Skoči na vsebino

Moto Guzzi V85


thumper

Priporočene objave

Ob 13. 6. 2022 ob 16:22, Dadi pravi:

Kovčke imam original, vse 3, kaj naj rečem, top case je skoraj nepogrešljiv, stranski pa dodatno udobje, sploh če se kam dlje odpraviš, tank torba je zelo uporabna in priročna, nosilec telefona sem si dodal, ga pa še nisem uporabljal-morda bi danes raje vzel Moto Guzzi MIA in imaš vse na displeju, tudi klice upravljaš, povišan vizir touring-original sem si takoj omislil, mi je pa od ermaxa morda še lepši, razširjena stranska tačka-imam in priporočam, nimaš skrbi če je kak makadam za podlago, centralno stojalo tudi priporočam-uporabno.

Sam sem dodal še cevno zaščito motorja-original, gretje ročic če voziš tudi v hladnejših dneh-original samo priklopiš in upravljaš na original stikalih, je že vse pripravljeno, so zelo učinkovite imajo 3 stopnje. Meglenke sem dodal bolj zaradi izgleda in mojega gušta, lahko pa povem, da ponoči ko vse prižgeš sveti skoraj kot da je beli dan.

 

Upam da ti je kaj v pomoč, kaj boš dodal pa vidi ti.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj bi vprašal  koliko toplote pride od cilindrov na kolena in ali ja moteče. ? V teh temperaturah, ki so preko 30. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Rdeči pravi:

Nekaj bi vprašal  koliko toplote pride od cilindrov na kolena in ali ja moteče. ? V teh temperaturah, ki so preko 30. 

 

V dveh furah sem prevozil cca 550km. Vsakič je bilo cca 30 stopinj. Vozil sem v dragins jeans in sploh nisem opazil, da bi me kaj grelo od cilindrov...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Rdeči pravi:

Nekaj bi vprašal  koliko toplote pride od cilindrov na kolena in ali ja moteče. ? V teh temperaturah, ki so preko 30. 

 

Sam se vedno oblečem za na motor, poleti običajno moto jeans hlače, ne čutiš nič extra, če sem pošten sem pri kakem drugem motorju z vodnim hlajenjem čutil bistveno več toplote, že skoraj moteče preveč, sploh ko je kak ventilator vklopil in vse v noge pol piha. Če skočim kdaj na kratko v trgovino ali podobno grem poleti tudi v kratkih, to so krajše fure, pa tudi nisem nič motečega zaznal, pa tudi čez 30 je bilo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 6. 2022 ob 16:12, Andrejcer pravi:

Prvi servis mimo, vse ok.
Dobil sem še Ermax vizir, Light black verzijo. Namestitev je enostavna. Meni izgleda noro dobro, vetrna zaščita pa neprimerno boljša. V zgornjo polovico čelade pride veter, ki pa ni turbolenten. Pri 130km/h se po AC pelješ kot kralj, saj gre tok zraka tudi čez ramena. Nič več premetavanja. Pravi lepotec je zdaj. :)

image.thumb.jpeg.11eb06d780be060cea4ff1a545cda3fa.jpeg

ps. 

Na fotografiji izpade malenkost drugače zaradi editiranja, v živo je res lepo nežno črn.

Res je, v živo lepše zgleda! Hvala za danes in lep dan naprej. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tiste, ki si niste prebrali navodila! Smerniki se sami izklopijo, če slučajno pozabite. Jaz sem to danes testiral in deluje v skladu z navodili (beri navodila). Kot jaz razumem logiko te funkcije, ni njen namen, da bo motor skrbel za izklapljanje smernika za vsakim prehitevanjem, menjavo pasov, zavijanjem, itn. Ampak! Se smernik avtomatsko izklopi, če nanj res pozabiš, da se ne bi s smernikom vozil daljše razdalje. Meni se zdi ta funkcija zelo uporabna. 
image.thumb.jpeg.cf8f52374c14bc1a99f8fbd749d649ba.jpeg

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprednja strehca je original od caponord aprilie. Neverjeto kolk je razlika! Prvo furco še brez strehce me je ujel dež ravno na frišno nasutem macadamu cca 2,5 km in je bil motor umazan do križa.

Včeraj me je ujela ploha na kar precej usrani cesti in presenetljivo meče umazanijo glih malo čez zgornji rob alu zaščite, zato priporočam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem montiral originalno centralno stojalo. Meni zelo uporabno. Montaža je simpl, čeprav so navodila s slikami zelo skopa. Vse ok dokler ne prideš do faze, ko je treba namestit vzmeti! Bi kmalu dvakrat z dvigala prevrnil motor. Na koncu sva dva vlekla vzmeti in eden spredaj držal motor...no konec dober, vse dobro.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Dadi pravi:

Sem montiral originalno centralno stojalo. Meni zelo uporabno. Montaža je simpl, čeprav so navodila s slikami zelo skopa. Vse ok dokler ne prideš do faze, ko je treba namestit vzmeti! Bi kmalu dvakrat z dvigala prevrnil motor. Na koncu sva dva vlekla vzmeti in eden spredaj držal motor...no konec dober, vse dobro.

