Skoči na vsebino

Moto Guzzi V85


thumper

Priporočene objave

Ob 14. 8. 2022 ob 17:38, Matjaž10 pravi:

Poglej nekaj strani nazaj, sem pisal na to temo če se prav spomnim, sem pa rudi jaz zasledil to info na ITA fb strani MG, menda nova verzija centraline reši definitivno ta "občasni žvenket" tako za E4 kot za E5. Drugače pa ni nič narobe, rešiš pa že sedaj tako da voziš v malo višjih vrtljajih, lo domače eno prestavo nižje. Naš motor je dejansko oljno-zračno hlajen, več je obratov več olja pošlje motor na hlajenje v cilindre in posledično zmanjšuje temperaturo, ki lahko povzroči ta pojav (gre za nekontroliran samovžig) tako nekako po domače povedano. Bo morda kak strokovnjak še kaj povedal, jaz sem dal domačo razlago. Pojav je znan tudi pri drugih znamkah, tudi BMW...

Bistveno, bistveno se to zmanjša z tankanjem 98-100 oktanskega bencina, ki je bistveno boljše kvalitete.

V torek pokličem na Pvg in preverim, če ne pokličem v Trst na pooblaščen servis, javim kaj izvem.

Danes sem klical na PVG v Kp, dejansko mi niso znali povedati če je nova verzija centraline na razpolago, povedali so mi da ko pride motor na servis ga priklopijo na tester in se pokaže če je nadgradnja in takrat nadgradijo verzijo in več nisem zvedel 🤔🤔

V Trstu pa imajo feragosto, dopust in je zaprto, drugi teden pravi odzivnik da se vrnejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo jutri čas in voljo za eno vožnjo? Pri meni je na obisku kolega iz Italije s svojim V85tt. Greva na eno voznjo, najbrz relacija Koper - Stanjel - Ajdovscina - Lokve ( nekaj makadama) - naprej odvisno od vremena. Ce bi se nama pridruzil kdo z V85, se dobimo ob 7.45 cca v slascicarni Ika v Salari. 👍👌

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Versys65 pravi:

Ima kdo jutri čas in voljo za eno vožnjo? Pri meni je na obisku kolega iz Italije s svojim V85tt. Greva na eno voznjo, najbrz relacija Koper - Stanjel - Ajdovscina - Lokve ( nekaj makadama) - naprej odvisno od vremena. Ce bi se nama pridruzil kdo z V85, se dobimo ob 7.45 cca v slascicarni Ika v Salari. 👍👌

Grrr, prepozno sem videl, uživajta 👍

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto lepa tura na relaciji Koper - Štanjel - Col - Predmeja - Lokve - Sabotin -Nova Gorica - Komen - Dutovlje -Koper. 

Prijatelj Fabio iz Italije je bil s svojim E4 in jaz s svojim E5 motorjem. Veliko sva primerjala oba motorja, med drugim si ju tudi zamenjala pri voznji. Razlika je precejsnja. E5 je precej bolj odziven pri nizkih obratih. V nacinu sport ni primerjave. Mnogo bolj živahen. Njegova balanca je nastavljena nizje od moje, tako da so obcutki, kot da bi vozil drug motor. 

Sicer pa vse ok. Škoda, da se nisem prej spomnil, da bi se nama se kdo pridruzil. Celo pot nisva srecala nobenega V85tt, razen ko sva se vrnila domov, pred Vanganelom nama je prisel nasproti eden. Si bil ti Dadi????

IMG_20220820_194318.jpg

IMG_20220820_194409.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 8. 2022 ob 8:46, Versys65 pravi:

V soboto lepa tura na relaciji Koper - Štanjel - Col - Predmeja - Lokve - Sabotin -Nova Gorica - Komen - Dutovlje -Koper. 

Prijatelj Fabio iz Italije je bil s svojim E4 in jaz s svojim E5 motorjem. Veliko sva primerjala oba motorja, med drugim si ju tudi zamenjala pri voznji. Razlika je precejsnja. E5 je precej bolj odziven pri nizkih obratih. V nacinu sport ni primerjave. Mnogo bolj živahen. Njegova balanca je nastavljena nizje od moje, tako da so obcutki, kot da bi vozil drug motor. 

Sicer pa vse ok. Škoda, da se nisem prej spomnil, da bi se nama se kdo pridruzil. Celo pot nisva srecala nobenega V85tt, razen ko sva se vrnila domov, pred Vanganelom nama je prisel nasproti eden. Si bil ti Dadi????

IMG_20220820_194318.jpg

IMG_20220820_194409.jpg

Po moji izkušnji je primerjava sledeča, v nižjih obratih je E5 res nekoliko bolj odziven in živahen, je pa E4 v podaljšku, višjih vrtljajih boljši, po domače ima tisti skoraj športni podaljšek, se zavrti...

