Skoči na vsebino

Piaggio Zip 50 2T


klekej

Priporočene objave

Pri kolegu sem naletel na Piaggia Zip 2T, letnik 2001. Motor ima 200km, zadnjih 10 let pa je bil pokrit z rjuho in ga ni vžigal. Zanima me kakšen servis je treba opravit? Zaradi starosti verjetno kar "tavelikega"? Olje, filtre, jermen, svečko, accu (ker itak ne vžge), še kaj? Pa ceno morava postaviti. Na netu trenutno ni nobenega te starosti, nov pride 1800€. Za vikend si grem pogledat zadevo, na kaj naj bom pozoren?

20161025170023.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot prvo je pomembno da si načel novo temo in nisi vključil tvojega vprašanja v nobeno obstoječo temo.

Pri taki stvari se reče velik servis ko se še kak bat menjuje. Tukaj ni nič posebnega, samo sprazneš oba rezervarja natičiš na novo, daš kapljico olja v bat da ne zariba ob prvem kurblanju, menjaš aku in jermen. Svečko morda lahko  le očistiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, klekej pravi:

Še kakšen komentar za postavitev cene?

Jz dam 50eu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, klekej pravi:

Eh prodajalec je dobil po mojem mnenju nerealno oceno za skuter-1000€.

Nerealno je eno...1000eu pa bolano...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen klekej

Na skuterju moraš zamnjati olje v difrencjalu oziroma v prenosih in malo ocistiti svecko . Ce ima motor papirje zlahka dobis okoli 500e ce jih nima pa max 200 se to ne.

Lp. In srecno prodajo

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil sem na Piaggio centru v Ljubljani, kjer so mi povedali kaj je treba menjati in ocenili vrednost motorja:

-accu 40€
-jermen 20€
-jermen oljne črpalke 12€
-gume (17 let stare) 70€
-pipa goriva 15€
-čiščenje vplinjača in tanka, menjava gum in zgornjih delov 80€

Za ceno pa so rekli upoštevajoč ohranjenosti (brez praske), starosti in prevoženimi km..od 300-400€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen,

Če zamenjate vse naštete dele, lahko motor prodate za več kot 600€ ker je motor po prevoženimi kilometrih čisto nov. Tudi če nima dokumentrov ga lahko prodate za več kot 400€ ker se dokumete da pridobiti če je že bil 1x registriran.

Lep pozdrav Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, klekej pravi:

Ne ne, jest motor kupujem, zato me zanima vrednost in stroški, da ga spravim na cesto.

Aja, se opravičujem.

Z tem motorjem nikoli ne boste imeli problemov, ker so zelo kvalitetni in trpežni in niso kitajske izdelave. Govorim iz lastnih izkušenj ker imam tudi sam tak model motorja ki ima pevoženih 24000km in nikoli nisem imel velikih problemov. Dokler je moj prijatelj kupil novega Znena (kitajca) in mu je pri 200km že crknil na semaforju.

Za zaključek pa vam povem da z tem motorjem nimate kaj zgrešiti.

Lep pozdrav Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, klekej pravi:

Ne ne, jest motor kupujem, zato me zanima vrednost in stroški, da ga spravim na cesto.

Jermen za 20eu je zato da skuter gre....moj 18 več z drazjim jermenom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!