Skoči na vsebino

Izlet članov MS na Veliki Zvon (Grossglockner)


Snečer

Veliki Klek (Grossglockner)  

87 članov je glasovalo

  1. 1. Ali se bom udeležil desanta MS na Veliki Klek?

    • Komaj čakam, ni druge
      45
    • Niti pod razno
      24
    • Kaj je to?
      18


Priporočene objave

Se je enemu našemu forumskemu kolegu tule pred kratkim zapisalo " ....večina jih sploh ne zna vozit v koloni !.."  

Ni nobenega razloga za take strahove, ni to neka huda znanost. Še jaz, ki sem bolj na izi, sem se že vozil v skupinah z več kot 30 udeleženci, pa smo vsi prišli na cilj in nazaj. In to ne ravno po polžje.  Pa so bili zraven tudi taki s 600.000+ km na ornk strojih. Očitno noben ni imel potrebe, da bi se po nepotrebnem frajerisal...

@Snecer je natančen, sistematičen, razsoden... Sigurno bo dobro tole furo zorganiziral...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kmet2 pravi:

Jess na šihtu do 15h ,šele potem štart.

dj zgin že 1x, ker jst komi čakam prve objave. Ko boš šel mim Selesa mi pa pomahej, bom na servisu.

Na GG grem, itak, ampak za 2 dni, ker mene bolj zanimajo potem večerni dogodki, pa vse kar ma več kot 35% alkohola :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Tex said:

Lahko tudi doma treniraš .. tako vadi: " Ein Kaffee für alle, bitte. Ich bezahle alles, weil ich neu bin! "

Kavo mi pa nikoli ni blo problem naročit, ne v nemščini (in ne, nism rabla translate za tale tvoj hec, je gimnazija zadost uspešna), ne v kakšenm drugem jeziku, tudi južnejšem. Ne skrbi, žejni ne bomo ;) 

 

2 minutes ago, Borutt said:

Severozahodni del kokoške. Sem večkrat tam. In pri sosedih. Obeh. 

Če koga zanima, me lahko kontaktira. 

Zrihtam servis pa te pocukam. Hvala! 

 

1 minute ago, izibajker said:

Se je enemu našemu forumskemu kolegu tule pred kratkim zapisalo " ....večina jih sploh ne zna vozit v koloni !.."  

Ni nobenega razloga za take strahove, ni to neka huda znanost. Še jaz, ki sem bolj na izi, sem se že vozil v skupinah z več kot 30 udeleženci, pa smo vsi prišli na cilj in nazaj. In to ne ravno po polžje.  Pa so bili zraven tudi taki s 600.000+ km na ornk strojih. Očitno noben ni imel potrebe, da bi se po nepotrebnem frajerisal...

@Snecer je natančen, sistematičen, razsoden... Sigurno bo dobro tole furo zorganiziral...

Zato pa z veseljem pozdravljam tole skupinsko organizacijo. @Snecer, če rabiš kakšno pomoč glede same organizacije, sporoči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo dvodnevna tura in bo datum pravi (junija) potem sem zraven. Se mi zdi skor boljše, da se tam nekje prespi in potem lepo naslednji dan nazaj. Zvečer s kakšno dobro kapljico nazdravmo in kako "pametno" rečemo. :drunk: 

 

 

Popravljeno . Popravil JamesTheMan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, izibajker pravi:

Se je enemu našemu forumskemu kolegu tule pred kratkim zapisalo " ....večina jih sploh ne zna vozit v koloni !.."  

Ni nobenega razloga za take strahove, ni to neka huda znanost. Še jaz, ki sem bolj na izi, sem se že vozil v skupinah z več kot 30 udeleženci, pa smo vsi prišli na cilj in nazaj. In to ne ravno po polžje. 

sj ni noben problem vozit v skupini, če so vsi kokr tolk pametni ... vozil sem kar nekajdnevnih furc s po 300+ udeleženci in ni tako preprosto ampak po ravnem še gre.

Serpentine so pa lahko jeba, če je preveč natlačena skupina brez dovolj dolge varnostne razdalje, saj v taki skupini lahko kdo zajebe in ostali morajo v ovinku naglo ustavljat. Sem že videl skupinske padce na serpentinah. Saj gre v večini primerov za položene motorje brez večje škode, je pa problem za nas tamale stati v skoraj pokončnem klancu in v ovinku.

To ni replika tebi, temveč samo kaj sem jaz že doživel na teh skupinskih vožnjah preko prelazov in serpentin.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, lucif3rka pravi:

a bo kak predhoden trening serpentin? :bounce:

Ne skrbi, tud jaz jih vozim bolj po češko. :lol1:Lahk en za drugim vozma, da ne boma preveč izstopala. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, izibajker pravi:

Po dinamiki prijav se situacija nevarno približuje točki , da se bo tričetrt (aktivnega) foruma peljalo na to furo :cool:

Verjamem...če bi še vozu mopi,bi si res registriru en maksi in šel poleg še jz saj mislim,da bodo smehi zagotovljeni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, JamesTheMan said:

Ne skrbi, tud jaz jih vozim bolj po češko. :lol1:Lahk en za drugim vozma, da ne boma preveč izstopala. :whistle:

Zakaj mam občutek, da bom jaz spredaj v tej ureditvi :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

...Serpentine so pa lahko jeba, če je preveč natlačena skupina brez dovolj dolge varnostne razdalje, saj v taki skupini lahko kdo zajebe in ostali morajo v ovinku naglo ustavljat. Sem že videl skupinske padce na serpentinah....

