Skoči na vsebino

Izpuhi splošno, uvoz ponaredka, problemi


TINY35

Priporočene objave

Lp narocil sem izpuh iz kitajske , in vem da se ne sme narocat akrspovicov itd.. sem tudi gledal da nima nalepke itd.. in sedaj dobil posto da je sum z carine da je ponaredek in imam 10 dni casa za ugovor oz ce nic ne naredim gre na unicenje.  Ce se javim potem mora akrapovic nekaj vloziti tozbo zs zascito svojih pravic...?? Kaj narediti.izpuh je tocno ta kot na sliki modre barve

Screenshot_20180724-182409_AliExpress.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi poslal pisni ugovor, ter dopis in link do proizvajalca, čimbolj točen opis itd. Predvsem pa bi dokazoval, da ni ponaredek Akrapoviča, saj nikjer ne piše Akrapovič.

Mogoče bi še priložil sliko podobnih izpuhov, kot jih ima Arrow, Mivv itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Link posljes od kje si narocil pa carino ddv placas pa je.za auspuh si dal predvidevam okoli 30e enkrat toliko se je carine za placat..akrapovic pa se skoraj ziher z tem ne bo zajebaval ker pol bi dnevno mogli pisat o tem koliko en znanec zvlaci na mesec teh izpuhov gor...je pa f.k pol ce gre na unicenje ker se unicenje placas pa se brez auspuha si..najbolje je da se naredis ti kitajca pa da poves da nisi vedel kak je z temi stvarmi in da ti je zal pa da nikoli vec ti ne pride na misel da bos kupoval poneredek.pa narocis od drugje ker je teh strani ohoho do 22e ne gledajo paketov na carini.lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Jaz bi poslal pisni ugovor, ter dopis in link do proizvajalca, čimbolj točen opis itd. Predvsem pa bi dokazoval, da ni ponaredek Akrapoviča, saj nikjer ne piše Akrapovič.

Mogoče bi še priložil sliko podobnih izpuhov, kot jih ima Arrow, Mivv itd..

prvo treba vidit iz kje je bilo kupljeno, oz. kakšen je vsaj opis izdelka na spletni strani, ugovoru moraš itak use priložit

na izdelku mogoče res ne piše Akra, v pakungi zraven pa 10 nalepk,  pa po možnosti še kakšna packing lista, gor pa piše Akrapovic exhaust: 1 pcs...

pred 1 minuto, Miha1985 pravi:

Link posljes od kje si narocil pa carino ddv placas pa je.za auspuh si dal predvidevam okoli 30e enkrat toliko se je carine za placat..akrapovic pa se skoraj ziher z tem ne bo zajebaval ker pol bi dnevno mogli pisat o tem koliko en znanec zvlaci na mesec teh izpuhov gor...je pa f.k pol ce gre na unicenje ker se unicenje placas pa se brez auspuha si..najbolje je da se naredis ti kitajca pa da poves da nisi vedel kak je z temi stvarmi in da ti je zal pa da nikoli vec ti ne pride na misel da bos kupoval poneredek.pa narocis od drugje ker je teh strani ohoho do 22e ne gledajo paketov na carini.lp

kupec ne plača uničenja, razen če ugovarjaš in se ne strinjaš da je ponaredek. pol gre kokr vem avtomatsko na sodišče, kjer more lastnik originalne znamke dokazat da so mu kršene pravice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino kar je da pise ...for akrapovic... tega nisem opazil pri narocanju sem pa gledal da ni nalepk itd na oglasu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je da ugovor nč ne stane, pa da se delaš kitajca tut ne, mogoče bo šlo skozi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Xebec pravi:

prvo treba vidit iz kje je bilo kupljeno, oz. kakšen je vsaj opis izdelka na spletni strani, ugovoru moraš itak use priložit

na izdelku mogoče res ne piše Akra, v pakungi zraven pa 10 nalepk,  pa po možnosti še kakšna packing lista, gor pa piše Akrapovic exhaust: 1 pcs...

kupec ne plača uničenja, razen če ugovarjaš in se ne strinjaš da je ponaredek. pol gre kokr vem avtomatsko na sodišče, kjer more lastnik originalne znamke dokazat da so mu kršene pravice.

