Skoči na vsebino

Moto Guzzi V85


thumper

Priporočene objave

Matjaž,še nekaj bi te vprašal,namreč kako se kaj vozit v dvoje?Je dovolj zmogljiv?Oziroma močan....pa brez zamere

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, corleone48 pravi:

Matjaž,še nekaj bi te vprašal,namreč kako se kaj vozit v dvoje?Je dovolj zmogljiv?Oziroma močan....pa brez zamere

Ojla,

Tak pomislek sem tudi sam imel, kaj bo v 2. In naložen z prtljago..., praksa pa je pokazala da se polno, res polno🫣 naložen motor obnaša odlično, nisem čutil nobene extra zadeve, navora je dovolj  tudi za prehitevanje, motor stabilen, okvir in razporeditev teže motorja so tu opravili z odliko.

Da se razumemo, to ni super sportaš, za to so drugi modeli motorjev če so take želje, je pa tako da teže ne občutiš kaj dosti, jaz sem peljal kot običajno in na trenutke lozabil da imam sopotnico in full prtljage.

Pojdi in ga testiraj, to je najboljše in edino prav, ljudje imamo različna merila, potrebe in želje in tudi to je prav😉.

Če še kaj potrebuješ kar vprašaj.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matjaž,še nekaj bi te vprašal,namreč kako se kaj vozit v dvoje?Je dovolj zmogljiv?Oziroma močan....pa brez zamere

Neki me heca comp...tudi jaz sem v letih,ko me je hitrost minila,zato bi rad nekaj umirjenega😂

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, corleone48 pravi:

Neki me heca comp...tudi jaz sem v letih,ko me je hitrost minila,zato bi rad nekaj umirjenega😂

 

Pa hitrost je relativna, včasih mi zapaše bolj dinamična vožnja, V85 to brez težav dopušča, vožnja skozi ovinke z tem motorjem preseneti, ker jih res lahkotno požira in menjava smeri je tako enostavna, da kar težko verjameš, glede na tip motorja, osebno ne potrebujem motor ki dela 300 kmh, rabim navor, rabim udobje, ki me ne utrudi tudi po 400+ km, rabim motor ki prevozi tudi neasfaltne ali neidealne ceste in motor ki mi dopušča tudi bolj dinamično vožnjo, malo za gušt tu pa tam, pa še to, da lahko skočim samo do trgovine, brez da pol ure študiram kako spravim motor ven in je cela logistika, da te mine (marsikateri malo večji motor v kategoriji pot. Endur, ki so prave krave za premike na mestu...)

Na koncu pa so omejitve 30, 50, 70,...in max 130 kmh in če ne paziš gre lahko najmanj izpit in kak eur, da ne govorim kaj hujšega, torej pamet v roke, vedno.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala ti zaenkrat😜

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Koliko se čuti toplota celindrov v vročini, ko je nad 30. Ali je moteče.

Popravljeno . Popravil Rdeči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Rdeči pravi:

Koliko se čuti toplota celindrov v vročini, ko nad 30. Ali je moteče.

Odkrito povedano imam občutek da je manj vročine kot pri kakem drugem motorju na vodno hlajenje kjer se vse koncentrira pod sadežem, da ne govorim ko piha ventilator hladilnika na polno v noge.

Tu tega ni, vročina je na prostem in se razgubi, najbolj čutiš vročino ki prihaja od katalizatorja gor, ki je pod motorjem, ko ustaviš, to zaradi ekologije imajo vsi novejši motorji podobno, tudi pri 36° ni bilo moteče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,Matjaž...Kaj je tip Travel,bolje opremljen?Nekje sem zasledil,da ima tudi centralno stojalo in kovčke že v ceni,ali se motim?L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, corleone48 pravi:

Živjo,Matjaž...Kaj je tip Travel,bolje opremljen?Nekje sem zasledil,da ima tudi centralno stojalo in kovčke že v ceni,ali se motim?L.P.

Travel je najbolj serijsko opremljen, ima višji touring vizir, stranske urban kovčke-pvc, guzzi mia modul za povezljivost z telefonom, komunikacijo čelad, prikaz navigacije na ekranu, 3 stopenjsko gretje ročic, morda sem še kaj pozabil, nisem prepričan za centralno stojalo, mislim da ga ima, ga pa priporočam, jaz sem si takoj to vzel, je praktično.

Vso to opremo sem si jaz dal ob nakupu gor pa še nekaj več😉, zaščita motorja-priporočam, pa meglenke za izgled in ponoči res izdatno osvetli cestišče, takrat mi peščeno siva barva nekako ni sedla in mi je zlezla pod kožo giallo sahara barva in sem pol opremil vse na polno po svojem okusu. Barva je pač individualna izbira. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bol ko gledam te filmčke s predstavitev, bol sem prepričan....da je treba u Španijo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekola...nabavil sem si moto guzzi v85tt.Vzel sem si testnega.Je letnik 2023.Travel oprema.Slike sledijo,ko bo čas.Lep pozdrav

 

V PVG-ju,da ne bo pomote

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, corleone48 pravi:

