Skoči na vsebino

Izlet članov MS na Veliki Zvon (Grossglockner)


Snečer

Veliki Klek (Grossglockner)  

87 članov je glasovalo

  1. 1. Ali se bom udeležil desanta MS na Veliki Klek?

    • Komaj čakam, ni druge
      45
    • Niti pod razno
      24
    • Kaj je to?
      18


Priporočene objave

11 minutes ago, sesir said:

Prvi izlet častila Snecijeva firma...vem,da sposoben dečko ampak misliš,da že ve strošek na motor?

Ne zanima me strošek mojega motorja, ampak okvirna cena celega izleta, s spanjem, hrano, cestninami skupaj. Sam nimam izkušenj s tistimi kraji ali tako dolgimi izleti, in nekdo ki jih mogoče ima, si lahko ustvari nek približen budget še preden gre na takšen izlet. In to me zanima. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Rubuz pravi:

Ne zanima me strošek mojega motorja, ampak okvirna cena celega izleta, s spanjem, hrano, cestninami skupaj. Sam nimam izkušenj s tistimi kraji ali tako dolgimi izleti, in nekdo ki jih mogoče ima, si lahko ustvari nek približen budget še preden gre na takšen izlet. In to me zanima. 

bencin in cestnine (prelazi, ki so plačljivi) = 140 EUR, če računaš porabo 4,5l/100 (več v hribih ni) in okoli 2000km

spanje: 3-4 spanje, če si z nekom v sobi, je to po glavi kakšnih 20-30 na noč = recimo 120 EUR (lahko pa kampiraš, ni hudo ceneje)

prehrana: gostilna, trgovina, nahrbtnih, od tebe odvisno, recimo 15 na dan

260+hrana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Tex pravi:

Sesir, tak, mimogrede, v cem je tvoj doprinos v tej (in drugih) temi? A si ponosen nase? V nepopisno pomoc si vsem.. 

Tokrat sem! Saj je posledica mojih bedarij pripeljela,do konkretnih zapisov,haha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, sesir pravi:

Tokrat sem! Saj je posledica mojih bedarij pripeljela,do konkretnih zapisov,haha

Malo se boš pa vseeno moral umirit, ne glede na status, namesto da si prcal, bi lahko sam iz bogatih izkušenj podal izračun dnevne porabe na izletih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Tex pravi:

Sesir, tak, mimogrede, v cem je tvoj doprinos v tej (in drugih) temi? A si ponosen nase? V nepopisno pomoc si vsem.. 

Odlično vprašanje. Je še ene par podobnih Trolov zelo aktivnih non stop na temule forumu...

Daj postavi ta topic v temo "O motosvetu - Pripombe in predlogi", pa bo morda tam padel kakšen konstruktiven odgovor...???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

bencin in cestnine (prelazi, ki so plačljivi) = 140 EUR, če računaš porabo 4,5l/100 (več v hribih ni) in okoli 2000km

spanje: 3-4 spanje, če si z nekom v sobi, je to po glavi kakšnih 20-30 na noč = recimo 120 EUR (lahko pa kampiraš, ni hudo ceneje)

prehrana: gostilna, trgovina, nahrbtnih, od tebe odvisno, recimo 15 na dan

260+hrana

ma cca 400 € bo meu kr dost, pa še veseu bo, k bo neki dam prinesu ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Marko P. pravi:

Jaz si vedno računam strošek 100€ na dan, pa ni važno kam grem.

Na jugu malo več poješ (se nažiraš z vrhunskimi čevapi, odojkom, jagenjčkom), popiješ in imaš zjutraj glavobol, na severu pa ješ čez dan kaj iz trgovine, po večerji si pa utrujen in greš takoj spat. Pa se zgliha! :)

že vidim iz podpisa zakaj je 100 na dan :) 

na jugu se da za 50 na dan zagotovo

20 spanje, 20 bencin, 10 v usta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

že vidim iz podpisa zakaj je 100 na dan :) 

na jugu se da za 50 na dan zagotovo

20 spanje, 20 bencin, 10 v usta

sj se da ... ampak res ne spim po slami, sam da bi kj pršparu ... pol bolj da ne grem nikamor ...

bo kr povprečje 100 € na dan ... itak ostanek domov prineseš in ga za kaj drugega ponucaš .. gre za oceno + mal rezerve ...

če ne pa kreditna kartica, pa  plačaš naslednji mesec ;)

 

pred 1 minuto, Marko P. pravi:

grlo si pozabil...:lol1:

a globoko :huh: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če butneš do 400km na dan je to 20 eur za benz od oka

za 20 eur na noč najdeš spanje na jugu, pa to ni na slami :)

za 10 pa tudi najdeš hrano,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

če butneš do 400km na dan je to 20 eur za benz od oka ... pr men je vsaj 30 € pri res zmerni porabi 5,5 l/100 ker še čike kupm :P 

za 20 eur na noč najdeš spanje na jugu, pa to ni na slami :) ... ni več tko pocen ... se kr giblje okoli 25 €/dan (odvisno če je z zajtrkom)

za 10 pa tudi najdeš hrano, ... js jem 3 x na dan .. če ni zajtrka že všetega v ceno prenočišča

beri boldano ... pa bože nedaj za cajce moraš met tut kj na rezervi, kar je seveda v ceni 100 € na dan ... seveda na približno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snecer pravi:

mogoče čelada ni ok? 

