Skoči na vsebino

Na kakšnem motorju in kdaj ste delali izpit za A


MdAzz

Priporočene objave

pred 57 minutami, Joker pravi:

Ko tole prebiram, mi je prav toplo pri srcu ko vidim, da nas je precej tule rojenih nekje v šestdesetih... :OK:

Sicer pa: Tomos 14M, posodil pa mi ga je @Luka66. Hvala Luka!

Izpit tudi vidim, da je bil podoben povsod po Sloveniji: "Dej tlele ene dva ohtarja nared!"

Izpitna vožnja pa s komisijo za seboj do prvega (takrat edinega) semaforja v Trbovljah, naslednjič pa smo se videli na cilju. "Čestitam, uspešno ste...!"

Ja, približno tako - opravil Cpp, nato dobil L tablico ter tri (3) trase izpitnih voženj. Nato si se sam vozil po teh treh trasah, se jih naučil "na pamet" in ko si prišel na izpit, je komisija izbrala eno od tras in si se zapeljal, komisija pa za tabo, ... na kocu smo se srečali na roški, "...ste opravili!" in Adijo ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izpit za moper, v osnovni soli, na kolegovem Automaticu. Moj ni bil primeren, ker ni imel sprednje bremze :D

A kategorija na Yamahi SR125, ki se mi je zdela kot kolo, v primerjavi z Daelimom VL125 Daystar, ki sem ga vozil, dokler nisem zamenjal avto sole. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, compaq pravi:

Izpit za moper, v osnovni soli, na kolegovem Automaticu. Moj ni bil primeren, ker ni imel sprednje bremze :D

Kerga leta...ko jz sem imel le teorijo še...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Scarabeo 500 pravi:

Arzen, ta hornetka je bila last moje hčerke.

Lepo se vozi :)

 

pred 4 urami, Ella pravi:

Aaa, tako, no nisem vedela :)

Na tvoji sliki, je zadaj za rumeno Yamaho, "moja"  modra Hornetka, in od inštruktorja avto ;) 

No, tudi to sem vozil, katastrofa. Edino zdelo se mi je, da je bolj pospešila kot ta tanova rdeča.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Joker pravi:

...Izpitna vožnja pa s komisijo za seboj do prvega (takrat edinega) semaforja v Trbovljah, naslednjič pa smo se videli na cilju. "Čestitam, uspešno ste...!"

Ha, ha,.., sva izgleda imela istega inštruktorja,..., izpitno vožnjo sem delal na sposojenem Tomosu BT50, 

neimenovano.png.f252682224df5b53022e76c4308170d0.png

takrat mokre sanje za vse, ki smo imeli le APN6, in nato nakup tegale "lepotca", ki je bil kar stroj za 17 letnega mulca, za firbec sem pogledal, kdaj sem delal izpit in je bilo minuli vikend ravno 30 let od tega...

MZ250.jpg.04b90b15f36caad17208508d9d1a1fc2.jpg.064ce12b673b7cd0413d368244c9f426.jpg

p.s.: ne spomnim se ravno, zakaj z APN6 nisem mogel delati izpitne vožnje, z BT50, ki pa je bil prav tako 50 ccm pa lahko :hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Erik99 pravi:

P.s: ne spomnim se ravno, zakaj z APN6 nisem mogel delati izpitne vožnje, z BT50, ki pa je bil prav tako 50 ccm pa lahko :hmm:

Izpit si lahko delal z tomos bt50,14 M ,15 SLC, ti mopedi 50 niso bili homologirani do 50 kmh pač pa za več.Zato je bila potrebna registracija in A izpit in vsaj 16let,da si naredil A izpit do 125,ki ti je z 18 avtomatsko postal za neomejeno!

 

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Joker pravi:

 

Izpit tudi vidim, da je bil podoben povsod po Sloveniji: "Dej tlele ene dva ohtarja nared!"

U Lj so na parkiriscu zbralimene 10 mulcev. Na fotokopiji smo imeli špuro A in B in pol smo šli motor spredaj in komisija v avtu za njim. Ampak so bili tečni in so jih polovico pometali. Naredil sem prvič, je pa komentiral, da če bi vedel, da že imam vozniško za avto, me ne bi spustil in naj si nabavim ponyexpres in delam gužvo starim mamam. Se vedno vozim enako:blush:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leta 1978 je izgledalo takole:

pred reševanjem teorije je padlo navodilo: "Tu ste vsi za B kat. a ne? No kdor pa dela še za motor, pa naj dopiše v vogal pole še veliki A. " 

In po opravljeni teoriji sem dobil modro tablico L in papir z ulicami po Domžalah z narisanima dvema progama: A in B. A je bila krajša varianta, B pa daljša ... in si potem ti dve "progi" treniral ko si imel čas (sam brez spremstva inštruktorja) ... pred izpitno vožnjo pa si se pozanimal, ali je še kdo na isti dan in uro prijavljen na izpit - ker če si bil sam, si peljal progo A, če pa sta bila dva kandidata, pa je bila potem v igri proga B in sta se na dogovorjenem mestu zamenjala ...

