Skoči na vsebino

Vožnja po desnem pasu


NoGo

Priporočene objave

Nujno potrebujem konkretno razlago, ker sem zanetil družinski spor. 

Gre namreč za včerajšnjo situacijo na primorski avtocesti v smeri proti Ljubljani. Za Postojno se začne klanec, po katerem, zaradi del na Ravbarkomandi, nastaja kolona. Vozišče je razdeljeno v tri prometne pasove. Iz meni nerazumljivega razloga se avtomobili premikajo s hitrostjo cca 50 km/h po sredinskem in levem pasu, desni pa je povsem prost. Ali se lahko malenkost hitreje peljem po desnem pasu ob predpostavki, da sem se nanj vključil takoj na začetku in ga zapustil na koncu, brez vmesnih menjav pasu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, NoGo pravi:

Nujno potrebujem konkretno razlago, ker sem zanetil družinski spor. 

Gre namreč za včerajšnjo situacijo na primorski avtocesti v smeri proti Ljubljani. Za Postojno se začne klanec, po katerem, zaradi del na Ravbarkomandi, nastaja kolona. Vozišče je razdeljeno v tri prometne pasove. Iz meni nerazumljivega razloga se avtomobili premikajo s hitrostjo cca 50 km/h po sredinskem in levem pasu, desni pa je povsem prost. Ali se lahko malenkost hitreje peljem po desnem pasu ob predpostavki, da sem se nanj vključil takoj na začetku in ga zapustil na koncu, brez vmesnih menjav pasu?

če ste trije, ste premikajoča se kolona .. lahko se peljete malenkost hitreje ;)

@Borutt a mam prav ;) 

pred 4 minutami, VS800 pravi:

Ne upam nubenga mnenja dat, da se mi nauta lučila pol                              :lol1:

nauta se... je pa to kazen, ker se je z avtom pelu :P 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, NoGo pravi:

Nujno potrebujem konkretno razlago, ker sem zanetil družinski spor. 

Gre namreč za včerajšnjo situacijo na primorski avtocesti v smeri proti Ljubljani. Za Postojno se začne klanec, po katerem, zaradi del na Ravbarkomandi, nastaja kolona. Vozišče je razdeljeno v tri prometne pasove. Iz meni nerazumljivega razloga se avtomobili premikajo s hitrostjo cca 50 km/h po sredinskem in levem pasu, desni pa je povsem prost. Ali se lahko malenkost hitreje peljem po desnem pasu ob predpostavki, da sem se nanj vključil takoj na začetku in ga zapustil na koncu, brez vmesnih menjav pasu?

Ne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, NoGo pravi:

Nujno potrebujem konkretno razlago, ker sem zanetil družinski spor. 

Gre namreč za včerajšnjo situacijo na primorski avtocesti v smeri proti Ljubljani. Za Postojno se začne klanec, po katerem, zaradi del na Ravbarkomandi, nastaja kolona. Vozišče je razdeljeno v tri prometne pasove. Iz meni nerazumljivega razloga se avtomobili premikajo s hitrostjo cca 50 km/h po sredinskem in levem pasu, desni pa je povsem prost. Ali se lahko malenkost hitreje peljem po desnem pasu ob predpostavki, da sem se nanj vključil takoj na začetku in ga zapustil na koncu, brez vmesnih menjav pasu?

(3) Prehitevanje po desni strani ni dovoljeno na avtocesti in hitri cesti, razen na ploščadi iz 3. točke drugega odstavka tega člena.

33.  »prehitevanje« je vožnja mimo drugega udeleženca cestnega prometa, ki se premika v isti smeri po prometnem pasu ali delu smernega vozišča, ki je namenjen prometu. Hitrejša vožnja ene kolone vozil od druge na cesti, ki ima najmanj dva prometna pasova za vožnjo v isto smer, ni prehitevanje;

15.  »kolona vozil« so tri vozila ali več, ki vozijo eno za drugim po istem prometnem pasu na takšni medsebojni razdalji vozila, da sta hitrost vožnje in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti;

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, VS800 pravi:

Ne upam nubenga mnenja dat, da se mi nauta lučila pol                              :lol1:

Dnar mora krožit. Če ne za kazni pa za družinskega svetovalca...

