Skoči na vsebino

Priporočene objave

Živjo,

Odpravljam se čez lužo v NY City, kjer sem za par dni že uspešno rezerviral najem motocikla. Na strani slovenske ambasade v Washingtonu piše, da je za vožno po ZDA od avgusta 2017 potrebno tudi mednarodno vozniško dovoljenje s sklicom na Ženevsko konvencijo iz leta 1949, obenem pa opozarjajo, da s tem verjetno niso seznanjeni povsod po državi.

http://www.washington.embassy.si/index.php?id=5321

Ima kdo kaj izkušenj z najemom v zadnjem letu? Sicer strošek izdaje IDP ni preveč visok, le 30€ in stvar je urejena takoj, bi jih pa vseeno raje dal za bencin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem sicer direktno najel motor pri Harley rent-a-bike v Las Vegasu. Pogledal je samo slovensko vozniško dovoljenje, kjer je na zadnji strani videl nacrtan motor in rekel "is this for big bikes" :D imel sem tudi mednarodno vozniško dovoljenje vendar kontrolnega pregleda pri policistih nisem imel. Pri rentanju avtomobila na letališču pa me tudi ni noben nič vprašal (pokazal slovensko vozniško). No, sem pa si delil, nekje na poti, hišo, z ukrajinskim parom na izletu, katere pa je ustavil policist in je moral pokazati mednarodno vozniško. Očitno je tako, da nekateri so seznanjeni nekateri pa ne... kot pri nas na tehničnih pregledih :D 

Moj predlog... če že greš tako daleč si naredi mednarodno vozniško... manj sitnosti, kot pa da ti nek uradnik "zateži" pa se potem obremenjuješ. Bencin je poceni pri amerih. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mednarodno je kr pametno imeti. 

Znal bi pa povedati tudi @pik1 pa Luxha saj sta se je fijakala s harliji po ZDA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz do sedaj čez lužo še nisem najel motorja, le avtomobile. Leta 2005 mi v Portlandu niso sprejeli naše vozniške, je bila pa to še stara verzija na roza kartonu. S plastiko pa ni bilo težav, saj uradno mednarodnega vozniškega za ZDA pri nas sploh ni bilo možno dobiti pred lanskim avgustom. Sedaj obstajata dve verziji, ena s sklicom na Dunajsko konvencijo iz leta 1968, ki velja 3 leta od izdaje ter druga, s sklicom na Ženevsko konvencijo iz leta 1949, ki pa velja le eno leto. Za najem [avtomobila] ni težav tudi z navadnim dovoljenjem, se pa jasno lahko zaplete pri kakšni kontroli ali nezgodi.

A kolikor sem videl po slikah na netu, je tudi IDP le v slovenskem ter francoskem jeziku. Ne vem, koliko ameriških uradnikov in policistov dejansko zna francosko in bi razumelo, kaj sploh piše na tem kartonu. Če je res treba, ga bom seveda šel uredit, imam pa vseeno neprijeten občutek, da bom kupil le zelo drag kos kartona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, MisterM pravi:

Jaz do sedaj čez lužo še nisem najel motorja, le avtomobile. Leta 2005 mi v Portlandu niso sprejeli naše vozniške, je bila pa to še stara verzija na roza kartonu. S plastiko pa ni bilo težav, saj uradno mednarodnega vozniškega za ZDA pri nas sploh ni bilo možno dobiti pred lanskim avgustom. Sedaj obstajata dve verziji, ena s sklicom na Dunajsko konvencijo iz leta 1968, ki velja 3 leta od izdaje ter druga, s sklicom na Ženevsko konvencijo iz leta 1949, ki pa velja le eno leto. Za najem [avtomobila] ni težav tudi z navadnim dovoljenjem, se pa jasno lahko zaplete pri kakšni kontroli ali nezgodi.

A kolikor sem videl po slikah na netu, je tudi IDP le v slovenskem ter francoskem jeziku. Ne vem, koliko ameriških uradnikov in policistov dejansko zna francosko in bi razumelo, kaj sploh piše na tem kartonu. Če je res treba, ga bom seveda šel uredit, imam pa vseeno neprijeten občutek, da bom kupil le zelo drag kos kartona.

.

