Skoči na vsebino

Trajektne linije, rezervacije, relacije, cene, vozni red in vse kar je povezano s prevozom motorja na trajektu......


Priporočene objave

Na mirnem morju ne vežejo???

Sem bil že večkrat na ladji ali trajektu ki je plula po mirnem morju nato pa s trkom ob betonski pomol pristala.

Na srečo na trajektu ni bilo motociklov.

 

Severni Jadran je nepredvidljiv ali je močna burja ali alkohol v kapitanovi krvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na večjih trajektih, kjer sem bil do sedaj vežejo oz. si zvežeš sam. V kolikor nimaš izkuženj v tem ali ne veš kako bi zvezal ti vedno na pomoč priskočijo drugi motoristi, če so na trajektu seveda, drugače pa so delavci na ladji, ki ti pomagajo. Sicer ni neka umetnost. Na večini trajektov imajo že lepo napravljene pasove z blazino za čez sedež. Bil sem pa že tudi na takih, kjer je samo pas in če te slučajno pošljejo na krov češ, da bo dlavec poskrbel za privez motorja je potrebno malo popazit. Delavci namreč vržejo pas čez sedež in zategnejo "do poda". Pas se ti dobesedo zarije v sedež. V tekem primeru je pametno podložiti rokavice al kakšno majico oz. najbolje biti zraven. Na kratkih trajektih naprimer po skandinaviji, ki vozijo čez fjorde se nič ne veže in si lahko kar pri motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na petru hektorovicu ga niso vezal za sem na vis... kdaj prides v soboto 11.20?

:-)

Ne ne. Ujagala sva popoldancka in zdej v mestu trpim k zvau. Si tu?

Vezali niso nic, pa v ponedeljek tudi frenda nic vezali.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne. Ujagala sva popoldancka in zdej v mestu trpim k zvau. Si tu?

Vezali niso nic, pa v ponedeljek tudi frenda nic vezali.

Ne nisem več... včeraj ob 12h šel iz visa.... škoda.. potem te zgrešil..bi kako pametno rekla  :smoke:

No tudi za nazaj niso nič vezali..  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Ker sem pac vedno bolj neumn tudi imam eno vprasanje..... Ne najdem na netu in me zanima ali obstaja direktna povezava trajekta iz benetk ali v okolici direktno do krete????  

Hvala ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, gasperX pravi:

Ker sem pac vedno bolj neumn tudi imam eno vprasanje..... Ne najdem na netu in me zanima ali obstaja direktna povezava trajekta iz benetk ali v okolici direktno do krete????  

Hvala ;)

 

http://atlantica.si/trajekti/minoan_lines/

pomoje da ja ..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

to sm najdu to je samo do Patras pol mors pa se do aten pridt pa pol iz Aten do Krete.... mene pa firbec matra ce je kaka varjanta direkt na kreto.. ce je ze kdo sel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ti greš motorirat, al se z trajektom vozit? ;)

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, gasperX pravi:

to sm najdu to je samo do Patras pol mors pa se do aten pridt pa pol iz Aten do Krete.... mene pa firbec matra ce je kaka varjanta direkt na kreto.. ce je ze kdo sel

Tudi mene Kreta matra. Ugotovil isto kot ti, le da greš dol seveda po cesti do Aten, tam pa na trajekt. Patras ni daleč, za pretekle praznike sem se luftal po Peloponezu. Ta drugi dan ob enih popoldne sem že bil na mostu na Patras.....

Po moje je dobra varianta za Kreto nizkocenovni let do otoka, tam pa rentaš eno lahko endurco in v dveh, treh dneh prevozakaš cel otok podolgem in počez......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, The Lakl pravi:

Kaj ti greš motorirat, al se z trajektom vozit? ;)

Ne jest se vozm z motorjem po trajektu :bum:

 

pred 16 minutami, xtzs pravi:

Tudi mene Kreta matra. Ugotovil isto kot ti, le da greš dol seveda po cesti do Aten, tam pa na trajekt. Patras ni daleč, za pretekle praznike sem se luftal po Peloponezu. Ta drugi dan ob enih popoldne sem že bil na mostu na Patras.....

Po moje je dobra varianta za Kreto nizkocenovni let do otoka, tam pa rentaš eno lahko endurco in v dveh, treh dneh prevozakaš cel otok podolgem in počez......

jest bi to v obratni smeri naredu.. s trajektom do krete ce gre... en tedn po kreti in potem lepo en teden cajta do Avstrije domov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DinDiin pravi:

Kaj ti gres kar po vodi s svojim ultra vozom? 

raje mu pomagaj iskat, če greta skupaj... 

trajekt je iz benetek do patrasa, nato pa notranji na kreto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, gasperX pravi:

Ne jest se vozm z motorjem po trajektu :bum:jest bi to v obratni smeri naredu.. s trajektom do krete ce gre... en tedn po kreti in potem lepo en teden cajta do Avstrije domov

:grupni:

Popravljeno . Popravil xtzs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, xtzs pravi:

:grupni:

Mogoce me se kaj drugega zanima kot samo sprint do doma... pa mogoce se lahko vmes v sloveniji pri mojih ustavim tako da zaradi tega malo vec casa do doma :D pa mislim da bi blo en teden kr dosti casa po kreti se valat.... no al pa tut ne :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, gasperX pravi:

Mogoce me se kaj drugega zanima kot samo sprint do doma... pa mogoce se lahko vmes v sloveniji pri mojih ustavim tako da zaradi tega malo vec casa do doma :D pa mislim da bi blo en teden kr dosti casa po kreti se valat.... no al pa tut ne :D

