Skoči na vsebino

Predlogi: Bled, Bohinj, Soča in okolica


dkee46

Priporočene objave

Oj,

za konec meseca imam v planu cca. 2 dnevni izlet po Gorenjski/Goriški in tistem delu Slovenije. Bi pa prosil za dobre nasvete, kje se ustavit, kaj ogledat, katero pot izbrati itd. za vse kateri ste iz tistega konca ali ste tam že bili.

Nekako tako je plan (ni po vrstnem redu, se mi še ni dalo razsortirati, če je kdo od tam in pozna tisto okolico pa ima voljo, bi pa bil zelo vesel..):

 

1. Bled (to je 1. točka, to velja),

2. Bohinj

3. Izvir Soče

4. Velika korita Soče

5. Mala korita Soče

6. Slap Virje

7. Soteska Vintgar

8. Slap Boka

9. Krnsko jezero

10. Mangrtsko sedlo

11. Slap Kozjak

12. Šunikov vodni gaj

13. Trdnjava Kluže

14. Kobarid (kostnica)

15. Dolina Soče

16. Napoleonov most, Kobarid

17. Kobarid

18. Slap Sopota (Tolmin)

19. Pokljuka

20. Slap Peričnik

21. Vrba (domačija Franceta Prešerna, Vrba 2)

22. Koča pri Savici (Ukanc 103) + peš do Slapa Savice

23. Jalovec

24. Zavetišče pod Špičnikom (koča)

25. Slap Kozjak

26. Kobarid

27. Tolmin

28. Most na soči

29. Idrija

30. Planica

31. Kranjska Gora

32. Jesenice

33. Bohinjsko jezero

34. Kal-koritnica

35. Partizanska bolnica Franja

36. Blejski grad

37. Zelenci, Kranjska Gora

38. Jezero Jasna, Kranjska Gora,

39. Vršič

40. Brezje 17A, Kavbojke - Patrck's Musher Jeans

 

S tem, da za vse predele, znamenitosti niti ne vem ali je možen dostop z motorjem več ali manj blizu, ker v moto opremi mi ravno za nevem koliko KM ni za pešačit. Sem pa časovno omejen, tako, da kvečjemu 2 cela dneva prideta v poštev vse skupaj (+pot iz prekmurja in nazaj). Če bo preveč, bi nekatere destinacije odstranil.

 

Spodaj prilagam na hitro zemljevid, kako bi si naj vrstile točke - od LJ na sever in potem okoli nazaj. Kaj menite?

 

Če ima kdo ne potrebne in komentarje, kateri niso na mesti, se prosim vzdržite. Hvala! :) 

moto-pot-zemljevid.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sam z nindo si ful hitrejsi, ce ne verjames, vprasaj na tem forumu staroste*

on topic:

- zelim pripomnit da kostnica, kljub fašističnemu izvoru, je kul in lepa zadeva

- pa v Idriji si pozabil na obisk rudnika, vzame vsega uro in pol :)

*se opravicujem, vidim da je nindza bivsi motor, s hondo se pa tale izlet res ne bi izsel v enem dnevu

 

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja prva reakcija podobno kot GO_tomi. Odkrito...tudi druga reakcija je podobna. Mojster je v itinerar zmetal skupaj ceste, muzeje, domacije, hribe, koce na visini  2000 mnm+...?

Jalovec...5 ur hoda v popolni gorniski opremi...videl ga boš iz Trente pri Kugyjevem spomeniku. 

Zavetišče pod Špičkom je pod Jalovcem...samo 4 ure hoje. S prostim ocesom se ga ne vidi.

Pokljuka...planota 15 x 25 kilometrov.....kaj tocno....biatlonski center, Medvedove konte, eno izmed 14 še delujocih planin..???? (aprila seveda še ne)

Samo nekaj primerov, ..kaksne nesmisle si zmetal v eno pot. Mogoce ne bi bilo slabo prej poguglat kaksno informacijo o tockah, ki jih zeliš videti/obiskati/opazovati.  Ko boš prefiltriral svoje nacrte, bodo izpadli veliko bolj smiselni in realni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Več kot očitno si je za cilj izbral ta konec Slovenije in na navigaciji vklopil POI in prepisal....Potegnil ruto okrog in to je potem to.

