Skoči na vsebino

Tomos Flexer ne ugasne


trebor

Priporočene objave

Znalci, pozdravljeni

Imam problem s sinovim flexerjem 25. Razletel se je igličasti ležaj v batu in povzročil v notranjosti motorja kar nekaj razdejanja, a na srečo smo uspeli vse zrihtat brez podiranja mašine. Zamenjal sem bat, ležaj in tesnila.
Problem se pa pojavi drugje. Motor vžge normalno, ne da se pa ugasnit s stikalom na krmilu. Vso elektriko sem pustil pri miru, ko sem snel motor z okvirja, odklopil sem samo konektorje, ki gredo iz mašine ven. Sestavil sem jih, kot je treba, saj drugače ne gre zaradi konektorjev.
Mi zna kdo svetovati, kaj naj naredim? Stikalo na krmilu je OK, kabli in konektorji tudi, pravzaprav je vse novo, saj ima mopedek samo 375 kilometrov. Za silo sem na en od kablov, ki gre v vžigalno tuljavo pritrdil žico in jo speljal ven izpod plastike, da lahko motor ugasneš, ko žico prisloniš na maso na motorju.

Lp Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je ista finta kot pri vseh Tomosih, neozemljeno stikalo. Lahko si kaj premaknil pa ne doseže mase, običajno eden od vijakov, ki drži stikalo. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, bom preveril.

 

 

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Ob 24. 6. 2018 ob 19:21, franc pravi:

Verjetno je ista finta kot pri vseh Tomosih, neozemljeno stikalo. Lahko si kaj premaknil pa ne doseže mase, običajno eden od vijakov, ki drži stikalo. Lp

Stikalo je novo (nov model) in nedotaknjeno. Problem je nekje drugje, pa ga ne najdem. 

 

Lp Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako zgleda novo stikalo ne vem, ampak verjetno ga moraš še vedno ozemljiti. Pomeri, če ti stikalo sploh deluje in kaj (kam) ozemlji/prekine (lahko je staknjena ali ima slab kontakt kakšna žica) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!