Skoči na vsebino

Moto Guzzi V85


thumper

Priporočene objave

pred 3 urami, Dadi pravi:

Kaj mislite, a bi nam uspelo nardit eno skupno furo mg v85tt? 

Jaz sem za, dajmo datum določit, pa eno normalno ruto, da bo vsem ok in se preštejemo 👌

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav, prilagam spodnjo povezavo, pri Moto.it so po podaljšanem testu na 50.000 km razstavili motor in pregledali obrabo vseh vitalnih delov, vse ok, praktično ni obrabe in skozi cel test ni bilo nekih posebnosti, testirali so od zime do poletja, mesta, prelazi, podeželje, skratka vse, rezultat odličen, če je morda še kdo v dvomu 😉

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 7. 2022 ob 17:07, Matjaž10 pravi:

Jaz sem za, dajmo datum določit, pa eno normalno ruto, da bo vsem ok in se preštejemo 👌

Se strinjam, meni odgovarja sobota 23.7. Traso že imam in tisti, ki mu datum odgovarja naj se javi tule. Predlagam, da poleg napiše okvirno kje stanuje, da lahko prilagodim pot da bo vsem nekako ok! 1. Dadi, okolica Ljubljane. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Dadi pravi:

Se strinjam, meni odgovarja sobota 23.7. Traso že imam in tisti, ki mu datum odgovarja naj se javi tule. Predlagam, da poleg napiše okvirno kje stanuje, da lahko prilagodim pot da bo vsem nekako ok! 1. Dadi, okolica Ljubljane. 

2. Andrejcer, okolica Murske Sobote (do 16h moram biti doma, ker grem na morje ;) )
Predlog: srečanje se naj naredi nekje na sredini naših bivališ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ufff, 23.7. bom se nekje v Bosni (upam), oz ravno na poti domov. Ne bo slo. Jaz bi lahko naslednja 2 vikenda. 

Roman, Koper

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 7. 2022 ob 9:24, Dadi pravi:

Se strinjam, meni odgovarja sobota 23.7. Traso že imam in tisti, ki mu datum odgovarja naj se javi tule. Predlagam, da poleg napiše okvirno kje stanuje, da lahko prilagodim pot da bo vsem nekako ok! 1. Dadi, okolica Ljubljane. 

3. Matjaž iz Kopra, 23.7. mislim da bo zame ok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa smo le začeli. V torek določim kje in kdaj se dobimo v soboto. Lepo bi bilo, da bi vsak enkrat letno organiziral na svojem koncu! Če se vam to lušta. Tudi, če prideva samo dva je že nekaj. Lp

 

 

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta guzzi mi je jako vsec, zato špegam v to temo. Čist neobvezujoč predlog. Za organizacijo dogodka z več udeleženci je smiselno  imet vsaj 3 tedne, raje mesec. Zakoličite si datum v septembru.  Folk bo z dopustov, vreme je še krasno….več vas bo, lepš vas bo videt. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 7. 2022 ob 7:28, Matjaž10 pravi:

3. Matjaž iz Kopra, 23.7. mislim da bo zame ok

Pozdrav, pri meni je sprememba grrr, v soboto so se mi sorodniki napovedali za na morje in zdaj je frka...samo predlog, če morda premaknemo na nedeljo? V nasprotnem bom moral preskočiti tokrat, kar pa raje ne bi, saj imam željo da se dobimo skupaj.

Ob 17. 7. 2022 ob 9:42, Kugelschreiber pravi:

Ta guzzi mi je jako vsec, zato špegam v to temo. Čist neobvezujoč predlog. Za organizacijo dogodka z več udeleženci je smiselno  imet vsaj 3 tedne, raje mesec. Zakoličite si datum v septembru.  Folk bo z dopustov, vreme je še krasno….več vas bo, lepš vas bo videt. 