Samo za ogled Bleda z okolico (Vuntgar recimo), Pokljuke (Šport hotel) kot tranzit (čez Gorjuše) do Bohinja z okolico (Savica) ima za en dan.... Pa še na knap bo! S tranferom iz Prekmurja je pa sigurno premalo, oz. se vozit in nič videt.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je v redu izlet, v dveh dnevih si lahko precej ogledaš. Jaz bi to opravil v enem dnevu, če bi izpustil točke z peš hojo. Kaj bi z motoristično opremo lazil po hribih :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj nasvet...

Cez Vrsic po dolini Trente do Bovca,pred Bovcem zavijes desno proti Predilu,trdnjava Kluze in naprej do Strmca in se malo do novega mosta kjer je bil pred leti ogromen plaz in unicil stari most,nato nazaj proti Kobaridu,v Kobaridu ogled kostnice(razgled,ce te ne zanima kultura),muzej 1 svet. vojne,Napoleonov most,motor pustis pri kampu Lazar in gres pes cca 40 min. hoje tja in nazaj do Kozjaka,potem proti Tolminu v Idrskem zavijes desno na Livek in naprej proti Livskim ravnam in gres po Kolovratu proti Tolminu,v Zatolminu gres nekaj dobrega pojest,lahko skocis se v Tolminska korita cca 1 ura hoje in pol pa domov.Moja ideja....sem pa iz okolice Kobarida.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj nasvet.

Po trasi, ki si jo narisal, se pelji po dveh kolesih in uživaj motoristično...

Za oglede vseh točk iz tvojega spiska pa raje vzemi avto. Boš noter zlahka zložil dodatne obleke, šotor, pohodno opremo... Najmanj 5-6 dni boš rabil, če si boš hotel vse (kvalitetno) pogledat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu sem tiste zgornje točke vzel več ali manj nekje s spleta, pa me je zanimalo vaše mnenje kaj se splača, kam iti, kje se ustaviti itd.

 

Sedaj, ko sem dobil še nekaj informacij od vas, lahko lažje sestavim routu, da bo čim bolj optimalna:

  • Brezje 17a, Brezje (Patrck's Musher Jeans) - za pomerit hlače, če sem že v tem koncu.
  • Bled (jezero, grad,..)
  • Bohinj (jezero)
  • Pokljuka (to še nisem prepričan ali ja ali ne.. bi se pa ustavil pri onem Hotel Centru Pokljuka ali kaj je že..  na kavi če drugo ne)
  • Vrba 2,
  • Slap Peričnik (je dostop?)
  • Jezero Jasna?
  • Zelenci, Kranjska Gora
  • Planica, Rateče 164
  • Kal - koritnica (samo vožnja mimo oz. od zunaj ogled)
  • Šunikov vodni gaj, Lepena 9
  • Slap Virje
  • Slap Boka
  • Kobarid - Kostnica (če bo čas, potem ogled na hitro tudi znotraj, če ne pa samo od zunaj)
  • Napoleonov most, Kobarid (oziroma Nadiž, Robišče??)
  • Dolina Soče?
  • Vršič?
  • Izvir Soče (se splača malo sprehodit pa ga iti pogledat?)

Kaj pravite, nekako tako tudi vrstni red (kaj bi dodali, odvzeli, spremenili vrstni red?..). Nasveti? :) 

 

Pa tudi ob enem nasvet, kje in v katerem koncu prespati? kje okrog Rateče ali pa celo kje prej?  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, cb650f pravi:

V bistvu sem tiste zgornje točke vzel več ali manj nekje s spleta, pa me je zanimalo vaše mnenje kaj se splača, kam iti, kje se ustaviti itd.

