Skoči na vsebino

Odtrgalo jermen


Priporočene objave

Zdravo.

Sem nov tukaj in tudi nov med skuteristi zato se že v naprej opravičujem za kakšno butasto uprašanje.

Uglavnem pred kratkim se kupil Hondo Jazz 250,prodajalec je rekel da je motor pregledan in poservisiran,dal je tudi 1 mesec garancije vendar mi je včeraj po prvi dalši vožnji odtrgal jermen.......v Kopru torej dobrih 100km od doma.Pred tem sem naredil v okolici služba,izlet,trgovina....cca 700km vse ok dela res super.

Sedaj pa tisto kar me zanima...ali je normalno da je pokrov jermena po vožnji iz Lj do Kopra po stari cesti z dvema vroč skoraj kot auspuh,to sem opazil potem ko ga je odtrgalo,pa ne vem ali je to ok ali ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je bil pac bogi jermen in kje gulo...ce strgan jermen je pac vec dela z menjavo/ciscenjem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Simon-s pravi:

Zdravo.

Sem nov tukaj in tudi nov med skuteristi zato se že v naprej opravičujem za kakšno butasto uprašanje.

Uglavnem pred kratkim se kupil Hondo Jazz 250,prodajalec je rekel da je motor pregledan in poservisiran,dal je tudi 1 mesec garancije vendar mi je včeraj po prvi dalši vožnji odtrgal jermen.......v Kopru torej dobrih 100km od doma.Pred tem sem naredil v okolici služba,izlet,trgovina....cca 700km vse ok dela res super.

Sedaj pa tisto kar me zanima...ali je normalno da je pokrov jermena po vožnji iz Lj do Kopra po stari cesti z dvema vroč skoraj kot auspuh,to sem opazil potem ko ga je odtrgalo,pa ne vem ali je to ok ali ni.

Pokrov jermena ne bi smel biti vroč, ker je narejeno tako, da je dovolj prostora da se jemen ne dotika pokrova. Glede na to da ti jermen utrgalo po 1000 km od nakupa pojdi nazaj do prodajalaca. Upam da ti ni naredilo preveč škode na variomatu ali skloki. Drugače je potebno jermen menjati med 12000 in 15000 km. Glede na to, da se vozita dva je jermen bolj obremenjen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja garancije mi je dal en mesec tko da nimam kaj narest.

Dobr pa saj nima veze,jermen je naročen danes sem mal podiral,da bom vse lepo prepucal,pa mi nekaj ne gre v glavo ko sem hotel snet komplet  variomat mi je ostala gor puša in zadnji del,tako da so mi popadale vn une okrogle zgadeve uteži al kaj,

Ali je kaj važno kako so obrnjene,ker niso povsem okrogle.(to je eno tistih butastih uprašanj ki sem jih obljubil).oziroma dajte mi prosim povedat na kaj naj bom pozoren da nebom kaj zajebal.....in še kaj naj še naredim da se bom lahko brez skrbi vozil dalje,olje v motorju je zamenjano.vsaj tako je obljubil in videti je tudi čist.

Je pa letnik 03 in 38000 km

Vse svoje avtomobile prešraufam sam,menjam turbine in podobno,pri tem motorju pa se še malo učim,vsaj glede tega prenosa moči na kolo.

Hvala

Popravljeno . Popravil Simon-s
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj ko gledam po internetu bolj ugotavljam da bi morali bit te valji lepo okrogli moji pa zgledajo kot bi jih nekdo zbrusu da imajo eno stran skor ravno.....bom popoldan slikal da bo lažje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tiste (ne vec) okrogle zadeve so valjcki, in kot si prav ugotovil, imajo vlogo utezi pri variomatu - tezje kot so, pri nizjih vrtljajih bo drzalo motor na pospesevanju. Ce niso vec okrogli (oz. valjasti), so obrabljeni, jaz bi jih menjal, da bi lepse drseli/se kotalili po kanalu. Ne vem kako je za Jazz 250, za 50cc skuterje so po nekaj evrov na komplet. Ce ti je prej delovalo OK, stehtaj koliko tehta en valjcek, pa imas podatek katere kupiti (obstajajo razlicno tezki). Ce ti je deloval pri previsokih vrtljajih, vzemi gram tezje, ce pri prenizkih pa gram lazje.

 

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Simon-s pravi:

Bolj ko gledam po internetu bolj ugotavljam da bi morali bit te valji lepo okrogli moji pa zgledajo kot bi jih nekdo zbrusu da imajo eno stran skor ravno.....bom popoldan slikal da bo lažje.

Svetujem...

