Skoči na vsebino

Izlet članov MS na Veliki Zvon (Grossglockner)


Snečer

Veliki Klek (Grossglockner)  

87 članov je glasovalo

  1. 1. Ali se bom udeležil desanta MS na Veliki Klek?

    • Komaj čakam, ni druge
      45
    • Niti pod razno
      24
    • Kaj je to?
      18


Priporočene objave

pred 52 minutami, Kmet2 pravi:

No sej ni potrebe po moraliziranju , in je huda znanost , nisem ravno začetnik in sem sem z motosvetovci v koloni kar nekaj prevozil , tak da, prvo te iz vseh vetrov skupaj zberi , potem pojdi z njimi v koloni , potem pa pametuj o znanosti .......pa pvej drugič direkt , ni potrebe po ovinkarjenju , je en reku ,sem bolj za direkt , kapiš ?

Saj ni potrebe po moraliziranju. OK, podal si svoje mnenje, da se noben ne zna vozit v koloni. Imaš vso pravico, da tako misliš, iz svojih izkušenj. Jaz sem pa podal svoje mnenje iz svojih izkušenj. Saj smo že tudi drugi nekaj prevozili, pa tudi v družbah, skupinah...

Je bila pa replika indirektna, ker je bil odgovor namenjen (potencialnim) udeležencem fure, ki jo @Snecer organizira. Da se ne bodo že vnaprej ustrašili prijav ker "kao ne bi znali vozit v skupini".

Pa srečno pot v Iran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Snecer pravi:
 
 
 
2 dnevni izlet z opcijo, da vzhodna skupina gre domov po drugi trasi :) (ne velja za pastirja).
Seveda je možno še kaj dodati, izvzeti, a nekje je treba potegniti črto in to je to.
 
@lucif3rka bo poskrbela za socialni del po koncu dneva (najbrž bomo sedeli v parku ob Zell am See in gledali Luno)
 
datoteke v priponki
1. dan udobnih, 261km
2. dan nazaj 260km, vzhod opcija 348km
 
zahtevnost 2/5
 
akano1.thumb.jpg.0ed75ea73e2611ea440fc0b5fee84715.jpg

VK-GG 2dnevna KML.kml

VK-GG 2dnevna.gdb

pejte do 

https://www.potepuh.si/orlovo-gnezdo-berchtesgaden-kraljevo-jezero

čist kulturno se do ke pride .... pa drug dan nazaj po podobni poti kot jo je snecker napisu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Snecer said:
...
 
@lucif3rka bo poskrbela za socialni del po koncu dneva (najbrž bomo sedeli v parku ob Zell am See in gledali Luno)
 
...

Vsaj neki k poznam :cool: Bla tri mesce nazaj v Zell am See, bomo že našli kaj za počet :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Snecer pravi:
 
........vzhodna skupina gre domov po drugi trasi :) 
 

Kaj pa mi iz jugovzhoda? Če ima severovzhodna skupina lahko svojo traso, potem mi tudi zahtevamo še eno svojo traso za domov....drugače ne gremo nikamor :P

Popravljeno . Popravil skalaprava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, skalaprava pravi:

Kaj pa mi iz jugovzhoda? Če ima severovzhodna skupina lahko svojo traso, potem mi tudi zahtevamo še eno svojo traso za domov....drugače ne gremo nikamor :P

dejansko ste na boljšem, ker si lahko izbirate med obema :) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa je ok prenočiše bilo na koncu spusta iz GG v kraju Fusch. Lastnik je sam biker in zelo ustrežljiv.

IMG_1891.thumb.JPG.94e16d9a55bc146568b436fddf23ba66.JPG

Kot vidite, so že pripravljeni tudi na goste z nejaposkimi motocikli, da jih vržejo na prikolico :kva2:

Popravljeno . Popravil skalaprava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, skalaprava pravi:

Drugače pa je ok prenočiše bilo na koncu spusta iz GG v kraju Fusch. Lastnik je sam biker in zelo ustrežljiv.

IMG_1891.thumb.JPG.94e16d9a55bc146568b436fddf23ba66.JPG

Kot vidite, so že pripravljeni tudi na goste z nejaposkimi motocikli, da jih vržejo na prikolico :kva2:

sem pogledal, imajo primeren prostor za nas in so že navajeni skupin :)

sicer pa trenutno ne sprejemajo rezervacij

 

23101007.jpg

23134165.jpg.9acddee96a64b7ee3511924a3e1623e4.jpg

kapacitete bi bile

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, skalaprava pravi:

Ni potrebe, bikini bike wash bo čisto ok ;)

Vedno bolj mi žal,da ne grem poleg...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

kaj te ovira, da se ne moreš na LTju peljat zadaj?

Prej bi še ninjo vžgal in registriru kot komurkoli zadaj sedel! Bikini wash vleče...tuk pa tud ne...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, maus pravi:

sj ni noben problem vozit v skupini, če so vsi kokr tolk pametni ... vozil sem kar nekajdnevnih furc s po 300+ udeleženci in ni tako preprosto ampak po ravnem še gre.

Serpentine so pa lahko jeba, če je preveč natlačena skupina brez dovolj dolge varnostne razdalje, saj v taki skupini lahko kdo zajebe in ostali morajo v ovinku naglo ustavljat. Sem že videl skupinske padce na serpentinah. Saj gre v večini primerov za položene motorje brez večje škode, je pa problem za nas tamale stati v skoraj pokončnem klancu in v ovinku.

To ni replika tebi, temveč samo kaj sem jaz že doživel na teh skupinskih vožnjah preko prelazov in serpentin.