Ta predlog sploh ni mimo, morda bi res bolj pametno, sicer ni sploh nič narobe če se 2 x dobimo 😉🏍🏍, sicer mi ta sobota kot rečeno zdaj striže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj naredil cca 270 km, skupaj z še dvema prijatelja, zapriseženi GSisti, ona oba z 1250 kubično konjenico, trasa Kp, kras, Šempeter, Trnovo, Vipava...skratka vsega, tudi nekaj makadama vmes, vam povem da mi nista nikamor ušla, pa smo na doličenih odsekih in vzpetinah kar dinamično vozili, V85 TT zelo suvereno opravi svoje delo, motor prožen in z dovolj navora, malo z menjalnikom več delaš in nista ušla nikamor, prav nasprotno, menjalnik odličen...toliko za tiste ki menijo da je prešvoh, za tip motorja zelo živahen in z km motor presenetljivo, da še več navora in tudi na višjih obratih zelo lepo podaljša, vse pa je čvrsto in izredno stabilno, Guzzi 💯

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli žal meni odgovarja samo sobota. Sredi septembra imam 14dni dopusta in sem zaseden. Konec septembra določim še en datum 30.9 ali 1.10 in odpeljemo Grossglockner ali okolico, ki je malo bližje  Če koga zanima naj si rezervira čas. V soboto pa sva zaenkrat dva in upam, da bo šlo. Me pa vse bolj žuli mg fešta za stoto obletnico med 5.9. in 10.9.  Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor ima čas se dobimo v soboto 23.7.22 ob 8. uri tule : Gostilna Prenočišča Ferlič Ervin s.p., Spodnje Gorče 3, 3314 Braslovče. Tu spijemo kavo, sok in odrinemo v smeri AT . Če bo kdo bil iz primorske, notranjske strani naj se mi javi v ZS in se dobimo v okolici LJ kjer živim in gremo skupaj do Braslovč.

Zaenkrat sva načeloma dva Andrejcer in jaz tako, da začeli smo! Dobrodošli!

Konec septembra kot sem že omenil bo zopet furca.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Dadi pravi:

Jutri grem v Podpeč Petrol natočit in javim koliko sem stlačil noter. 

Daj ga napolni sede na motorju ali na centralnem stojalu. Da bo merodajno koliko gre noter pri res praznem tanku.
V "sport" načinu je ročka prej odzivna, kar se predvsem opazi pri prehitevanju. Moč je enaka.
Hvala za dobro družbo. ;)

20220723_105933.thumb.jpg.2f293437bba6952e3a1ab1ba253aa200.jpg20220723_105848.thumb.jpg.7ddb2cb41f5d4f0c6859624382a41285.jpg20220723_110344.jpg.07d7f1ed612307af9c0b8249a4d0f3b2.thumb.jpg.a244cc131281e3eb41611258012fcfdd.jpg

Popravljeno . Popravil Andrejcer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar sem natočil. Točim vedno s kupčkom Moj recept tankanja je pri vseh dosedanjih motorjih več ali manj enak. Motor stoji na stranski tački. Napolnim do vrha in ga proti koncu večkrat dvignem, ter spustim nazaj na tačko. Tako tudi danes in rezultat je tu. Po pravici se mi kar smeje tako dober je! Za 850ccm, težo s tekočinami cca 230+voznik, kardan in zračno hlajen v agregat je super. Telih 534 km ga nisem šparal, ker zdaj naj bi že bil dovolj utečen. Kako sva se vozila pa lahko pove Andrejcer. Tja do cca 0.3 litra števec laže glede porabe, nisem pa točil na isti ročki. Načeloma naj bi bilo enako. Ja nasmeh kar ne zgine...