Pa ce to storim da dam ugovor in ce se akrapovic ukvarja s tem.. lohk kaj najebem . S stroski itd ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, TINY35 pravi:

Pa ce to storim da dam ugovor in ce se akrapovic ukvarja s tem.. lohk kaj najebem . S stroski itd ?

to noben ne bi vedel, dejstvo pa je, da tudi ti ne moreš vedeti kak je ror razen iz slik. Tako da dvomim koliko lahko res najebeš. Mogoče bi @Snecerkaj več vedel.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Dejstvo je da ugovor nč ne stane, pa da se delaš kitajca tut ne, mogoče bo šlo skozi.

Ja to ze .samo da ne bi imel tezav z akrapovicem itd.. tole pise v dopisu iz fursa

20180724_190401.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvetnik bi vedel, kake težave lahko imaš. Ampak z ozirom da si kupec ne proizvajalec, na uč bolj male.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja in pol je v pakungi takle auspuh v modri barvi z expertno skritim logotipom...na netu se da pixelirat, v RL pa bolj težko....

HTB1WFsQoBHH8KJjy0Fbq6AqlpXaB.jpg.c7bbb2cafd35acaf7a503742bc00d8f1.jpgHTB18dBQoMDD8KJjy0Fdq6AjvXXap.jpg.f828b44ee51d4ec23a6c4492c188ce84.jpg

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Dejstvo je da ugovor nč ne stane, pa da se delaš kitajca tut ne, mogoče bo šlo skozi.

zdj je že drek, ko je bla inšpekcija...

če ne ugovarjaš gre na uničenje, ne nosiš stroškov ti

če ugovarjaš, pa se akra ne jebe s tem, dobiš auspuh

če ugovarjaš, pa spušiš, plačaš še uničenje, kako je z sodnijo in stroški tam ne vem

pred 4 minutami, TINY35 pravi:

Pa ce to storim da dam ugovor in ce se akrapovic ukvarja s tem.. lohk kaj najebem . S stroski itd ?

kolikor vem se v teh zadevah krivda ne ugotavlja, torej kazni s strani države ne moreš dobit. na sodniji če pride do tega se bo odločalo samo o tem ali gre auspuh na uničenje ali tebi na motor. v primeru da zgubiš plačaš stroške uničenja. komu obesijo stroške sodnije ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Xebec pravi:

ja in pol je v pakungi takle auspuh v modri barvi z expertno skritim logotipom...na netu se da pixelirat, v RL pa bolj težko....

HTB1WFsQoBHH8KJjy0Fbq6AqlpXaB.jpg.c7bbb2cafd35acaf7a503742bc00d8f1.jpgHTB18dBQoMDD8KJjy0Fdq6AjvXXap.jpg.f828b44ee51d4ec23a6c4492c188ce84.jpg

zdj je že drek, ko je bla inšpekcija...

če ne ugovarjaš gre na uničenje, ne nosiš stroškov ti

če ugovarjaš, pa se akra ne jebe s tem, dobiš auspuh

če ugovarjaš, pa spušiš, plačaš še uničenje, kako je z sodnijo in stroški tam ne vem

kolikor vem se v teh zadevah krivda ne ugotavlja, torej kazni s strani države ne moreš dobit. na sodniji če pride do tega se bo odločalo samo o tem ali gre auspuh na uničenje ali tebi na motor. v primeru da zgubiš plačaš stroške uničenja. komu obesijo stroške sodnije ne vem.

kar se tiče slik, vsaj kar jaz njegovo zgoraj vidim ni noben akrapo, kaj je v kartonu (pošiljki) pa ne bi vedel. Če je številka ali kaj kar se ujema z akrapotom, pol ni šanse da bo šlo skozi.

Dvomim, da ima akrapo patentirano obliko, namreč takih rorov takih in podobnih oblik je veliko. Je pa čisto možno, da je kitajc popolnoma kopiral akrapota in potem to je problem.