Ekola...nabavil sem si moto guzzi v85tt.Vzel sem si testnega.Je letnik 2023.Travel oprema.Slike sledijo,ko bo čas.Lep pozdrav

 

V PVG-ju,da ne bo pomote

Opa, čestitke, želim ti ogromno lepih in srečnih km.... itak si ga najbrž testiral prej, kaj se ti zdi, občutki, ciklistika, vodljivost, moč, elastičnost motorja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo Matjaž,občutki so fenomenalni,malo sem bil skeptičen,ma sem ga prej stestiral in ti povem,z eno besedo,fenomenalno....je kot da bi vozil igračko.Res je pravi motor zame in za mojo drago.Okleval sem med Kawo 1000SX,ma se je sosed skesal,tako da ni bilo nič od prodaje.Še dobro,da je padla v vodo.Potem sem rekel,da grem do Kopra na PVG in glej ga zlomka,ko sem ga zagledal,mi je takoj padel v oči.Fantje so zelo prijazni in korektni,saj občutek je bil takšen.Ima 4900km in je ohranjen v nulo.Je sive barve z vso opremo.Kot si že sam napisal ima ogrevane ročice,kavalet,povišan vizir in vse kovčke.Pa še kaj bi se našlo.Res sem vesel.Domov sem se vračal po stari cesti in vožnja me je fascinirala.Ima ogromno navora,ciklistika je tudi Ok.Mislil sem,da je podhranjen,ma temu ni tako.Prej sem imel motorje z 150 in več konji,ma jih ne pogrešam.Ta motor je res zame.Sem že v 50-ih letih in potrebujeva nekaj umirjenega,Upam,da je bila to prava izbira.Kako si že napisal od enega Guzzija sta boljša dva Guzzija.Upam,da se kmalu vidiva.Lep dan in lep pozdrav tebi in ostalim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, corleone48 pravi:

Ekola...nabavil sem si moto guzzi v85tt.Vzel sem si testnega.Je letnik 2023.Travel oprema.Slike sledijo,ko bo čas.Lep pozdrav

 

V PVG-ju,da ne bo pomote

srečno vožnjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Dami....kosila pa velja😃

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno!!

Prideš v leta, ko spoznaš da ni vse v "moči"...

Jaz se imam trenutno prav lepo na 9-ih "konjih"...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,prav imaš.Ni vse v konjih....sem že v 50-letih in počasi se mi zdi,da je bilo dovolj norenja.Zdaj bomo vozili bolj lagano in turistično.😜

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Objavljeno (popravljeno)
Ob 14. 3. 2024 ob 18:26, Matjaž10 pravi:

Travel je najbolj serijsko opremljen, ima višji touring vizir, stranske urban kovčke-pvc, guzzi mia modul za povezljivost z telefonom, komunikacijo čelad, prikaz navigacije na ekranu, 3 stopenjsko gretje ročic, morda sem še kaj pozabil, nisem prepričan za centralno stojalo, mislim da ga ima, ga pa priporočam, jaz sem si takoj to vzel, je praktično.

Vso to opremo sem si jaz dal ob nakupu gor pa še nekaj več😉, zaščita motorja-priporočam, pa meglenke za izgled in ponoči res izdatno osvetli cestišče, takrat mi peščeno siva barva nekako ni sedla in mi je zlezla pod kožo giallo sahara barva in sem pol opremil vse na polno po svojem okusu. Barva je pač individualna izbira. 

Po prebranem bi človek rekel, da si nad V85 precej navdušen. Zakaj ga potem že prodajaš?

pred 9 minutami, Fadil pravi:

 

 

Popravljeno . Popravil Fadil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede, opazil sem namreč, da se kar nekaj V85 TT prodaja, starih 2-3 leta in z zelo malo kilometri. Motor je tudi meni zelo všeč, vendar mi je to nekako sumljivo. Motor komaj kupiš in se že prodaja. Mogoče pa le ni tako oh in sploh in ljudje pišejo BS???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Fadil pravi:

Po prebranem bi človek rekel, da si nad V85

 

Res je, TT mi je res zlezla pod kožo, običajno sem imel motor 1-2 sezoni, TT je zdaj v 4. sezoni, odločitev za prodajo težka, morda pa se še premislim, danes sem gledal novega Stelvio, konec tedna bo registriran in sledi test, mi je pa všeč, to je vzrok...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Fadil pravi:

Mimogrede, opazil sem namreč, da se kar nekaj V85 TT prodaja, starih 2-3 leta in z zelo malo kilometri. Motor je tudi meni zelo všeč, vendar mi je to nekako sumljivo. Motor komaj kupiš in se že prodaja. Mogoče pa le ni tako oh in sploh in ljudje pišejo BS???

TT je odličen motor, brez straha, kot mehanika, zanesljivost, ciklistika in delovanje pa brez skrbi, užitek je zagotovljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, ProdriveR pravi:

In kaj bo nadomestek TTju?

Mogoče novi Stelvio, vidim po testni vožnji, je drugačen od TT, mi je  sicer všeč na videz ampak se mi zdi da ima TT več "karakterja" 🤔, bomo videli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!