Na E5 so zmanjšali 4 konje in pridobili navor na nižjih obratih, nekaj pa izgubili na višjih, vsaka verzija ima svoj plus in svoj minus.

So pa po moji oceni to zanemarljive razlike, v celoti gledano je V85 TT odličen izdelek, v obeh verzijah in najbolj pomembno je da ga imamo in uživamo na 💯😜

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 8. 2022 ob 8:46, Versys65 pravi:

V soboto lepa tura na relaciji Koper - Štanjel - Col - Predmeja - Lokve - Sabotin -Nova Gorica - Komen - Dutovlje -Koper. 

Prijatelj Fabio iz Italije je bil s svojim E4 in jaz s svojim E5 motorjem. Veliko sva primerjala oba motorja, med drugim si ju tudi zamenjala pri voznji. Razlika je precejsnja. E5 je precej bolj odziven pri nizkih obratih. V nacinu sport ni primerjave. Mnogo bolj živahen. Njegova balanca je nastavljena nizje od moje, tako da so obcutki, kot da bi vozil drug motor. 

Sicer pa vse ok. Škoda, da se nisem prej spomnil, da bi se nama se kdo pridruzil. Celo pot nisva srecala nobenega V85tt, razen ko sva se vrnila domov, pred Vanganelom nama je prisel nasproti eden. Si bil ti Dadi????

IMG_20220820_194318.jpg

IMG_20220820_194409.jpg

Ne, žal nisem bil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem bil na PVG v Kopru. Pogovoril sem se z mehanikom Andrejem (moram ga pohvalit). Brez da bi me naročil, je odpeljal motor v delavnico in ažuriral software - naložil je najnovejšo mapo, ki naj bi odpravila težave oz neprijetno žvenketanje ob vročini. Po updejtu je bilo kot da bi se usedel na drugi motor. Morda sem malo pod vtisom pričakovanja, ampak motor se obnaša, kot da bi imel 10 konjev več. Teče bolj mirno, vleče boljše že od nižjih obratov. Ne vem kako bo na vročini, ker danes je bilo 29 stopinj, ko sem ga preizkušal, ampak se mi zdi občutna razlika. Že prej je bil ok.

Motor ima sedaj 5500 km in na bloku opažam, da malo masti olje. Lepotna napaka. Ni hudo, mehanik pravi naj vozim in ga pripeljem predem ga dam na zimovanje. bodo uredili v garanciji.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10.9. vabim vse interesente za skupno vožnjo na ogled zbora HD na Beljaškem jezeru. Start bo iz Ljubljane ob 7.00 izpred Molove pumpe na Rudniku. Od tu gremo do Tržiča do Old English House kjer spijemo kavico in se nam lahko pridružijo zaostali. Odhod iz Tržiča ob cca 8.00 uri in gremo do Baškega jezera. Tam naredimo krog okoli jezera, parkiramo in si ogledamo štante, event katerega se vsako leto udeleži velika množica bikerjev. Po cca 2-3 urah ogledov se ponavadi odpeljem od tu na kakšno panoramsko vožnjo in potem proti domu. Vsi, ki bi želeli poleg naj se tule javijo!

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Dadi pravi:

10.9. vabim vse interesente za skupno vožnjo na ogled zbora HD na Beljaškem jezeru. Start bo iz Ljubljane ob 7.00 izpred Molove pumpe na Rudniku. Od tu gremo do Tržiča do Old English House kjer spijemo kavico in se nam lahko pridružijo zaostali. Odhod iz Tržiča ob cca 8.00 uri in gremo do Baškega jezera. Tam naredimo krog okoli jezera, parkiramo in si ogledamo štante, event katerega se vsako leto udeleži velika množica bikerjev. Po cca 2-3 urah ogledov se ponavadi odpeljem od tu na kakšno panoramsko vožnjo in potem proti domu. Vsi, ki bi želeli poleg naj se tule javijo!

Še nekaj malega glede panoramske vožnje. Od Beljaškega jezera bom šel do Louisa, kjer bo še en kratek postanek za nakupe. Od tam gor in dol na plačljivo Beljaško Alpsko cesto. Villacher Alpenstrasse lahko tudi spustimo. Glede smeri povratka se na mestu dogovorimo, če vas bo kaj iz primorskega konca gremo na Flockenpass in čez Tolmeč na Rabeljsko jezero proti Ljubljani. Če primorcev ne bo potem gremo do Železne kaplje in Jezersko proti Ljubljani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/24/2022 at 3:03 PM, Versys65 said:

Danes sem bil na PVG v Kopru. Pogovoril sem se z mehanikom Andrejem (moram ga pohvalit). Brez da bi me naročil, je odpeljal motor v delavnico in ažuriral software - naložil je najnovejšo mapo, ki naj bi odpravila težave oz neprijetno žvenketanje ob vročini. Po updejtu je bilo kot da bi se usedel na drugi motor. Morda sem malo pod vtisom pričakovanja, ampak motor se obnaša, kot da bi imel 10 konjev več. Teče bolj mirno, vleče boljše že od nižjih obratov. Ne vem kako bo na vročini, ker danes je bilo 29 stopinj, ko sem ga preizkušal, ampak se mi zdi občutna razlika. Že prej je bil ok.