... se mi zdi, da če že greš v Ameriko ... pa še moped si misliš tam omislit, pol ne komplicirej ... dej tiste par kovačev za tisto mednarodno, pa mir ... 

... no, u glavnem, jest sem ga imel seboj ...  Lukša je imel pa itak njihovga ... ker je bival gor ...

 

 

20140908_113327.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, MisterM pravi:

 S plastiko pa ni bilo težav, saj uradno mednarodnega vozniškega za ZDA pri nas sploh ni bilo možno dobiti pred lanskim avgustom.

Jaz sem ga imel leta 2015

pred 1 uro, MisterM pravi:

A kolikor sem videl po slikah na netu, je tudi IDP le v slovenskem ter francoskem jeziku.

Moje je bilo v veliko jezikih, definitivno vsaj 5-10+ vključno z angleščino. Vmes so ble tud neke indijske značke :D Posledično je ta izpit debelejši od pašaporta. Če ga kje srečam doma bom prlepu sliko

Sem pa med mojih stanovanjem v ZDA vprašal policista kako je s tem in je fora izključno v jeziku. Nič v stilu da bi bil naš dokument neveljaven oziroma nepriznan pri njih. Posledično je najslabši rezultat izlet na policijsko postajo kjer prevajalec potrdi, da je "vozniško dovoljenje" res drivers licence :) 

In tako kot ostali, nikoli me noben ni prašal po mednarodnem pa sem rental avto v ZDA 7x.

Na šri lanko se mi ga gladko ni dalo vlačit s sabo, je policaj reku da smo vozili prehitro in brez veljavne vozniške ampak če lahko dobi "a little help for the nice policeman" ni problema :D 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi ga mogel imeti leta 2015, saj takrat Slovenija še ni bila podpisnica Ženevske konvencije o motornem prometu iz leta 1949, temveč le Dunajske konvencije iz leta 1968, ZDA pa k slednj niso pristopile. Šele avgusta lani naj bi uradno pristopili tudi k Ženevski, zato tudi sedaj izdajajo dve različni mednarodni vozniški dovoljenji.

Hvala pa za info, da je dovoljenje izdano v več jezikih. Kolikor sem videl slike na netu, je bila verzija IDP za konvencijo iz 1968 le v slovenskem in francoskem jeziku, zato sem se spraševal, če ima verzija 1947 tudi angleščino. Če da, potem je dejansko smoterno dodatek za vožno po ZDA.

Popravljeno . Popravil MisterM
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Čau,

ne vem če je še aktualno...  Z mojim sva se lani (2017) vozila po ZDA, najela sva avto in motor. S seboj sva imela navadno vozniško dovoljenje (to plastično seveda, to roza odpade).. Mednarodnega vozniškega dovoljenja nisva potrebovala, tudi v Kanadi je bilo naše ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do avgusta 2017 pri nas sploh ni bilo možno dobiti mednarodnega vozniškega, ki bi uradno veljalo tudi v ZDA, pa se je kljub temu najemalo tako avtomobile kot motorje. No, mene je matral firbec, kaj bi se zgodilo, če bi morda imel nesrečo - recimo da bi najet motor (ali avto) ukradli, da bi naredil totalko ipd. in da bi se zavarovalnica zapičila vame, češ da nisem priložil uradno veljavnega mednarodnega vozniškega.

Med obiskom ZDA junija letos sem tako na DMV-ju kot pri izposojevalnici motorjev dobil zagotovilo, da je v primeru policijske kontrole povsem zadosti naše vozniško, dokler je le-to v latinici. V primeru nastale škode ali prometnega prekrška, pa lahko tako organi kot zavarovalnica preko informacijskega sistema brez težav pridobijo podatke o moji vozniški, saj jim to omogoča Ženevska konvencija iz 1949, katero je Slovenija podpisala lani avgusta.

Popravljeno . Popravil MisterM
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Me je zadnjič v šoli vprašal en mulc, če greš z mataciklom v Ameriko in nisi bil na Route 66, da pol sploh nisi bil tam... :?

Sploh mu nisem nič odgovoril... Nekaj časa me je k'r gledal, pol je pa rekel: "Že vem!" :eek: Jst sem mu pa pokimal... :naughty:

IMG_1588.JPG

IMG_1589.JPG

IMG_1732.JPG

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!