Valjcki so v plasticnem ohisju....s casov postanejo ravne ploskve gor in takrat so za menjati...

Obrnjeni morajo biti tak,da se gusast del ob sukanju noce izmuznit iz plasticnega dela...Svetujem,da najdes na youtube tocen posnetek za tvoj mopi...

Na yamahi xmax 250 se je valjcke menjalo za dr.pulley gramaźo kot google najdu,da se svetuje...razlika baje očitna.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj vidiš, da prodajalec ni povedal vse resnice.

Zamenjaj valjčke, jermen, olje in oljni filter, olje v diferencialu, pa še zraćni filter preglej - pa imaš mir. Aha, jaz bi še zamenjal zavorno olje - ni neki strošek.

Potem pa samo gasa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zok pravi:

Tiste (ne vec) okrogle zadeve so valjcki, in kot si prav ugotovil, imajo vlogo utezi pri variomatu - tezje kot so, pri nizjih vrtljajih bo drzalo motor na pospesevanju. Ce niso vec okrogli (oz. valjasti), so obrabljeni, jaz bi jih menjal, da bi lepse drseli/se kotalili po kanalu. Ne vem kako je za Jazz 250, za 50cc skuterje so po nekaj evrov na komplet. Ce ti je prej delovalo OK, stehtaj koliko tehta en valjcek, pa imas podatek katere kupiti (obstajajo razlicno tezki). Ce ti je deloval pri previsokih vrtljajih, vzemi gram tezje, ce pri prenizkih pa gram lazje.

 

Ravno o tem sem hotu še mal podebatirat...men motor pospeši iz nule res dobro....samo se mi zdi da je okoli končne hitrosti ki je okol 120 mal preveč skor 9000 obratov (na rdečem)...torej kupim težje da bi ga malo manj matral.

Popravljeno . Popravil Simon-s
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Simon-s pravi:

Ravno o tem sem hotu še mal podebatirat...men motor pospeši iz nule res dobro....samo se mi zdi da je okoli končne hitrosti ki je okol 120 mal preveč skor 9000 obratov (na rdečem)...torej kupim težje da bi ga malo manj matral.

S težjimi valjčki bo malo slabše pospeševal in končna hitrost bo malo višja.

Jaz sem vse skupaj nabavljal pri mojem serviserju, ki je vedel kaj se menja in stvari tudi vgradil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, Scarabeo 500 said:

S težjimi valjčki bo malo slabše pospeševal in končna hitrost bo malo višja.

Tako je.;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej je pa to tkole..bolj ko brskam bol vidim da je vse zjebano.Ta puša ki je na sliko nikakor noče dol tudi z apcigarjem ne,ko sem na internetu gledal bi moral enostavno dol,potem ugotovim da zunanja stran sploh nima več zobnokov in se lahko prosto vrti če ni zategnjena in še ena lopatka na vetrnici je polomljena.

IMG_20180731_161009.jpg

IMG_20180731_161036.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mora it dol cist simpl...pac ko sestavljas moras puso malenkost namazat z oljem...pusa je sam nataknjena na ojnico in mora it lepo dol...

Na drugi sliki se vidi,da je variomat (fuc)pazi,da ne kupis najcenejsega....

Puso dobis novo ko kupis variomat....vsaj jz sem...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta "bankrenat" del ki na pusi mora it prvo dol!on spada na variomat!to je pokrovcek valjckov...lahko da je mal zapikalo ko utrgalo jermen...

Vse na pune z wd40 in pustit? Ne vem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo danes mi je ratal dol dobit....cela jeba,ampak je ratal.

Dajte me prosim usmert kje naj kupim nov variomat,pa jermenico pa to,ker na internetu vedno naletim na skuterist.si(a je to vredu).

Hvala

Popravljeno . Popravil Simon-s
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Simon-s pravi:

Evo danes mi je ratal dol dobit....cela jeba,ampak je ratal.

Dajte me prosim usmert kje naj kupim nov variomat,pa jermenico pa to,ker na internetu vedno naletim na skuterist.si(a je to vredu).

Hvala

Skuterist.si in frcomoto imata dobre cene...jz do zdaj narocal s cilinder.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Medtem ko čakam še mal naglas razmišljam in mi ne gre v glavo zakaj je dal nekdo not 15 gramske valjčke kar je 5 gramov lažje od tovarniških.Sedaj vem zakaj sem motor komaj spravil čez 110 km/h in to seveda ornk v rdeče z obrati....dobrih 9500 pospeške je imel pa iz nule res nore.

Sedaj pa sem naročil 20 g od enega doktorja:lol1:pa da vidimo kako bo.

Mal me je strah da sploh nebom spoznal svojga motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!