Recimo identičen ror njegovemu od ESCAPE https://hqmotos.cl/4696-ta025.html

escape.jpg.6d4db2f8bc402ded4a49e94cd61dffbb.jpgScreenshot_20180724-182409_AliExpress.thumb.jpg.e36ff4c2e7120d5a915b970f283fa6c2.jpg.0010155786ae124b0bbdd360ceff4668.jpg

ponaredek akrapota?

pa najbrž bi še kaj našel na netu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Xebec pravi:

 

kupec ne plača uničenja, razen če ugovarjaš in se ne strinjaš da je ponaredek. pol gre kokr vem avtomatsko na sodišče, kjer more lastnik originalne znamke dokazat da so mu kršene pravice.

Si ziher da ne placa kupec unicenja.ker ce se prav spomnim je oni nesrecnez ki je narocil adidaske iz kitajske kr veselo placal okoli 70e podjetju ki je unicenje opravilo.pravzaprav je podjetje mu poslalo kr racun za opravljeno storitev..je blo po tv...tak da mislim da unicenje je kr pripisano k kupcu...nebom pa pameten pa trdil nekaj.mogoce se pa motim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

kar se tiče slik, vsaj kar jaz njegovo zgoraj vidim ni noben akrapo, kaj je v kartonu (pošiljki) pa ne bi vedel. Če je številka ali kaj kar se ujema z akrapotom, pol ni šanse da bo šlo skozi.

Dvomim, da ima akrapo patentirano obliko, namreč takih rorov takih in podobnih oblik je veliko. Je pa čisto možno, da je kitajc popolnoma kopiral akrapota in potem to je problem.

Recimo identičen ror njegovemu od ESCAPE

escape.jpg.6d4db2f8bc402ded4a49e94cd61dffbb.jpg

ponaredek akrapota?

pa najbrž bi še kaj našel na netu.

sliki ki sem jih jst prlimu sta iz opisa izdelka, iz linka ki ga je dal OP.

kitajc si jih je to dal naštemplat 15k komadov. na 5k Akra, 5k SC project, 5k Arrow, dal na aliexpres 3 "različne" oglase za 3 "različne" auspuhe...

kurac je zdaj ko nisi 100% kaj je v škatli. Če gor prtisnen Akra logo, si itak pušnil na celi črti.

 

Popravljeno . Popravil Xebec
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz se sprašujem, koliko je kupec kriv, če je napačno blago v škatli v kolikor je kupil po netu. Še pravico ima vrniti blago v 14 dneh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ni logota.. ker vprasa ob narocilu ce zelis nalepko od npr akrapovica..in sem napisal da obvezno brez vseh dodatkov kar bi kazalo na katerikoli  original izpuh.. tko da izpuh je blank..nc ni gor.. ko jih j... bom poslal ugovor.. ker sem tut s tem namenom narocil tega ki nima na oglasu akrapovic nalepk..kot drugih polno 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Miha1985 pravi:

Si ziher da ne placa kupec unicenja.ker ce se prav spomnim je oni nesrecnez ki je narocil adidaske iz kitajske kr veselo placal okoli 70e podjetju ki je unicenje opravilo.pravzaprav je podjetje mu poslalo kr racun za opravljeno storitev..je blo po tv...tak da mislim da unicenje je kr pripisano k kupcu...nebom pa pameten pa trdil nekaj.mogoce se pa motim

glej tole je podoben primer, zadeva je sicer stara 3,5 let, ampak kolikor vem se zakonodaja ni spremenila.

https://mojefinance.finance.si/8812948

treba je pa mal pazit kaj se napiše in podpisuje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v končni fazi za 30€ če sem prav videl, tudi če gre na uničenje, pa je mir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, DAMI34 pravi:

jaz se sprašujem, koliko je kupec kriv, če je napačno blago v škatli v kolikor je kupil po netu. Še pravico ima vrniti blago v 14 dneh.

Zlobni Kitajci izkoriščajo uboge kupce, kateri hočejo poceni izpuh. Bo treba odjaviti internet, da ne bodo še komu kaj poslali. Majke mi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Borutt pravi:

Zlobni Kitajci izkoriščajo uboge kupce, kateri hočejo poceni izpuh. Bo treba odjaviti internet, da ne bodo še komu kaj poslali. Majke mi. 