 

Sedaj, ko sem dobil še nekaj informacij od vas, lahko lažje sestavim routu, da bo čim bolj optimalna:

  • Brezje 17a, Brezje (Patrck's Musher Jeans) - za pomerit hlače, če sem že v tem koncu.
  • Bled (jezero, grad,..)
  • Bohinj (jezero)
  • Pokljuka (to še nisem prepričan ali ja ali ne.. bi se pa ustavil pri onem Hotel Centru Pokljuka ali kaj je že..  na kavi če drugo ne)
  • Vrba 2,
  • Slap Peričnik (je dostop?)
  • Jezero Jasna?
  • Zelenci, Kranjska Gora
  • Planica, Rateče 164
  • Kal - koritnica (samo vožnja mimo oz. od zunaj ogled)
  • Šunikov vodni gaj, Lepena 9
  • Slap Virje
  • Slap Boka
  • Kobarid - Kostnica (če bo čas, potem ogled na hitro tudi znotraj, če ne pa samo od zunaj)
  • Napoleonov most, Kobarid (oziroma Nadiž, Robišče??)
  • Dolina Soče?
  • Vršič?
  • Izvir Soče (se splača malo sprehodit pa ga iti pogledat?)

Kaj pravite, nekako tako tudi vrstni red (kaj bi dodali, odvzeli, spremenili vrstni red?..). Nasveti? :) 

 

Pa tudi ob enem nasvet, kje in v katerem koncu prespati? kje okrog Rateče ali pa celo kje prej?  

fantič, vrstni red ti je čist mim :P

dej no nabav si un papirnat zemljevid :D ker tkole boš ko kaka žabica skakal sem pa tja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, GO_Tomi pravi:

Jst ne bom nč več povedu, k če ne lajkaš, kar sm napisou, pol je očitno bolše, da sm tiho ;)

:( 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, cb650f pravi:

V bistvu sem tiste zgornje točke vzel več ali manj nekje s spleta, pa me je zanimalo vaše mnenje kaj se splača, kam iti, kje se ustaviti itd.

 

Sedaj, ko sem dobil še nekaj informacij od vas, lahko lažje sestavim routu, da bo čim bolj optimalna:

  • Brezje 17a, Brezje (Patrck's Musher Jeans) - za pomerit hlače, če sem že v tem koncu.
  • Bled (jezero, grad,..)
  • Bohinj (jezero)
  • Pokljuka (to še nisem prepričan ali ja ali ne.. bi se pa ustavil pri onem Hotel Centru Pokljuka ali kaj je že..  na kavi če drugo ne)
  • Vrba 2,
  • Slap Peričnik (je dostop?)
  • Jezero Jasna?
  • Zelenci, Kranjska Gora
  • Planica, Rateče 164
  • Kal - koritnica (samo vožnja mimo oz. od zunaj ogled)
  • Šunikov vodni gaj, Lepena 9
  • Slap Virje
  • Slap Boka
  • Kobarid - Kostnica (če bo čas, potem ogled na hitro tudi znotraj, če ne pa samo od zunaj)
  • Napoleonov most, Kobarid (oziroma Nadiž, Robišče??)
  • Dolina Soče?
  • Vršič?
  • Izvir Soče (se splača malo sprehodit pa ga iti pogledat?)

Kaj pravite, nekako tako tudi vrstni red (kaj bi dodali, odvzeli, spremenili vrstni red?..). Nasveti? :) 

 

Pa tudi ob enem nasvet, kje in v katerem koncu prespati? kje okrog Rateče ali pa celo kje prej?  

Do Planice niti ni nek slalom. Vse se da lepo odvozit po vrstnem redu. Iz Bohinja čez Jereko na Pokljuko, pa dol v Gorje (tu ti pomaham) pa čez Kočno na Jesenice pa skok do Vrbe (cca 6 km " v rikverc".). Do Pericnika je 4 km makadama, slap se vidi iz ceste, ampak ... če ne greš do slapu peš ( manj kot 10 minut) so 4 kilometri po makadamu brezveze.