Za vzmeti se je že nekje pisalo, da jih je ful težko spravit gor. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da nas je malo, ki bi imeli V85TT, pa vendar! Pri Louisu sem urejal reklamacijo prejšnjega-prezadnjega naročila, kjer so mi priznali nov kos. Pomotoma so mi poslali zadnje naročilo in to je ermaxova šipca za V85TT!! Bi mogoče kdo potreboval?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vseh plusih, ki jih ima moj guzzi sem šele sedaj odkril eno pomanjkljivost! Ogledala kakorkoli naštimam se mi za cca 2 sekundi v mrtvi kot skrije večina avtov. Posebej nevarno je na ac, kjer je potrebno pri menjavi pasu kar precej obrnit glavo, da ne spregledaš koga! Drugače se nazaj vidi odlično, komolcev ni potrebno premikat. Ja, se bo treba navadit...

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 6. 2022 ob 14:00, Dadi pravi:

Vem, da nas je malo, ki bi imeli V85TT, pa vendar! Pri Louisu sem urejal reklamacijo prejšnjega-prezadnjega naročila, kjer so mi priznali nov kos. Pomotoma so mi poslali zadnje naročilo in to je ermaxova šipca za V85TT!! Bi mogoče kdo potreboval?

Dadi, sicer imam touring šipco original, se mi pa ta ermax vedno bolj dopade, morda bi jo menjal 🤔🤔

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Matjaž10 pravi:

Dadi, sicer imam touring šipco original, se mi pa ta ermax vedno bolj dopade, morda bi jo menjal 🤔🤔

Javi se na zs pa se dogovoriva. Če prideš do mene ti jo zamenjam vmes, ko boš spil kavo, čaj ali kaj drugega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem zapeljal guzzija v Koper na prvi servis. Bil sem prepričan kot sem bi obveščen ob nakupu, da to opraviš pri 1000 km. Žal to ne drži! Eden redkih modelov v skupini piaggio ima V85TT prvi servis na 1500 km. Seveda ga opraviš lahko tudi prej, se pa pri 1500 prevoženih pokaže ključek za servis in je potreben ponoven obisk in izbris. Menjajo motorno olje, filter, kardansko olje in splošni pregled...poravnali bodo tudi krmilo z vilicami, ker je rahlo zamaknjeno od vsega začetka in to je to. Zdaj pa gas v Dolomite. Srečno na cesti vsem skupaj!

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi. Jaz pričakujem svojega prvega, novega TT Travel ta teden. Čez 1 teden pa že akcija  - 7 dnevna fura nekam proti Albaniji.  V primeru ekstremne vročine sledi sprememba plana - Dolomiti :)    Moram premislit pot zaradi servisa - na 1500 km moram bit nazaj v Kopru :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znanec ima naprodaj zaščito agregata za V85TT od kappe KN8203  enako kot imam jaz. Nikoli uporabljena, cena skoraj pol manj od trgovinske če koga zanima naj se mi javi v zs mu dam številko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guzzi in jaz uspešno preživela štiri dni v Dolomitih! 1185 prevoženih km. Temperatura od 0 do 34 stopinj v istem dnevu. Vsakič do sedaj sem tam moral obleči dežjaka. Sedaj pa ne, tako da sva imela srečo. Tam na cesti miljavžnt gsov. Potem ostali in samo dva V85TT. Moj in tisti, ki sem ga srečal. Vse ok z motorjem. Do 1500 sem ga še šparal, ker sem prehitro dal naredit prvi servis, potem pa po pameti. Velikokrat prva uporabljena v zaprtih ovinkih. Prva in druga se nonstop menjata marsikje in velikokrat. Pri 0 stopinjah pali iz prve, počasna vožnja in vročina mu ne paše. Pri zastojih, semaforjih pri delih na cesti sem ga ugašal.  Zadnja zavora bi lahko bolj prijela, ker jo ogromno uporabljam navzdol. Lahko bi imel vsaj 20 ks več, jebiga sem navajen na 160+. Zato je vse ostalo top in odtehta vse slabosti, predvsem poraba je odlična. Enkrat sem tankal očitno brozgo z vodo in je trokiral in klenkal. Kolegov kawl tudi. Ko sva naslednjič tankala sva oba natočila 98 in je bilo takoj ok. Ko grem naslednjič kam za najmanj 4 dni obvezno nataknem stranske kovčke, zato jih ob prvi priliki kupim. Lepo bi bilo, če bi nas več z našimi guzziji peljalo skupaj po prekrasnih ovinkih še lepših dolomitih. Mogoče nekoč pa! Po zbranih mislih, vtisih še kaj napišem in prilepim kako sliko. Lp

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Dadi pravi:

Kaj mislite, a bi nam uspelo nardit eno skupno furo mg v85tt? 

težka bo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!