reši, edino počakat je potrebno da pregori, kot recimo v našem podjetju. 

Trdnost čelade smo preverili z udarcem in lahko potrdim da se je obnesla, vendar ni za večkratno uporabo kot je ABS.

ABS lahko tudi izklopimo, vsaj nekateri, ali vklopimo supermoto mode.

Anketa ni anonimna in tvoji podatki so razkriti :(

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

če mate ABS dela, če pa ne dela, pa lućka gori ... ajnfok ...

To je popolnoma res in drži kot pribito PIKA.

Je pa dobro vedet kaj namesto nas dela "pomagalo" ki ga imamo, ker zna za marsikoga poseg ABS-a biti zelo neprijetna izkušnja, če tega ni namenoma preizkusil.

Tudi meni se dostikrat "oglaša" zadnja zavora. Na prednji pa razen namenskega sunkovitega zaviranja ABS ostaja "nem".

PS, tudi z avtom večkrat izvajam preizkus odziva ABS na sunkovito zaviranje...

PPS, še to ABS-a ne uporabljamo kot varnostne čelade, zaščitne moto opreme ali varnostni pas. Varuje nas taktrat, ko v paniki pograbimo zavoro...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, MiNa pravi:

Je pa dobro vedet kaj namesto nas dela "pomagalo" ki ga imamo, ker zna za marsikoga poseg ABS-a biti zelo neprijetna izkušnja, če tega ni namenoma preizkusil.

 

če bi vso elektroniko sprobu ali dela ali ne, bi moral biti testni pilot, pa nimam jajc ... launch control ... probat ali pri 7000 obratov, ko spustiš sklopko naenkrat, ali to dela ... ;) ... za wily control se nekaj sprobu, oziroma mi ni pustu se po zadnem pelat 100 m :D

probat na vsaki stopnji trekšn kontrol ... do kam drži in gledat na šteuc in opazovat, kdaj grem po tleh ;)

ABS pri 250 + tut še nism probu ... mogoče pa sploh ne dela ;)

cornering ABS ali neki tazga ... ne vem, če sem lih tok dober, da bi v ovinku spobavu ABS ...

pa še nekaj vrst elektronike je, katere besede niti ne znam izgovort, kaj šele, da bi jih sprobu ;)

to je bla moja poanta ...

p.s.

prijatlu so na miniju na vsakem servisu ugotovili, da vseh 12 airbegov dela brez problemov, ko se je prevračal po avtocesti, se tut eden ni odpru ..  ;)

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 4. 2018 ob 21:27, MARJA pravi:

Imam, sam uporabu ga še nisem. Ne vem če sploh dela.

Znam marsikaj, vendar nisem sposoben v sekundi 10x stisnit in popustit zavorne ročice za maksimalni zavorni učinek.

PS V mladih letih sem položil izpit za radiooperaterja, brez napake sem oddal 120 znakov Morse-jeve kode v minuti. Ampak pritiskati na taster oddajnika je čisto nekaj drugega kot stiskati ročico sprednje zavore.

Sem že  res nekoliko "lesen" kaj češ leta...

pred 8 minutami, maus pravi:

gledat na šteuc in opazovat,

Števc? novi motorji imajo "barvni maus kino" nepa števc :P

R1200GS_Adventure19.JPG.14eb264cef23573fa7096eec76d3f793.JPG

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, MiNa pravi:

Znam marsikaj, vendar nisem sposoben v sekundi 10x stisnit in popustit zavorne ročice za maksimalni zavorni učinek.

PS V mladih letih sem položil izpit za radiooperaterja, brez napake sem oddal 120 znakov Morse-jeve kode v minuti. Ampak pritiskati na taster oddajnika je čisto nekaj drugega kot stiskati ročico sprednje zavore.

Sem že  res nekoliko "lesen" kaj češ leta...

Števc? novi motorji imajo "maus kino" nepa števc :P

vežbaj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako v praksi dela ABS in ali delajo vsi enako, ker sem videl nek zapis, da se je nekomu za brezveze vklapljal ABS. Načeloma bi moral popustiti zavoro, ko kolo zablokira... ali včasih popušča že preden kolo obstane in koliko prej?  Pa zanima me, če ABS dela tudi, ko se pelješ rikverc npr., po kakšnem klancu navzdol v snegu? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

abs je za pomankanje tečaja :)

a kuharskega?

A Bi Sir?

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, vandrovec pravi:

Kako v praksi dela ABS in ali delajo vsi enako, ker sem videl nek zapis, da se je nekomu za brezveze vklapljal ABS. Načeloma bi moral popustiti zavoro, ko kolo zablokira... ali včasih popušča že preden kolo obstane in koliko prej?  Pa zanima me, če ABS dela tudi, ko se pelješ rikverc npr., po kakšnem klancu navzdol v snegu? :hmm:

kermu se brezveze vklaplja?

Če si name mislil, je vibracija nagrbančene podlage kriva za hitrejši vklop.

Stanje delovanja ABSa pri vožnji po klancu navzdol v rikverc je v dani situaciji čisto sekundarnega pomena :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, MiNa pravi:

Zaviranje "na meji", avto vs motor...

evo .. vse je dokazano .. če dela bmflu, pol dela vsem :P

 

pred 3 urami, MiNa pravi:

Pri hitrostih, ki so nižje od 3-5km/h ABS ne deluje več.

sj kviki pa wili kontrol tut ne :P

en zanimiv test

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!