Motor ima sedaj 5500 km in na bloku opažam, da malo masti olje. Lepotna napaka. Ni hudo, mehanik pravi naj vozim in ga pripeljem predem ga dam na zimovanje. bodo uredili v garanciji.

 

Zdravo, je morda to ažuriranje software-ja možno tudi za  E4?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, motoretro pravi:

Zdravo, je morda to ažuriranje software-ja možno tudi za  E4?

Žal nimam te info ali potrditve, bi moral z motorjem do njih da priklopijo na platformo in pol bi videli, ne dvomim pa da bo tudi za E4, sicer si sam ne delam nekih težav, tankam itak 100 oktanov, vožnjo sem prilagodil in vozim tako da ni pod obrati, po domače da se lepo vrti, kot to tudi paše temu V motorju in ni težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/17/2022 at 2:47 PM, Andrejcer said:

Že nekajkrat sem zasledil, da je v tega nemirneža dobro tankat višje oktansko gorivo. Ampak glede na izkušnje, ko sem to probaval pri drugih motorjih, skuterjih in nisem opazil neke očitne razlike razen visokega računa, se mi je zdelo škoda denarja.
Sem se pa zadnjič odpravil domov iz službe, pa mi je kazalo le 50km preostanka goriva. Ne bom reskiral, ker po AC itak več pije, pa ravno toliko imam do MS, zato sem se ustavil na bližnjem Petrolu v MB. Vidim 100ko na ročki, pa si mislim, ajde da probamo. Račun je bil občutno višji, a že po poti domov so moja čutila zaznala tudi pri motorju občutno razliko.

Nisem želel nekaj prej pisat, zato sem si danes vzel čas, da malo potestiram v pogojih, kjer je bil moj nemirnež najbolj močan na karakterju t.i. nemirneža. Vožnja je bila po hitrostnih omejitvah, v višjih prestavah, torej nižjih obratih, v malo bolj zgoščenem prometu, brez dosti prehitevanja. Nisem se rad vozil pri taki hitrosti, niti v takem prometu, ker sem vedno moral nižat prestavo in ga vozit na višjih obratih, drugače je karakter nagajal.

Prva razlika, ki sem jo opazil je, da ima motor drugačen zvok: bolj tih oz. miren, tak, ki ti da občutek, da je tek motorja bolj tekoč, zadovoljen. Ne vem kako se drugače izrazit, nisem mehanik, je pa razlika očitna.

Druga razlika je, da je pospeševanje bolj gladko, saj pri nizkih obratih ni nemiren, ne prihaja do tistega "tresenja" oz. karakterja nemirneža. Prekmurci bi rekli, da motor malo cuka oz. se muči. 

Tretja razlika je, da se lahko zdaj brez problema voziš v višji prestavi pri manjši hitrosti, pa je še vseeno motor miren. Verjeli ali ne, v 6. prestavi pri hitrosti cca 65km/h, je bil tek motorja miren, tekoč, pa še lepo "gladko" je pospešil na cca. 100km/h.

Za četrto ne bi bil čisto siguren, bo treba več kilometrov prevozit, bi pa skoraj lahko trdil, da je tudi poraba nekaj nižja, ker tako nizko še nisem šel. 3,5L/100km mi je kazalo po tem 50km krogu.

Zdaj sem prevozil čez 4000km, tak da verjetno vem o čem govorim. Do zdaj sem tankal 95 oktansko gorivo, skoraj vedno na MOL črpalkah, ampak ta 100ka zdaj, pa me je zelo pozitivno presenetila. Priporočam, da probate, natočite ko je tank čisto prazen in poročate. Če še kaj opazim, pa vam z veseljem sporočim. 

 

Probaj sinhronizirati valja. Če ima kdo od prijateljev napravo na tekočinski osnovi, ki je bolj natančna kot ure boš imel v parih minutah super zbalansirana valja. Verjetno te bo stalo tam nekje  sixpack piva :)

Če se malo razštelajo valji (dovod zraka) boš začutil veliko robatost motorja (Guzzi) pri malem gasu in pospeševanju in prostem teku. Včasih lahko motor vgasne, ko ustavljaš pred semaforjem in v vožnji s tisneš sklopko, motor vgasne, kot da bi pozabil stisniti skopko.