No, vsekakor! Meni je bil cilj le Peloponez, do tam sem že prej obvozil, drugače pa glavni razlog časovna stiska, zato je bila pot do Patrasa le tranzit, sam Patras pa izhodiščna točka potepa. Zaradi prej omenjene časovne stiske in meni zelo ugodnega termina, sem nazaj grede koristil trajekt Patras- Benetke (en velik dooooolgčaaaaass).

p.s. trajekt na otok- ok , kjer imaš cesto- trajekt no

Popravljeno . Popravil xtzs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, xtzs pravi:

No, vsekakor! Meni je bil cilj le Peloponez, do tam sem že prej obvozil, drugače pa glavni razlog časovna stiska, zato je bila pot do Patrasa le tranzit, sam Patras pa izhodiščna točka potepa. Zaradi prej omenjene časovne stiske in meni zelo ugodnega termina, sem nazaj grede koristil trajekt Patras- Benetke (en velik dooooolgčaaaaass).

to da je dolgcas ti pa verjamem zato bi do krete izkoristil trajekt nazaj ba gas skoz vas hehehehehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, xtzs said:

No, vsekakor! Meni je bil cilj le Peloponez, do tam sem že prej obvozil, drugače pa glavni razlog časovna stiska, zato je bila pot do Patrasa le tranzit, sam Patras pa izhodiščna točka potepa. Zaradi prej omenjene časovne stiske in meni zelo ugodnega termina, sem nazaj grede koristil trajekt Patras- Benetke (en velik dooooolgčaaaaass).

A si kje kej opisal tole tvoje potepanje? Mene srbi Kefalonija. S trajektom do patrasa, morda po cesti do igoumenitse. Se pa trajekt vlece, ja, ampak iz Igoumenitse do benetk se lih spocijes in si dopoldan doma...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kugelschreiber pravi:

A si kje kej opisal tole tvoje potepanje? Mene srbi Kefalonija. S trajektom do patrasa, morda po cesti do igoumenitse. Se pa trajekt vlece, ja, ampak iz Igoumenitse do benetk se lih spocijes in si dopoldan doma...

......sej ni blo nič posebnega, izbereš zanimive točke in jih logično povežeš....Patras, Korint, Mikene, Navplion, ene lepe zavite cestice (predlagal domačin) na jug do Monemvasie, do Elafosinos, Šparta-Kalamata:grupni:, Koroni, Methoni, Pilos, Pirgos, Olimpia, Patras......s kamni naredim na hitro.....Ustaviš po trenutnem navdihu- simpl

pred 58 minutami, lukec pravi:

zadnjič sem šel iz celine na drug kontinent brestova-porozinan:lol1:niso nič privezali:OK:

....sej v Patrasu tudi niso vezali za v Benetke:eek::bum:.........no, jst mojga sm! :yawn:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Kugelschreiber said:

A si kje kej opisal tole tvoje potepanje? Mene srbi Kefalonija. S trajektom do patrasa, morda po cesti do igoumenitse. Se pa trajekt vlece, ja, ampak iz Igoumenitse do benetk se lih spocijes in si dopoldan doma...

Po cesti si v dveh dneh do Lefkade ali Kefalonije in še kaj vidiš. Preden v Benetkah izpluješ, si že mimo Splita. 

Lani sem šel tako: 

1.dan Makarska

2.dan Skadar

3.dan Ohrid

4.dan Lefkada 

5.dan Kefalonija

6.dan do Githia

7.dan Monemvasia in do Delphija

8.dan do Krfa

9.dan Krf

10.dan do Skadra

11.dan do doma

Skupaj 5.000km.

 

Popravek:

Vidim, da sem v seznamu dva dneva izgubil.

Popravek: Lefkada dve nočitvi, Kefalonija prav tako dve. Skupaj torej 13 dni.

Popravljeno . Popravil motolover
  • Všeč mi je 6
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, motolover said:

Po cesti si v dveh dneh do Lefkade ali Kefalonije in še kaj vidiš. Preden v Benetkah izpluješ, si že mimo Splita. 

Lani sem šel tako: 

1.dan Makarska

2.dan Skadar

3.dan Ohrid

4.dan Lefkada 

5.dan Kefalonija

6.dan do Githia

7.dan Monemvasia in do Delphija

8.dan do Krfa

9.dan Krf

10.dan do Skadra

11.dan do doma

Skupaj 5.000km.

 

Popravek:

Vidim, da sem v seznamu dva dneva izgubil.

Popravek: Lefkada dve nočitvi, Kefalonija prav tako dve. Skupaj torej 13 dni.

Super lepo. Ampak djansko ne vem ce sm sposobn do lefkade ali patrasa v dveh dneh. Pa verjetno bi tud gospa zadej “malo” znorela hehe. Moj predlog bo postojna benetke igoumenitsa lefkada kefalonija. Pol bova sklenila kompromis, in kupla nova vhodna vrata. ROFL. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kugelschreiber pravi:

Super lepo. Ampak djansko ne vem ce sm sposobn do lefkade ali patrasa v dveh dneh. Pa verjetno bi tud gospa zadej “malo” znorela hehe. Moj predlog bo postojna benetke igoumenitsa lefkada kefalonija. Pol bova sklenila kompromis, in kupla nova vhodna vrata. ROFL. 

http://snecer-poi.blogspot.si/2009/08/kefalonija-in-itaka-poi-2009.html

mogoče ti pa bo kaj koristilo ... :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!