Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
igrega78

Piaggio mp3 300 ne vžge

Recommended Posts

igrega78

piaggio mp3 300 po prezimovanju ne vžge. vergla ja, to je pa tudi vse.

je potrebno po daljšem mirovanju postopati po kakšnem postopku za vžig ?

prezimoval je pa v garaži, zunanji (brez vrat). Pokrit. torej ni bil ravno na prostem.

hvala

igrega78

sem uredil: svečka je bila kriva, malo sem jo pošmirglal pa je v prvo vžgal . :):OK:

hoyla
Ob 2. 4. 2018 ob 13:27, igrega78 pravi:

sem uredil: svečka je bila kriva, malo sem jo pošmirglal pa je v prvo vžgal . :):OK:

Pri naslednjem odpiranju teme prosim poglej, če je tema MP3 že odpta, kot vem je tu tema VSE O MP3 in prosim postavi vprašanje tja in ne odpiraj nove teme, ker je potem forum nepregleden.

Hvala

hoyla

igrega78

dan,

jaz imam še vedno to težavo: mrzel (prvi zagon) težko vžge. potrebno 5-6x vžigat, da zalaufa.

ima nov akumulator, novo svečko - iskra je. Injector deluje, forgazar je očiščen z namenskim Motul sprejem in cev do zračnega filtra ...

ko vžge in laufa kaksno minutko in ga vgasnem - vžge takoj, brez problema.

vožnja je brez problemov, mašina laufa kot mora.

kaj lahko storim sam, da odpravim ta problem prvega vžiga ??

je letnik 2013, 23.000km

Edited by igrega78

hoyla
Ob 13. 9. 2018 ob 15:32, igrega78 pravi:

dan,

jaz imam še vedno to težavo: mrzel (prvi zagon) težko vžge. potrebno 5-6x vžigat, da zalaufa.

ima nov akumulator, novo svečko - iskra je. Injector deluje, forgazar je očiščen z namenskim Motul sprejem in cev do zračnega filtra ...

ko vžge in laufa kaksno minutko in ga vgasnem - vžge takoj, brez problema.

vožnja je brez problemov, mašina laufa kot mora.

kaj lahko storim sam, da odpravim ta problem prvega vžiga ??

je letnik 2013, 23.000km

Si proskusil zaamenjat še zračni filter? Cena cca 8€.

igrega78

sem mel namen, pa so mi dali na uradnem servisu napacnega ... sem starega ocistil, spihal, nasprejal, ...

sesir
pred 4 minutami, igrega78 pravi:

sem mel namen, pa so mi dali na uradnem servisu napacnega ... sem starega ocistil, spihal, nasprejal, ...

Mrzli vzig je crknu...komentar mehanika in ne moj,ker pojma ne vem....

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• thumper
      Trenutna delavska trobojnica.
    • Shillien
      zgleda eni vete več kot lorenzo sam
    • bobi1001
      LOpato v roke pa naj deLA
    • ukica
      Ha in zdej pride se Alex.  Bogi JL, so ga dobesedno nagnali iz ekipe, ker bo tista naveza bolj profitabilna ter zanimiva za Dorno. Nakonc bomo zvedeli, da se je to ze dlje casa vedelo, JL je bil pa brez motivacije, in od zato tak odnos iz njegove strani..   Sicer pa, tko zna biti naveza dobra, je lahko se precej huda... sploh ko bo enkrat en nekoga skeglal.. Jaz in moj brat se pobijeva  
    • Akito
      ...piše gor..  ...nekaj za fiksat...nekaj 😎.... ...je sprej oz. lak, ki naredi neizbrisljiv sloj pri določenem ustvarjanju 😊.
  • Similar Content

• kinimoD
      By kinimoD
      Živijo.
      Imam problem na Gilera Stalker 50cc. Motor mi ne vžge. Problem je ker svečka enkrat ima iskro enkrat ne pa zopet enkrat ima iskro in zopet ne, svečka je nova zamenjal sem tudi cdi in enako. Res ne vem kaj je narobe?????
      Lep pozdrav
    • monkeyey
      By monkeyey
      bok

imam skuter jonway 50ccm 2 takni.
      pa mi ne vžge.

naslednje:
      očistil sem odplinjač,filter.kupil nov akumulator novo svečko.
      zdaj pa: probo sem vžgate skuter pa ni šlo en čas sem vrglal ročno in tudi elektro. ni šlo.
      potem sem mal bencina dodal v motor pa kaplic in je vžgal potem ko pa zmanjka bencina v motorju ugasne.
      ugotovil sem da ne vbrizga bencina v odpljinač.zdaj pa nvm dale.
      cevi po katerih gre bencin so ciste.
      Prosim za nasvet.
    • ciklon
      By ciklon
      zdravo,
      imam problem. in sicer od kolega sem za majhen denar kupil pokvarjen mini moto ki ni vžge. doma sem ga pregledal in ugotovil da ne da iskre. na kosilnici sem sprobal če deluje svečka in je delovala. zamenjal sem tudi "cinkšpulo" oz. vžigalno tuljavo vendar svečka še kar ne da iskre. z magnetom je vse vredu. kaj bi še lahko bilo??
    • zegler88
      By zegler88
      Pozdravljeni.

Brat ima CPI SM 50 super moto moped. Letnik 2010, cca 7000km. Kupil ga je junija 2011, takrat je imel cca 5000 km.
      Na začetku je vse delovalo, kot je moralo. 
      Po treh mesecih normalne uporabe so se začele težave. Motor je po cca 5 minutah normalne vožnje dobil grd kovinski zvok ter gost siv dim iz izpuha (z neobičajnim vonjem).
      Prav tako se je del izpuha, kjer je "katalizator" zelo zelo močno segrel. Tudi ko je motor bil ugasnjen se je še nekaj časa kadilo iz izpuha. (Nivo hladilne tekočine kot mora biti).
      Motor smo odpeljali k nekemu serviserju, ki je opravil normalni servis ter menjal ležaj na pogonski gredi, kar pa težave ni odpravilo (mogoče je kak teden bilo bolje, ampak potem spet nazaj iste težave).
      To zimo je 2 meseca bil spravljen v garaži, odklopljen akumulator, pred kratkim smo ga hoteli prižgati, ampak enostavno ni štartal (štarter je vrtel, iskra je bila, zagona pa ni bilo).

Sedaj pa sprašujem.
      Ali kdo pozna koga, ki bi bil pripravljen zadevo temeljito pregledati, najti napako ter jo seveda odpraviti? Se komu sanja, kaj bi lahko bilo narobe?

Hvala za vaše odgovore.

Lp, Tadej
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!