 

pred 6 minutami, dr.looney pravi:

Ne. 

To si pa tako jasno povedala, da vsem ljudem jasno, da se tvoj stavek v bistvu glasi "Ne, ker sem jest tko reklaPIKA" Odličen argument.

pred 6 minutami, dr.looney pravi:

.... ne bi..... ker bi ga ze v startu naucila kdo ma prav in ne bi ugovarjal..... :ras:

Škoda, ker ne moreva probat.

 

Torej je v bistvu povzetek, da ne morem po desni solirat. Lahko se peljem v miru brez gužve, ampak le z enkao hitrostjo in si želim, da bi imel koncesijo za pobiranje kazni vseh levo omejenih ki kršijo 30. člen Zakona ki v 7. odstavku pravi "Na avtocesti in hitri cesti z dvema ali več prometnimi pasovi za vožnjo v eno smer morajo motorna vozila voziti po skrajnem desnem prometnem pasu, ki ni zaseden z vozili v koloni. "

Z mopedom so mi te težave res prihranjene, ker se iz principa ne vozim po AC. Moram pogruntat trisedežno prikolico za motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Borutt said:

(3) Prehitevanje po desni strani ni dovoljeno na avtocesti in hitri cesti, razen na ploščadi iz 3. točke drugega odstavka tega člena.

33.  »prehitevanje« je vožnja mimo drugega udeleženca cestnega prometa, ki se premika v isti smeri po prometnem pasu ali delu smernega vozišča, ki je namenjen prometu. Hitrejša vožnja ene kolone vozil od druge na cesti, ki ima najmanj dva prometna pasova za vožnjo v isto smer, ni prehitevanje;

15.  »kolona vozil« so tri vozila ali več, ki vozijo eno za drugim po istem prometnem pasu na takšni medsebojni razdalji vozila, da sta hitrost vožnje in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti;

Se pravi, po tretjem pasu in desni lahko hitrejše samo, če sta na obeh ostalih pasovih skupini po minimalno tri vozila, na tem pasu pa tudi, in skladno peljejo mimo?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

(3) Prehitevanje po desni strani ni dovoljeno na avtocesti in hitri cesti, razen na ploščadi iz 3. točke drugega odstavka tega člena.

33.  »prehitevanje« je vožnja mimo drugega udeleženca cestnega prometa, ki se premika v isti smeri po prometnem pasu ali delu smernega vozišča, ki je namenjen prometu. Hitrejša vožnja ene kolone vozil od druge na cesti, ki ima najmanj dva prometna pasova za vožnjo v isto smer, ni prehitevanje;

15.  »kolona vozil« so tri vozila ali več, ki vozijo eno za drugim po istem prometnem pasu na takšni medsebojni razdalji vozila, da sta hitrost vožnje in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti;

Hvala za tole. Ma smisel. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, NoGo pravi:

.....

 

To si pa tako jasno povedala, da vsem ljudem jasno, da se tvoj stavek v bistvu glasi "Ne, ker sem jest tko reklaPIKA" Odličen argument.

 

....

Tisti, ki imamo voznisko vemo , da se po desni ne prehiteva. Kva rabis tu se neko toplo vodo odkrivat.

Sem ti odgovorila pravilno al ti nisem.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, dr.looney pravi:

Tisti, ki imamo voznisko vemo , da se po desni ne prehiteva. Kva rabis tu se neko toplo vodo odkrivat.

Sem ti odgovorila pravilno al ti nisem.

Čaki, čaki, ... Prvič, me ni zanimalo prehitevanje, ampak vožnja mimo. Ker imaš izpit, to tako ali tako poznaš. 

Pravilno nisi odgovorila, ker sem rabil razlago, razen, če mi razložiš, kam v črki ne si jo skrila. 