Čelada je super. Sam višinsko sonce je močno.t108032.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Snecer pravi:

lepo te je spajtlalo :) mogoče čelada ni ok? 

Ravno ta je problem! Ko te enkrat fajn zapeče(tega se običajno sploh ne zaveš) si na glavo povezneš čelado in vso razbeljeno tikvo lepo zavaruješ pred ohlajanjem in rezultat so še mnogo hujše opekline!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Quest a si me moral spomnit ... :(
Hude opekline so bile posledica celodnevnega prečenja Stola, brez pokrivala, sredi lepega sončnega dne v juniju. Ponoči sem pa videl hudiča ... cedilo se mi je iz glave, žena je rekla, da se mi je med spanjem bledlo. Naslednjega dne se ne spomnim veliko. Cel dan me je obkladala z mokrimi obkladki in nekimi zelišči. Fotka je nastala tretjega dne zvečer.
Zelo je bolelo. Tega se spomnim zelo dobro.

Dsc_1002_modyfied.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Quest pravi:

Še tole. Kdor je bos po glav naj nikar ne pozabi kape za na take vrhove.

IMG_20180601_164248239.thumb.jpg.192d29733a74d074ef7be17eee342615.jpg

In ne nisem umazan.Sam levim se po Großglocknerju in lepem vremenu tam gor.t1944.gif

mi je znano :(

tut na poroke naj tak ne hodi, oziroma brez kape :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 27. 5. 2018 ob 21:05, Snecer pravi:

V Šmohorju (Hermagor) je nov "Amzs" in sicer tukaj, ki je odprt v soboto.

Mi smo šli prvo starega pogledat, da smo lahko videli razliko :) 

https://goo.gl/maps/fEwjCYvHXmB2

Tourenticket stane 33 EUR, to so 3 dnevne karte za Gerlos, GG in Nockalm, veljavnost pa je 2 leti.

Se plača, sicer pridejo 44,5 EUR.

Za prihranek si lahko ogledaš še jez pri Malti, ki stane 11 EUR, pol eura pa podariš za svizce.

Čez 14 dni se spravljamo malo po Avstriji, pa me zanima tale "tourenticket".

A to ga lahko kupiš na katerikoli "cestnini", (recimo greš na Nockalm, pa jim tam, kjer kasirajo prelaz rečeš, da bi vzel tega za tri prelaze), ali se to kupi kje drugje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Marko P. pravi:

Čez 14 dni se spravljamo malo po Avstriji, pa me zanima tale "tourenticket".

A to ga lahko kupiš na katerikoli "cestnini", (recimo greš na Nockalm, pa jim tam, kjer kasirajo prelaz rečeš, da bi vzel tega za tri prelaze), ali se to kupi kje drugje?

kot je povedal kolega pred mano, kupiš jo lahko na kateremkoli oamtc... 

mi smo jo v Šmohoru/Hermagor

se splača in ob poti je... delajo tudi ob sobotah

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Gonca pravi:

ÖAMTC Stützpunkt Hermagor, tu smo kupili karte.

https://goo.gl/maps/bCebuNvj64H2

ÖAMTC je avstrijski AMZS, tu si kupiš tourenticket. Karte moraš kupiti prej, na prelazu je prekasno.

Čudno. Jaz sem jo predlani kupil na cestninski postaji za Gerlos...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Joker pravi:

Čudno. Jaz sem jo predlani kupil na cestninski postaji za Gerlos...

Sem še enkrat pogledal: da, Tourticket se da dobiti tudi na vseh kassah, ampak je cena tam 37 EUR.

V "predprodaji" pri Oamtc centrih pa je cena 33 EUR in ker je zadeva ob poti, ni dileme.

https://www.grossglockner.at/gg/de/preiseoeffnungszeiten

Citiraj

8) Vorzugs-Tourenticket beinhaltet je ein Tagesticket Großglockner, Gerlos- und Nockalmstraße und berechtigt zum Bezug einer preisreduzierten Karte zum Preis von EUR 7,50 (anstatt 10,50) für die Villacher Alpenstraße. Erhältlich zum Preis von EUR 37,00 an den Kassenstellen der einzelnen Straßen und im Vorverkauf zum Preis von EUR 33,00 bei den ÖAMTC-, ARBÖ- und ADAC-Geschäftsstellen. 

Evo tu je v nemščini vse pojasnjeno :) v "preprodaji", torej ceneje, je na Oamtc, Arbo in Adac izpostavah, na kasah pa je polna cena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!