 

pa sj, zato ta hitri spizdijo, ostali klobasajo, dobijo se pa na vrhu. Itak ni druge poti. V dolini pa kot račke ko je 50 se gre 50, ko je 70 se gre 70, stroga formacija in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Borutt pravi:

Za premikanje predlagam manjše skupine. Bo lažje, hitrejše in varnejše. 

točno tako, Sneci določi datum, primorci itak šwignemo čez Udine (Videm po naše) dobimo se ob neki uri na vznožju, potem pa naprej.

Smiselno je organizirat par grup, ker nekaterim, ki nimajo potrpelnja se bo itak utrgal film, nam iz primorske je nesmisel riniti na kranjsko. Če se dobimo kot sem rekel, lahko še vedno odvozimo GG, pa preko do Kapruna, pa tam prespat, če smo pa hitri dodamo še slap Krimml. Naslednji dan pa vsi skupaj lagano preko Obertauerna na Mlatatal in domov.

pred 6 urami, JamesTheMan pravi:

A za svizce lovit je predviden poseben postanek? 

Povezana slika

js sm bil močno razočaran nad GGjem, edini kurčew Swizec, ki se mi je prikazal je bil tale: 995469_526639514072272_2035225345_n.thumb.jpg.13fc08fc2ddb8eec084700df160cc30e.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, XTR pravi:

Potem rabimo dva pastirja... se kdo javi?  maus, dami,...?

itak, smo že prijavljeni. :P

pred 6 urami, skalar36 pravi:

Mene še to zanima, al je treba vodiču 99% nparej plačat ostalo pa na GG. Pa cviček in babe mormo tud zarven prnest?

jah vodiči majo podobno maržo in način kot Zvonko Šerugov :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Snecer pravi:
 
 
 
2 dnevni izlet z opcijo, da vzhodna skupina gre domov po drugi trasi :) (ne velja za pastirja).
Seveda je možno še kaj dodati, izvzeti, a nekje je treba potegniti črto in to je to.
 
@lucif3rka bo poskrbela za socialni del po koncu dneva (najbrž bomo sedeli v parku ob Zell am See in gledali Luno)
 
datoteke v priponki
1. dan udobnih, 261km
2. dan nazaj 260km, vzhod opcija 348km
 
zahtevnost 2/5
 
akano1.thumb.jpg.0ed75ea73e2611ea440fc0b5fee84715.jpg

VK-GG 2dnevna KML.kml

VK-GG 2dnevna.gdb

ena pripomba, Zell am see je drag ko 100 mater, pa nič kaj za videti, pa same ninđe, del mesta vse arabsko, hrana no 50€ za šnicl...jaz ga ne maram., bi raje Kaprun zastavil.

Pa še ena pripomba, GG bi napadael z južne strani, dobili bi se ob vznožju. Potem pa vsi skupaj juhej. Zakaj, da smo zvečer v Kaprunu in Krimml vrežemo dol isti dan al pa naslednji dan. Potem pa ostane še Maltatal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, DAMI34 said:

itak, smo že prijavljeni. :P

jah vodiči majo podobno maržo in način kot Zvonko Šerugov :P

 

Babeeeeeeeeeeeeeee

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, DAMI34 pravi:

ena pripomba, Zell am see je drag ko 100 mater, pa nič kaj za videti, pa same ninđe, del mesta vse arabsko, hrana no 50€ za šnicl...jaz ga ne maram., bi raje Kaprun zastavil.

Pa še ena pripomba, GG bi napadael z južne strani, dobili bi se ob vznožju. Potem pa vsi skupaj juhej. Zakaj, da smo zvečer v Kaprunu in Krimml vrežemo dol isti dan al pa naslednji dan. Potem pa ostane še Maltatal.

socialni del ima @lucif3rka 

prvi dan se zaključuje na pumpi Shell, nasprot lidla in mcdonaldsa, pol pa vsak do svojih nastanitev

GG se napade iz južne strani

drugi dan je obertauern, nockaml in nazaj

krimml in malta nista v planu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, Snecer said:

socialni del ima @lucif3rka 

prvi dan se zaključuje na pumpi Shell, nasprot lidla in mcdonaldsa, pol pa vsak do svojih nastanitev

GG se napade iz južne strani

drugi dan je obertauern, nockaml in nazaj

krimml in malta nista v planu

Ce ti zorganizeras turo, bom js nastanitev za use. Tok cajta si bom pa ze uzel. :) 

Sam okviren budget rabm.. ker se mi tud sanja ne kok je ok cena na noc v teh krajih.

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, ukica pravi:

Ce ti zorganizeras turo, bom js nastanitev za use. Tok cajta si bom pa ze uzel. :) 

Sam okviren budget rabm.. ker se mi tud sanja ne kok je ok cena na noc v teh krajih.

Bom pastir, ni problema, traso poznam.

Okviren budget, če je apartma, je verjetno do 20 eur po osebi, malo več po glavi dvoposteljna.

Ampak to je najbolje naredit teden dni pred odhodom, ko bodo znane številke itd. a ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

ena pripomba, Zell am see je drag ko 100 mater, pa nič kaj za videti, pa same ninđe, del mesta vse arabsko, hrana no 50€ za šnicl...jaz ga ne maram., bi raje Kaprun zastavil.

Pa še ena pripomba, GG bi napadael z južne strani, dobili bi se ob vznožju. Potem pa vsi skupaj juhej. Zakaj, da smo zvečer v Kaprunu in Krimml vrežemo dol isti dan al pa naslednji dan. Potem pa ostane še Maltatal.

tudi v Kaprunu sm jaz narajmau same ninđe:ninja:

@Snecer a to planiraš med tednom,ali sob-ned?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, ciciban said:

Uf... Js sem 7 strani v zaostanku... če vozite tak kot tipkate, pol smo lahka do treh doma.

Jah, moraš tako kot mi, izredni dopust vzeti in lepo sproti spremljati.. :P

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!