Skoči na vsebino
teuton

Aprilia atlantic 500 okvara - NUJNO

Priporočene objave

teuton    0
teuton

Pozdradravljeni,

Včeraj sem tudi jaz odločil da je čas za otvoritev sezone. Montiram nov akumulator vžge v prvo, se peljem tehničnega ki ga opravim brez problema. Se pripeljem domov in zaslišim glasen ropot (na začetku sem mislim, da sosed brusi ali reže v rezalko kje v bližini) se normalno pripeljem v garažo vgasnem motor takrat ugotovim, da je ta zvok prihajal iz zadnjega dela motorja. Ko še enkrat obrnem ključ, pa ni bilo kontatka. ne prižge se niti ena lučka. Odprem predel pri akumulatorju in vidim, da se mi je začel luščit rele, kot da bi pregorel. (tega sem menjal lani preventivno) Ker ni kontatka predvidevam da je kriv rele, ampak zanima pa me, kaj bi lahko bil ta zvok, ki je prihajal izpod motorja? 

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Zok    1875
Zok

Zaganjac, katerega vklaplja rele.

Nekateri releji imajo tudi podnozje za glavno varovalko.

Ce se imas starega, ga poskusi zamenjati.

Popravljeno . Popravil Zok

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
teuton    0
teuton

Zdravo, zamenjal sem rele raganjalca, napolnil akumulator, preventivno zamenjal varovalke in motor normalno vzge.. upam, da je stvar resen- in  je to to.. na servisu so mi rekli, da je prisla voda v prostor z akumulatorjem in oksidiral rele.. ampak se vedno se mi zdi cudno da rele lahko spusti taksen zvok..

no, upam da bo svar sedaj delovala

Popravljeno . Popravil teuton

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Quest    1868
Quest
pred 12 minutami, teuton pravi:

ampak se vedno se mi zdi cudno da rele lahko spusti taksen zvok..

ČE je rele ostal v kontaktu še med vžganem motorju je vrtel štarter. Od tukaj čudni zvoki. Če vse dela si imel srečo, da ni štarterja uničlo in še kaj za povrh.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se

• Zadnji brskalci   0 članov

Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.