Skoči na vsebino

Registracija kot štirikolesnik in blokada 25km/h


Yucco

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Zadnje leto opažam čedalje več omenjenih mini vozil oziroma vozilc tudi na naših cestah.

Sem malo pobrskal po spletu in naletel na posnetek predelane Fiat Pande :

Mislite da bi bil pri nas problem s homologacijo?

Drugače sem zasledil Ducati FreeDuck

 

Popravljeno . Popravil Yucco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

59 minutes ago, Yucco said:

Mislite da bi bil pri nas problem s homologacijo?

Upam, da je kaj taksnega pri nas nemogoce homologirati.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Zok pravi:

Upam, da je kaj taksnega pri nas nemogoce homologirati.

Že tile “oblečeni mopedi”kateri so sedaj vozni z omejitvijo 45 km/h so prava mora na cesti. 50-70-50-70 omejitve po naši dvopasovnici in taka rajngla zavzame cel vozni pas ter tišči na polno 35/h. Smrdi pa, kot, da bi dihurju rit vohal, aja, Euro 7 imajo:angryrant1:

Popravljeno . Popravil The Lakl
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

37 minutes ago, Yucco said:

Čemu ste tako živčni?

Se enkrat preberi post pred tvojim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je sploh obravnavano takšno vozilo? 25 km/h pomeni, da ne rabiš čelade :) ? Moraš imeti izpit? Brez znanja vožnje je vsak nevaren na cesti, ne glede kako počasen je.

Pri nas je ogromno cest, ki imajo polno črto in se potem ob sedmih zjutraj in treh popoldne (+- pol ure) cela kolona cijazi kak kilometer ali dva ali pa dela prekrške.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot že povedano gre za kvadrocikel oziroma mini štirikolesnik za katerega ne potrebuješ čelade in vozniškega izpita.

Danes zjutraj sem videl Toyota Coms kateri sedaj obratuje tudi v Ljubljani in je blokiran tudi na 25km/h.

Ja, omenjena vozilca oziroma monobili so bolj za ozke ulice in mestne gneče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men všeč ta renault twizy...se predrag ni...no ja...so pa debili in pride najemnina za baterijo 60eu na mesec...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, sesir pravi:

Men všeč ta renault twizy...se predrag ni...no ja...so pa debili in pride najemnina za baterijo 60eu na mesec...

Ja, samo to je pa odprt in se tudi pozna.

Mimogrede, a si razmišljal o nabavi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Yucco pravi:

Ja, samo to je pa odprt in se tudi pozna.

Mimogrede, a si razmišljal o nabavi?

Vidu belega reklamnega v LJ in mi bil všeč in sem pač pregledal cene...ko bom bom kupo nek mp3...čeprav sem glih kupo svojga skuterčka 50 nazaj...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, sesir pravi:

Vidu belega reklamnega v LJ in mi bil všeč in sem pač pregledal cene...ko bom bom kupo nek mp3...čeprav sem glih kupo svojga skuterčka 50 nazaj...

Aha.

Mimogrede ZOE in omenjena vozila veliko uporabljajo tudi za promocije.

A misliš preklopiti na trikolesnik kot je Piaggio MP3?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, sesir said:

Men všeč ta renault twizy...se predrag ni...no ja...so pa debili in pride najemnina za baterijo 60eu na mesec...

Twizi je ze zaresen hobimobil, s katerim se lahko brez tezav odpravis na regionalko.

Pri 25 km/h te lahko prehiti vsak povprecno sposoben tekac, in cijaziti se s 25 km/h z dvoslednim vozilom po cesti izven naselja je brez obzira na vse ostale nevsecnosti takorekoc samomor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Yucco pravi:

 

A misliš preklopiti na trikolesnik kot je Piaggio MP3?

Še preden sem si kupo skuterčka 50 sem sanjal o mp3...a sem se pol odločil,da moram prvo malo z to jačko poizkusit...pol sem ga lani na zimo prodal in mislil za letos kupit mp3 ker ima večji prtljažnik za iz trgovine...zdaj pa me kliče frend,da mi poceni vrne skuterčka in tako ga imam spet doma...in tako sem zdaj zelo neodločen kok nujno je kupit mp3 ali gilera fuoco...pač trikolesniki se mi zame zdijo veliko bolj uporabni kot maksiskuterji...ti tri kolesniki vozni z A pa tudi pretirano dragi niso...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Zok, zakaj se ti pa zadeva zdi samomorilska?

