Skoči na vsebino

Vožnja po desnem pasu


NoGo

Priporočene objave

pred 17 minutami, farang pravi:

Vrhniški klanec je itak fenomen. Jaz se vedno peljem po desnem pasu, in sem s 130 km/h konkretno hitrejši od vseh na obeh levih. Če je vožnja po omejitvi po desnem pasu AC prekršek, pol pa naj bo.

Omejitev na odstavnem pasu 130kmh to mi pa nekaj novega

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, farang pravi:

Kak odstavni pas? Na vrhniškem klancu so 3-je vozni pasovi.

Pol pa sam piči 299

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, NoGo pravi:

Ha, ha, dobra. Torej še nekaj novega. Glede na to, da ne bi ne prehiteval, ne vozil mimo, najbolje, da ti poveš kaj bi!

Do sedaj sem mislil, da "vozim mimo" če prehitevam konjsko vprego, ki se zelo počasi premika v isto smer kot jaz. A že velja, da lahko to počnem tudi, če grem čez polno črto, ali se tudi tu motim?

Glede prehitevanja in vožnje mimo sem ti prilepil oba pojma. Torej moraš sedaj vedeti, kaj je katero. 

Polno črto pa opisujejo spodnje besede. 

(1) Udeleženci cestnega prometa morajo ravnati v skladu z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo. Tako morajo ravnati tudi tedaj, ko je to v nasprotju s prometnimi pravili.

pred 21 minutami, sesir pravi:

Omejitev na odstavnem pasu 130kmh to mi pa nekaj novega

Gugl meps ti bo odprl oči. 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DinDiin said:

Aja ker se vse ovce guzijo na leve pasove, mormo pa zdej ostali po desni cakat? Uredu je ja....:fyou:

Ni ti treba, če nočeš. :ras: Ti pa vseeno svetujem, pa poglej zakaj:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, farang pravi:

Kak odstavni pas? Na vrhniškem klancu so 3-je vozni pasovi.

https://siol.net/avtomoto/nasveti/poln-prehitevalni-pas-avtoceste-prazen-vozni-prehiteti-po-desni-ali-ne-video-326623?image=2

pred 17 urami, NoGo pravi:

Nujno potrebujem konkretno razlago, ker sem zanetil družinski spor. 

Gre namreč za včerajšnjo situacijo na primorski avtocesti v smeri proti Ljubljani. Za Postojno se začne klanec, po katerem, zaradi del na Ravbarkomandi, nastaja kolona. Vozišče je razdeljeno v tri prometne pasove. Iz meni nerazumljivega razloga se avtomobili premikajo s hitrostjo cca 50 km/h po sredinskem in levem pasu, desni pa je povsem prost. Ali se lahko malenkost hitreje peljem po desnem pasu ob predpostavki, da sem se nanj vključil takoj na začetku in ga zapustil na koncu, brez vmesnih menjav pasu?

https://siol.net/avtomoto/nasveti/poln-prehitevalni-pas-avtoceste-prazen-vozni-prehiteti-po-desni-ali-ne-video-326623?image=2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Kawalir pravi:

Brez zamere, ampak kolikor poznam predpise, se ne sme po desnem pasu voziti hitreje, kot vozijo vozila na levem, t.j. prehitevalnem pasu. Vem, da veliko ljudi že v osnovi vozi narobe, ker se peljejo kar po levem pasu, ki je v osnovi namenjen prehitevanju, ne daljši vožnji, razen seveda, ko se naredi kolona in sta enakomerno zasedena oba pasova. Navsezadnje je takšna vožnja tudi potencialno nevarna, saj te nihče ne pričakuje na desnem pasu in lahko nenadoma zavije nazaj na desni pas, pogledal itak ne bo, in te bo snel. :cool:

Samo nesposobni ne znajo gledat v desno ogledalo, za vse ostalo pa bmk.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm vse razložu že čist od začetka ... pol je borutt potrdu mojo razlago in to je to ... vse ostalo so bućke in bućno olje :P

kokr sm reku .. jaz imam prav in to je to ... škoda besed in pregovarjanja kaj bi blo će bi blo in ostalo ...

če nis louc si nabirauc ... štekate :huh: 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Kawalir pravi:

Ni ti treba, če nočeš. :ras: Ti pa vseeno svetujem, pa poglej zakaj:

 

Ce izvedes kot blisk, gre z lahkoto :)  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

Pol pa vsi napomoč ko se motorist po odstavnem pasu pelje mimo kolone nek mulc pa odpre vrata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!