Toplo vodo pa zelo rad odkrivam, ko z bazena zjutraj termo folijo dol vlečem. :ras:

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smisel? kaki smisel??? da nima slučajno kje smisel .. torej, po zelo domače, če se na levem in sredinskem vozijo 50 na desnem pa nobenga, se moraš ti peljat zraven enega in mu skozi kričat in ga leeeepo prosit, da pride tudi on na desni pas in ze naj za tabo neprestano vozi .. pol morata pa oba najt še enega, da ste pol trije, da lahko pol na desnem pičite mimo .. kaj se pa zgodi, če potem od teh 3 zadnji zapusti kolono in prvi sploh ne ve, da sta po novem samo še 2 in torej nista več kolona ..... mahhh .. :twak::jezik:

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, NoGo said:

Ok, samo še tole. Še mal backupa rabim. A se samo meni ne zdi normalo, da je desni pas prazen, ostala dva pa polna?

Še najbolj povezano z egotripom, kao kaj bom jaz na "počasnem" pasu. Vsaj pomojem no... 

Popravljeno . Popravil lucif3rka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Tex pravi:

smisel? kaki smisel??? da nima slučajno kje smisel .. torej, po zelo domače, če se na levem in sredinskem vozijo 50 na desnem pa nobenga, se moraš ti peljat zraven enega in mu skozi kričat in ga leeeepo prosit, da pride tudi on na desni pas in ze naj za tabo neprestano vozi .. pol morata pa oba najt še enega, da ste pol trije, da lahko pol na desnem pičite mimo .. kaj se pa zgodi, če potem od teh 3 zadnji zapusti kolono in prvi sploh ne ve, da sta po novem samo še 2 in torej nista več kolona ..... mahhh .. :twak::jezik:

pol je zadnji izdajauc :P

tko se js ponavad pelem do Vrhnike... zmeri najdem dva, ki se peleta po desnem pasu .... na prehitevalnem pa kolona ... pol se za nami kr priključujejo in gremo lepo po omejitvah po desni ... :P

prau mam :ras: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, maus pravi:

a men pa nisi verjeu :huh:

skregan :cry: 

 

Prou, pa bod. :jezik: Mal sem smotan naravoslovec, pa rabim bolj točno napisano.

Hvala tudi tebi.  

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej bom zapisal realnost, velikokrat vozim po desnem pasu, prehitim tudi 10 vozil, nato pa se vključim na levi pas, če seveda gre hitreje od vozila, ki je pred mano na levem. Nisem še plačal in nikoli ne bom raje krepam. Seveda pa ne cikcakam.

Velikokrat pa tudi jebem majku solistu na levem, od blendanja do troblenja...ampak pomaga pa bolj malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, lucif3rka pravi:

Se pravi, po tretjem pasu in desni lahko hitrejše samo, če sta na obeh ostalih pasovih skupini po minimalno tri vozila, na tem pasu pa tudi, in skladno peljejo mimo?

Kolona mimo kolone ni prehitevanje. Torej je lahko desna kolona hitrejša. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, NoGo pravi:

Čaki, čaki, ... Prvič, me ni zanimalo prehitevanje, ampak vožnja mimo. Ker imaš izpit, to tako ali tako poznaš. 

Pravilno nisi odgovorila, ker sem rabil razlago, razen, če mi razložiš, kam v črki ne si jo skrila. 

Toplo vodo pa zelo rad odkrivam, ko z bazena zjutraj termo folijo dol vlečem. :ras:

Bi ti na avtocesti prehiteval ali vozil mimo? 

33.  »prehitevanje« je vožnja mimo drugega udeleženca cestnega prometa, ki se premika v isti smeri po prometnem pasu ali delu smernega vozišča, ki je namenjen prometu. Hitrejša vožnja ene kolone vozil od druge na cesti, ki ima najmanj dva prometna pasova za vožnjo v isto smer, ni prehitevanje;

53.  »vožnja mimo« je vožnja mimo drugega udeleženca cestnega prometa, ki se ne premika, objekta ali ovire na vozišču;

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, DAMI34 said:

Torej bom zapisal realnost, velikokrat vozim po desnem pasu, prehitim tudi 10 vozil, nato pa se vključim na levi pas, če seveda gre hitreje od vozila, ki je pred mano na levem. Nisem še plačal in nikoli ne bom raje krepam. Seveda pa ne cikcakam.

Velikokrat pa tudi jebem majku solistu na levem, od blendanja do troblenja...ampak pomaga pa bolj malo.