Srečno ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, GoBobi said:

Verjetno misliš sesalne ventile (valve po angleško), ali pač😳?!

Ne, nisem misli na ventile!

Mislil sem na tole spodaj.

 

Popravljeno . Popravil Bostjan L
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha😳, ja to je pa nekaj drugega, ja.

Nisem še videl🤗. No, zdaj vem eno več😊.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem bil na servisu in tole je najbolj frišen update za naše stroje. V 10 minutah je bilo opravljeno in nisem nič plačal. Sem pozitivno presenečen in konec sezone opravim pri njih redni servis, da ne bom ravno v Koper zaradi tega šel.

20220831_152534.jpg

20220831_152340.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi občutek po updatu je zanimiv. Po servisu sem šel domov in dež je vso pot padal. Na mestu se motor pol manj trese in v spodnjih vrtljajih je kljub rain mode odziven kot prej v road mode. Zanimivo kot, da ima v spodnjih vrtljajih več navora in tudi ne trokira, brez tresenja lepo pelje v 4. pri 50. Na ravnini sem na kratko potegnil do 165 in tudi v višji vrtljajih gre bolje. Zato priporočam udate vsem, ki ga še niste naredili. Vprašal sem tudi za euro4 in za te je tudi update novejši. Na servisu so mi povedali, da so dobili tovarniški info, da je bolje točiti 100 oktansko gorivo, kar pa že vemo, da velja za vse dvocilindraše kar po defoltu. 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
2 hours ago, Dadi said:

Danes smo vsi z Guzziji dobili ob Baškem jezeru darilo ob 100 letnici...res lepa gesta

20220910_175638.jpg

Zakaj ob baškem jezeru, če…..?

 

94359AA4-E242-451C-A780-6DCCE94DCC43.thumb.jpeg.30d7c6f24ae2115d0f3766c97ac1fa41.jpeg
 

nimam Guzzija, najbrž ga ne bom kupil nikoli, na ta dogodek pa bom eno leto  zelo zelo verjetno (pri)šel. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal mi v soboto skupno furo nikakor ni uspelo uskladiti, sem pa uspel to nedeljo narediti lepo furo, štart iz Kopra, V85 je komaj čakal in bil nestrpen 😁, vožnja skozi Kras, Šempeter pri Go, Tolmin, Bovec (tam nas je malo pralo pa smo se ustavili na kosilu), Guzzi se ni dal zmotiti..., Vršič 12 stopinj, sem kar užival v gretju ročic, je pasalo, naprej proti Kranjski Gori, Bled, Bohinjska bela, Soriška planina (12 stopinj, postanek na tortici in kakavu je je dobro sedel pod žičnico😁, proti Tolminu in nazaj proti Kp. Fura je bila TOP, 430 km čiste uživancije, priporočam, poraba 24,5 km z litrom, motor izredno udoben, sploh nisem čutil utrujenosti, superlativ.

Po poti sem srečal 4 V85 TT.

Slik pa še vedno ne znam obrniti...

 

20220911_161444.jpg

20220911_180138.jpg

20220911_175923.jpg

Popravljeno . Popravil Matjaž10
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Matjaž10 pravi:

 

Slik pa še vedno ne znam obrniti...

Če si s telefonom slikal pokončno, pride do tega fenomena, da slika "leži", ko jo objaviš. Sliko je potrebno obrniti v enem izmed namenskih programov za obdelavo slik in jo ponovno shraniti, ter tako shranjeno potem objaviti. Vsaj tako sem naumil sam. Je pa najlažje, da slikaš kar v ležečem položaju, tako, da je "sprožilec" na desni.

Sem imel enako težavo, če sem objavil "on line" s telefonom ( v rubriki Jadranka).

Popravljeno . Popravil raza
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, raza pravi:

Če si s telefonom slikal pokončno, pride do tega fenomena, da slika "leži", ko jo objaviš. Sliko je potrebno obrniti v enem izmed namenskih programov za obdelavo slik in jo ponovno shraniti, ter tako shranjeno potem objaviti. Vsaj tako sem naumil sam. Je pa najlažje, da slikaš kar v ležečem položaju, tako, da je "sprožilec" na desni.

Sem imel enako težavo, če sem objavil "on line" s telefonom ( v rubriki Jadranka).

Hvala za info, sam forum ponuja opcijo pod urejanje vendar se nič ne zgodi ko nastaviš obrat v levo ali desno, poskusim z novim shranjevanjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred 2 urami, Dadi pravi:

Je kdo za furo? Jutri grem na primorski konec tja do wajdušne in pol še kam...

Rebrnicam se izogni, jutri je GHD in bo cesta Razdrto -Podnanos zaprta, sam povem😃

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!