Skoči na vsebino

MASH retro motorna kolesa


Cepin

Priporočene objave

Pozdravljeni, 

ima kdo izkušnje MASH motornimi kolesi ali imamo v Sloveniji zastopnika za to znamko? Hvala

mash-dirt-track-50cc.jpg

Popravljeno . Popravil Cepin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbliže v Italiji to je 40 Km od Nove Gorice ali pa Austriji.Malo sem pobrskal nikoli slišal za to marko motorjev.Zanimivo najcenejši 50cc 1990Eur ,ta na tvoji sliki pa 

CAFE RACER 125cc

Prezzo IVA incl. F.F. € 2.990,00

EURO 4 - Electric Fuel Injection - EBD

Motore:
- Monocilindrico 4T , monoalbero
- Cilindrata: 124 cc
- Accensione: elettronica
- Avviamento: elettrico
- Raffreddamento: aria
- Potenza max: 11,6cv a 8750 gg/min
- Alimentazione: iniezione elettronica DELPH

DRAG CENTER S.r.l.
Via Nazionale, 56 – 33040 PRADAMANO (UD)
Tel. 0432 671898 – Fax. 0432 671726
Mail: dragcenter@libero.it
-------------------------
Philipp WHEIS FAHRZEUGHANDEL
AUSTRIA
Philipp WEIHS
Haberlandtgasse 72
1220 WIEN
office@monkeyking.at
Mash-motors.at
Phone : 0043 699 18903792

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Ni panike, samo nej mi šenka kdo mal začetnega kapitala, Mash, Brixton.... Pa še par jih je, lahko tudi direkt od kitajcev uvažam, da bo cena še nižja, lahko skoraj neprofitno. 

Če zadanem eurojackpot, pa obljubim da odprem poslovalnico. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Kupil rabljenega iz Italje, pri nakupu nisem bil pozoren mislil sem da kupujem letnik 2017, dejansko pa je modelno leto 2015 ki je bil prvič registriran 2017.

Ampak je očitno dosti stal v garaži, z 7800km. (in močno dvomim v servise glede na suhost verige) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da sem premalo hvalil motor, moram ga bolj opevat da se bojo vsaj kritike usule da bi tema malo bolj zaživela :D 

To je tanajboljši motor za počasne motoriste.

Ampak resno gledano bi se kaj takega lahko bolj publiciralo za take bolj vikend motoriste, večinoma so bili navdušeni nad obliko in višino sedeža nemotristi in ..... penziči (ni drugega boljšega opisa), tisti ki so kdaj tomose pa jawe vlekli sabo ;) .

Morda bi s takšnimi bolj v enostavnimi motorji prej povečali število motoristov v Sloveniji kot pa s fensy šmensi mašinami, potovalni so super ampak dragi, enduro so super ampak samo za določeno nišo, športni... tudi niso glih za povprečnega začetnika, taka poprdala so bolj za širšo uporabo in nezahtevne uporabnike. 

v UK, pa Italiji, pa še kje verjetno je kar nekaj tega, kjer so motorji v kategoriji A2, zelo razširjeni, pa ne zato ker ljudje nebi imeli dovolj financ, ampak ker za 90% tedenskih voženj je 35kW dovolj (ta jih ima dejansko samo 20kW).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, bajkr88 pravi:

Na yutubu poslusam zvok in se mi sliš da kleplje kot yamahca sr125 😁

Kok je pa kj udoben napram njej?

Zvok je prau lep, ga bom posnel ob priliki, lepo borbota. 

Verjetno je performans primerljiv s staro SR 250. Zaradi ekologije ima samo 20kW, ampak sedež je biatveno večji od 125ke. Na Srju praktično sedim na "sedežu za sopotnika". 

Se bom potrudil narest bolj obširno analizo ob priliki. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem se moral prav prijavit, se je le še nekdo ojunačil... in kupil Francoskega

Kitajca😁. In ma podobne "probleme". Res je, en mal si "mem pihnu", letnik 15 zna kar nekaj živcev popit... Jaz sem ga kupil v Motohitu, tudi italijanskega in muke mučil, da sem prišel domov. Prva stvar, ki je za preverit, je TPS senzor, pri meni je bil totalno razštelan. Druga stvar je pa elektronika, ta bi morala biti verzija 3, ponavadi je gor označeno, ker naj bi to menjali v okviru garancije, ker motorji so imeli kar probleme, so zlo slabo vžigali...

Ecu so mi že Taljani zamenjali, TPS sem ponastavil in od takrat navozil cca 10000km brez enega problema, edino, dokler se čisto ne ogreje, rad v križišču kar ugasne. Najdaljša tura... Stelvio- Gavia v dveh dneh, motorček presenetljivo udoben. Pa vedeti da bo z deli bolj težka.