Brez zamere, ampak kolikor poznam predpise, se ne sme po desnem pasu voziti hitreje, kot vozijo vozila na levem, t.j. prehitevalnem pasu. Vem, da veliko ljudi že v osnovi vozi narobe, ker se peljejo kar po levem pasu, ki je v osnovi namenjen prehitevanju, ne daljši vožnji, razen seveda, ko se naredi kolona in sta enakomerno zasedena oba pasova. Navsezadnje je takšna vožnja tudi potencialno nevarna, saj te nihče ne pričakuje na desnem pasu in lahko nenadoma zavije nazaj na desni pas, pogledal itak ne bo, in te bo snel. :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Kawalir pravi:

Brez zamere, ampak kolikor poznam predpise, se ne sme po desnem pasu voziti hitreje, kot vozijo vozila na levem, t.j. prehitevalnem pasu. Vem, da veliko ljudi že v osnovi vozi narobe, ker se peljejo kar po levem pasu, ki je v osnovi namenjen prehitevanju, ne daljši vožnji, razen seveda, ko se naredi kolona in sta enakomerno zasedena oba pasova. Navsezadnje je takšna vožnja tudi potencialno nevarna, saj te nihče ne pričakuje na desnem pasu in lahko nenadoma zavije nazaj na desni pas, pogledal itak ne bo, in te bo snel. :cool:

Zato pa ko prehitevaš po odstavnem pasu po AC vedno 299 kmh...če se hočeš nasmejati pa še za seboj snemaš kk nosi pol une ko mimo njih po desni poknes 299...na mausovih posnetkih je verjetno noro....ura 6.30 vsi še napol spijo za volanom,mimo pa pokne ninja z akrapovičem in to po desni.....

Evo vidite maus skrbi,da vozniki ne spijo za volanom!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja ker se vse ovce guzijo na leve pasove, mormo pa zdej ostali po desni cakat? Uredu je ja....:fyou:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Borutt pravi:

Bi ti na avtocesti prehiteval ali vozil mimo? 

33.  »prehitevanje« je vožnja mimo drugega udeleženca cestnega prometa, ki se premika v isti smeri po prometnem pasu ali delu smernega vozišča, ki je namenjen prometu. Hitrejša vožnja ene kolone vozil od druge na cesti, ki ima najmanj dva prometna pasova za vožnjo v isto smer, ni prehitevanje;

53.  »vožnja mimo« je vožnja mimo drugega udeleženca cestnega prometa, ki se ne premika, objekta ali ovire na vozišču;

Ha, ha, dobra. Torej še nekaj novega. Glede na to, da ne bi ne prehiteval, ne vozil mimo, najbolje, da ti poveš kaj bi!

Do sedaj sem mislil, da "vozim mimo" če prehitevam konjsko vprego, ki se zelo počasi premika v isto smer kot jaz. A že velja, da lahko to počnem tudi, če grem čez polno črto, ali se tudi tu motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

39 minutes ago, Kawalir said:

Brez zamere, ampak kolikor poznam predpise, se ne sme po desnem pasu voziti hitreje, kot vozijo vozila na levem, t.j. prehitevalnem pasu. Vem, da veliko ljudi že v osnovi vozi narobe, ker se peljejo kar po levem pasu, ki je v osnovi namenjen prehitevanju, ne daljši vožnji, razen seveda, ko se naredi kolona in sta enakomerno zasedena oba pasova. Navsezadnje je takšna vožnja tudi potencialno nevarna, saj te nihče ne pričakuje na desnem pasu in lahko nenadoma zavije nazaj na desni pas, pogledal itak ne bo, in te bo snel. :cool:

Pri vsaki menjavi voznega pasu se moraš prepričati, ali lahko to varno storiš, oz. ne oviraš nkogar....

Če se ti pa ne da v špegu gledat pa glave obračat, boš pa tošl odpiral....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrhniški klanec je itak fenomen. Jaz se vedno peljem po desnem pasu, in sem s 130 km/h konkretno hitrejši od vseh na obeh levih. Če je vožnja po omejitvi po desnem pasu AC prekršek, pol pa naj bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!