Skoči na vsebino

Motor 125 ccm?


PrLa4

Priporočene objave

Lepo pozdravljeni.

Nameravam si kupit motor.. krosa bi sicer najraje, zelo si želim Yamaha yz 85, pa ga nikjer ne najdem ugodno. V glavnem, zanima me, če lahko voziš motor s 125ccm brez izpita? Upam da se vam ne zdi neumno vprašanje, nisem namreč velik poznavalec. Pa hvala za odgovor, lahko še dodate kakšne koristne informacije...

Lp. :)

Popravljeno . Popravil PrLa4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, PrLa4 pravi:

Lepo pozdravljeni.

Nameravam si kupit motor.. krosa bi sicer najraje, zelo si želim Yamaha yz 85, pa ga nikjer ne najdem ugodno. V glavnem, zanima me, če lahko voziš motor s 125ccm brez izpita? Upam da se vam ne zdi neumno vprašanje, nisem namreč velik poznavalec. Pa hvala za odgovor, lahko še dodate kakšne koristne informacije...

Lp. :)

Lahko yz 85 voziš brez izpita? Lahko katerega koli krosa voziš z izpitom? Kolk si jih vidu po ulicah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno kje živi, da se vidit kje po  cesti minimoto, kros .... (Tomose na obvoznici) marsi kaj se lahko vidi.

Za vse kar gre več kot 25km/h rabiš izpit. Za krose ne rabiš izpita ker jih ne moreš registrirat in ne smejo na cesto. 

To da se nekateri z majhnimi krosi vozijo po cesti ne pomeni da je legalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 6. 2018 ob 22:03, smasher pravi:

Odvisno kje živi, da se vidit kje po  cesti minimoto, kros .... (Tomose na obvoznici) marsi kaj se lahko vidi.

Za vse kar gre več kot 25km/h rabiš izpit. Za krose ne rabiš izpita ker jih ne moreš registrirat in ne smejo na cesto. 

To da se nekateri z majhnimi krosi vozijo po cesti ne pomeni da je legalno.

Torej, na glavno cesto s krosom ne..? Če me dobijo, je najbrž velika kazen.. Kako je pa glede polnoletnosti, nimam jih še namreč 18.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobijo kazen starši, sedaj pa ne vem če velja da lahko tebi prepovejo za nekaj časa delat ipzit, o tem nisem informiran. V glavnem kros se lahko vozi po privat parcelah in progah. Tudi po kmetijah in gozdovih če nimaš dovoljenja lastnika ne smeš.

Počakaj da imaš 18 naredi izpit za A2 in kupi potem kakšno CRF al kaj so že (bolj enduro al pa hard enduro)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 6. 2018 ob 17:42, PrLa4 pravi:

Nameravam si kupit motor.. krosa bi sicer najraje, zelo si želim Yamaha yz 85, pa ga nikjer ne najdem ugodno. V glavnem, zanima me, če lahko voziš motor s 125ccm brez izpita?

Lahko. Po zato namenjenih površinah - za na MX progo ne rabiš ne homologiranega motorja, ne izpita. Po javnih cestnih površinah pa ne.

 

pred 18 urami, smasher pravi:

Tudi po kmetijah in gozdovih če nimaš dovoljenja lastnika ne smeš.

V naravnem okolju se ne smeš vozit pa magari imaš dovoljenje samega Jezusa. Tudi če si sam lastnik - ne smeš. Taka je zakonodaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, jskrablin pravi:

V naravnem okolju se ne smeš vozit pa magari imaš dovoljenje samega Jezusa. Tudi če si sam lastnik - ne smeš. Taka je zakonodaja.

Lahko,če si usluzbenec države in moraš po dolžnostih službe...

Drugače pa seveda,da ne....ko sem imel triala sem sanjal,da bi šel z njim na Triglav(ponoči blo prav super)

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem vedel, vedel sem da se ne sme po gozdovih pa raznih površinah, da lastnega travnika ne smeš s krosom preorat pa nisem vedel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Zdravo kolega kopuje 125ccm motor za hčerko. A ima kdo namen prodati konec leta svojo 125ko, in je še nima na netu? Dopade se mu KTM duk tk da ti imajo prednost haha. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!