če še ne veš ima internetna trgovina tudi določene zakonitosti in v kolikor nisi zadovoljen ali ni pravi izdelek, ga imaš pravico vrniti.

če se pa spustiva na realna tla, iz Kitajske sem kupil že vsaj 20 izdelkov od founov, dodatne opreme za motor, do sesalca unga ta okorglega, k sam vse dela :P in res ne morem vedeti, kaj je ali kaj ni nek ponaredek.

kaj bi dal, da bi nši organčki tako vestno skrbeli še za kaj drugega....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

če še ne veš ima internetna trgovina tudi določene zakonitosti in v kolikor nisi zadovoljen ali ni pravi izdelek, ga imaš pravico vrniti.

če se pa spustiva na realna tla, iz Kitajske sem kupil že vsaj 20 izdelkov od founov, dodatne opreme za motor, do sesalca unga ta okorglega, k sam vse dela :P in res ne morem vedeti, kaj je ali kaj ni nek ponaredek.

kaj bi dal, da bi nši organčki tako vestno skrbeli še za kaj drugega....

Lahko vrneš. Kaj pa ponaredke? Ker na sliki je izdelek podoben enemu drugemu z imenom na njemu. 

V kakšni drugi temi pljuvate čez kitajske ponaredke in izdelke, tukaj pa kupujete to njihovo isto sranje. 

Ne moreš verjeti, ampak Akrapovič naredi toliko izpuhov, da jih celo prodaja. Ampak nekateri raje kupujejo kitajske ponaredke. Pa naj še uživajo s temi ponaredki. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Borutt pravi:

Lahko vrneš. Kaj pa ponaredke? Ker na sliki je izdelek podoben enemu drugemu z imenom na njemu. 

V kakšni drugi temi pljuvate čez kitajske ponaredke in izdelke, tukaj pa kupujete to njihovo isto sranje. 

Ne moreš verjeti, ampak Akrapovič naredi toliko izpuhov, da jih celo prodaja. Ampak nekateri raje kupujejo kitajske ponaredke. Pa naj še uživajo s temi ponaredki. 

z ozirom, da sem nekaj časa delal v podobni branži, od ponaredka, do dejanske ugotovitve, kaj je ponaredek je kr dolga pot, prav tako zaščite patentov niso tako enostavne in vseobsegajoče.

No name loncev je kolikor hočeš, pravzaprav še uveljavljene znamke znajo biti podobne ena drugi. Ampak samo podobnost ni dovolj.

V osnovi pa je ponaredek nekaj, kar ni proizvedeno pri proizvajalcu, nosi pa njegovo ime, ali podobno ime in isto obliko z namenom prevaranja kupca.

Če je pa en lonec, bodisi brez imena, ali pa z drugim imenom, samo podoben neki obliki(3/4 loncev je podobnih) pa zato še ni ponaredek in zato obstajajo sodišča, kjer se o tem kregajo. Ampak carinike in davčno mamo zlo pridne...vsaj nekje :P

če se pa še spustim na kitajsko robo. Vsak ki jo je kdaj kupil lahko pove in poda svoje mnenje, popljuva, pohvali ali komentira. Kdor pa uporablja poceni EU robo v prepričanju, da je pri nas narejenja, naj kdaj pomisli, da je taista roba lahko tudi s Kitajske ampak pod EU brandom. In na koncu, 3/3 zadev, ki jih imamo v pc in laptop in founih, kamerah in podobni eletronski navlaki je made in "exotika". Torej le niso taki packoni kot si mislimo. Dejstvo pa je, da ne vem kok dober izpuh za 30€ ravno ne more biti :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po mojem laičnem mnenju, bodo lonec zasegli in ga dali na uničenje :huh: 

p.s.

lonec za 30 € bo slej ko prej odprlo ... vprašanje kako je z vari in kvaliteto ovoja ... jaz takega ne bi upal nataknit na motor

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!