Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
jokl66

Virtualna ziroskopska kamera

Recommended Posts

The Lakl

E, majster-to pa je dobro urejeno! Sam sem poizkušal z stabilizatorjem. Ampak so stabilizatorji preslabotnim za sile, katere nastajajo na motorju.  Stabilizator naj bi kamero držal vedno v vodoravnem položaju. Iz roke gre a na motorju so motorčki preslabotni. Bravo!

Edited by The Lakl

Zok

Podobna ideja, drugacen namen (moja prva diplomska naloga - davno je ze tega)... :)

Edited by Zok

Bostjan L
9 hours ago, Zok said:

Podobna ideja, drugacen namen (moja prva diplomska naloga - davno je ze tega)... :)

Super si naredil.

Kako da tega ni v novih motorjih??

Zivnorc

@jokl66 @Zok  Vrhunsko !

Bravo.

Me veseli, da se še kdo ukvarja s takimi stvarmi!

Podobno se uporablja giroskope (dvo in večosne) v modelarstvu za stabilizacijo (poravnavo) letal, dronov in helikopterjev.

... razlika je samo ta, da v letalo pač samo priklopiš gyro v sprejemnik, v gyro servomotorje, naštimaš pravilno smer in občutljivost in to je-to. .... tu pa je ogromno dela (predvsem znanja in iznajdljivosti), da sta vidva spravila v funkcionalno stanje in luč...in kamero.

Čestitke še enkrat.

Gladiac
jokl66
On 7/23/2018 at 9:02 PM, Zok said:

Fancy stuff! Kako si pa resil gyro drift?

Zok
3 hours ago, jokl66 said:

Kako si pa resil gyro drift?

Hehe, tak simpl, da se bos smejal... :D

Zadeva ne deluje relativno, ampak absolutno. Gyro senzor je na gibajocem se delu, in servo je krmiljen s PID algoritmom tako, da hoce senzor drzati v vodoravnici. Seveda ima mikrokontroler podatek tudi o tem v kateri legi je servo. Mikrokontroler ima tudi podatek kje je sredinska - nevtralna lega.

Zdaj pa finta - projektor se vsake tri sekunde postavi za eno stopinjo blize nevtralni legi - torej ce je projektor zasukan v levo, se vsake tri sekunde za eno stopinjo premakne proti desni - in obratno, ce je obrnjen v desno. :D Torej ce se ne vozis nonstop v krogu, pa ce moped ni parkiran na stranskem stojalu, drifta takorekoc ni. ;) Tako dalec, da bi se ti dve okoliscini postimal, pa nisem prisel - za primer parkiranja bi lahko dodal nek timer - npr. ce se nagib 15 sekund ni spremenila za vec kot npr. 3 stopinje, do naslednje vecje spremembe nagiba izklopi tole "hocem v nevtralo" ali podobno...

Edited by Zok

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• sergini
      @jvalant se strinjam, 93 je dober pilot. Eden boljših v zadnjem času. Ampak po mojem mnenju on ne bi bil prvo leto prvak, če dorna ne bi spremenila pravila, da lahko novinec uleti takoj v prvi sezoni na tovarniško petardo. Zakaj so to naredili točno v tistem letu? Dorna španska, repsol španski, 93 španec. Naključje? Največje v času motoGP. Mogoče enako veliko kot to, da nihče razen španca zadnjih 7 sezonah. No, enkrat je skoraj uspelo italianu, ampak je spet splet kakšnih naključji preprečil to. Boli me k... ali je naštimano ali ne, ampak ko Ezpeleta javno verbalno spleska Jorgeta, čez par dni pa napove konec kariere, se vprašam zakaj in koliko?
    • jskrablin
      Če bo takole napredoval, bo Rossi 2020 Lorenzo...
    • Ninč.
    • twom
      Ljudje se odrekamo stvarem samo do točke lastnega udobja.
    • ligenjček
      BOmo še videLI
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!