Skoči na vsebino

Na kakšnem motorju in kdaj ste delali izpit za A


MdAzz

Priporočene objave

Izpit delal pri g. Alojz Pavliču. Mislim, da je takrat še dirkal. Naredil nekaj osmic in nato direkt na cesto. Po eni uri opravljen izpit.

Me je pa vprašal kdo mi je pripeljal motor v Novo mesto. Ja fotr sem odgovoril na prikolici.

 

Ja pa jade. :whistle:

V tistih časih sem bil jaz in fotr kar redni obiskovalec sodnice za prekrške v Nm. Brez registracije, brez izpita, prek njive krompirja itd...

Ma sem se skuliral. Prek njive krompirja več ne divjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, sesir said:

Yamaha sr 125 l.1995

images (2).jpeg

Delal na Yamahi 125 ccm.

Na prvi vožnji je bila tako vrtoglavo hitra, da sem komaj prestavil iz prve v drugo.

Celotno prvo uro na cesti sem vozil v drugi prestavi :) verjetno je bilo slišati, kot Krujzova Kawa iz Topgana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Bostjan L pravi:

Delal na Yamahi 125 ccm.

Na prvi vožnji je bila tako vrtoglavo hitra, da sem komaj prestavil iz prve v drugo.

Celotno prvo uro na cesti sem vozil v drugi prestavi :) verjetno je bilo slišati, kot Krujzova Kawa iz Topgana.

Reci,da se hecas? Še elektronik je bolj šel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ne spomnim več kdaj in s kakšnim motorjem, bilo je istočasno kot izpit za avto. Nekoga sem prosil, če mi posodi še motor, Tomos 4 al 5, se prijavil, odpeljal in opravil. Peljala sva se hkrati dva, vsak na svojem motorju, zadaj pa inštruktor in izpitna komisija z avtom. Prej je inštruktor povedal pot in smo šli. Drugemu je nekje crknil motor, z avtom so ostali za njim, jaz sem šel sam naprej ter jih počakal na cilju. Sam sem opravil, drugi je padel :P

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vespa P 200 e, leta 1986, za avto 1983. Ni šlo sočasno, ker nisem imel motorja. Ogromno delal preko študenta, prodal Tomosa, stara mama nekaj prispevala, foter nekaj posodil. Plačal v dinarjih, denar predal v napol polni Mercatorjevi vrečki. Protivrednost 3000 dem, kar bi bilo sedaj 1500 eur, takrat pa je bilo to verjetno ene 10 povprečnih plač. Vedno sem se že takrat vozil z integralno čelado, ker mi je bilo nerodno, da imam Vespo. To je bil takrat orto šminkerski motor, jaz pa zaprisežen roker. Kupil sem jo, ker si jo takrat z lahkoto prodal, jaz pa sem fantaziral o pravem motorju. Z njo sem prevozil veliko km po jugi, Italji in Avstriji. Vespa je še vedno v garaži ni pa v najboljšem stanju zaradi testnih voženj na prijateljevi fantovščini (prekleta pijača) in eksperimentov mojih sinov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2016 - ER6. Nikoli ne bom pozabu feelinga, ko sem se prvič usedu na težji motor :P Jako lep feeling

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, JamesTheMan pravi:

S tem premajhnim mopedom. Sem prvo mislil da se inštruktor heca in da ima tega za kako deklico pripravljenega. :eek:

Fotografija osebe Jure Kerin.

Gladius... Jest tudi, l. 2015

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leta 2012 na Kaweljnu Er6n in BMW F 800 R. Slednji mi nekako ni potegnil, prvi pa sicer malo majhen, ampak vseeno prvega ne pozabiš nikoli :love1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo vozil malo YBR125, potem hornetko mislim da 08, zdaj na koncu pa čistotanovo hornetko. 

 

Žal sem očitno izbrisal slikco s tastaro hornetko.

034774E1-8E82-4EC6-87EA-322AE6771410.jpeg

68EA6561-2D79-44B5-9E2B-FA9AB7E36B21.jpeg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MZ 250 leta 1989 - tako zgonjen motor, da je na izpitni vožnji "zaribal" in ni šlo dalje - ponovi vajo čez teden dni, ista znamka, samo malo bolj "frišn"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Arzen pravi:

Prvo vozil malo YBR125, potem hornetko mislim da 08, zdaj na koncu pa čistotanovo hornetko. 

 

Žal sem očitno izbrisal slikco s tastaro hornetko.

034774E1-8E82-4EC6-87EA-322AE6771410.jpeg

 

Arzen, ta hornetka je bila last moje hčerke.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Roger G. Jagger pravi:

@Ella vrjetno. LJ in okolica itak vsi tam zacnemo. Jaz sem imel prvo uro tocno 11.04.2016 :afro2:

 

lp

Aaa, tako, no nisem vedela :)

Na tvoji sliki, je zadaj za rumeno Yamaho, "moja"  modra Hornetka, in od inštruktorja avto ;) 

Popravljeno . Popravil Ella
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Fadil pravi:

Lahko bi skrajšal in povedal, da so ti ga šenkal.  :D

 

Tako je bilo nekoč. Pač naraven talent :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!