Absolutno se strinjam s tem. Lani sem bil v eni skupini, kjer je en (ki je bil dva motorja pred mano) položil motor v serpentini navzdol... Ampak ni nihče drug padel, pa tudi njemu ni bilo hudega...

Potem, v nadaljevanju vožnje (sem vozil nekaj časa prav za njim) je bil pa možak precej nesiguren, se je točno videlo, kako ga je bilo vsakega ovinka strah... Če zdaj razmišljam za nazaj, najbolje zanj bi bilo, če bi se takoj takrat sparkiral za kakšno uro, da stres mine...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, izibajker pravi:

Absolutno se strinjam s tem. Lani sem bil v eni skupini, kjer je en (ki je bil dva motorja pred mano) položil motor v serpentini navzdol...

ma navzdol še gre ... jeba je navzgor ;)

pol pa še kakšn avtodom nasprot (teli vozniki avtodomov so tut ohrouti :mad: ), al pa avtomobili s použki. ali se posebaj radi ustavljajo takoj za ovinkom, ker imajo lep razgled :mad:

 

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Za premikanje predlagam manjše skupine. Bo lažje, hitrejše in varnejše. 

na to sem namigoval :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

ma navzdol še gre ... jeba je navzgor ;)

pol pa še kakšn avtodom nasprot (teli vozniki avtodomov so tut ohrouti :mad: ), al pa avtomobili s použki. ali se posebaj radi ustavljajo takoj za ovinkom, ker imajo lep razgled :mad:

 

na to sem namigoval :P

 

... pa kolesarjev je na tej trasi tudi precej...... potem pa se najdejo še ljubitelji traktorjev. sva enkrat to doživela na poti iz GG proti Zell am See...... ene 100 traktorjev dol po serpentinah v koloni...... :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Borutt said:

Za premikanje predlagam manjše skupine. Bo lažje, hitrejše in varnejše. 

Potem rabimo dva pastirja... se kdo javi?  maus, dami,...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Borutt pravi:

Za premikanje predlagam manjše skupine. Bo lažje, hitrejše in varnejše. 

Dober predlog. Odvisno od končnega števila udeležencev se določi koliko takšnih skupin je potrebno, kljub začetki evforiji mislim, da če bo na koncu za dve manjši skupini bo uspeh. V takem primeru se lahko določi, divjaki naprej, penzionisti zadaj. Na vmesnih točkah se dobimo, ali pa kr na cilju. Zakaj bi eni bremzali druge. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Borutt pravi:

Za premikanje predlagam manjše skupine. Bo lažje, hitrejše in varnejše. 

Pa da se poslihtajo po motorjih hitrejsi, pocasnejsi. Pa bodo vsi uzivali. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, skalar36 said:

Mene še to zanima, al je treba vodiču 99% nparej plačat ostalo pa na GG. Pa cviček in babe mormo tud zarven prnest?

si falu temo... zvonko je v drugi temi...:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, XTR pravi:

Potem rabimo dva pastirja... se kdo javi?  maus, dami,...?

js ne grem :P

snečija bom zvabu u paklenico (spet) ampak tokrat v enosobno sobo z eno posteljo :panic:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, dr.looney pravi:

..... no kdor brez navigacije ne zna na GG , četudi je prvič ....... potem naj doma za pecjo sedi al pa potuje po svetu z agencijo.....:)

Jz ne znam , zato imam navigacijo , pa sem bil že 2x gor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Jz ne znam , zato imam navigacijo , pa sem bil že 2x gor :)

ti si tok velik, da vstaneš in ga vidiš ... mi tamali mamo pa problem :huh: 

p.s.

mi smo šli preko ... pa u Nemčijo ... do Orlovega gnezda ... pa drug dan nazaj ;)

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

js ne grem :P

snečija bom zvabu u paklenico (spet) ampak tokrat v enosobno sobo z eno posteljo :panic:

....najboljš, da gresta z enim motorjem ( se prišpara ):blush::ras: :D:D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, izibajker pravi:

Se je enemu našemu forumskemu kolegu tule pred kratkim zapisalo " ....večina jih sploh ne zna vozit v koloni !.."  

Ni nobenega razloga za take strahove, ni to neka huda znanost. Še jaz, ki sem bolj na izi, sem se že vozil v skupinah z več kot 30 udeleženci, pa smo vsi prišli na cilj in nazaj. In to ne ravno po polžje.  Pa so bili zraven tudi taki s 600.000+ km na ornk strojih. Očitno noben ni imel potrebe, da bi se po nepotrebnem frajerisal...

@Snecer je natančen, sistematičen, razsoden... Sigurno bo dobro tole furo zorganiziral...

No sej ni potrebe po moraliziranju , in je huda znanost , nisem ravno začetnik in sem sem z motosvetovci v koloni kar nekaj prevozil , tak da, prvo te iz vseh vetrov skupaj zberi , potem pojdi z njimi v koloni , potem pa pametuj o znanosti .......pa pvej drugič direkt , ni potrebe po ovinkarjenju , je en reku ,sem bolj za direkt , kapiš ?

pred eno uro, DAMI34 pravi:

dj zgin že 1x, ker jst komi čakam prve objave. Ko boš šel mim Selesa mi pa pomahej, bom na servisu.

Na GG grem, itak, ampak za 2 dni, ker mene bolj zanimajo potem večerni dogodki, pa vse kar ma več kot 35% alkohola :D

 

No jaz nisem ravno navigator , kot ti  ,ampak veš v kateri konec je Seleš in kam potujem jaz ...tranzit!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!