Screenshot_20220724-110243_Calculator.jpg

20220724_110158.jpg

20220724_105837.jpg

20220724_105823.jpg

20220724_105813.jpg

20220724_105806.jpg

20220724_105755.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem izkoristil dan in se odpravil iz Kp na Sviščake nad Il. Bistrico, pod Snežnikom, lepa ovinkasta cesta, zadnji del ceste do Sviščakov je novo asfaltiran (mislim da cca 2 leti nazaj), bi rekel da je kar na kožo pisana našemu V85 TT, na Sviščakih pa prijetnih in svežih 19 stopinj sredi dneva, z Guzzo sva uživala vsak km na polno 😉

20220728_130546.jpg

20220728_130357.jpg

20220728_141100.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav, če morda koga zanima ali želi pokrivalo za motor, sam imam namreč navado imeti motor pokrit v garaži. Seveda pa je pokrivalo zelo uporabno tudi na kaki več dnevni furi, to ščiti pred vsemi vremenskimi vplivi. Ta xxxl dimenzija je kot po meri za V85 TT, tudi z vsemi tremi kovčki lepo vse pokrije.

Spodaj je slika in 1163966914_Screenshot_20220729-170315_SamsungInternet.thumb.jpg.75c05418ccfa41cf62fb363f9dfaebc7.jpglink z vsemi info za naročilo, preizkušen in ga priporočam.

 

 

https://www.amazon.it/NEVERLAND-Coprimoto-Motociletta-Impermeabile-Resistente/dp/B08TMDCPF1/ref=mp_s_a_1_3?crid=1LJM29M9525FI&keywords=telo%2Bmoto%2Bneverland&qid=1659106926&sprefix=telo%2Bmoto%2Bneverland%2Caps%2C156&sr=8-3&th=1&psc=1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišal sem, da je centralno stojalo težko namestiti. Mogoče bom komu pomagal s tem prispevkom, saj ga lahko namestiš tudi sam. :)
Centralno stojalo sem zmontiral medtem ko je motor stal na stranski tački. Stojalo sem privezal na kardan, potem pa z močnim (debelim) dolgim izvijačem potegnil vzmeti gor. Izvijač sem uporabil kot vzvod, podložil pod gumico (modra puščica) in potegnil klin vzmeti gor. Kar nekaj sile je potrebne, zato mora tudi izvijač biti dovolj močan. Kakega slabega lahko zlahka zlomite in se ob tem poškodujete. Z drugo roko sem si še z enim izvijačem pomagal, tako da sem z njim vlekel še med fedri (rdeča puščica). Motor je bil med opravilom čisto stabilen, kar je bilo tudi za pričakovati, saj ga vlečeš nazaj in ga ne moreš prevrnit iz stranske tačke.  

20220730_203900.thumb.jpg.961bacb581e5b17a6b1ed3a62de7d6fc.jpg


 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm, ne vem kaj naj rečem. Ko sem kupoval motor, sem vprašal, kako je z garancijo, ker sem zasledil, da je v Italiji možno dokupit še 2 leti. Odgovorili so mi, da je garancija 2 leti in dokup ne obstaja. Zdaj pa vidim tole akcijo. Res sem presenečen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Dadi pravi:

V Italiji so imeli opcijo podaljšanja garancije že od začetka prodaje V85 TT, pri nas sem tudi sam vprašal prodajalca, pa mi niso znali dati jasnega odgovora, češ da se bodo pozanimali, odgovora nisem prejel pa tudi vprašal nisem več.

Je pa to kot zavarovanje, lahko pride prav, lahko pa nikoli ne koristiš, je pa kvaliteta po moji oceni kar na visoki ravni, zato tudi je ta opcija. To je stvar odločitve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem kupil Guzzija v datumu, ki je naveden v akciji. Poslal sem vprašanje na info@pvg in do danes nisem dobil odgovora. Prodajalec kjer sem ga kupil mi je povedal, da pvg dela spisek kupcev, ki smo ga kupili med akcijo in nas bodo naknadno obvestili. Upam, da bo kaj iz tega. Sem pa si za vsak slučaj naredil print scr v dokaz kaj obljubljajo!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!