E..od tam naprej si pa metal kraje povsem nelogicno. Mogoce bom rekel prevec...ampak

- ali nas malo preizkušaš

- ali dejansko ne zmoreš ali znaš pogledati en navaden atlas Slovenije, kjer bi ti bilo takoj jasno, kako si sledijo kraji, kako potekajo ceste in njhova kategorizacija, kje se da skrajsati pot..itd. 

Malo me spominjas na enega pripadnika SV, ki so ga sodelavci iz Kranjske vojašnice v vojasnico Cerklje poslali po GLOBUS Slovenije. In je šel.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pot na prvi sliki je kar OK. Do Kranjske Gore ni problem potem Rateče - Italija, mimo Trbiža do Predela, mimo Predelskega jezera - Vršiča ni v načrtu, Strmec, Log pod Mangartom, Kluže potem do Kobarida. Napoleonov most je tam blizu samo, če ga vidiš ali pa ne je vseeno - nič posebnega. Potem bi jaz šel do Tolmina, Most na Soči - Bače pri Modreju in po Baški Grapi do Podbrda ter v Škofjo Loko. Ne bi šel proti Idriji, ker je tam en kup semaforjev in se načakaš na tistem odseku...eno samo gradbišče. Med Podbrrdom in Petrovim Brdom je:  http://brunarica-slap.com/index.php?lng=slo&cnt=7  oz., kje boš jedel boš verjetno sam izbral. 

Lahko greš tudi malo večji krog do Nove Gorice in po Vipavski dolini do LJ...

Popravljeno . Popravil vandrovec
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez Vršič pejdi, pa po dolini Soče se vozi, gor pa dol, med Trento pa Sočo. Ko boš šel osemkrat, boš hotel it še osemkrat ;)
Tko je blo včeraj.

Pa da ne boš mislil, da sem zgornje napisal zajebantsko. To je blo pod resno.

_DSC0034_5_6_tonemapped.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nimam primernega motorja ampak cesta čez Vršič mi ni všeč spljoh. Slaba podlaga (težko rečem asfalt), zlasti na ovinkih, vmes pa deli ravnine, ni nekega ovinkarskega užitka. Raje čez Predil (pazi v tunelu-galeriji, ki je temna ovinkasta in mokra), ko boš šel mimo trdnjave Kluže se ustavi in na sredi mostu čez Koritnico poglej dol (res lep kanjon). Je pa cesta med Bovcem in Gorico  lepa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob ‎18‎.‎4‎.‎2018 ob 16:43, GO_Tomi pravi:

Tako kot ti je @alfie napisal pejdi. Boš mel dovolj.

Kaj sploh sprasujes , tukaj ne bos dobil nobenih koristnih informacij , pojdi na google zemljevid , pa bos vse najdo ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, milan11 said:

Kaj sploh sprasujes , tukaj ne bos dobil nobenih koristnih informacij , pojdi na google zemljevid , pa bos vse najdo ....

Na butasta vprašanja dobiš butaste odgovore tudi na Googlu, če še ne veš.
Sicer pa sem lepo napisal, sam morš prebrat. Če ti pa ne gre, pol ti pa nobeden ne more pomagat.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta pot je ze mimo.. vse lepo odvozeno. hvala vsem, kateri ste pomagali. 

 

je pa tudi TomTom oddelal odlicno nalogo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 potegni do Robidišča, ne samo v Logje. V Logjeh (tako se pravilno sklanja) nimaš kaj videt.
Sicer pa odlično, nimam pripomb ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎04‎.‎05‎.‎2018 ob 8:20, cb650f pravi:

ta pot je ze mimo.. vse lepo odvozeno. hvala vsem, kateri ste pomagali. 

 

je pa tudi TomTom oddelal odlicno nalogo. 

a potopis bo :O

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!