Si jo sploh sprobal, da lahko tako govoriš?

Ja, sesir, trikolesniki niso dragi.

A razmišljaš o zadevi s streho?

V dežju in snegu je hudič, ker si takoj premočen ;)

Kaj pa praviš na izlet skozi  Großglockner ?

Popravljeno . Popravil Yucco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Yucco pravi:

Zok, zakaj se ti pa zadeva zdi samomorilska?

Si jo sploh sprobal, da lahko tako govoriš?

Ja, sesir, trikolesniki niso dragi.

A razmišljaš o zadevi s streho?

V dežju in snegu je hudič, ker si takoj premočen ;)

Kaj pa praviš na izlet skozi  Großglockner ?

Clovek vesten in varen voznik vozi po omejitvi 90kmh in sredi ostrega ovinka naleti na norca ki vozi 20 se pravi ne vozi pač pa predstavlja premično oviro...

Eh...streha le strošek...

Redko se počutim tuk dobro,da se peljem v trgovino...na izlet ne bi šel...navsezadnje me bo tudi po nakupu mp3 punca vozila na preglede...

Na skuterju 50 me napram mp3 moti poraba goriva in mali prostor pod sedežem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, vsako od teh vozil ima svoje pluse in minuse...

Pravica vseh pa je da smo udeleženci v prometu, kajne?

A mogoče kdo ve kako se pa naredi omenjena blokada 25km/h?
Je možna samo pri vozilih z avtomatskim menjalnikom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Yucco pravi:

Sesir, kaj pa praviš na omenjeni model Canta Shuttle ?

Čist hud.hehe..

Nasplošno mi je bil med temi malimi avti po videnem daleč najbolj všeč bel twizy z modrimi vrati..prav mel bi ga...sam 60eu za najem baterije je dobesedno ropanje kupca...jih je 8let nazaj frend redno menjaval...jajca od jace,vse trese,...eh...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res bolj neumne zakonodaje ne poznajo nikjer na svetu.

Ja, hudič je ker Twizy še ni popoln. A ti misliš tistega 45km/h za dva?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Yucco pravi:

Res bolj neumne zakonodaje ne poznajo nikjer na svetu.

Ja, hudič je ker Twizy še ni popoln. A ti misliš tistega 45km/h za dva?

Ja eden sedi za drugem...tak bil uni razstavljen...kot vidim ja...

images (2).jpeg

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha.

A to si bil lansko leto na Celjskem sejmu?

Drugače pa imaš enega tudi v salonu Malgaj v Ljubljani, kjer se lahko dogovoriš za testno vožnjo.

Te kvadrocikli pa so k nam prišli iz vzhodna.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne...pri očesni kliniki v Lj je stal..tam blizu...

Ko zvedel,da baterija v najemu me popolnoma minlo in,da mi ga daš gratis ga nočem! Ajd une 4000 polna cena...pa pol rabljen ali nov invalid,popust..pol pa zveš,da bom moral ker mogoče uspem v letu dni prevozit 3000kilometrov moral poleg lastne elektrike plačevati še 60 eu najemnine na mesec za baterijo? Moja tanka manj mesečno avto! Halo...takoj filing,da se norca delajo iz kupca!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, sesir said:

 

1 hour ago, Yucco said:

Res bolj neumne zakonodaje ne poznajo nikjer na svetu.

Bo kar OK zakonodaja. Mularija se z odblokiranimi 25 km/h skuterji vozijo po 60, 70 km/h (vem, ker imam s taksnimi stik vsak dan v sluzbi), in to po kolesarskih stezah, v nasem kraju se vozijo po plocnikih... ...ko pa nekdo naredi sranje, se ti zaleti v avto (ali ti - bog ne daj - zbije otroka), pa lahko brez registracije izgine kot kafra, in ga ne vidis vec. Ce pa ze pocaka, je pa bogi-bogi, usel izpod nadzora starsev ali pa le-ti zanj nocejo odgovarjati ali mu celo "krijejo hrbet" (ga zagovarjajo oz. devajo potuho) samo zato, da ne bi bilo potrebno kriti skode, ki ti jo je mulo naredil na avtomobilu.

