Skoči na vsebino

Virtualna ziroskopska kamera


jokl66

Priporočene objave

E, majster-to pa je dobro urejeno! Sam sem poizkušal z stabilizatorjem. Ampak so stabilizatorji preslabotnim za sile, katere nastajajo na motorju.  Stabilizator naj bi kamero držal vedno v vodoravnem položaju. Iz roke gre a na motorju so motorčki preslabotni. Bravo!

Popravljeno . Popravil The Lakl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobna ideja, drugacen namen (moja prva diplomska naloga - davno je ze tega)... :)

 

 

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Zok said:

Podobna ideja, drugacen namen (moja prva diplomska naloga - davno je ze tega)... :)

 

 

Super si naredil.

Kako da tega ni v novih motorjih??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@jokl66 @Zok  Vrhunsko !

Bravo.

Me veseli, da se še kdo ukvarja s takimi stvarmi!

Podobno se uporablja giroskope (dvo in večosne) v modelarstvu za stabilizacijo (poravnavo) letal, dronov in helikopterjev.

... razlika je samo ta, da v letalo pač samo priklopiš gyro v sprejemnik, v gyro servomotorje, naštimaš pravilno smer in občutljivost in to je-to. .... tu pa je ogromno dela (predvsem znanja in iznajdljivosti), da sta vidva spravila v funkcionalno stanje in luč...in kamero.

Čestitke še enkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/23/2018 at 9:02 PM, Zok said:

Podobna ideja, drugacen namen (moja prva diplomska naloga - davno je ze tega)... :)

 

Fancy stuff! Kako si pa resil gyro drift?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, jokl66 said:

Kako si pa resil gyro drift?

Hehe, tak simpl, da se bos smejal... :D

Zadeva ne deluje relativno, ampak absolutno. Gyro senzor je na gibajocem se delu, in servo je krmiljen s PID algoritmom tako, da hoce senzor drzati v vodoravnici. Seveda ima mikrokontroler podatek tudi o tem v kateri legi je servo. Mikrokontroler ima tudi podatek kje je sredinska - nevtralna lega.

Zdaj pa finta - projektor se vsake tri sekunde postavi za eno stopinjo blize nevtralni legi - torej ce je projektor zasukan v levo, se vsake tri sekunde za eno stopinjo premakne proti desni - in obratno, ce je obrnjen v desno. :D Torej ce se ne vozis nonstop v krogu, pa ce moped ni parkiran na stranskem stojalu, drifta takorekoc ni. ;) Tako dalec, da bi se ti dve okoliscini postimal, pa nisem prisel - za primer parkiranja bi lahko dodal nek timer - npr. ce se nagib 15 sekund ni spremenila za vec kot npr. 3 stopinje, do naslednje vecje spremembe nagiba izklopi tole "hocem v nevtralo" ali podobno...

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!