Ja in v tistih časih si moral imeti seveda svoj motor ... v mojem primeru je bil to Tomos 15 SL.

5ad042893c330_T15sl.jpg.9acc23636e24d3919e0034e111996264.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leta 1984 si moral po opravljeni teoriji (seveda prej zdravstveni pregled in opravljen izpit iz PP) opraviti "spretnostno vožnjo" v eni od avtošol.  To je izgledalo tako, da so postavili nekaj stožcev in odpeljal si osmice. Potem pa na upravno enoto po L tablico.

Tako sem se pripeljal do AMD Moste in inštruktor me pošlje pred garaže z besedami " odkleni in ogrej motor" ko mu povem, da imam svoj motor, me nejeverno vpraša, kako sem prišel, saj še nimam izpita. Pa sem mu razložil, da sem ga porival do njih (sem pa iz Šiške). Me je samo začudeno pogledal, rekel pa nič.:) 

V Ljubljani so bile 3 proge A, B  in relacijska C. Če si prvič padel, si naslednjič avtomatsko peljal drugo progo.

Zbor pa je bil pred klavnico.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, sesir pravi:

Kerga leta...ko jz sem imel le teorijo še...

... ja za avtomatika je bila takrat le teorija ... izpit pa mislim da nek zelen kartonček??:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, nofla pravi:

... ja za avtomatika je bila takrat le teorija ... izpit pa mislim da nek zelen kartonček??:blush:

Jz sem glih dobu že izpit  za H kategorijo...januar 93 in pol ven izpit ko bil 14

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Joker pravi:

Ko tole prebiram, mi je prav toplo pri srcu ko vidim, da nas je precej tule rojenih nekje v šestdesetih... :OK:

sami starćki ste :ras:

kje je ta kurćeva omladina a posebno omladinke :dry:  ... valda nism sam js tuki :huh: 

 

pred 19 urami, nofla pravi:

Ja, približno tako - opravil Cpp, nato dobil L tablico ter tri (3) trase izpitnih voženj. Nato si se sam vozil po teh treh trasah, se jih naučil "na pamet" in ko si prišel na izpit, je komisija izbrala eno od tras in si se zapeljal, komisija pa za tabo, ... na kocu smo se srečali na roški, "...ste opravili!" in Adijo ...

tko je blo ja ... kot se spomnim, smo morali smer nakazovat z roko ... 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, maus pravi:

tko je blo ja ... kot se spomnim, smo morali smer nakazovat z roko ... 

Itak, saj žmigovcev ni bilo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja .. pa pozabu sm povedat, da me je v Umagu leta 1980 ustavu milićnik in me napizdu, kaj tam delam z L tablico ... pa sm mu reku, da sem meu relacijsko vožnjo ... se je tok smeju, da me je kr spusti ... in nič težiu :P

p.s.

jaz sem imel L tablico skor 3 mesece :P  (sem meu mau vez, ker je bil moj oče inštruktor) ;)

pred 11 minutami, Joker pravi:

Itak, saj žmigovcev ni bilo...

na elektroniku sem jih mel .. zarad zgoraj navedenega mi jih ni bilo treba odstraniti, ampak z rokcam sem vseen mahu... in tko je pršlo do tega, da se sedaj motoristi pozdraulajo, čeprav ne zavijajo :P 

tko da .. ko z roko pozdraulate se spomnite name, da sm js to izumu :ras: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, maus pravi:

sami starćki ste :ras:

kje je ta kurćeva omladina a posebno omladinke :dry:  ... valda nism sam js tuki :huh: 

 

tko je blo ja ... kot se spomnim, smo morali smer nakazovat z roko ... 

... no sej pol smo tam-tam po letniku - maus, nisi sam:grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, nofla pravi:

... no sej pol smo tam-tam po letniku - maus, nisi sam:grupni:

po sliki sodeč si zlo blond :P

letnik sm 1964 :huh:

A kategorijo naredu 18.6.1980 ... si blizu ;)

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, maus pravi:

po sliki sodeč si zlo blond :P

letnik sm 1964 :huh:

A kategorijo naredu 18.6.1980 ... si blizu ;)

 

Itak d :blush: ravno kako leto mlajši ...:friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, nofla pravi:

Itak d :blush: ravno kako leto mlajši ...:friend1:

a veš, da sem včasih prav veseu , če kam pridem, da je kakšn starejši od mene :jezik: 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, maus pravi:

a veš, da sem včasih prav veseu , če kam pridem, da je kakšn starejši od mene :jezik: 

Pol ti svetujem,da kdaj greš na kavo v dom upokojencev...

P.s

Poceni kavica...

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!