Ce je moped registriran, te dileme ni - skoda se krije z zavarovalne police. Zavarovanje je pa naravnost smesno poceni.

Glede pridobivanja papirjev za moped - ali ni logicno, da imas za vozilo neke dokumente? Se za prikolico moras imeti homologacijski karton, za kolo te, ko preckas mejo, lahko vprasajo po racunu, kaj ne bi za moped, in sedaj JansaTV poroca kako je tale "srednjesolec Ziga" zrtev nase birokracije - ah, na kozlanje mi gre... Ce imas vozilo za katerega nimas papirjev, si si kriv popolnoma sam, in nihce drug. Pika. Ce gre pa za starodobnika, od katerega dokumenti so se ze davno nazaj izgubili, pa obstajajo druge pravne poti.

Glede najema baterije pa - to ima veliko prednost, da te ne skrbi, ce karkoli odpove (kar ni tako zelo neverjetno - na nasi Dacii Elektro smo ze kar nekaj celic morali menjati, pa smo na elektriko prevozili sele 10k km - ravno zato stromarjem zaenkrat ne zaupam) - baterija ni tvoja, z najemom si zagotovis delujoc akumulator brez dodatnih stroskov.

Po drugi strani je pa 60 eur za najem SVINJSKO veliko. Morda ne toliko veliko glede na vrednost nove baterije, ampak za primerjavo - moja zena vozi Juka 1.5 dCi, 110 HP, povprecna poraba 4,6 litra na 100 km, letno nastepa cca 13.000 km. Stroskovno to pomeni 63 eur na mesec. Njen prejsnji avto je imel povprecno porabo se nizjo - navadno okrog 4,2 litra na 100 (Citroen C2 1.4 HDi). Pa verjamem, da se v "pravem" avtomobilu pelje bolj udobno in varneje kot bi se v Tweezyju. Deli so dosegljivi za vsakim vogalom, servisni material je skoraj zastonj, pnevmatike niso neka eksotika, in ko se ga bo navelicala, ga bo brez vecjih tezav prodala naprej - kar ne vem, ce bi lahko trdil za Tweezyja.

Quote

Zok, zakaj se ti pa zadeva zdi samomorilska?

Si jo sploh sprobal, da lahko tako govoriš? 

Da ne bom cisto off, se malo glede omejitve 25 km/h: vcasih sem kolesaril po cestah, nekje 1500-2000 km letno. Moje povprecne hitrosti so bile med 27 in 32 km/h, redko vec, se redkeje manj, po ravnini je letelo tudi po 38, 40 km/h. Najvecje veselje je s kolesom kaksnega 25 km/h skuterasa prehiteti v hrib. Gonim specialko, da ne bo pomote - brez elektromotorja ali kaksne druge pogonske asistence. Sedaj pa sem se s cest povsem umaknil, in v Sloveniji gonim le se izkljucno po kolesarskih stezah (Hrvaska je druga pesem, ampak nima veze). Zakaj? Ker me je prehiteval vsak majmun na silo, ce je bil prostor ali ne, in sem bil dobesedno zivljenjsko ogrozen vsakic, ko se mi je priblizal kdo od zadaj. Dvakrat sem kasiral vzvratno ogledalo v komolec - k sreci sem obakrat ostal na kolesih. Bi bilo z dvoslednim vozilom kaj drugace? Ja, se tezje bi me bilo prehiteti, in se vec zivcnih voznikov bi bilo za menoj, in se BISTVENO vec moznosti, da kdo naredi kaksno neumnost, ki me lahko stane zivljenja.

Zato sem proti vsem, kar gre 25 km/h. Zdrava hitrost za 50cc skuter je 65-75 km/h. Kar je vec, je za 15-letne mulote nevarno, kar je manj, pa prav tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!