Skoči na vsebino

Piaggio Liberty 50 4t- svecka nima iskre


Priporočene objave

pred eno uro, ales benic pravi:

kaj pa obloge na sklopki,kdaj sklopko zamenjat

Ko začne le ta drseti, se pravi da pri speljevanju čutiš "vrtenje v prazno", razne škripajoče zvoke ali pa cukanje. 

Takrat je že čas za menjavo oblog sklopke.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sedaj ko sem šel na testno vožnjo,ali je možno da ne gre već kot 40kmh,ali je se kaj drugega vmes,lp

nova sklopka,nov jermen,novi federcki,lesaj menjalnika,valjcki originalni6,5g/5,5g,/7,5g

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ales benic pravi:

sedaj ko sem šel na testno vožnjo,ali je možno da ne gre već kot 40kmh,ali je se kaj drugega vmes,lp

nova sklopka,nov jermen,novi federcki,lesaj menjalnika,valjcki originalni6,5g/5,5g,/7,5g

Lahko boste zamenjali pol motorja, dali športne prenose Malossi, kupili kit 80ccm, zamenjali tisoč valjčkov. Vendar nekega večjega rezultata nebo.

Prvo je treba pridobiti obrate, pridobijo se tako da se odblokira CDI enota in bo motor tudi brez kakšnih predelav valjčkov ali česarkoli šel 60 km/h

Lep pozdrav, Marko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, ales benic pravi:

a pa je to varno.v cem je fora,lp

Na mojmu jackotu sprobal vse zivo v zvezi z variomatom...in sprobaval dva razlicno draga jermena in razne kombinacije dveh tez valjckov...sprobu vse kombinacije od yega da v variomatu le trije valjcki do vseh 6 in vse kombinacije tež!

Najlepse gre,prede,zavrti se z 3 lahkini in dvema tezjima..podobno dosegel z 4lahkimi enim tezjim,le koncna hitrost bila nizja...

2T stvar mi mora lavfat v nulo...tuk cajta drkam...motorka,lakserca...

Z pocenskim jermenom sem sprobal le enkrat po unmo jermenu in je bilo oho slabse..

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, ales benic pravi:

glih to me moti ,da ne gre vsaj 50-60.bom narocil se odblokirano cdi enoto ,pa bom probal

CDI enote ne potrebujete kupovati odblokirane, lahko je odblokirate sami tako da na določenem mestu zarežete v plastiko ter najdete limitator ter ga prerežete, tako bo vaš CDI odblokiran in motor bo dosegel višje obrate, ter tako tudi končno hitrost (okoli 60 km/h)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ales benic pravi:

a mi lahko še kdo pove na koliko se ventili štelajo pri  piaggotu 50 4t skuterju,ali pa kje to piše,lp

Če motor prižiga hladen iz prve ter lepo deluje nasplošno, ventilov ni potrebno nastavljati. Razen če želite nastaviti preventivno?

Kot sem že napisal v nekateri drugi temi, se ventile nastavlja ko je motor še haden. Če niste sigurni da to 100% veste kako nastaviti, vam ne priporočam da nastavljate ker če kaj nebo v redu lahko pride do velike škode na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To vem, da se mrzlo nastavlja in samo preventivno,samo nisem vedel s katero dimenzijo preverim,pa sem nasel  na netu- intake 0,10mm ,discharge 0,15mm.

lp,ales

za cdi enoto tudi vem,samo ta, ko sem jo odprl,nima te žicke za prerezat.Ima samo kondenzatorje.Tako da je morem nič,žal

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, ales benic pravi:

To vem, da se mrzlo nastavlja in samo preventivno,samo nisem vedel s katero dimenzijo preverim,pa sem nasel  na netu- intake 0,10mm ,discharge 0,15mm.

lp,ales

za cdi enoto tudi vem,samo ta, ko sem jo odprl,nima te žicke za prerezat.Ima samo kondenzatorje.Tako da je morem nič,žal

lp.

Ali ste CDI kupili prek spleta? Ali vam jo je izposodil prijatelj?

Tako je sesalni ventil se nastavlja na 0,10mm, izpušni pa na 0,15mm. To je edina prava in tovarniška nastavitev za 50ccm 4T motorje.

Zanima me tudi kako ste prerezali CDI? Da ga niste slučajno na napačnem mestu?

Tukaj imate priloženo sliko na kateri so točne mere kje morate prerezati, da bi prišli do tiste žičke za deblokado.

image.png.19b311d9a99a62b3869a1b34aee4d6c3.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne,ta nima te žicke,prejsna je imela.ta ima samo 3 kondenzatorje notri

iktak danes dobim novo odblokirano,pa samo še ventila nastelam ce bo treba,pol bomo pa videli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ales benic pravi:

tukaj prilagam se slike od cdi enote.ce kdo zna odblokirati,naj mi pomaga injo bom imel za rezervo,lp

IMG_20180831_131444.jpg

IMG_20180831_131453.jpg

IMG_20180831_131508.jpg

Ne, ta vaša CDI enota nima te žičke. Mogoče veste kje ste jo kupili ali kakšne znamke je?

Ker mi je zelo čudno da tega nima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, ales benic pravi:

prijatelj jo je prinesel,je bila na zip-u 50 4t,lp

Potem je po vsej možnosti ta CDI kopija, ker tudi Zip ima na enak način izvedeno blokado na elektroniki. Tako da res ni kaj za narediti kot kupiti že odblokirano. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

pozdravljeni,malo sem bil odsoten.Skuter sem sedaj poštimal da gre lepo 55-60 po števcu.

Sedaj me pa zanima,kako je z izpuhom,oziroma kdaj ga menjat( kako vem da je zanič) pa katerega kupiti za 4t motor,

lp,Ales

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 9. 2018 ob 22:45, ales benic pravi:

pozdravljeni,malo sem bil odsoten.Skuter sem sedaj poštimal da gre lepo 55-60 po števcu.

Sedaj me pa zanima,kako je z izpuhom,oziroma kdaj ga menjat( kako vem da je zanič) pa katerega kupiti za 4t motor,

lp,Ales

Pozdravljeni,

No super da ste motor poštimali kot ste želeli.

Izpuh je dober dokler se ne zamaši, ko se zamaši vam edino preostane menjava z novim. Za 4T motor je najboljše kupiti original izpuh kakšen je že bil v originalu. Lahko se pa seveda lahko kupijo razni legalni in nelegalni športni izpuhi.

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Lep pozdrav! 

Jaz imam piaggio liberty 50 2020 z blokado na 25 km/h.

Zanima me katero CDI enoto je potrebno menjati, da mi bo šel vec kot 50 km/h?

Menjal sem ze glavno CDI enoto ampak ko gres preko 25 km/h se motor zavrti v visoke obrate in ne gre vec kot 40km/h.

Ali morem zamenjati se vžigalno cdi enoto o kateri ste se pogovarjali?

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!