Teli Poljaki majo kar nekaj delov, pa relativno poceni so

https://www.motor-x.com/czesci-motocyklowe/romet,classic-3

tps-mash-400-541daf7.jpg

80d7ac1a-d652-4f...81b6599-541dd25.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, nabodila sicer že imam ena od "generičnega" xy 400. ECU so že menjali, ne vem katera verzija je ampak imam še celo račun in potrdilo i menjavi. 

Najprej sem gledal enega 250cc letnik 2020, ma pol tisti taljan ni bil neki odziven pa sem videl tega 400.

Ampak glede na to kolko so zadušeni zaradi ekologije mislim da je sedaj 400 primerljiv s starim suzukiji 250 ki so imeli dobrih 20konjev.

Sumim še kakšen kontak pri ključu ali varovalkah da včasih ob zagonu resetira kot da sem ravnokar obrnil ključ. 

Ko vse poštelam mislim da bom užival v vožnji bolj kot z er5ko. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gugl translejt iz francoščine🤣 (škoda da tega foruma ni več, je kar ugasnil)

Aja, kurbl, mislim da je zelo malo junakov, ki ga uspe vžgati tako, sam sem se tudi nekaj mučil, pa ni bilo druge kot (skoraj) bližnje srečanje s pišuko...

Mash 400 optimiranje.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, RupertC pravi:

Gugl translejt iz francoščine🤣 (škoda da tega foruma ni več, je kar ugasnil)

Aja, kurbl, mislim da je zelo malo junakov, ki ga uspe vžgati tako, sam sem se tudi nekaj mučil, pa ni bilo druge kot (skoraj) bližnje srečanje s pišuko...

Mash 400 optimiranje.pdf 551.1 kB · 2 downloads

Kurbl je karnekaj... Al me je štrom kaj zezal al kaj... Skakal po kurblu ko bedak... Nič pol 2x skor počasi obrnem pa vžge... Da o tem da v določeni točki čisto kot da bi v beton tiščal kurbl, sem jaz skočil in motor skor potleh kurbl se ni premaknil. 

Moram res tisti senzor pozicije gasa preverit ker sem mislil prvi dan da je bil motor še hladen, danes pa je bil že fajn segret pa se mi zdi 1600obr malo previsok minimum. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, moraš kar okol 1700 obratov imet, res škoda ker unega foruma ni več, je bilo veliko zanimivosti gor, v bistvu vse, kar vem, sem s tam pobral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ecu je taprav, ja. Akumulator- k pridem domov, posredujem link, katerega sem kupil, je kar nekaj močnejši in tudi paše na odrejeno mu mesto.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno podobno na polici... pa je degradirala s časom bolj kot navadne agm.

Bom videl za enkrat ta še dela, je nekje na 60%, čepreživi zmo bo dobra celo poletje. 

Škoda da ta motor res nima nič placa pri nekaterih se lahko vsaj zabaše prvo pomoč in brezrokavnik pod sedež, tukaj ni toliko placa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, RupertC said:

poleti več kot tri mesece nisem premaknil motorja

For fuck sake, dej mi povej, kako ti to znese?!

ko to pisem, ima moja rajngla letos ze 110km. 
Res. Kupim. Usteklenici! Kako ti uspe motor ignorirat 3 mesece?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, smasher said:

Imam eno podobno na polici... pa je degradirala s časom bolj kot navadne agm.

Bom videl za enkrat ta še dela, je nekje na 60%, čepreživi zmo bo dobra celo poletje. 

Škoda da ta motor res nima nič placa pri nekaterih se lahko vsaj zabaše prvo pomoč in brezrokavnik pod sedež, tukaj ni toliko placa.

Intact gel ytx14-bs, je 4 sezone, slabih 50 000km, svoje dlo odpravila z odliko. Konc lanskega leta je zacela pešat. 2.1.’24 je napetost med verglanjem padla na 9,9V. Smeti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kugelschreiber, jaz imam v rezervarju od er5 še isti bencin kot lani za tehnični... pride motor pač nekje 5 po prioritetah... mogoče kmalu ko grejo otroci v šolo bo boljše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, smasher said:

@Kugelschreiber, jaz imam v rezervarju od er5 še isti bencin kot lani za tehnični... pride motor pač nekje 5 po prioritetah... mogoče kmalu ko grejo otroci v šolo bo boljše.

Sori, ni to nc slabsalno. Valda so druzine na prvem mestu. Nekak sm zvel z obcutkim da majo vec al manj vsi forumasi ze odrasle potomce. Al pa jih nimamo. 
 

Ce kawija nc ne vozis, je nujno da si Masha kupil. Love is still alive. :) benz pa le porabi. E5 baje ni najbol obstojna zadeva. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Kugelschreiber pravi:

For fuck sake, dej mi povej, kako ti to znese?!

ko to pisem, ima moja rajngla letos ze 110km. 
Res. Kupim. Usteklenici! Kako ti uspe motor ignorirat 3 mesece?

🤣bajta na novo, pa je koj en kup dela, pa tudi tako  kaj dost več k 10 taužnt km se pa tudi nikol ne stegnem...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!